0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Благодаря ти, мила Къди! А на теб лека и безпроблемна бременност и прекрасни бебчета!
Здравейте,реших и аз да се запиша в тази тема и да дам кураж на много бъдещи мами.Сигурна съм,че ще бъдете такива някой ден.И аз като повечето от вас минах по трудният път на борбата за бебе а ето, че получих две съкровища от размразен трансфер.Тази радост дължа на д-р Владимиров и страхотният му екип.След прекратена процедура икси,след неуспех от второ икси,след неуспешен първи трансфер на замразени ембриони чудото стана.............Сега се радваме на 4 месечните Иван и Сияна,които са бебета от ембриони замразени на 3 ден.Върнаха ми 3 ембриончета размразени на 100% и се захванаха 2.Желая ви успех от все сърце и вярвайте,че чудото ще стане.
Скъпи момичета,позволявам си да Ви се похваля, макар и не съвсем "тематично" и да ви насоча към "Горещи новини от bubaranski" в раздел "осиновяване".

Ей момичета, не се отписвам от темичката... - та ние имаме още 2 замразени ембриона, като нищо може да се уредя със статут на многодетна майка :lol:



Здравейте, от много време следя темите в Зачатие, но сега реших и аз да напиша нещо.
Имаме си 2 бебета близнаци от замразени ембриони.
Правихме ин витро в Селена Пловдив при д-р Ставрев. Изключително съм доволна от клиниката и екипа. Не ме притесни факта, че забременях със снежковци. При мен нямаше друг начин, тъй като след пункцията получих кръвоизлив, яйчниците се бяха уголемили доста,защото извадиха 17 яйцеклетки, та затова се наложи да изчакаме един месец да се успокои организма, след което ми направиха трансфер. Първо ми сложиха 3 ембриона от които се хвана 1 плод, който спря да се развива в 6 г.с.и организма ми го изхвърли сам.След още един месец направихме друг трансфер, но този път ми сложиха 2 ембриона и двата се хванаха.
Сега сме щастливи родители на две прекрасни слънчица - Красимир и Габриела, които вече са на 9 месеца.
С таткото си ги гледаме самички и сме най-щастливите родители на света  :D

Пожелавам и на вас момичета моето щастие. Пожелавам ви го от сърце.
*
Здравейте, искам да ви попитам момичета, каква е вероятността да се захване замразен ембрион след като се размрази и от него да се получи бебе? Към кои специалисти по стерилитет в София бихте ме насочили за консултация?
ypakova, чувала съм страхотни неща за една болница в Пловдив, в която специалистите били страхотни, тази Селена явно е сред най-добрите?
« Последна редакция: Април 14, 2013, 19:44:29 pm от SAB-f »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Аз също ще правя надявам се скоро ЗЕТ в Селена, всъщност сега стартирах подготовка и дано всичко е наред, обаче ме интересува знаете ли там, какви методи на замразяване ползват?
Чета, че са различни, витрификации и пр ... затова се чудех, при тях какъв ли е :lol:


Вчера замразиха и моите 3 ембриончета,а 4 оставиха да се развият още няколко дни !Надявам се другият месец да направим и ЗЕТ.Много бих се радвала на някоя мама да сподели как са се развили нещата при нея, с нейните снежинки!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Вчера замразиха и моите 3 ембриончета,а 4 оставиха да се развият още няколко дни !Надявам се другият месец да направим и ЗЕТ.Много бих се радвала на някоя мама да сподели как са се развили нещата при нея, с нейните снежинки!


Titanka  :bighug:
 
аз съм бременна именно със снежинки :P  Много късмет ти желая от сърце  :bfp: :crossfingers: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1:


Вчера замразиха и моите 3 ембриончета,а 4 оставиха да се развият още няколко дни !Надявам се другият месец да направим и ЗЕТ.Много бих се радвала на някоя мама да сподели как са се развили нещата при нея, с нейните снежинки!


Titanka  :bighug:
 
аз съм бременна именно със снежинки :P  Много късмет ти желая от сърце  :bfp: :crossfingers: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1:
благодаря ти , да са ти живи и здрави снежинките :D
*
Titanka, моето бебче се роди след трансфер на размразени ембриони. Аз тъкмо кроях планове за второ инвитро, а чудото се случи точно от снежинки. Успех! yahoo_17



   La vita è bella
Titanka, моето бебче се роди след трансфер на размразени ембриони. Аз тъкмо кроях планове за второ инвитро, а чудото се случи точно от снежинки. Успех! yahoo_17
Благодаря ,днес замразиха и другите две ембриончета ,вече ми станаха 5 ,много им се радвам и вярвам в тях!Дано да имам същия успех като теб! :bighug:
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Момичета, каква част от ембрионите ви се съвземат след витрификацията? Питам, защото моите замразени са само двенки и малко ме е страх дали ще оцелеят размразяването...


Аз съм в Селена-Пловдив и резултата е три замразиха и трите се размразиха успешно.Имплантира се един и в момента ме подритва отвътре :oops:
Николай е на 2г.4м.5д.
*
При мен на миналия ЗЕТ от 3 се разви 1,а от сегашния и 3-те замразени се размразиха перфектно и езултата е в подписа ми  :).Успех ! И 1 да се развие то може да бъде твоето бебче!

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Момичета, искам да попитам нещо, т.к ми предстои ЗЕТ . Ако се окаже, че лигавицата не реагира на стимулацията с естрофем, какво се практикува? Прекратява се опита или се добавят лекарства?


И аз се присъединявам към темата - след ин витро миналата година, бременност и загуба на бебенцето в 22 г.с., сега  нещата вървят към замразен трансфер. Имам 6 ембриончета, но честно казано ме е страх да предприема тази стъпка. Нещо изгубих доверието си в клиниката, където правих ин витрото и се чудя как са направили замразяването и дали ако не са си свършили работата като хората, може да са навредили на ембриончетата. Знам, че звучи налудничаво, но наистина съм разтревожена и се чудя дали да правя нов опит или да се престраша и да опитам със снежинките. Нямам познати около мен, които да са правили замразен трансфер, но според всичко, което чета, ако преживеят размразяването, значи са ОК. И все пак - имате ли някаква информация по въпроса? Ще бъда благодарна на всеки, който ми даде някаква информация.
Търпение и надежда!
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Lina_vn, от две ембриончета, замразени на стадий бластоцист, се размразиха и двечките. Резултата от теста ми е положителен. Като цяло и аз чувам, че ЗЕТ дава по-висока успеваемост. Стискам ти палци!


.....а едно време го смятаха с опит с ниска успеваемост. Е, моят такъв е почти на две години вече  :D



Lina_vn, от две ембриончета, замразени на стадий бластоцист, се размразиха и двечките. Резултата от теста ми е положителен. Като цяло и аз чувам, че ЗЕТ дава по-висока успеваемост. Стискам ти палци!
Здравейте,

На мен по всяка вероятност ще ми правяр трансфер със ЗЕ. Може ли да споделите, ако имате наблюдения, по колко ембриона транферират, ако са били замразени. В клиниката, която посещавам, е практика да правят трансфер на 1-2 ембриона. Има ли разлика в броя и успеваемостта, ако трансферът е свеж или е със ЗЕ?
Разбирам, че всико е строго индивидуално, но все пак, ако имате наблюдения, ще ми помогнете.