0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #720 -: Октомври 31, 2007, 15:13:01 pm »
Виждам, здравите хранителни основи са заложени...
Гърците не искат и да "помиришат" супа за децата си. Нито хляб с основното хранене. Супата я смятат храна за болен човек. Всъщност те почти само месо ядат... лош навик.
Сега ме хвърлихте в шах 8O Да не давам супа или какво? Има дни, в които моя син си изяжда с най-огромно удоволствие само супата, а яденето не винаги го иска.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #721 -: Октомври 31, 2007, 15:30:10 pm »
Здравейте докторе, имам един по-общ въпрос, който може би ще е полезен за повече хора и който сме обсъждали в други теми, но не разбрах дали има отговор на него, ако има - ме извинете. И така, въпросът е:
Има ли някои медикаменти и консумативи, които задължително трябва да имаме под ръка, с които /не дай Боже!!!!!!!/ да реагираме в къщи при спешен случай, докато дойде лекар. С две думи бихте ли описали какво трябва задължително да има в една "бебешка аптечка".
Благодаря и поздрави,
Нина
Антипиретици-два, три вида.
Антибиотик-не отварян- Аугментин, Дурацеф.
Ипека-сироп,предизвикващ повръщане-за отравяния.
Диазепам за ректално приложение. В Бг май няма...

Добър педиатър ;)

1.Препоръчайте антипиретици. Нурофена има ли го и за деца или..? Донасят ми от чужбина прахчета Нурофен /разтворим/ той добър ли е или таблетките?
2.Ипека - има ли друго име, търговско....? Друго нещо, пак със същото приложение, защото може и да го няма у нас?
3.Диазепама - за какво е?
4.Нещо друго ако се сетите - напишете моля, ще се зареждам тези дни.

5.За добрия педиатър - може ли да се съхранява в компютъра или трабва да не на сухо, тъмно и проветриво място, недостъпно за възрастни  :wink:

Правихме посявка на носен секрет - няма нищо, чисто е нослето, ако се вярва на лаб. Аз като почиствам - ок, прозрачни или бели секретчета. Но понякога много хърка, не се справям с тия ужасни аспиратори /уреди останали от Светата Инквизиция/...6. Кажете моля, дали има някакви капки, когато положението е усложненео да слагам? Под усложнено имам предвид - снощи заспа и след час се събуди от наистина ужасно хъркане детето, иначе си е здрава, но това хъркане в нослето, мъчително е, тя се дразни и плаче и се дере по бузките. Не се случва често, но и един път седмично е неприятно, нямам желание да и бъркам в носа с никакви неща.....затова питам за капки, иначе физиологичен разтвор капвам понякога, но все пак..
Поздрави и благодаря,
Нина

Пропуснах - детето изяжда на едно ядене, само на АМ сме по 160 мл. вече, а сме на 3 месеца и една седмица. Нашата педиатърка се ошашави като и казах. Изажда по 160, защото като го изяде слагам залъгалка, иначе би изяла още. Вече много рядко яде по-малко. Не повръща, много рядко. Храни се вече по 6 пъти, преди и по 5 издържаше, но сега зачестихме....
7. Докторе, това ОК ли е, да не прецакам детето и да му разширя стомахчето? На 3м. беше 5400 и 58 см.
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 15:46:35 pm от Nina »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #722 -: Октомври 31, 2007, 15:54:53 pm »
Виждам, здравите хранителни основи са заложени...
Гърците не искат и да "помиришат" супа за децата си. Нито хляб с основното хранене. Супата я смятат храна за болен човек. Всъщност те почти само месо ядат... лош навик.
Сега ме хвърлихте в шах 8O Да не давам супа или какво? Има дни, в които моя син си изяжда с най-огромно удоволствие само супата, а яденето не винаги го иска.
Разбира се, че даваме супа...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #723 -: Октомври 31, 2007, 16:05:13 pm »
1. Може да вземете "Понстан" сиропче и Тайленол (Tylenol). По принцип Нурофен и Понстан под 6м възраст не се дават.
http://www.tylenol.ca/english/product_detail.asp?pro=29

2.Ipecacuanha под каквото и име да се продава. Сиропче. "Ипекавом" се продава в Гърция.
5. хе хе хе...
6. Олинт 0.05%
7. Ок е. По-добре 180-200 на 5 или 4 хранения, отколкото 160 на 6 хранения. Ако не повръща, разбира се и без натиск...
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 16:09:28 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #724 -: Октомври 31, 2007, 16:09:07 pm »
Докторе, ако са кръвоизливчета, причинени от марличките за колко време горе-долу би трябвало да минат? А иначе, опитвам се максимално нежно да го забърсвам, но едно, че секретът е доста лепкав, особено след сън е направо сух и залепнал и друго, че Малчо се върти като шило, та не ми е много лесно.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #725 -: Октомври 31, 2007, 16:11:04 pm »
Докторе, ако са кръвоизливчета, причинени от марличките за колко време горе-долу би трябвало да минат? А иначе, опитвам се максимално нежно да го забърсвам, но едно, че секретът е доста лепкав, особено след сън е направо сух и залепнал и друго, че Малчо се върти като шило, та не ми е много лесно.
Мокрите обилно марличката и секретите първо...
Не мога да кажа за другото от разстояние, за съжаление...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #726 -: Октомври 31, 2007, 16:14:21 pm »
5.За добрия педиатър - може ли да се съхранява в компютъра или трабва да не на сухо, тъмно и проветриво място, недостъпно за възрастни  :wink:

 :D Nina, и моят педиатър е в компютъра...

С най-добри чувства, Докторе!
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #727 -: Октомври 31, 2007, 16:14:54 pm »
 :?Хммм, а очната точно обратното ми каза ...с почти сухи марлички, да не се разнасяла заразата?! Аз си капвах по малко физиологичен разтвор де, то иначе не можех да го забърша.  :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #728 -: Октомври 31, 2007, 16:31:25 pm »
:?Хммм, а очната точно обратното ми каза ...с почти сухи марлички, да не се разнасяла заразата?! Аз си капвах по малко физиологичен разтвор де, то иначе не можех да го забърша.  :oops:
Да, но в тези гурелчета "зараза" няма-това е засъхнал секрет.
И каквото и да се изолира от него, без други, допълнителни данни за инфекция, посявката се взема само "информативно".
Когато забърсвате от ъгъла, се стремите да не "напъхвате" секрета в отворчето на слъзното каналче- с леко движение нагоре (към основата на нослето) "обирате" секрета, а не надолу.

Сух секрет няма как да се забърсва-той е като "шкурка".
Чудя се, тези хора нямат ли опит практически как стават нещата? "от ръка" така да се каже? дайте и да забърше веднъж секрет саморъчно... ;) ще си промени мнението... надявам се.
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 16:33:31 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #729 -: Октомври 31, 2007, 16:54:07 pm »
 д-р Birdie, благодаря ви! Ако успея да направя читава снимка, на която да се вижда това, за което говоря, ще ви я пратя на лични. Нямам голяма надежда обаче, много е мрачно, а кръвоизличетата са толкова мънички. Ако не изгрее слъце утре, снимка няма да стане.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #730 -: Октомври 31, 2007, 17:35:08 pm »
Д-ре здравейте,
отдавна не сме се съветвали с вас. Но моят син нещо ме притеснява. Днес е акал 5 пъти, като последните три са в рамките на 1 час. Нормална консистенция, няма слуз. Дали е възможно да е от преяждане/вчера не се спря/ или причината е друга?
Другото което исках да ви попитам е провокирано от днешните разговори за подпухналите очи. При нас постоянно са подпухнали и отдолната страна имат розово-лилав цвят? Може би изпадам в параноя, но ще се радвам ако ме посъветвате.

П.С. Правихме му изследвания/кръв и урина/ преди около 2 месеца и всичко беше ОК.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #731 -: Октомври 31, 2007, 17:56:44 pm »
За изпражненията-проследяваме... може да е от преяждане, но не е най-важната причина.

"...При нас постоянно са подпухнали и отдолната страна имат розово-лилав цвят?"
ниско серумно желязо?
или алергични белези...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #732 -: Октомври 31, 2007, 18:17:28 pm »
Това са последните изследвания, правени са на 20,09,2007
показатели        мер.ед.      Резултат        референтни ст-ти                     
RBC               10е12/L      5.06            3.7-5.2
HCT               %            36.7            31-45
MCV               fl           72.5            70-93
HGB               g/l          130             111-168
MCH               pg           25.7            23-34
MCHC              g/l          355             320-360
PLT               10e9/L       417             154-521
WBC               10e9/L       7.7             4.4-12.5

Трябва ли да пуснем нови изследвания и какви точно?
За алергии дасега не е имало съмнение, но ако трябва ще пусна и такива изследвания.     

Ето и снимка. Тук добре се вижда подкръженото на очите.
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 18:29:14 pm от Cvetelina »
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #733 -: Октомври 31, 2007, 18:35:55 pm »
Здравей, Бърди! Нашите проблеми още продължават :(. Дъщеря ми имаше заден секрет и кашляше повече от 10 дни. Тогава я заведох на УНГ и лекарката изписа антибиотик Далацин. Вие одобрихте започването на антибиотика, но не и вида.Аз започнах Далацина :oops:, тъй като беше късно вечерта и тряваше да чакам до сутринта, за да го сменя, а вече бях много притеснена, че детето се мъчише. Днес излезе резултата от гърления секрет - стафилококи ауреус, не пише количество /не знам дали трява де :wink:/. И сега ужасно се притесних и не знам какво да правя. Утре ще я водя на лекар,ако успея да взема час. Нищо не мога да разбера от антибиограмата. Моля, дайте съвет, сега може ли да се наложи да пие два антииотика едно след друго, много съм притеснена. Детето сега кашля по-малко, но все още не е напълно добре.
Докторе, гледайки отново антибиограмата :o видях, че на клиндамицин пише "силно чувствителен", а в листовката на Далацина пише,че е клиндамицин. Това поне добре ли е? Писали сме едновременно!
Потвърдете добрият резултат с посявка сега, под лечение, и седмица след приключването му. Дайте добра продължителност на лечението, а не 5 дена само.
Здравейте отново, докторе!
Днес водих дъщеря ми на УНГ, който потвърди "моят прочит на антибиограмата" :wink:, т.е. Далацина е подходящ. Лекарката каза да го пие още 5 дни, досега го е приемала 5 дни и ще стант общо 10. Изписа още Бактробан за мазане и капки Тобрадекс. Контролно изследване препоръча седмица след приключването на всички лекарства, което ще стане след около 20 дни. Това о.к. ли е? Благодаря ви много за всичко!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #734 -: Октомври 31, 2007, 18:39:42 pm »
Това са последните изследвания, правени са на 20,09,2007
показатели        мер.ед.      Резултат        референтни ст-ти                     
RBC               10е12/L      5.06            3.7-5.2
HCT               %            36.7            31-45
MCV               fl           72.5            70-93
HGB               g/l          130             111-168
MCH               pg           25.7            23-34
MCHC              g/l          355             320-360
PLT               10e9/L       417             154-521
WBC               10e9/L       7.7             4.4-12.5

Трябва ли да пуснем нови изследвания и какви точно?
За алергии дасега не е имало съмнение, но ако трябва ще пусна и такива изследвания.     

Ето и снимка. Тук добре се вижда подкръженото на очите.

Бих Ви препоръчал:
*Серумно желязо, Тотален желязо-свързващ капацитет, феритин.

Макар че тези кръвни изследвания са добри.
Това обикновено се свързва с предиспозиция, така че тест за предиспозиция няма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #735 -: Октомври 31, 2007, 18:41:16 pm »
Здравей, Бърди! Нашите проблеми още продължават :(. Дъщеря ми имаше заден секрет и кашляше повече от 10 дни. Тогава я заведох на УНГ и лекарката изписа антибиотик Далацин. Вие одобрихте започването на антибиотика, но не и вида.Аз започнах Далацина :oops:, тъй като беше късно вечерта и тряваше да чакам до сутринта, за да го сменя, а вече бях много притеснена, че детето се мъчише. Днес излезе резултата от гърления секрет - стафилококи ауреус, не пише количество /не знам дали трява де :wink:/. И сега ужасно се притесних и не знам какво да правя. Утре ще я водя на лекар,ако успея да взема час. Нищо не мога да разбера от антибиограмата. Моля, дайте съвет, сега може ли да се наложи да пие два антииотика едно след друго, много съм притеснена. Детето сега кашля по-малко, но все още не е напълно добре.
Докторе, гледайки отново антибиограмата :o видях, че на клиндамицин пише "силно чувствителен", а в листовката на Далацина пише,че е клиндамицин. Това поне добре ли е? Писали сме едновременно!
Потвърдете добрият резултат с посявка сега, под лечение, и седмица след приключването му. Дайте добра продължителност на лечението, а не 5 дена само.
Здравейте отново, докторе!
Днес водих дъщеря ми на УНГ, който потвърди "моят прочит на антибиограмата" :wink:, т.е. Далацина е подходящ. Лекарката каза да го пие още 5 дни, досега го е приемала 5 дни и ще стант общо 10. Изписа още Бактробан за мазане и капки Тобрадекс. Контролно изследване препоръча седмица след приключването на всички лекарства, което ще стане след около 20 дни. Това о.к. ли е? Благодаря ви много за всичко!
Направете посявки:

*сега, щом са минали няколко дена с Далацин->> трябва да е (-)
*седмица след приключване на лечението.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #736 -: Октомври 31, 2007, 18:53:43 pm »
Мерси, значи да си карам по плана :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #737 -: Октомври 31, 2007, 19:09:56 pm »
Благодаря ви, докторе! Приятна вечер :)!
странна бенка
« Отговор #738 -: Октомври 31, 2007, 21:17:49 pm »
здравей Бърди,

имам един въпрос - дъщеря ми / 5 г/ има доста бенки по тялото. През последните няколко месеца забелазах, че една от бенките на врата й е доста пораснала, релефна, с несиметрична форма, големината й е около 4 мм. Има ли смисъл да ходя на кожен лекар да я гледа? Доколкото знам в тази възраст рядко се срещат злокачествени кожни заболявания?
благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #739 -: Октомври 31, 2007, 21:48:06 pm »
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.