0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #340 -: Октомври 15, 2007, 20:43:59 pm »

Какви "супички и кремчета" имате пред вид?
Глутен от 10.5-11 месец...
Разнообразявайте зеленчуците по вид (и с домашно готвени храни).
Следва след около седмица и ако е минал месец от началото на захранване- жълтък.

Ще увеличаваме количеството на изяденото и ще заместим изцяло едно хранене.
[/quote]
Супи от картоф, морков и карфиол и други, в добавка на масло. Кисел и крем с нишесте, попара със масло и сирене. Трябва ли да присъстват в нашето меню и от кога? Роднините постоянно ми казват-давай на детето, време е вече. Какво е вашето мнение?
Имам и нещо което много ме притеснява хремата на бебчо не минава вече седмица. Температура няма, но нослето му постоянно тече и диша трудно. От вчера покашля от време на време. Каквам капки в носа, но ефект няма. Нужен ли е антибиотик според вас?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #341 -: Октомври 15, 2007, 21:00:41 pm »
Докторе привет :) дано сте добре.
благодаря за отговора. С Криси ви чакахме с нетърпение. Не сме много добре, ще спираме да се кърмим. Много намаля, а когато събирам за сутрин и вечер воднистото е повече, а вече не е като преди да извадя по 130-140 грама и да има още. Много съжалявам. Тежко е, дори и от чисто сантиментална гледна точка. Тази близост, която имахме неможе никога да е същата с шише  :(
Сега ака по-често детето. Беше започнала да ака по-рядко.
Но тези дни е малко неспокойна вечер, пищи след хранене. Възможно ли е АМ понеже е по-гъсто и коремчето да я боли сега докато свикне?
За подсичането - много добра хигиена имаме, сменям често, винаги, когато усетя, че не и е комфортно и винаги преди хранене. Дано мине скоро.
Поздрави,
Нина 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #342 -: Октомври 15, 2007, 21:01:49 pm »

Какви "супички и кремчета" имате пред вид?
Глутен от 10.5-11 месец...
Разнообразявайте зеленчуците по вид (и с домашно готвени храни).
Следва след около седмица и ако е минал месец от началото на захранване- жълтък.

Ще увеличаваме количеството на изяденото и ще заместим изцяло едно хранене.
Супи от картоф, морков и карфиол и други, в добавка на масло. Кисел и крем с нишесте, попара със масло и сирене. Трябва ли да присъстват в нашето меню и от кога? Роднините постоянно ми казват-давай на детето, време е вече. Какво е вашето мнение?
Имам и нещо което много ме притеснява хремата на бебчо не минава вече седмица. Температура няма, но нослето му постоянно тече и диша трудно. От вчера покашля от време на време. Каквам капки в носа, но ефект няма. Нужен ли е антибиотик според вас?
[/quote]
Краве масло не се дава до около 11 месеца- то е продукт на пълноценно мляко, съдържа доста холестерол и е алергизиращо за 7м дете.
Нишесте-също.
Попара и хляб не се дават до около 11м възраст- те са глутен съдържащи храни.

Посявка на носен секрет би било добра стъпка...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #343 -: Октомври 15, 2007, 21:03:50 pm »
Докторе привет :) дано сте добре.
благодаря за отговора. С Криси ви чакахме с нетърпение. Не сме много добре, ще спираме да се кърмим. Много намаля, а когато събирам за сутрин и вечер воднистото е повече, а вече не е като преди да извадя по 130-140 грама и да има още. Много съжалявам. Тежко е, дори и от чисто сантиментална гледна точка. Тази близост, която имахме неможе никога да е същата с шише  :(
Сега ака по-често детето. Беше започнала да ака по-рядко.
Но тези дни е малко неспокойна вечер, пищи след хранене. Възможно ли е АМ понеже е по-гъсто и коремчето да я боли сега докато свикне?
За подсичането - много добра хигиена имаме, сменям често, винаги, когато усетя, че не и е комфортно и винаги преди хранене. Дано мине скоро.
Поздрави,
Нина 
Убедете се че не плаче от глад- предлагайте повече мляко.

Благодаря за пожеланията... добре съм -бях извън града 3 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #344 -: Октомври 15, 2007, 21:12:05 pm »
Докторе здравейте, бяхме се притеснили, че ви няма. Радвам се, че сте добре!
Аз хранех детето с кърма и добавка АМ (като преобладаваше АМ, поради липса на количества кърма) сега едва изпомпвам сутрин и вечер по 40-50 гр. и малката като й я давам я плюе. Според вас на какво се дължи това и има ли смисъл да продължавам с тази кърма? :?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #345 -: Октомври 15, 2007, 21:19:32 pm »
Благодаря. Ами ще я поканя да си хапне още, ако реве, но тя рева и докато се хранеше.
Лека вечер.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #346 -: Октомври 15, 2007, 21:29:04 pm »
... и още един въпрос относно ваксинационния календар - PCV7 Pneumococcal heptavalent conjugate vaccine - това ли е ваксината Превенар? и още нещо - в Гърция също ли по ваксинационен календар не се слага Пентаксим?
Благодаря 


*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #347 -: Октомври 15, 2007, 21:29:45 pm »
И аз много благодаря за безценните ви съвети!
Роднините ни, на които бяхме на гости, така тактично подметнаха, че Малчо би трябвало вече да се заглежда и да посяга към играчките, а той се заглежда само сутрин (рядко следи играчка с поглед), по-често си гледа ръчичките или моята ръка, едва от няколко дни се усмихва на хората...Имам ли основания за притеснение?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #348 -: Октомври 15, 2007, 22:13:31 pm »
И аз много благодаря за безценните ви съвети!
Роднините ни, на които бяхме на гости, така тактично подметнаха, че Малчо би трябвало вече да се заглежда и да посяга към играчките, а той се заглежда само сутрин (рядко следи играчка с поглед), по-често си гледа ръчичките или моята ръка, едва от няколко дни се усмихва на хората...Имам ли основания за притеснение?
От това, което пишете- не.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #349 -: Октомври 15, 2007, 22:17:17 pm »
... и още един въпрос относно ваксинационния календар - PCV7 Pneumococcal heptavalent conjugate vaccine - това ли е ваксината Превенар? и още нещо - в Гърция също ли по ваксинационен календар не се слага Пентаксим?
Благодаря 
Да, това е Превенар.
Пентаксим е търговско име за комбинацията ДТаК+Полио+Хиб. Има и на други фирми ваксини с такова съдържание-съставките са важни, а не търговското име.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #350 -: Октомври 15, 2007, 22:18:21 pm »
Докторе здравейте, бяхме се притеснили, че ви няма. Радвам се, че сте добре!
Аз хранех детето с кърма и добавка АМ (като преобладаваше АМ, поради липса на количества кърма) сега едва изпомпвам сутрин и вечер по 40-50 гр. и малката като й я давам я плюе. Според вас на какво се дължи това и има ли смисъл да продължавам с тази кърма? :?
Много рядка ли е кърмата?
« Последна редакция: Октомври 15, 2007, 22:21:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #351 -: Октомври 15, 2007, 22:24:35 pm »
Докторе здравейте, бяхме се притеснили, че ви няма. Радвам се, че сте добре!
Аз хранех детето с кърма и добавка АМ (като преобладаваше АМ, поради липса на количества кърма) сега едва изпомпвам сутрин и вечер по 40-50 гр. и малката като й я давам я плюе. Според вас на какво се дължи това и има ли смисъл да продължавам с тази кърма? :?
Много рядка ли е кърмата?
Ами като престои 15-ина минути не стои бяло-млечна а белезникаво синкава, ама как го обясних само :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #352 -: Октомври 15, 2007, 22:24:35 pm »
Добър вечер докторе, добре дошли отново сред нас, надявам се сте усели да починете.
Може ли да ми предложите варианти за домашно приготвени пюренца. Снощи сварих прясно пуешко /домашно/ с половин стрък праз, половин кафяна /от големите/ чаша ориз, два моркова и след това през кухненския робот. С количеството запълних 2 буркана от по 190 гр и прибрах в камерата.
Разполагам с тези изброени продукти плюс чушка, пилешко, картофи, карфиол /имам впредвид, че имам домашни такива продукти/. Да ми кажете от месото кое точно да използвам, евентуално зехтин мога ли да добавям и ако сега замразя пюрирани до какъв срок мога да използвам в хладилна камера.
« Последна редакция: Октомври 15, 2007, 22:26:54 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #353 -: Октомври 15, 2007, 22:39:31 pm »
Добър вечер докторе, притеснихме се за вас. Радвам се, че сте излязли извън големият град, дано и повода да е бил релаксиращ. :)

Ние засега си възвърнахме апетита, но нощният сън е в същото отчайващо състояние. Перисталтиката си е също засилена , но без ненормални изхождания. Готвя аз, разлика засега не намирам с ДМК вече 5-ти ден, има повишено газообразуване.
Иска ми се да му приготвя леща, но незнам каква леща да избера. Веднъж му приготвих с белена/лющена червена леща, не се хареса, пък и тя нещо много трудно се свари. Какъв вид леща е подходяща за малчо и трябва ли да се бели?

Хремата не минава имам чувството, че се засилва. Май тръшнах цялото семейство.
Как мислите една посявка или още да изчакам?

Имаме вече 6-то зъбче, сега си чеше много навътре венците, направо си пъха цялата ръка, та чак понякога връща по малко.

Това от нас засега, лека и спокойна вечер.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #354 -: Октомври 15, 2007, 22:49:50 pm »
Перде, оранжевата леща се вари изключително бързо. и буквално става на каша. ще спестиш пасатора :D дали става за Тони, обаче, да каже Бърди.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #355 -: Октомври 15, 2007, 23:25:43 pm »
Докторе, кога най-късно може да се сложи Превенар (първата доза), като имате предвид, че Цветомир "подрани" с 26 дни? Тук както знаете я няма и сме си завъртели една контрабанда  :lol:, но ако е задължително на 2 месец от термина, няма да ни се получи :(.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #356 -: Октомври 16, 2007, 06:56:43 am »
Здравейте,докторе!На 3 месеца сме и бяхме на консултация.Биха ни ваксина Пентаксим(чак сега,защото имаше хрема)Казаха,че следващата е след 2 месеца.Така ли е,не се ли биеше през месец?Накараха ми се,че съм закъсняла със соковете и да започвам да давам,че бебето можело да развие анемия(само на кърма е).Според вас от кога може да се дава прясно изтискан сок от ябълка и въобше дава ли се?Това с анемията би ли могло да е вярно 8O?Благодаря Ви предварително!
Да Ви напиша и как се движим:
родена           2,500кг 47см
40 дни по-късно  4,250кг 53см
20 дни по-късно  5,000кг 57см
на 3 месеца      5,800кг 61см
1 месец е минималния срок между дозите... Може и 1м и 2 месеца.
Кърмете спокойно детето без да давате нищо друго до около 5.5-6 месец. Оттогава ще включите плод (а не сок!!). На 4м децата удвояват теглото си. Вашето на 3м е 5.800 гр. Къде е проблема? няма такъв от гледна точка на наддаването.
A да попитам,как се включва плода-пресен пасиран или сварен на пюре?


*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #357 -: Октомври 16, 2007, 10:12:37 am »
... и още един въпрос относно ваксинационния календар - PCV7 Pneumococcal heptavalent conjugate vaccine - това ли е ваксината Превенар? и още нещо - в Гърция също ли по ваксинационен календар не се слага Пентаксим?
Благодаря 
Да, това е Превенар.
Пентаксим е търговско име за комбинацията ДТаК+Полио+Хиб. Има и на други фирми ваксини с такова съдържание-съставките са важни, а не търговското име.

да, да това ми е ясно  :D. Не съм си задала ясно въпроса - мисълта ми беше като не пише точно за Пентаксима, тогава колко дози от него трябва да се сложат? и още едно уточнение относно Превенар-а - слага се по същия начин и на същото място както и Пентаксима-а, нали? /вие ми бяхте казали къде, но понеже вчера разбрах още нещо лошо за нашата педиатърка  8O, та да й обясня най-най- подробно /


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #358 -: Октомври 16, 2007, 15:01:36 pm »
Здравейте докторе, обадих се в лабораторията по повод посявка от секрет от нослето и ни казаха, че нищо не се изолира...и по този повод ще кажа следното: Един мой добър приятел лекар ми сподели веднъж, че повечето му пациенти, които излизат от кабинета му разочаровани са тези, на които има е казал, че нищо им няма  :wink: Чуден парадокс :) Сега и аз така, радвам се, че му няма нищо на детето, ама дали са си свършили работата. Ето как взеха секрет: сестрата бръкна съвсем лекичко на детето и в двете ноздрички с една клечка с памуче накрая и после я пъхна в цилиндърчето с разтвора. Дано това е процедурата :?
При положение, че нищо не се изолира аз все пак искам да питам какво да слагам в нослето, за да диша по-леко, защото понякога се буди като изхърка при дишане и се стряска? Иначе сополките, които вадя са или бистри или бяло-прозрачни, мноооооого рядко  и по отдавна беше по-тъмно към зеленикаво секретчето.
Поздрави сърдечни от приятели далечни.

п.с. добре, че не слагах Виброцил за нищо  :x
« Последна редакция: Октомври 16, 2007, 15:04:45 pm от Nina »
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #359 -: Октомври 16, 2007, 19:57:21 pm »
Здравейте докторе,
днес на обяд дъЩерята яде спанак (аz готвя) и след обяд (5 часа по_късно), той беШе вече в памперса. Не е ли малко бърzичко или е нормално и няма място zа притеснение?
Все се каня да попитам _ сънуват ли децата и въzможно ли е ноЩният плач да е следствие страх от сънуваното, или е по_вероятно да са zъбки?
Благодаря.