0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« -: Септември 27, 2005, 11:15:18 am »
Аз пак да питам. Някъде пише 12 часа, някъде 24 часа.
Какво мислите и имате ли емпиричен опит, при АРТ примерно?
Благодаря ти, Бени!







*
Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #1 -: Септември 27, 2005, 11:26:59 am »
Имам една стара книга в къщи, там пише от 12 до 24 ч.  :)
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #2 -: Септември 27, 2005, 11:59:22 am »
много се вълнувах от този въпрос след втората си инсеминация и тогава ровчих яко из интернета, също така питах Мели и лекуващия ме лекар.
значи интервалът се оказва горе-долу от 6 до 24 часа.
най-малко 6 часа, най-много - 24 часа. средно, пишат, след 12-тия час започва влошаване на качеството...
ти нали се инсеминира на неспукани фоликули?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #3 -: Септември 27, 2005, 15:07:59 pm »
Ми, на неспукани :evil:  Описах в другата тема. Прегнилът - 19ч в сряда, фол.19.4. Четвъртък до късно вечерта ме наболяваше коремът, да кажем че тогава е била ову. Инсето беше в 14ч в петък, чудя се защо ми е този прегнил за таймиране, като без него можех да кажа същото - че ще се пукне четвъртък или петък :evil:
Преди бях пуснала специално питане по въпроса - коремът докато те наболява (и яйчниците) - значи че не се е пукнал, а предстои, или наболява и след пукането? За да се ориентирам колко часа са минали.
При Щерев май ги правят на спукан инсетата, пък и нали сме с мъжки фактор.
Владимиров на неспукани ли прави?
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #4 -: Септември 27, 2005, 15:25:43 pm »
Прегнилът го бият да се застраховат, че ще се спука фоликула. Защото в противен случай е възможно да прерастне в киста и стимулацията отива нахалост. Затова по-добре с прегнил.
Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #5 -: Септември 27, 2005, 15:31:49 pm »
При стимулация съм съгласна - казват, че също гарантира едновременно спукване на фоликулите.

Обаче, без стимулация? С фоликули, които се пукат до 15-ти ден най-късно?
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #6 -: Септември 27, 2005, 15:36:31 pm »
А, без стимулация няма нужда според мен.
Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #7 -: Септември 27, 2005, 15:53:29 pm »
Фреши,и при мен първата инсеминация беше около 42 часа след Прегнила.На мен това ми се вижда много,защото ако приемем,че фоликула се пука 24-36 часа след прегнила/така съм чела,а и при мен е точно така/,яйцеклетката може да загине или да е с влошено качество при самата процедура.Когато има мъжки фактор е обяснимо инсето да се прави на спукан фоликул,но да кажем 36 часа след прегнила.
Трябва да ти кажа,че аз при първите 2 инсеминации също изчетох доста и бая сметки направих.В нашия случай установих,че е по-добре да се прави на неспукан фоликул/сперматозоидите са с много добра преживяемост/ и някъде около 24-36 час след прегнила./най-добре на 30-тия час,ако е възможно :D /Докторката и тя беше на това мнение.
Мисля,че не случайно дават най-голяма успеваемост при 3-4 опит,защото тогава и информацията за това как реагира организма е по-голяма.Което не значи,че не може да стане и от 1-вия път :wink:
Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #8 -: Септември 27, 2005, 15:59:18 pm »
Цитат на: zeituni
Мисля,че не случайно дават най-голяма успеваемост при 3-4 опит,защото тогава и информацията за това как реагира организма е по-голяма.Което не значи,че не може да стане и от 1-вия път :wink:


Zeituni, благодаря ти много за включването :D  Много съм съгласна с теб и затова сега се вълнувам, да извлека максимално полезното за следващи опити, ако не извадя някакъв голям късмет да вземе да стане от 1-вия опит. И аз мисля като теб, че 30 часа е добре, следващият път ще питам лекарката или без прегнил, или по-рано след него, пък ако не е спукан, след 24ч можем да повторим инсето. Ще видим нашата преживяемост каква е, при предно изследване беше доста зле - 20% след 24ч.
Благодаря ти, Бени!







Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #9 -: Септември 27, 2005, 16:26:00 pm »
Момичета здравейте,

и аз искам да ви попитам нещо. При мен се случи нещо странно с прегнила. Сложиха ми го, когато фоликула беше 22-23 мм сутринта рано на 18 ден, на същия ден по - късно фоликула беше станал двукамерен и явно си личеше, защото и аз го видян на ехографа, на следващия ден пак ме гледа и фоликула все едно се беше спаружил, ама точно това е думата.
И преди два дни, когато отново ме гледаха, фоликула си стоеше там със същите размери.
Днес ще вида пак на какво положение е.
Имате ли мнение или опит за това, което ви разказах.

Благодаря ви момичета
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #10 -: Септември 27, 2005, 16:27:08 pm »
Цитат на: FreshBreeze
При Щерев май ги правят на спукан инсетата, пък и нали сме с мъжки фактор.
Владимиров на неспукани ли прави?


нямам представа дали има някакво правило, предполагам, че гони да уцели най-точно момента на овулацията.
аз съм правила 2 цикъла все на спукани, ама щото моите са някакви особняци и се пукат предсрочно. сега, третият цикъл, правихме двукратна инсеминация - първия път на неспукани, втория - на спукани.
иначе, по книжките пишат, че при мъжки фактор е по-добре яйцето да чака, а не опашатите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #11 -: Януари 23, 2010, 08:43:54 am »
 Темата е стара, но се включвам, защото имам абсолютно същите питанки. При моята инсеминация ми биха Прегнил и ИНСЕ-то беше 46 часа по-късно на спукан фоликул. Ако съдя по болките ниско в корема, овулацията ми е била 12 часа преди самото ИНСЕ.
Когато попитах акушерката ми отговори, че сперматозоидите живеят 72 часа, яйцеклетката максимум 24ч., а овулация след Прегнил настъпва най-рано след 24 часа.
 То е ясно, че тези неща не са математика, но тъй като съм решила да направя до три инсеминации ми се ще следващия път да променя нещо, ако се налага. Естествено ще говоря и с лекарят ми за това, но се опасявам че няма да му е приятно да се меся в работата му.
 И тъй като на някои места пише, че е по-добре яйцето да чака, а на други, че е редно плувците да чакат - как мислите вие ? По-скоро вашият опит ще ми даде по-ясна представа.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #12 -: Януари 23, 2010, 09:50:26 am »
Здравей, crow!

Честно казано, има случаи на забременели момичета инсеминирани на спукани и на неспукани фоликули. Смятам, че таймирането при инсеминацията не е от чак толкова голямо значение, стига все пак, в приемливи времеви рамки, да се застъпи пукането на фоликула с пристигането на плувците. Тъй като животът на сперматозоидите е по-дълъг и те са повече на брой, моето мнение е, че е по-добре те да чакат.

оф топик малко - как се учудих на този въпрос на Фрешбрийз, реших, че е започнала наново с инсеминации!  8O Докато видя датата.... :)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #13 -: Януари 23, 2010, 11:41:24 am »
Зависи, понякога и на спукан, понякога на неспукан се получава. В много центрове затова правят две инсеминации в два последователни дни или препоръчват секс, който да покрие периода до спукването за по-сигурно.

off topic: cambozzola,  и аз скоро видях една повдигната "архивна" тема, в която ледена луна пита какво представлява цветната снимка, направо се шашнах преди да видя датата :)
*
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #14 -: Януари 23, 2010, 12:25:47 pm »
В много центрове затова правят две инсеминации в два последователни дни или препоръчват секс, който да покрие периода до спукването за по-сигурно.
:balk_602:
Подкрепям, Гардже, не случайно те питах дали ще дублирате опитите.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #15 -: Януари 23, 2010, 12:32:35 pm »
В клиниката, която посещавам не правят ре-инсеминации.
Преди самото ИНСЕ не можех да разчитам и на "природата", тъй като бяха необходими 3 дни въздържание  :wink: След това на самото ИНСЕ, фоликула се беше спукал и каквото имаше да става е било възможно само тогава. В смисъл - нямаше как да покрия целия диапазон  :wink:
Задавам всички тези въпроси само, за да отговоря на собствените си питанки. Иначе е ясно, че си е божа работа  :wink:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #16 -: Януари 23, 2010, 13:45:31 pm »
Божа, божа, ама нали трябва първо да си пуснеш фиша, пък тогава да чакаш печалбата :wink:
Така че правилно питаш, щото никой (даже и доктора) няма да го е грижа повече за теб от колкото самата ти.
В твоя случай се разчита на 100% на инсето, така че е много важно да се определи точния момент.
Всъщност и аз не съм права с въпроса си дали дублирате опити извън клиниката, защото очевидно не разчитате на тях.
А по каква причина не се повтаря инсето, какво обясняват?
Моля ако решиш, не отговаряй
*
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #17 -: Януари 23, 2010, 14:33:56 pm »
Темата е стара, но се включвам, защото имам абсолютно същите питанки. При моята инсеминация ми биха Прегнил и ИНСЕ-то беше 46 часа по-късно на спукан фоликул. Ако съдя по болките ниско в корема, овулацията ми е била 12 часа преди самото ИНСЕ.
Когато попитах акушерката ми отговори, че сперматозоидите живеят 72 часа, яйцеклетката максимум 24ч., а овулация след Прегнил настъпва най-рано след 24 часа.
 То е ясно, че тези неща не са математика, но тъй като съм решила да направя до три инсеминации ми се ще следващия път да променя нещо, ако се налага. Естествено ще говоря и с лекарят ми за това, но се опасявам че няма да му е приятно да се меся в работата му.
 И тъй като на някои места пише, че е по-добре яйцето да чака, а на други, че е редно плувците да чакат - как мислите вие ? По-скоро вашият опит ще ми даде по-ясна представа.

Всичко е наистина много индивидуално. Аз правих също 3 инсеминации - и трите по различно време спрямо овулацията. Понеже и аз си усещам овулацията, знам, че първата инсеминация беше около 3 часа след пукането на фоликула, втората беше пак стандартному - ок. 36 часа след Овитрел - но тогава пукнах фоликул много рано /може би -по-малко от 24 часа след овитрела/ и си знаех, че няма защо да я правя, но човек е длъжен да побва, като се е хванал на хорото. Третата инсеминация беше 24 часа след овитрел, на неспукан фоликул - и усетих, че ми се спука 1 час след инсето. На другия ден направихме реинсе, защото е ясно, че фоликулът беше спукан./а от първата ме водеха, че е направена на неспукан/

Не е зле да се изпробват повече варианти и няма какво да се притесняваш за лекаря - това си ти, твоето тяло, което е храм - и би трябвало да е на едно от първите места в ценностната ти система! :D Успех!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #18 -: Януари 23, 2010, 15:34:53 pm »
това дали е по-добре яйцето да чака или плувците, зависи дали има проблем с плувците и какъв е той. ако преживяемостта е малка, то по-добре яйцето да ги чака, но като се има предвид, че то трае кратко. не е проста работа таймирането на овулацията и особено ако клиниката не работи всеки ден, може да се пропусне удачното време за инсеминация.

практиката на моят лекар е такава, че ако при първата насрочена инсеминация все още не са спукани фоликулите, на следващия ден прави повторна.

3 дни въздържание е много преди инсеминация. 1-2 дни стигат, то по-рано и няма как да се знае кога е насрочено инсето.

на мен, като са ми слагали Прегнил, обикновено инсето е било между 24 и 36 часа след това. 46 часа е малко множко като изчакване.

като съвет за бъдещите инсета - смятай си горе долу 36 часа от прегнила до овулацията и настоявай така да ти се таймира инжекцията и инсеминацията, че да се спазва този интервал.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #19 -: Януари 23, 2010, 15:39:23 pm »
А по каква причина не се повтаря инсето, какво обясняват?
Като се усредни успеваемостта от еднократна и двукратна инсеминация, не се установява разлика. Чела съм препратки към едно-две изследвания с такъв резултат. Върви го кажи това на жените успели с ре-инсеминация. Но третата ми инсеминация беше двукратна, с 4-5 големи фоликула, и пак не стана.

И за да има нещо по темата в коментара ми, при мъжки фактор и инсеминация преди овулация много от сперматозоидите могат да напуснат тръбите и да попаднат в коремната кухина, тоест губи се материал. Освен преживяемостта, това е друга причина
да се цели инсеминация на спукан фоликул.