0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #20 -: Януари 23, 2010, 15:56:05 pm »
Върви го кажи това на жените успели с ре-инсеминация.

моята успешна бременност беше след ре-инсеминация. но кой може да каже кога се е получило оплождането - след първата или след втората....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #21 -: Януари 23, 2010, 16:15:21 pm »
Върви го кажи това на жените успели с ре-инсеминация.

моята успешна бременност беше след ре-инсеминация. но кой може да каже кога се е получило оплождането - след първата или след втората....

В този дух го казах. Статистически пресметнатата успеваемост обезкуражава, а и лекарите не практикуват двукратна инсеминация като правило.

Ако зависеше от мен, всяка моя инсеминация щеше да е двойна. И ако бях успяла третият път, щях да мисля, че успехът се дължи на двукратната процедура: два опита, два пъти по-голям шанс.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #22 -: Януари 23, 2010, 16:30:27 pm »
Денят на ИНСЕ-то го знаехме цели 4 дена по-рано, така че ми казаха от него ден нататък - въздържание.
Да дообясня, че в нашия случай проблема е неизяснен и проблем с преживяемостта на плувците (уж) няма.
Практиката на клиниката е да се слага Прегнила 48 часа по-рано и идея си нямам защо, въпреки че за другите клиники знам, че това са 36 часа. Да кажеш, че е заради почивни дни - не е, защото именно ИНСЕ-то ми беше в почивен ден. Също така, чета че Прегнил се бие на 18 мм фоликул, а моят беше на окоо 22 мм. На въпроса ми може ли да се спука фоликула след 5-6 часа ми отговориха, че след Прегнил се спуквал най-рано на 24-я час. Обаче както виждам, при някои от вас се прави ИНСЕ на 24-я час след Прегнил и се оказва, че фоликула вече е спукан. Явно цялата история с инсеминациите си е на принципа "ако стане".
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #23 -: Януари 24, 2010, 15:59:01 pm »
Явно цялата история с инсеминациите си е на принципа "ако стане".
За съжаление и аз мисля точно така!  :( :( :(
*
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #24 -: Октомври 18, 2010, 11:02:40 am »
Хубава тема, записвам се. Предстои ми първа инсеминация декември в "Щерев". Лекувам хормони на щитовидната жлеза, междувременно спермограмата е с резултат 30% активност.Смятам да изисквам стимулация на О, както и инсеминиране преди и след пукане на фоликул, как бихте коментирали?
*
Re: Колко живее яйцеклетката - 12ч, 24ч?
« Отговор #25 -: Октомври 18, 2010, 16:58:31 pm »
Lynnette, може би тази тема ще ти бъде полезна:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43429.60