0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #40 -: Септември 10, 2007, 09:30:32 am »
Той и мъжа ми се изказа подобно, Перличка  :lol:
Не е нужно да се извиняваш  :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #41 -: Септември 10, 2007, 17:25:57 pm »
Цитат
Много се и3винявам, че се намесвам, но ми прилича на клетка от 3оопарк. Може би 3ащото детето от снимката е голямо. Мое мнение  А3 не бих сложила детето си в такова "чудо".
Напълно подкрепям! Пък и такъв голям хол като на снимката нямам, за съжаление ...
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #42 -: Септември 10, 2007, 20:51:57 pm »
Пък и такъв голям хол като на снимката нямам, за съжаление ...
Да, zа съжаление и ние нямаме, иначе се полzват и zа преграждане достъпа до голямата кухня или камината  :wink: :lol:.
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #43 -: Септември 20, 2007, 17:06:51 pm »
Някой има ли впечатления от играчките playgro?
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #44 -: Септември 20, 2007, 19:47:30 pm »
Някой има ли впечатления от играчките playgro?

Ние много ги харесваме. Лесно се почистват, а и на детето са му много забавни. Това с  дългите уши ни беше едно от най-любимите играчки.

*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #45 -: Септември 21, 2007, 10:04:48 am »
Някой има ли впечатления от играчките playgro?

Ние много ги харесваме. Лесно се почистват, а и на детето са му много забавни. Това с  дългите уши ни беше едно от най-любимите играчки.



Хе-хе - и ние тъкмо си купихме това с дългите уши, което трябва да е куче  :D

Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #46 -: Септември 21, 2007, 11:45:48 am »
Хе-хе - и ние тъкмо си купихме това с дългите уши, което трябва да е куче  :D

При нас имаше лек спор какво е всъщност, едни казваха че е заек, други магаре, трети че е комар :lol:
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #47 -: Септември 21, 2007, 17:10:16 pm »
Ние кръстихме нашия Талъсъм  :lol:

Дайте идеи за играчки за нашата възраст, стимулиращи логическото мислене и други умнотии  :)
В очакване ....
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #48 -: Септември 21, 2007, 17:23:33 pm »
Фуси, нашият е луд фен на такива играчки


както и на строителите, но с големите парчета, но не знам дали не са го учили специално на това в дома  :ask:

ПП Първата я дават за над 18 месеца, но второто е и за най-малка възраст.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #49 -: Септември 21, 2007, 17:39:33 pm »
Дайте идеи за играчки за нашата възраст, стимулиращи логическото мислене и други умнотии  :)

Предложенията на Фоксче са много добри.
Това например съЩо става
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #50 -: Септември 21, 2007, 18:11:54 pm »
Таня, а с това нещо дето си го показала как се играе?
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #51 -: Септември 21, 2007, 18:16:57 pm »
Мънистата трябва да се прекарат от единия край на телта до другия.
В чакалнята на детския ни лекар има такива и децата много се zаиграват с тях.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #52 -: Септември 21, 2007, 22:24:54 pm »
и аз много искам да знам за играчик, подходящи за периода 12-18 месеца.
като гледам по магазините, май точно за тоя период има дупка в предлагането. за ептен бебешори има много, след това е изобилно предлагането за по-големички деца.

Фоксче, имаме и двете показани играчки - вариантът с формички за пъхане и реденето на пръстени. е, не им обръща особено внимание. за формичките е още рано, а пръстените - постави ги и айде чао.

Мартин в момента е обсебен от новопридобитото си умение да ходи и предпочита да обикаля като гламав из къщата, влачейки нещо в ръка и пипайки всичко, което му се изпречи пред погледа. това също е игра, разбира се. но да седне да се заиграе с каквото и да било - практически не.

какво правят вашите 12-18 месечни?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #53 -: Септември 21, 2007, 23:36:50 pm »
Мдам, и мен много ме вълнува какви играчки са най-подходящи за 12-24м.
Дани едва днес почна да реди пръстените, който Фоксче е показала, ама за формичките още не може да се усети, тях само ги пуска в моите пластмасови купи за салати и се кефи на звука, като удря купите. Все още ползва и активната гимнастика Chicco Deluxe, сега вече е като пиано на крачета, пуска си мелодиите, друска дупе и припява. Ама след 1-2 мелодии вече му доскучава. Други интересни занимания засега са да вади моите тенджери и купи, да си отваря чекмеджетата на неговия скрин и да ги пренарежда (разбирай, вади си дрехите на земята, рядко слага нещо обратно); да гони по пода едни колички с батерии; май най-любимо засега ни е разглеждането на списания (особено National Geographic с многото снимки), задържа се на дивана около 15-20 мин така и нареждаме заедно "кака", "бате", "пате", "бау-бау", "мау" или каквото там има снимано.

Плюшените играчки и аз не ги тача хич, но тези bedtime pals, които се перат, са просто върхът! Ние имаме едно подарено мишле в пижама, което бяхме кръстили Сънчо, без него няма заспиване просто, Дани направо е обсебен от това приятелче. После аз го прекръстих на Нани, че е по-лесно, малкият мармот веднага пое и сега само като го види, така сладко казва Наа-ни и го гушва веднага. Като е нервен, Нани ми е незаменим помощник.

Каси, ние сме на Чико с коланите, сега са ни много полезни, защото той вече ходи, но често залита, като се разсее. Обаче преди да проходи, повече ми пречеха и не ги ползвах, той увисваше само на тях и се дразнеше, а за ръчичка си ходеше на големи разстояния в последните 3-4 месеца.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #54 -: Септември 22, 2007, 15:58:31 pm »
нащ'о диване продължава да дъвче к'вото докопа и в резултат е твърде ангажиран за да се заиграе :( когато го прави, обаче, съм забелязала, че го интересуват детайлите на обекта, а не какво може да прави с него. идея си нямам какви играчки да му купувам.
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #55 -: Септември 22, 2007, 16:07:41 pm »
Пробвала ли си с гумени книжки.на всяка страничка с по едно шарено животинче, има и пеещи.стават и за гледане и за гризане.иначе трудна работа за играчка на тази възраст.другото е едно като кормило или мини пиано с шарени клавиши и копчета с различни мелодии.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #56 -: Септември 23, 2007, 12:49:24 pm »
Нийка, имаме от всичко изброено. определено много обича музиката и даже е надобрял в танците :D явно ми трябва оше търпение за истинските игри. и дано спре да лапа всичко...
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #57 -: Септември 23, 2007, 13:24:42 pm »
Нашите любими играчки са компютара, телевизора и едни стъклени чаши за ракия :lol: За  рожденния ден му взехме това

та от време на време мога да поседна.
« Последна редакция: Септември 23, 2007, 13:35:00 pm от Cvetelina »
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #58 -: Септември 23, 2007, 14:24:15 pm »

какво правят вашите 12-18 месечни?
Как какво, програмират и ремонтират.
Нещо щом е шарено - значи е играчка и изобщо не е интересно. Друго си е телефона, клавиатурата, мишката, USB-то, фотоапарата, дистанционното, компактдисковете, калкулатора. Книги и списания също вършат работа за кратко, пластмасови шишета и щипки също.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #59 -: Септември 23, 2007, 15:13:55 pm »

какво правят вашите 12-18 месечни?
Как какво, програмират и ремонтират.
Нещо щом е шарено - значи е играчка и изобщо не е интересно. Друго си е телефона, клавиатурата, мишката, USB-то, фотоапарата, дистанционното, компактдисковете, калкулатора. Книги и списания също вършат работа за кратко, пластмасови шишета и щипки също.

Дони, мислех си че е само моя, ама сега се успокоих. :lol: Ходихме на гости при приятели и като сме си тръгнали, тя обиколила къщата и резултата е - йониката пусната, пералня - пусната, миялна - пусната, дивиди-то - включено, уредбата - с разбъркани станции. :lol: Ще вземат да спрат да ни канят вече заради него :oops:
Единственото към което има интерес от играчките са един мотор и една кола. Другото не е важно и не става. Така че явно е някакъв етап от развитието им и играчките просто не са интересни.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю