0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #20 -: Септември 06, 2007, 22:26:38 pm »
аз си бях взела един каталог на Чико от детски магазин,където са дадени играчки следващи развитието на бебето по месеци - координация,зрение,слух,двигателни умения и т.н.каталога е много добър.някой неща са безбожно скъпи и съм вземала имитации -предполагам китайски.
http://www.chicco.com/elenco_prodotti.asp?menu=on&categoryId=nagio&idFasciaSel=21
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #21 -: Септември 07, 2007, 14:03:30 pm »
Има страхотни неща в този каталог - и на мен много ми харесват  :D

Само да споделя обаче, че според мен плюшените играчки, дето се подаряват под път и над път са най-ненужното нещо за бебето и детето! Аз даже предупреждавам да не ни купуват подобни...

Е, и розово не обичам, но взеха, че ни подариха най-голямата розова плюшена играчка на света - извинете за лиричното отклонение...
« Последна редакция: Септември 07, 2007, 15:18:22 pm от Bora82 »
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #22 -: Септември 07, 2007, 14:16:55 pm »
 и аз имам един чувал събрани плюшени от най малки до един огромен.всичко е прибрано и никога не съм ги давала.възможно най ненужните играчки са това.сама най ярките съм ги слагала до нея да ги гледа в най ранните месеци
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #23 -: Септември 07, 2007, 16:48:27 pm »
В случаите когато мама ги събира, няма как :oops: налага му се на детето да играе с тях 8)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #24 -: Септември 07, 2007, 16:55:45 pm »
Продават едни плюшени играчки подходящи за бебета. Непомня как се казваше материала, наподобяват малко мека и нежна хавлия. Перат се и не събират мъхове, както другите играчки. Андрея много си обича един такъв заек, защото го ръфа и се "бори" с него в леглото. Понякога го ползва за възглавница.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #25 -: Септември 07, 2007, 17:10:29 pm »
http://family-bg.com/prX_1034.htm?osCsid=1fc757251b4c2ce0dfe73fd1056cb460
а някой да е виждал нещо такова по магазините?

Това е супер играчка - аз я ползвам от самото начало само с тази разлика, че я бях сложила по дължина на леглото и бебо я гледаше странично. Много е забавна, особено пеперудата. Венци много си я обича и като се събуди обича да си играе с нея. Висящите играчки се перат в пералнята без проблем.
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #26 -: Септември 07, 2007, 17:45:32 pm »
С нетърпение очаквам да споделите какво е занимателно за бебето, когато започва да става все по-активно и любопитно :D
Имам въпрос относно тези кошари, дето са само за игра. Ами виждат ми се малки. Колко са големи май - големите? Има ли смисъл изобщо от много голяма кошара ( иначе при нас свободно пространство много).
Когато бебето стане на 8-10мес и защочне да пълзи, пипа и щъка като обезумяло, къде го оставяме, ако искаме да отидем до тоалетна примерно - в леглото му, в такава кошара?...

И искате ли в тази тема да обсъдим различните приспособления за обезопасяване?
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #27 -: Септември 07, 2007, 17:49:36 pm »
лично за мен кошарата е необходима и полезна,но докато не се опитва да излиза от нея.иначе аз съм я ползвала постоянно за игра и за спасение да не лази и ходи по петите ми.слагам я вътре с няколко гумени играчки и се спасявам за определено време.успоредно с това работи тв или музика.ползвала съм я до около 2г.след това започна да се катери по мрежата и да излиза от нея.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #28 -: Септември 07, 2007, 17:55:35 pm »
Цветенце, аз не съм вземала, защото при нас мястото е малко, а кошарата дори и най-голямата ми се видя много малка, някак си не си представям, че ще му е комфортно да играе там, като е по-голям. Иначе като по-малък - и леглото беше достатъчно.
А за периода на щъкане - аз ползвах много проходилката. Само тогава бях спокойна, че мога да го оставя и да не се притеснявам. Докато един ден не реши да скача в нея и не я счупи, падайки с главата надолу. След това зарязах всичко и го оставих да си пълзи.
Аз съм за обсъждане на приспособленията :D

П.С. За плюшените играчки - ние имаме 2-3, които са с много специфична козинка и имат топчета в лапичките. Ние ги ползваме за чесане на зъби. Оказа се, че гумените чесалки, охлаждащите се, не ни харесват хич. Един тигър спаси положението.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #29 -: Септември 07, 2007, 20:53:30 pm »
Поздравления за хубава тема!
Чета ви с интерес. Но понатам ще се включвам с въпроси за мен.
Искам да ви попитам, какво е мнението ви за каишите за прохождане? Май така се казват!  :oops: В неделя съм на погача и майката ме помоли за такъв подарък за бебето. Предполагам го има това приспособление в големите магазини. Благодаря ви!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #30 -: Септември 07, 2007, 20:57:47 pm »
Като заговорихме за кошарите. Мои приятели са ползвали подобно чудо и аз мисля да организирам транспорта му от щатите до тук, защото не съм виждала да се продава някъде по-близо и евентуално за началото да мятам един олекотен юрган отдолу

Мнения по въпроса?
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #31 -: Септември 07, 2007, 21:07:12 pm »
много е готино ,етарва ми има подобно само ,4е от дарво и го е напалнила с игра4ки(малката на 1 год си играе ватре без проблем),но да варже6 кам 3 годи6но дете там е "мисия невазможна" ,по скоро е до 2 годинки наи-много според мене(зависи и от детето разбира се):wink:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #32 -: Септември 07, 2007, 21:14:42 pm »
Бора, аз съм гледала само по снимки такива огради. винаги съм се чудела за какво се крепи тая конструкция и няма ли да падне, ако детето тръгне да се набира по нея? Марти се набира по кошарата си много от рано.
аз съм почитател на кошарите за игра, вече съм писала за тях в другата тема. това е мястото, където бебето и малкото дете може да бъде оставено за известно време само без притеснение за майката (докато не порастне дотолкова, че да почне да се преобръща, но това време идва доста по-късно). нашата кошара е за игра и спане (пътна), размери 100 на 70 см, напълно достатъчна за тихи занимания с играчки и на тази възраст, особено ако е пусната музика любима. откарва и по 20-тина минути така, все още.

в основното легло слагам само за спане. искам да не се мешат дейностите. да си знае къде спи и къде играе.

има меки играчки от плат и материята, която е описала Василена, които се перат и не задържат прахоляци и акари. според мен, всяко дете има нужда от такова приятелче за гушкане и утеха в леглото. писала съм за крокодилчето на Марти, с което заспива вече 1 година. сега внедрявам агент Мечо (има ги в Mothercare, може да видите за каква материя става дума), който постепенно да замести Кроки, когато се износи напълно.
това са си цял раздел играчки "за приспиване" - на френски им викат doudou, на английски - bedtime pal.

to be continued...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #33 -: Септември 08, 2007, 11:23:06 am »
Бора, аз съм гледала само по снимки такива огради. винаги съм се чудела за какво се крепи тая конструкция и няма ли да падне, ако детето тръгне да се набира по нея? Марти се набира по кошарата си много от рано.
аз съм почитател на кошарите за игра, вече съм писала за тях в другата тема. това е мястото, където бебето и малкото дете може да бъде оставено за известно време само без притеснение за майката (докато не порастне дотолкова, че да почне да се преобръща, но това време идва доста по-късно). нашата кошара е за игра и спане (пътна), размери 100 на 70 см, напълно достатъчна за тихи занимания с играчки и на тази възраст, особено ако е пусната музика любима. откарва и по 20-тина минути така, все още.

в основното легло слагам само за спане. искам да не се мешат дейностите. да си знае къде спи и къде играе.

има меки играчки от плат и материята, която е описала Василена, които се перат и не задържат прахоляци и акари. според мен, всяко дете има нужда от такова приятелче за гушкане и утеха в леглото. писала съм за крокодилчето на Марти, с което заспива вече 1 година. сега внедрявам агент Мечо (има ги в Mothercare, може да видите за каква материя става дума), който постепенно да замести Кроки, когато се износи напълно.
това са си цял раздел играчки "за приспиване" - на френски им викат doudou, на английски - bedtime pal.

to be continued...

Джами, аз също се чудя по същия въпрос, но главното ми успокоение е пословичната американка предпазливост и особено по отношение на децата  :)

А за меките играчки - и ние имаме една точно от тая подходящата материя, която мисля да служи за приспиване след време, но имах превид по-горе затрупването на детските легла с 6 реда плюшени подаръци, дето само прах събират и детето даже не може да си избере любимец сред тях  :)

Иначе в щатите съм виждала деца в училищна възраст още да си влачат "другарчето за заспиване" за последното останало здраво краче  :lol:
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #34 -: Септември 08, 2007, 12:32:27 pm »
Аz съм доволна от наШата коШара. За сега ни е достатъчно голяма 102*102 см. Самата коШара е на три нива, съобраzена с растежа на детето. Оставям я от малка там и няма проблеми да си играе вътре. Когато и омръzне я слагам на zемята или в проходилката.
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #35 -: Септември 08, 2007, 12:35:43 pm »
Поздравления за хубава тема!
Чета ви с интерес. Но понатам ще се включвам с въпроси за мен.
Искам да ви попитам, какво е мнението ви за каишите за прохождане? Май така се казват!  :oops: В неделя съм на погача и майката ме помоли за такъв подарък за бебето. Предполагам го има това приспособление в големите магазини. Благодаря ви!

Изключително удобство за майката са тези колани. За съжаление има деца -като моето, които не ги приемат тия колани и това си е. Хубаво е ако можеш да намериш колани с широка основа, струват ми се доста по-удобни от другите.
<br />[link=http:
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #36 -: Септември 08, 2007, 13:44:23 pm »
Поздравления за хубава тема!
Чета ви с интерес. Но понатам ще се включвам с въпроси за мен.
Искам да ви попитам, какво е мнението ви за каишите за прохождане? Май така се казват!  :oops: В неделя съм на погача и майката ме помоли за такъв подарък за бебето. Предполагам го има това приспособление в големите магазини. Благодаря ви!

Изключително удобство за майката са тези колани. За съжаление има деца -като моето, които не ги приемат тия колани и това си е. Хубаво е ако можеш да намериш колани с широка основа, струват ми се доста по-удобни от другите.
Ние в момента сме на етап колани. Ползваме на Чико. Взех ги от Хиполенд в Скай Сити. Имаше и на Canpol и на Чиполино с раничка. За първите реших, че ще убиват, а пък раничката ми се стори страшно вредна върху колана на дете дето сега се учи да пази равновесие. Малката си ги харесва, защото така и двете и ръце са свободни да пипа тук и там, даже сама протяга ръце да и ги сложим.


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #37 -: Септември 08, 2007, 16:00:05 pm »
ТАНЯ, ние сме малки все още за кошара, но ми хареса твоята и искам да питам от къде сте я закупили (не ми казвай чужбина  :? ) и на каква цена?
Поздрави,
Нина
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #38 -: Септември 08, 2007, 19:49:37 pm »
ТАНЯ, ние сме малки все още за кошара, но ми хареса твоята и искам да питам от къде сте я закупили (не ми казвай чужбина  :? ) и на каква цена?
Поздрави,
Нина
Аz живея в Германия и тук я купихме. Вzех я втора употреба, но е в идеално състояние.  Цената и в магаzина е 135 евро.
http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=uVrR4LMfrD7Y4PX9aOm06LIV8QtUDOm3OA0=?ProductSKU=de_DE-1505509
*
Re: Играчки и игри за бебето и детето
« Отговор #39 -: Септември 08, 2007, 20:20:45 pm »
Като заговорихме за кошарите. Мои приятели са ползвали подобно чудо и аз мисля да организирам транспорта му от щатите до тук, защото не съм виждала да се продава някъде по-близо и евентуално за началото да мятам един олекотен юрган отдолу

Мнения по въпроса?


Много се и3винявам, че се намесвам, но ми прилича на клетка от 3оопарк. Може би 3ащото детето от снимката е голямо. Мое мнение :? А3 не бих сложила детето си в такова "чудо".