0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пренатална грижа
« -: Септември 04, 2007, 12:49:44 pm »
Незнам дали мястото е точно тук.Просто съм чувала и малко чела за такъв тип грижа за бременната и плодът. Просто искам мнения относно това доколко е нужна и полезна тази грижа и за кого най-вече! Знам че методът е малко познат в България и е навлязъл може би в покледните 4-5 години. Ще очаквам мнения- благодаря предварително!
Re: Пренатална грижа
« Отговор #1 -: Септември 04, 2007, 13:17:11 pm »
Нещо не ти разбирам мисълта 8OТова ли имаш предвид>
http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=159
Re: Пренатална грижа
« Отговор #2 -: Септември 04, 2007, 14:08:42 pm »
ами май не е точно това което ме интересува, защото това сачисто технически лекарски прегледи и изследвания, които текат при мен и в момента. Чувала съм за за по скоро емоционално-психологично съветване и за двамата родители - настройване и подготовка до самото раждане. Абе нещо такова...Благодаря все пак за линка!
Re: Пренатална грижа
« Отговор #3 -: Септември 04, 2007, 14:16:23 pm »
Порови тогава малко тук http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=131&st=40
Re: Пренатална грижа
« Отговор #4 -: Септември 04, 2007, 14:19:38 pm »
http://www.natalyoga.net/

Ето още малко :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пренатална грижа
« Отговор #5 -: Септември 04, 2007, 14:22:16 pm »
о, моля ти се, само не я пращай при сектантите! аман от скудоумия, облечени в захарния памук за новия човек и новата ера. един от тия, дето си дала линк към форумите им, зарибява и промива мозъци от 3 години из бг-мама и дир.бг.
нагледала съм се.

elinea, въпросът ти е малко объркващ. отначало питаш за вид грижи за бременната и плода, използваш израза "пренатален", който се отнася обикновено към неродения плод, а във втория си постинг вече говориш за емоционално-психологическо съветване на бъдещите родители. малко различни са двете неща, ми се струва.
второто частично е обхванато от различните училища за бъдещи родители - наскоро похвалиха тук "Аз, Ти, То" с подобна програма.
първото... чела съм само из форумите подобни неща - ако имаш предвид да му пускаме Моцарт, да седим в синя стая, да му четем Шарл Бодлер и др.подобни, докато е още в корема :)
ние на нашия син преди да се роди му четохме таблицата за умножение. още не знам дали е подействала.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пренатална грижа
« Отговор #6 -: Септември 04, 2007, 14:35:18 pm »
о, моля ти се, само не я пращай при сектантите! аман от скудоумия, облечени в захарния памук за новия човек и новата ера. един от тия, дето си дала линк към форумите им, зарибява и промива мозъци от 3 години из бг-мама и дир.бг.
нагледала съм се.


 :oops: :oops: :oops:Ох,ми де да знам че са сектанти,аз пуснах на търсачката :oops: :oops:
*
Re: Пренатална грижа
« Отговор #7 -: Септември 04, 2007, 14:37:56 pm »
ако имаш предвид да му пускаме Моцарт, да седим в синя стая, да му четем Шарл Бодлер и др.подобни, докато е още в корема :)
ние на нашия син преди да се роди му четохме таблицата за умножение. още не знам дали е подействала.
Е, това вече истински ме разсмя  :lol: :lol: :lol:
Има една книга, която предполагам засяга това, което те интересува, казва се "Всичко за пренаталното възпитание". За съжаление излезе с много малък тираж и аз въпреки всичките ми опити он лайн и по книжарници не можах да я купя, защото се беше изчерпала. Като гледам докато я намеря ще ми трябват вече книги за гледане на бебето. Успех на теб!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Пренатална грижа
« Отговор #8 -: Септември 04, 2007, 15:42:41 pm »
Ами благодаря все пак за мненията. Никого не съм искала да обърквам с постинга си но връзката с моцарт беше добра :) :lol:. Просто бяха ми предложили един специалист в тази област - не че съм се затичала, засега всичко ми е много наред - здрава съм /и психически/ и аз и плодът но просто обмяна на мнения няма да ми е излишна.благодаря на всички!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Пренатална грижа
« Отговор #9 -: Септември 04, 2007, 16:18:58 pm »
Ухаа, това за Моцарт го бях чувала и аз... :lol: На моите кака им, чете приказките на Шехеразада.  :wink: Сори за спама.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Пренатална грижа
« Отговор #10 -: Септември 04, 2007, 17:10:10 pm »
"Лирично отклонение".
На пример хипотетично ако мен ме изнервя Моцарт как може да му е добре в корема на бебето като майка му се чуди с какво да си запуши ушите :lol:. Според мен е по-правдоподобна приказката, че бременна, която яде повече риба ражда умно дете. Ама и това е под съмнение. Разправях на моя една вечер, че трябвало да му чета книжка и той вика- Хубаво де и като се роди какво, ще я знае на изуст ли? :lol: :lol: :lol:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Пренатална грижа
« Отговор #11 -: Септември 04, 2007, 17:23:29 pm »
ние на нашия син преди да се роди му четохме таблицата за умножение. още не знам дали е подействала.
Jam, няма голям избор, ще видиш как няма да минат и 10 години и ще я е научил  - я таблицата, я направо ексел :balk_121:

Например хипотетично ако мен ме изнервя Моцарт
Пробвай с таблицата
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Пренатална грижа
« Отговор #12 -: Септември 04, 2007, 17:33:32 pm »
На пример хипотетично ако мен ме изнервя Моцарт как може да му е добре в корема на бебето като майка му се чуди с какво да си запуши ушите :lol:.

пускаш го на слушалки и си ги слагаш на корема :lol:

*
Re: Пренатална грижа
« Отговор #13 -: Септември 04, 2007, 18:59:29 pm »
Аз вече не я знам  - особено двуцифрени числа абсурд да умножа.  Дали ще я научат добре ?  Като гледам как добре се оправят с компа от сега  ;)
« Последна редакция: Септември 04, 2007, 19:04:01 pm от cygnus »
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Пренатална грижа
« Отговор #14 -: Септември 04, 2007, 19:35:38 pm »
На пример хипотетично ако мен ме изнервя Моцарт как може да му е добре в корема на бебето като майка му се чуди с какво да си запуши ушите :lol:.

пускаш го на слушалки и си ги слагаш на корема :lol:
:lol: Нали.
Аз лично не смятам да натрапвам на детето си каквото и да било като порасне пък камоли да го тормозя от сега. Няма да ми пука дали е музикален инвалит по отношение на класическа музика и оперно изкуство. Нито дали ще е най-великия математик. Ще държа да се развива според наклонностите си без да му натрапвам допълнителни усложнения в живота, той (живота) и без това е сложен. Смятам, че всяко дете се ражда с талант и само от него зависи дали и до каква степен ще го развие, ние родителите сме само помощно средство и упора в живота му. Ако го насилваме няма да излезне нищо. Това май няма много общо с темата, отклоних се неволно 8).
*
Re: Пренатална грижа
« Отговор #15 -: Септември 05, 2007, 13:59:22 pm »
Незнам дали мястото е точно тук.Просто съм чувала и малко чела за такъв тип грижа за бременната и плодът. Просто искам мнения относно това доколко е нужна и полезна тази грижа и за кого най-вече! Знам че методът е малко познат в България и е навлязъл може би в покледните 4-5 години. Ще очаквам мнения- благодаря предварително!

По темата: "Магическо начало, вълшебен живот" е страхотна книга която аз чета в момента. Преди това прочетох "Всичко за пренаталното възпитание". И двете си ги поръчах он лайн. Мисля обаче че трябва определено да имаш подобно мислене за да ти хареса този тип литература, и най вече да си убедена че би помогнала на бебето ти. Аз пусках такива питанки и тук и в бг-мама - от стотиците мами които пишат само 3 ми отговориха че се интересуват от подобна теория и намират смисъл.

Хей, нали това му е хубавото на живота - че всички сме различни? :)
*
Re: Пренатална грижа
« Отговор #16 -: Септември 05, 2007, 14:21:28 pm »
Нивеар, много ми е интересно какво те стимулираха да правиш/говориш тези книги?
Аз така и не успях да си ги взема, но имам някакво вътрешно усещане, от което се водя...
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Пренатална грижа
« Отговор #17 -: Септември 05, 2007, 15:04:50 pm »
Nivear благодаря за отговора и насоките към заглавията които четеш. Ще се опитам да си ги намеря - просто незнам точно какво да очаквам, естествено искам да науча и нови неща така че ще пробвам поне с едното заглавие...
още веднъж ти благодаря за отговора!
*

    Butterfly_

  • ***
  • 273
  • Много, много щастлива мама и съпруга!!!
Re: Пренатална грижа
« Отговор #18 -: Септември 06, 2007, 18:58:53 pm »
Има една много хубава книга, казва се: "Пренаталното възпитание" на Мари-Андре Бертен, препоръчвам я!!!
*
Re: Пренатална грижа
« Отговор #19 -: Септември 12, 2007, 11:21:46 am »
Има една книга, която предполагам засяга това, което те интересува, казва се "Всичко за пренаталното възпитание".
Roby За това ли става въпрос :)
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=2963
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.