0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #40 -: Август 22, 2007, 20:58:50 pm »
Притеснена съм с храненето на бебка. На АМ сме и бебка почти винаги след като я нахраня връща от млякото и то като фонтанче /по малко, но понякога по няколко пъти/, също така с оригването сме доста зле - държим се по 30 минути. Иначе има апетит и си изпива всичко /сега и давам по 90 мл./ и по миналата седмица като бяхме на консултация беше наддала нормално. Моля ви кажете ми дали вашите бебчета правят същото и дали след като си наддава нормално имам повод за притеснение. Храним се с Фризолак, чудя се също така дали това не е и някаква реакция на непоносимост към него. Благодаря ви.

Здравей Дени,
моят Антъни беше така, но наддаваше много добре, по 1 и 100, 1 и 200 всеки месец, после изведнъж 4 месец повръщането спря изведнъж.Щом наддавате, не се притеснявай.При мен помагаше, когато уригвах бебето по средата на храненето, знам, че отнема повече време, но пробвай, може да помогне.За Фризолак не знам, но май доктор Бърди беше против него, ако се не лъжа.Дано по-скоро и той отговори.
Спокойно, не се притеснявай, ще отмине този период

Поздрави
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #41 -: Август 22, 2007, 21:13:11 pm »
Благодаря ти Ема2, ако знаеш само колко много ме успокояваш. Ще пробвам това с оригването по средата на храненето дано да помогне. Приятна и спокойна вечер  :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #42 -: Август 22, 2007, 23:07:36 pm »
Габи, тя уртикарията е получена от нещо конкретно, което ти знаеш какво е - нали?
мисля, че е необходимо да изключиш само "лошата" храна от менюто. за останалите храни какъв е проблемът да се дадат?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #43 -: Август 22, 2007, 23:16:27 pm »
Aми,jam, изрина се 1/2 след като баща и и даде резенче необелена праскова (белени яде по 1-2 на ден без проблем). Подозренията ми са насочени към нея, макар че според лекарката било от нещо, което е яла по-рано. Не можело да се появи толкова скоро. Да, ама тя 4-5 часа преди това не беше яла нищо, пък и не сме въвеждали нови храни през тоя ден с изкл. на едно плодове детско кис. мляко, но тя яде от него и предния ден без проблеми.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #44 -: Август 22, 2007, 23:23:23 pm »
според мен е от необелената праскова. не знам колко е силна твоята лекарка в основите на детското хранене и алергиите, но навсякъде изрично се подчертава за алергенността на мъхестите плодове - кайсия и праскова, която се крие именно в мъхестата обвивка на плода...

все пак, може и в детското кисело мляко да е имало някой консервант или оцветител, който да е направил белята. ягоди нещо имаше ли в него? виж му етикета със състава. това, че го е яла предния ден без проблем, не значи нищо. алергична реакция може до 48 часа да се получи.

но все пак, аз бих заложила на необелената праскова.

във всеки случай, което и от двете да е било причината, няма значение. елиминирай ги от диетата, а останалите неща да си яде.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #45 -: Август 23, 2007, 07:20:31 am »
Добро утро, дами!
Днес ни е ден да черпим.Ставаме на цели 10 месеца и вече почти сами си ходим.:)
Хайде насладете се виртуално на сладички изкушения и да Ви е сладък деня!



И да Ви разкажа една случка как за малко се озовахме с домашен любимец.
Онази вечер си седим ние с малката и си бърборим и по едно време се обръщам към вратата на терасата, че в един момент ми се стори, че нещо там помръдва.И познайте, един малък гълъб решил да ни навести. Пиука си той и смело към нас си влиза. Няма страх , няма объркване. Стигна до мен писукайки и почна да ми кълве пръстите на краката, а малката пощуря от кеф. И така после цял ден си го отглеждахме, докато не реши да пообиколи и съседите да им каже по едно здрасти.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #46 -: Август 23, 2007, 09:09:13 am »
Привет, и аз да се запиша в седмичната тема. Започна доста зле, взех, че се поразболях (гърлобол) и изпаднах в паника, щото кърмя Криси :( След косултации с педиатър и професор по УНГ антибиотика за мен отпадна, правя гаргари и слагам маска.... а Криска си хапва и започва да буйства вече. Усмихваме се редовно, но започнахме да се въртим. 8O Не е ли твърде рано да се върти това мъниче??? Вече два пъти в намирам напряко на креватчето, като тази сутрин се беше отвила цялата, а двата и крака стърчаха през решетката на леглото  8O Тя е само 28 дейс олд?
Поздрави и успешен завършек на седмицата на всички.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #47 -: Август 23, 2007, 09:40:28 am »
Силви, честит празник! :D

Нина, аз два пъти се разболявах, докато кърмих Криско. проветрявай непрекъснато и само с маска! много е неприятно :( той не се разболя, обаче :D
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #48 -: Август 23, 2007, 09:56:53 am »
Честит празник, Силви!
Нинче, някои дечица рано стават шавливи, явно твоето ще е от тях :) На едни приятели дъщерята успя да застане точно така напряко на леглото на 12 дни.
Дени, и това с връщането на АМ е нормално, ако качва добре. Питай СтефиЗ колко тензухени кърпички и лигавници имат :)
Здрави бебоци и дечица на всички, и търпение още 2 дни с това горещо време. Дани обикновено спи добре нощем, но последните дни се буди по 2 пъти за вода и сутрин става по-рано от обикновено, много ни мори жегата.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #49 -: Август 23, 2007, 10:11:42 am »
Jam, благодаря за съветите. Млякото беше уж без консерванти и оцветители и съдържаше праскова. Ягода още не смея да дам.

Silwi25, честит празник!

Nina, и аз се разболявах, но за щастие малката я опазихме. Ще носиш маска. Много е неприятно, особено в горещините, ама няма как.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #50 -: Август 23, 2007, 10:12:57 am »
Честит празник, Силви! Нека малката госпожица расте здрава и все така чаровна!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #51 -: Август 23, 2007, 11:07:46 am »

Честит ви празник Силви!
Колкото до връщането - при няс спря чак към 4ти - 5ти месец.

Нина, аз два пъти се разболявах, докато кърмих Криско. проветрявай непрекъснато и само с маска! много е неприятно :( той не се разболя, обаче :D

От къде се купуват маските, от санитарните магазини ли? Че и аз съм болна...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #52 -: Август 23, 2007, 11:20:55 am »
Цветенце, в аптеките има маски.

Много е неприятно това с разболявянето...

Мармотче, много е шавлива верно е, май ще трябва да изостриме вниманието още повече. А като я къпя няма такова мятане - от кеф. И гледа хитро като я къпем, малко под око, а като я сложа на хавлията - рев, иска в коритото :) От малки са хитри бе да му се невиди, дет вика майка ми, вече се раждат с висше образование.
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #53 -: Август 23, 2007, 11:31:34 am »
Здравейте. Не пиша много често, че съм в отпуск и вкъщи почти не ми остава време за форуми.
Силви, честит ви празник!
И Мия падна за пръв път на 8 месеца и оттогава я оставям само на земя или в леглото.
По отношение на обувките, на мен ми предложиха някакъв модел на капчица, ама беше изработен ужасно, все едно аз съм го лепила. Ние все още си караме с буйки навън, бях взела едни сандали, ама Мия въобще не можеше да ходи с тях. Сега ще й купувам други. В тази връзка, Стефи3 откъде са обувките на Деската? Много са готини.
Ние вчера бяхме на очен лекар да ни предписват очила и беше голяма борба. Мия почна да плаче още при втория прием на капките и не спря докато не се прибрахме вкъщи -около 45 минути. Пищи, реве, мята се, абе ужас. На самия преглед я държахме трима човека, голямо мъчение беше. Аз си мислех, че капките са я раздразнили, но при положение, че спря веднага щом се прибрахме, си мисля, че плачеше от инат, за да докаже, че хич не иска да я преглеждат. Утре отиваме за няколко дни впровинцията. Така, че ще пиша отново другата седмица.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #54 -: Август 23, 2007, 12:55:12 pm »
за връщането наистина не е проблем ако детето наддава и не повръща на фонтан и по много. Деси беше така до 6-7 м., дори и сега й се случва да си върне понякога, но много рядко вече.
Мешко, обувките на Деси са капчица и са от магазин Сиси в Слатина, кооперацита до пазара, имат магазин и на Шипченски проход, според мен си заслужават, не са много скъпи, а бързо омаляват, аз ги купих преди 1.5 м. и вече са й почти малки.
А за горещото и нас много ни тормози, Деси спа в нейната стая 2 седмици, но тя е много топла и сега в жегите горкото се буди по 5 пъти и не спира да се върти, та временно е пак при нас в платняната кошара.
Силви, честит ви празник, да е жива и здрава малката принцеса :D
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #55 -: Август 23, 2007, 13:33:45 pm »
Силви, честит празник! Много веселие и безаварийно пълно прохождане  :D

Нинка, и мойта девойка се върти вече напречно леглото на няколко пъти - умирам от смях като я намеря така  :lol:

А ние вече сме наддали 1140 гр за 25 дни и цели 4 см  :lol:

Ох, и следва противохепатитната ваксина в края на първия месец - някакви коментари относно?
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #56 -: Август 23, 2007, 13:38:50 pm »
за връщането наистина не е проблем ако детето наддава и не повръща на фонтан и по много. Деси беше така до 6-7 м., дори и сега й се случва да си върне понякога, но много рядко вече.
ами то това е, което ме притеснява, че понякога връща на фонтанче. Но така като я гледам си наддава и всички казват, че много е пораснала. Дано ... другата седмица сме на консултация и ще видим, дано наистина да е наддала достатъчно и да нямаме проблеми.

Нинка, и мойта девойка се върти вече напречно леглото на няколко пъти - умирам от смях като я намеря така  :lol:

Ох, и следва противохепатитната ваксина в края на първия месец - някакви коментари относно?

Вора82 и ние сме така, въртим се в леглото и то не само напречно, а и се опитва от позиция настрани да се обърне по гръб и на другата страна. А и на нас другата седмица на 30-ти ни предстои ваксината за хепатит. Надявам се бебка да я понесе добре и да не плачка много, миличката. Стискам палци и с вас да е така. Пиши как е минало всичко.  :D


*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #57 -: Август 23, 2007, 13:40:04 pm »
Бора, няма страшно, лека ваксина е :)
Да ви кажа, че открих мокрите кърпички на Бочко - 1.70 лв. за 80 кърпички.

Дени, незнам какво наричш на фонтан, но е важно количеството, което връща. Връщането не е само стичане на храна от остичката, а и когато е на струйка, но мъничко. Някъде бях чела, че ако върне докато е легнала, петното което прави не е по-голямо от длан, не е проблем.
« Последна редакция: Август 23, 2007, 13:43:53 pm от StefiZ »
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #58 -: Август 23, 2007, 13:47:06 pm »
Bora, denito, и при нас тази ваксина мина без проблем. Но при нас по принцип досега не е имало усложнения от нито една ваксина досега. Дано и при вас да е така!

Бора, няма страшно, лека ваксина е :)
Да ви кажа, че открих мокрите кърпички на Бочко - 1.70 лв. за 80 кърпички.
...


Стефи, я подскажи от къде в квартала могат да се купят?


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #59 -: Август 23, 2007, 13:49:05 pm »
хепатитната е най-леката - няма никакви странични ефекти.
на фонтан значи с избълване, един вид - не можеш да го сбъркаш. чува се блоп и струята изхвърча от устата със сила.
връщане е като просто му потече от устата малко след лягане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!