0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Нова седмична тема 20.08- 26.08
« -: Август 20, 2007, 14:52:15 pm »
здрави, весели и послушни деца и през тази седмица :D

аз съм много ядосана. бебефона, който купихме като част от задължителните неща, не сме използвали досега. пробван е няколко пъти и пищеше от време на време. сега, обаче, за морето ще ми трябва. не е в гаранция /която е 6? месеца/ и аз съм подготвена да си платя за ремонта-щом съм чакала досега. обаждам се във фирмата вносител на CHICCO. нямат извънгаранционен сервиз! занесете го в сервиз за радиа!
а къде ремонтирате гаранционните стоки? ми тука един колега, ама той не разбира много 8O ми ако се бъгне количка за 1000 лв.?
егати, как съсипват реномето на фирма, която е градила имидж толкова години. редното е да пратя мейл на централата...

и къде по д.... има сервиз дето ще ми го оправят?
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #1 -: Август 20, 2007, 15:02:53 pm »
Хубава и спокойна седмица и от нас :)
Манчо, много сори за бебефона, но наистина на чико много им куца този вид обслужване и аз съм питала за сервиз, те такова животно немат :?
ох, щях да питам нещо и забравих :balk_149:

оппааа сетих се... та да попитам от къде купувате пиле за манджите на бебоците. аз имах едно домашно ама звяра вече го изяде и сега само заек имам?
« Последна редакция: Август 20, 2007, 15:20:36 pm от StefiZ »
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #2 -: Август 20, 2007, 17:17:52 pm »
Ох, и ние загазихме с нашия бебефон - нищо се не чува през него - само светлинките работят  :?, пък моите момчета са смогнали да изхвърлят гаранцията, докато бях в родилното, та сега ще му мислим и ние за ремонти... а още веднъж не сме го ползвали - то не е и трябвало, де - ама за после. Иначе е на Джордани!
Весела и слънчева седмица на всички  :D
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #3 -: Август 20, 2007, 19:56:36 pm »
Хайде лека седмичка и от нас  :D!

Понеже става дума zа бебефона, аz въпреки него все ходех да проверявам детето как е, диШа ли... Мъжът ми все каzваШе, че не съм в ред  :wink:.

Иначе СтефиЗ, виж на някой паzар zа живи животни zа пиле. Ама как Ще стане с коленето и чистенето не zнам  :(.
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #4 -: Август 20, 2007, 21:36:34 pm »
Man, как пищи? Да не става микрофония или пищи заради някой датчик? Виж да не би да си сетнала много ниска температура за горна граница и да пищи защото в стаята е тази температура?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #5 -: Август 20, 2007, 21:41:07 pm »
Здравейте в новата седмица, успешна и слънчева за всички. Ние я открихме с каскада от леглото в майкини- до сега я овардих Стефито, ама днес не й се размина, аз плаках повече от нея  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #6 -: Август 20, 2007, 22:40:17 pm »
Здравейте и от нас, здрава и весела седмица на всички!

Ман, ако е сложен до някой електронен уред или радио и моя бебефон пищи...
Аз да се похваля, днес и Боби ми проходи, гледа брат си как търчи и се пусна и той, ходят като патета и падат, много са  смешни.Ще се прави прощъпулник скоро.

Целувки на всички бебета
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #7 -: Август 21, 2007, 00:24:27 am »
Здравейте и от нас! manhattan аз мин. седмица си правих радиото на колата в сервиз Астра в Младост 3. Добре се справиха момчетата, даже ми оправиха безплатно колоната, която прекъсва за да не ми изгори отново радиото.

ема2, браво на Боби. Сега, поне така казват, започва лудницата в къщи.

Иначе на Юлия снощи и се появи обрив, който лекарката и определи като уртикария. Аз имам алергия и така ми се щеше малкта да няма такива проблеми ама не би  :( .

Стефи, за пилешкото аз си взимам охладено филе от някой реномиран супермаркет. Домашно нямам, но за сега проблеми не е имало.


*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #8 -: Август 21, 2007, 08:24:50 am »
Да,то проблеми няма да има, ама нали знаеш с какво ги тъпчат тия пилета - хормони, антибиотици и т.н., не че нещо ама освен мустаци да им поникнат на девойките, друго какво да им стане от купешките :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #9 -: Август 21, 2007, 09:28:52 am »
manhattan, както са ти казали - провери къде оставяш преносимия модул и къде включваш зарядното. когато включвах зарядното до компютъра и слагах в него включен с максимална сила на звука подслушващ модул - пищеше та се късаше. проиграйте първо тия варианти, преди да търсиш сервизи.

Mini, много сте подранили с каскадите, бе? момиче, това си е... ние първото падане от леглото го реализирахме едва на 8 месеца, но след това какво бурно развитие... :)

моето момче отдавна щапука из къщи, но навън се водехме на каишка. е, от вчера го водя напълно проходил, защото махнах каишката и навън. сега е ред на каската, мда... ходи смешно, като пате и с вдигнати нагоре свити в лактите ръчички. а най-много обича да носи нещо и да го размахва, докато ходи - примерно, лигавник от коша му за пране и го вее като хороводец.

въпросът с пилето ме занимава и мен. досега не съм посмяла да давам купено от магазин пилешко - особено пък филе, за което четох, че го помпат с разни вещества за надуване. ако ще се купува пиле - по-добре цяло. но аз засега купувам бурканчетата с месно пюре на Хип - това е нов асортимент. имат пуешко, пилешко и телешко, от био-органично стопанство, малко бурканче от 125 грама съдържа 40% чисто месо, останалото е вода и оризово брашно и струва 3 лева. ужасно скъпо излиза, но засега предпочитам така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #10 -: Август 21, 2007, 09:36:15 am »
За пилето - аз лично поради липса на домашно стопанство, ще купувам от фирмения магазин на Джиев /бившия комбинат Костинброд/. И сега купувам от тях охладени пилета и пилешки продукти и нямам забележки.

Ние след малко тръгваме за първа ваксинация. Имам чувството, че мен ще ме ваксинират, не Вики. :lol:
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #11 -: Август 21, 2007, 11:22:46 am »
Айде да пожелаем късмет с ваксината на Вики, без повече каскади за малкото Стефи и честити щъпукащи мъничета на Jam & Ema2. Моето Дани още не ходи, много е ентусиазиран, тича с помощ, но изобщо не виждам напредък в последните 2 месеца в самостоятелното ходене. Май ще трябва да се посъветвам с ортопед още веднъж :?

Стефунчо, за пилето - и аз като Лейди купувам яйца и пиле само от Джиев (Костинброд), поне знаем, че винаги е прясно, за антибиотиците не знам как да съм споко, ама... Иначе Джиев има почти до вас, на 50м над "100 гр сладки", лелята винаги дава от най-най-доброто, като кажеш, че е за бебе.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #12 -: Август 21, 2007, 12:46:03 pm »
хм, не е включван до източници. работи нормално няколко секунди, пиука няколко секунди, пак работи и така.
Дони, това за температурата не го разбрах.
аааа, безжичния нет...? дали?

мами, всички буйки са ни малки. Криско ходи бос и по чорапи, засега, така се учи. искам все пак да му взема обувчици, в случай, че е хладно, а и за морето. и изобщо не знам какви и откъде :( Колев-никога. идеи?
« Последна редакция: Август 21, 2007, 12:50:40 pm от manhattan »
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #13 -: Август 21, 2007, 13:10:10 pm »
Стефунчо, злато си ми ти, ще го прослушам още днес този магазин :D
Ман, аз купих на Деси обувки, не буйки, защото те НЕ са за ходене, прохождане и т.н., обратно на твърденията на продавачките от К и К, който аз силно бойкотирам. Та, нашите са на Капчица, пловдивска фирма и мноооо съм доволна, със стабилен свод и затворени пръстчета, не са скъпи, струваха 29 лв., естествена кожа, абе супер бебешка обувка. Иначе и геокс имат страхотни, но се бяха изчерпали номерата аз като търсех, екко също предлагат детски...
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #14 -: Август 21, 2007, 13:13:10 pm »
Ман, за разходки вкъщи има едни много готини чорапи с подметки. хем топло, хем не се пързаля.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #15 -: Август 21, 2007, 13:13:37 pm »
Стеф, знам че буйките не са за прохождане, мило :D той си тепа бос. ама не може да няма обущета детето :D от къде ги взехте вашите?
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #16 -: Август 21, 2007, 13:28:26 pm »
От магазин за обувки Сиси, ама незнам дали някъде около вас имат магазин, тук в Слатина и Гео Милев имат. Предполагам ще ги има и в детските магазини, знам ли, виж в Щъркела, ако няма ще ми дойдете на гости с Криско и ще те заведа :D

Да ви споделя какви бискивтки направих на Деси:
1 чаша (ракиена, щото нямам чаена) инстантна каша от елда на Хип, ама може със всякаква бебешка каша;
1/2 чаша сок на Хип пак, такъв имах
Омесвате тесто, престоява малко в хладилника, разточвате и режете кръгчета, нареждате в намазана с масло тавичка и се пекат около 30 мин на 180 градуса :)
« Последна редакция: Август 21, 2007, 13:31:35 pm от StefiZ »
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #17 -: Август 21, 2007, 13:39:27 pm »
брех, ква креативна била  :D
ще дойдем на гости, като ми се обадиш и ни поканиш :(

вчера взех от БИО щанда в Пикадили органичен, пълнозърнест кус-кус. нали мога да му направя от него?
мюсли от кога може да се дават?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #18 -: Август 21, 2007, 14:46:07 pm »
не знам защо се бойкотира Колев и Колев - по какви съображения, та чак "никога"?
българската алтернатива на КиК е Капчица - Пловдив.

аз купих на Марти великолепни бебешки сандали за първи стъпки на датската фирма Ecco - имат магазин в Мол София и на площад Славейков срещу МакДо. но те са по-скъпи. Ман, зависи кога ще тръгне да прохожда - сега скоро ще излезе есенна, а след още месец - вероятно и зимна колекция. не е хитро да се купува предварително.
в къщи се ходи бос или по чорапи - най-доброто.

какво разбираш под "мюсли"? аз купих едно бурканче на Сънвал - пишеше първото мюсли на бебето или нещо от сорта, вече го изядохме. ама люспичките зърно беха бая по-ситни.

Стефке ма, ти верно си голям измислител! много хитро това с бисквитите. какви се получиха - твърдички ли са? АМ ако се турне за добавка, какво ли ще стане?


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #19 -: Август 21, 2007, 14:50:22 pm »
Честито на проходилите малчовци.  :lol:
Мини така е с първото падане. Мама плаче повече от бебчо. Мони падна от леглото сега на морето. Оставих я на баща и, а той все си мисли че е на 3 месеца и лежи само по гръб. Та хубава цицина си поносихме няколко дни.
На нас ни подариха обувки на Минимен но са ни малки вече. Взех и и Колев и Колев. Я кажете найстина защо не ги харесвате. Вътре ясно че ходят боси, но навън все трябва да обуят нещо.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #20 -: Август 21, 2007, 15:10:21 pm »
Ами сигурно може да се сложи и АМ, знам ли  :lol:
станаха твърдички, екстра са за дъвкане и мазане :wink:

Лиде, аз си имам едни такива мои си съображение и не харесвам К и К, Ганчев и чиполино, не ме питай защо, ще стане много дълго :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #21 -: Август 21, 2007, 15:29:52 pm »
жам, КиК като начало са грозни. съседчето е с такива и си настъпва връзките непрестанно-как ще проходи? бебешките трябва да са с лепки, стягаш, колкото е нужно. за кво са връзките? трето - ми не са ме убедили за клиент :D за Ганчев да казвам ли?
под мюсли разбирам това дето ние го ядем, но пасирано леко. имам органично от Пикадили.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #22 -: Август 21, 2007, 15:44:38 pm »
Аз и взех със ципче. Че са грозни, грозни са. :D Но тя толкова и стъпва с тях навън. А да не казвам, че си ги събува поне по 20 пъти на ден.Ако решим да стърчим в градинката за 5 минути стават. Толкова си можем засега.
За Ганчев и Чиполино найстина няма нужда да си пишем  :D Количката ни е 16 кг , само да я кача в колата.....
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #23 -: Август 21, 2007, 18:06:03 pm »
много поздрави и от нас с беб

дали депресия или най-обикновено лошо настроение - не знам, ама много се проточи
затуй не пиша, нито чета
страшно ми додея тая влага и жега
страхувам се от ненормалните шофьори, как да тръгна за планината

ноо, това да са проблемите на всички, както се казва

за месото - по-добре да е охладено, при замразяването използвали някакъв газ

*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #24 -: Август 21, 2007, 18:39:26 pm »
Аз вече втора година купувам само КиК -обувки,ботуши, дом.пантофи -а бе всичко и нямам оплаквания.Вярно че са малко скъпи новите им колекции, но все си мислех че си струват.есенни обувки мин година бяха  46 лв.а някой да е купувал на Неделчев??
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #25 -: Август 21, 2007, 20:37:54 pm »
за месото - по-добре да е охладено, при замразяването използвали някакъв газ

не се използва газ. замразяването на всички продукти става в камери за шоково/бързо замразяване. така максимално се запазват качествата на продукта. самите камери работят с фреон/това е газ/, който няма пряка връзка с процеса. климатиците у дома-също :D
който има на фризера си функция *бързо замразяване*, да я използва.
а че е за предпочитане прясно месо и продукти, това е друга история.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #26 -: Август 21, 2007, 22:27:19 pm »
manhattan (и StefiZ),

Колев и Колев не е от ранга на Ганчев и Чиполино по отношение на качеството на продукцията, не се заблуждавайте. Ганчев и Чиполино и аз няма да купя (нито Овко, Стефи :P)

не знам какви модели си гледала у съседчето, Ман, но КиК имаха много хубави детски сандалки за прохождащи в лятната си колекция - с лепенки и сичко - и като изработка, и като дизайн. питайте мармотчето, нейния Дани има два такива чифта. аз просто не можах да се доредя, че им се бяха изчерпали количествата още през юни.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #27 -: Август 21, 2007, 23:52:00 pm »
добре :D
но е странно да струват колкото EССО и GEOX...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #28 -: Август 22, 2007, 00:31:27 am »
ми не струват колкото...
сандалите КиК бяха 44 лева, а Ессо-то с намалението беха 64... редовната им цена кой знае каква е била.

верно, че такива цени за бебешки обувки е срамота, ама нема вече жизнь
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #29 -: Август 22, 2007, 05:13:45 am »
ми не струват колкото...
сандалите КиК бяха 44 лева, а Ессо-то с намалението беха 64... редовната им цена кой знае каква е била.

верно, че такива цени за бебешки обувки е срамота, ама нема вече жизнь


Поне кожени ли са за тези цени?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #30 -: Август 22, 2007, 08:50:57 am »
Виж сега свята, никъде не съм написала, че са от ранга на Ганчев и Чиполино, а просто че съм предубедена към някой марки детски стоки и КиК попадат в списъка ми и то не заради качеството на продуктите им, а заради великата илюзия, че само и единствено с техните нещастни буйки детото трябва да прохожда и дорде не хукне никакви други обувки, видиш ли не му се купуват, това е.
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #31 -: Август 22, 2007, 10:32:50 am »
Да, за кожени са цените на КиК. Първите на Дани са супер, с общо 3 лепки, може да се регулира ширината на всяко място на крачето (1 на глезена и още 2 над стъпалцето). Те бяха на редовна цена 44 лв, страшни са наистина, но вече омаляват, защото са 19 номер. Сега минаваме на номер 20, друг модел, пак с 2 лепки, но нямат предпазна кожа пред пръстчетата, ма само такива имаше от добрите модели. Те вече бяха намалени на 27 лв. Та някои от моделите им не струват, други са много добри, аз лично не харесвам покровителственото отношение на мацките в магазина им в Скай сити, ама просто си слагам филтрите на ушите и не ги слушам. Не харесвам и тъпата им стратегия да пускат лятната колекция в края на май, до средата на юни да се е изчерпала и ако искаш обувки през юли, купи си зимни :? Но това няма отношение към качеството, към него нямам забележки засега.

За цените - бе солени са, ама все пак са на 2/3 от Ecco и наполовина на Geox. Geox подобен модел и същия размер на редовна цена бяха 89 лв, при това с лепка само на глезена, а нашето краче беше по-пухкаво и като няма регулация над стъпалото, просто част от горната част на стъпалцето изскачаше над обувката, та и като модел даже не ми харесаха, за цена и не коментирам.
« Последна редакция: Август 22, 2007, 10:34:44 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #32 -: Август 22, 2007, 14:08:29 pm »
е, Стефи, честно казано, аз за такава "велика илюзия" за пръв път чувам сега от тебе.
както и да е, положението с детските обувки не е розово. няма избор, голямо обикаляне, високи цени. да видим сега колко нерви ще изтрепя, докато осигуря зимните обущета...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #33 -: Август 22, 2007, 14:22:32 pm »
е чак толкова не ми работи фантазията, иди в един магазин на КиК и те любезните продавачки ще ти обяснят с какво само и единствено се прохожда, а, още по-лесно, прочети им на сайта :wink:
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #34 -: Август 22, 2007, 14:29:29 pm »
първите ни зимни обущета, беше точно на годинкhttp://www.kolevikolev.com/indexNEW.htmlа.
тази пролет как ме осени идеята да спестя 10 лв  :x и купих пантофи на Денди,понеже беше събота и никой магазин не работеше.След седмица носене пантофите се изкривиха,плата почна да се разшива и стъпваше накриво. отидох на Колев, 20 лв домашен пантоф, вече пети месец - все едно са купени вчера.с твърда пета, стегнат хубав плат,пантофа по крака -абе хубаво е.тези на Денди струваха 7 лв :x
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #35 -: Август 22, 2007, 14:58:25 pm »
Аз пък на Юлия и на детето на кумците досега само на Колев съм купувала и нямам забележки. На Капчица ги гледах, но не ми харесаха. Е, вярно по-евтини са от на Колев ама аз като купувах сандалите имаше промоция та се сдобихме и с едни пантофи (взех по-голям размер, а мин. събота минах през магазина им дето е на една пресечка на Пиротска. Там продават намалени. Взех и есенни обуки за 31 лв, а дефекта им е, че едната леко е дрсната с химикал отгоре, а на другото има съвсем малко лепило на ръба. Иначе цената на есенната им колекция е около 47 лв. А аз 90-100 лв за обувки дето ще ги носи два месеца няма да дам.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #36 -: Август 22, 2007, 17:13:05 pm »
Днес Стефито се изтупка ъгейн, баси взе да му харесва на това дете  :?
На всичкото отгоре, изглежда се оциклям с пълна сила- такъв рахат ми беше до сега  :(
Изобщо- много яка седмица се очертава
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #37 -: Август 22, 2007, 19:50:34 pm »
Днес Стефито се изтупка ъгейн, баси взе да му харесва на това дете  :?
Ако нямаШ коШара слагай я на zемята. Така и ти Ще си спокойна и детето беz травми.
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #38 -: Август 22, 2007, 20:14:52 pm »
Mini, гледай наистина да не слагаш Стефит на висока, че все падат когато най не очакваш. Аз на Юлия вече не и ги броя. Сериозно съм се замислила за каска, ама проблема е, че тя не търпи шапка та вероятно и каската толкоз ще търпи.

Имам нужда от съвет от майките с алергични деца. Чудя се как да храня малката след уртикарията, която получи. А пък докторката ни е в отпуск, Birdie и той не отговаря.  Засега караме на картофи, морков, тиквичка, ориз, круша и АМ ама не може все това да яде.

Да, за кожени са цените на КиК. Първите на Дани са супер, с общо 3 лепки, може да се регулира ширината на всяко място на крачето (1 на глезена и още 2 над стъпалцето). Те бяха на редовна цена 44 лв, страшни са наистина, но вече омаляват, защото са 19 номер. Сега минаваме на номер 20, друг модел, пак с 2 лепки, но нямат предпазна кожа пред пръстчетата, ма само такива имаше от добрите модели.


Леле, пък ли ние сме извън нормите. На Юлия сандалите са 20, а за есенните по съвет на продавачките взехме 22. Какво ли ще го правя туй дете като порасне... :)
« Последна редакция: Август 22, 2007, 20:30:01 pm от gabi32 »


*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #39 -: Август 22, 2007, 20:31:55 pm »
Притеснена съм с храненето на бебка. На АМ сме и бебка почти винаги след като я нахраня връща от млякото и то като фонтанче /по малко, но понякога по няколко пъти/, също така с оригването сме доста зле - държим се по 30 минути. Иначе има апетит и си изпива всичко /сега и давам по 90 мл./ и по миналата седмица като бяхме на консултация беше наддала нормално. Моля ви кажете ми дали вашите бебчета правят същото и дали след като си наддава нормално имам повод за притеснение. Храним се с Фризолак, чудя се също така дали това не е и някаква реакция на непоносимост към него. Благодаря ви.


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #40 -: Август 22, 2007, 20:58:50 pm »
Притеснена съм с храненето на бебка. На АМ сме и бебка почти винаги след като я нахраня връща от млякото и то като фонтанче /по малко, но понякога по няколко пъти/, също така с оригването сме доста зле - държим се по 30 минути. Иначе има апетит и си изпива всичко /сега и давам по 90 мл./ и по миналата седмица като бяхме на консултация беше наддала нормално. Моля ви кажете ми дали вашите бебчета правят същото и дали след като си наддава нормално имам повод за притеснение. Храним се с Фризолак, чудя се също така дали това не е и някаква реакция на непоносимост към него. Благодаря ви.

Здравей Дени,
моят Антъни беше така, но наддаваше много добре, по 1 и 100, 1 и 200 всеки месец, после изведнъж 4 месец повръщането спря изведнъж.Щом наддавате, не се притеснявай.При мен помагаше, когато уригвах бебето по средата на храненето, знам, че отнема повече време, но пробвай, може да помогне.За Фризолак не знам, но май доктор Бърди беше против него, ако се не лъжа.Дано по-скоро и той отговори.
Спокойно, не се притеснявай, ще отмине този период

Поздрави
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #41 -: Август 22, 2007, 21:13:11 pm »
Благодаря ти Ема2, ако знаеш само колко много ме успокояваш. Ще пробвам това с оригването по средата на храненето дано да помогне. Приятна и спокойна вечер  :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #42 -: Август 22, 2007, 23:07:36 pm »
Габи, тя уртикарията е получена от нещо конкретно, което ти знаеш какво е - нали?
мисля, че е необходимо да изключиш само "лошата" храна от менюто. за останалите храни какъв е проблемът да се дадат?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #43 -: Август 22, 2007, 23:16:27 pm »
Aми,jam, изрина се 1/2 след като баща и и даде резенче необелена праскова (белени яде по 1-2 на ден без проблем). Подозренията ми са насочени към нея, макар че според лекарката било от нещо, което е яла по-рано. Не можело да се появи толкова скоро. Да, ама тя 4-5 часа преди това не беше яла нищо, пък и не сме въвеждали нови храни през тоя ден с изкл. на едно плодове детско кис. мляко, но тя яде от него и предния ден без проблеми.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #44 -: Август 22, 2007, 23:23:23 pm »
според мен е от необелената праскова. не знам колко е силна твоята лекарка в основите на детското хранене и алергиите, но навсякъде изрично се подчертава за алергенността на мъхестите плодове - кайсия и праскова, която се крие именно в мъхестата обвивка на плода...

все пак, може и в детското кисело мляко да е имало някой консервант или оцветител, който да е направил белята. ягоди нещо имаше ли в него? виж му етикета със състава. това, че го е яла предния ден без проблем, не значи нищо. алергична реакция може до 48 часа да се получи.

но все пак, аз бих заложила на необелената праскова.

във всеки случай, което и от двете да е било причината, няма значение. елиминирай ги от диетата, а останалите неща да си яде.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #45 -: Август 23, 2007, 07:20:31 am »
Добро утро, дами!
Днес ни е ден да черпим.Ставаме на цели 10 месеца и вече почти сами си ходим.:)
Хайде насладете се виртуално на сладички изкушения и да Ви е сладък деня!



И да Ви разкажа една случка как за малко се озовахме с домашен любимец.
Онази вечер си седим ние с малката и си бърборим и по едно време се обръщам към вратата на терасата, че в един момент ми се стори, че нещо там помръдва.И познайте, един малък гълъб решил да ни навести. Пиука си той и смело към нас си влиза. Няма страх , няма объркване. Стигна до мен писукайки и почна да ми кълве пръстите на краката, а малката пощуря от кеф. И така после цял ден си го отглеждахме, докато не реши да пообиколи и съседите да им каже по едно здрасти.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #46 -: Август 23, 2007, 09:09:13 am »
Привет, и аз да се запиша в седмичната тема. Започна доста зле, взех, че се поразболях (гърлобол) и изпаднах в паника, щото кърмя Криси :( След косултации с педиатър и професор по УНГ антибиотика за мен отпадна, правя гаргари и слагам маска.... а Криска си хапва и започва да буйства вече. Усмихваме се редовно, но започнахме да се въртим. 8O Не е ли твърде рано да се върти това мъниче??? Вече два пъти в намирам напряко на креватчето, като тази сутрин се беше отвила цялата, а двата и крака стърчаха през решетката на леглото  8O Тя е само 28 дейс олд?
Поздрави и успешен завършек на седмицата на всички.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #47 -: Август 23, 2007, 09:40:28 am »
Силви, честит празник! :D

Нина, аз два пъти се разболявах, докато кърмих Криско. проветрявай непрекъснато и само с маска! много е неприятно :( той не се разболя, обаче :D
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #48 -: Август 23, 2007, 09:56:53 am »
Честит празник, Силви!
Нинче, някои дечица рано стават шавливи, явно твоето ще е от тях :) На едни приятели дъщерята успя да застане точно така напряко на леглото на 12 дни.
Дени, и това с връщането на АМ е нормално, ако качва добре. Питай СтефиЗ колко тензухени кърпички и лигавници имат :)
Здрави бебоци и дечица на всички, и търпение още 2 дни с това горещо време. Дани обикновено спи добре нощем, но последните дни се буди по 2 пъти за вода и сутрин става по-рано от обикновено, много ни мори жегата.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #49 -: Август 23, 2007, 10:11:42 am »
Jam, благодаря за съветите. Млякото беше уж без консерванти и оцветители и съдържаше праскова. Ягода още не смея да дам.

Silwi25, честит празник!

Nina, и аз се разболявах, но за щастие малката я опазихме. Ще носиш маска. Много е неприятно, особено в горещините, ама няма как.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #50 -: Август 23, 2007, 10:12:57 am »
Честит празник, Силви! Нека малката госпожица расте здрава и все така чаровна!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #51 -: Август 23, 2007, 11:07:46 am »

Честит ви празник Силви!
Колкото до връщането - при няс спря чак към 4ти - 5ти месец.

Нина, аз два пъти се разболявах, докато кърмих Криско. проветрявай непрекъснато и само с маска! много е неприятно :( той не се разболя, обаче :D

От къде се купуват маските, от санитарните магазини ли? Че и аз съм болна...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #52 -: Август 23, 2007, 11:20:55 am »
Цветенце, в аптеките има маски.

Много е неприятно това с разболявянето...

Мармотче, много е шавлива верно е, май ще трябва да изостриме вниманието още повече. А като я къпя няма такова мятане - от кеф. И гледа хитро като я къпем, малко под око, а като я сложа на хавлията - рев, иска в коритото :) От малки са хитри бе да му се невиди, дет вика майка ми, вече се раждат с висше образование.
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #53 -: Август 23, 2007, 11:31:34 am »
Здравейте. Не пиша много често, че съм в отпуск и вкъщи почти не ми остава време за форуми.
Силви, честит ви празник!
И Мия падна за пръв път на 8 месеца и оттогава я оставям само на земя или в леглото.
По отношение на обувките, на мен ми предложиха някакъв модел на капчица, ама беше изработен ужасно, все едно аз съм го лепила. Ние все още си караме с буйки навън, бях взела едни сандали, ама Мия въобще не можеше да ходи с тях. Сега ще й купувам други. В тази връзка, Стефи3 откъде са обувките на Деската? Много са готини.
Ние вчера бяхме на очен лекар да ни предписват очила и беше голяма борба. Мия почна да плаче още при втория прием на капките и не спря докато не се прибрахме вкъщи -около 45 минути. Пищи, реве, мята се, абе ужас. На самия преглед я държахме трима човека, голямо мъчение беше. Аз си мислех, че капките са я раздразнили, но при положение, че спря веднага щом се прибрахме, си мисля, че плачеше от инат, за да докаже, че хич не иска да я преглеждат. Утре отиваме за няколко дни впровинцията. Така, че ще пиша отново другата седмица.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #54 -: Август 23, 2007, 12:55:12 pm »
за връщането наистина не е проблем ако детето наддава и не повръща на фонтан и по много. Деси беше така до 6-7 м., дори и сега й се случва да си върне понякога, но много рядко вече.
Мешко, обувките на Деси са капчица и са от магазин Сиси в Слатина, кооперацита до пазара, имат магазин и на Шипченски проход, според мен си заслужават, не са много скъпи, а бързо омаляват, аз ги купих преди 1.5 м. и вече са й почти малки.
А за горещото и нас много ни тормози, Деси спа в нейната стая 2 седмици, но тя е много топла и сега в жегите горкото се буди по 5 пъти и не спира да се върти, та временно е пак при нас в платняната кошара.
Силви, честит ви празник, да е жива и здрава малката принцеса :D
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #55 -: Август 23, 2007, 13:33:45 pm »
Силви, честит празник! Много веселие и безаварийно пълно прохождане  :D

Нинка, и мойта девойка се върти вече напречно леглото на няколко пъти - умирам от смях като я намеря така  :lol:

А ние вече сме наддали 1140 гр за 25 дни и цели 4 см  :lol:

Ох, и следва противохепатитната ваксина в края на първия месец - някакви коментари относно?
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #56 -: Август 23, 2007, 13:38:50 pm »
за връщането наистина не е проблем ако детето наддава и не повръща на фонтан и по много. Деси беше така до 6-7 м., дори и сега й се случва да си върне понякога, но много рядко вече.
ами то това е, което ме притеснява, че понякога връща на фонтанче. Но така като я гледам си наддава и всички казват, че много е пораснала. Дано ... другата седмица сме на консултация и ще видим, дано наистина да е наддала достатъчно и да нямаме проблеми.

Нинка, и мойта девойка се върти вече напречно леглото на няколко пъти - умирам от смях като я намеря така  :lol:

Ох, и следва противохепатитната ваксина в края на първия месец - някакви коментари относно?

Вора82 и ние сме така, въртим се в леглото и то не само напречно, а и се опитва от позиция настрани да се обърне по гръб и на другата страна. А и на нас другата седмица на 30-ти ни предстои ваксината за хепатит. Надявам се бебка да я понесе добре и да не плачка много, миличката. Стискам палци и с вас да е така. Пиши как е минало всичко.  :D


*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #57 -: Август 23, 2007, 13:40:04 pm »
Бора, няма страшно, лека ваксина е :)
Да ви кажа, че открих мокрите кърпички на Бочко - 1.70 лв. за 80 кърпички.

Дени, незнам какво наричш на фонтан, но е важно количеството, което връща. Връщането не е само стичане на храна от остичката, а и когато е на струйка, но мъничко. Някъде бях чела, че ако върне докато е легнала, петното което прави не е по-голямо от длан, не е проблем.
« Последна редакция: Август 23, 2007, 13:43:53 pm от StefiZ »
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #58 -: Август 23, 2007, 13:47:06 pm »
Bora, denito, и при нас тази ваксина мина без проблем. Но при нас по принцип досега не е имало усложнения от нито една ваксина досега. Дано и при вас да е така!

Бора, няма страшно, лека ваксина е :)
Да ви кажа, че открих мокрите кърпички на Бочко - 1.70 лв. за 80 кърпички.
...


Стефи, я подскажи от къде в квартала могат да се купят?


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #59 -: Август 23, 2007, 13:49:05 pm »
хепатитната е най-леката - няма никакви странични ефекти.
на фонтан значи с избълване, един вид - не можеш да го сбъркаш. чува се блоп и струята изхвърча от устата със сила.
връщане е като просто му потече от устата малко след лягане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #60 -: Август 23, 2007, 13:49:38 pm »
Стефи, благодаря ти за бързият отговор  :). Ами фонтанчето, което правим мисля че не е по-голямо от длан и обикновенно го прави или когато я сложа да легне или когато я пораздвижа повечко /например ако я повдигна по-рязко/ след като е изпила АМ. От това, което ми пишеш се успокоявам и надявам се това ще се потвърди другата седмица като се премерим с колко сме наддали.

на фонтан значи с избълване, един вид - не можеш да го сбъркаш. чува се блоп и струята изхвърча от устата със сила.
връщане е като просто му потече от устата малко след лягане.
Ами да нашето си е с "блоп", но мисля че не е чак толкова голямо количество и определено не връща всичко, което е изпила, а относно потичането от устата - и това го правим, но то не ме притеснява. Благодаря ти Jam  :)
« Последна редакция: Август 23, 2007, 13:53:12 pm от denito »


*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #61 -: Август 23, 2007, 17:19:11 pm »
Габи, намерих само в Ремедиума, който е на Гео милев, никъде другъде по нашите аптеки ги няма :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #62 -: Август 23, 2007, 17:24:16 pm »
Абе хора на това моето детенце много му пукат чревцата....Това ли всъщност са коликите, да не е нещо друго. То нама такова къркорене, горкото дете как плаче и се свива  :(  А има ли някаква закономерност в коликите, имам предвид, да са само след обяд и вечер или не, щото на нас ни се случва по различно време...и сутрин понякога, но когато се случи сутрин е по-леко.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #63 -: Август 23, 2007, 17:35:19 pm »
Цитат
Абе хора на това моето детенце много му пукат чревцата....Това ли всъщност са коликите, да не е нещо друго.
Точно това са коликите. Закономерност може да има, може и да няма.
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #64 -: Август 23, 2007, 18:28:06 pm »
Лейди, как сте след ваксината.Надявам се добре  :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #65 -: Август 23, 2007, 19:44:58 pm »
Да ви кажа, че открих мокрите кърпички на Бочко - 1.70 лв. за 80 кърпички.


Стефи, а доволна ли си?

Как се поддържа устната хигиена, като почне захранването?
Аз досега само с вода се мъчех да изплаквам без кой знае какъв особен успех.
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #66 -: Август 23, 2007, 20:20:18 pm »
днес ги купих и не съм ги отворила още, защото имам отворен пакет на памперс, но ще пиша отзиви веднага като ги изпробвам :)
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #67 -: Август 23, 2007, 21:26:35 pm »
Честит празник на малката Габи ( и на мама Силви :D) !
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #68 -: Август 24, 2007, 08:48:59 am »
Миси на всички за милите пожелания.
Чета Ви за тия обувки капчица и геокс. меокс и разни други и направо се чувствам виновна.Аз хич не се интерсувах от марката, когато купувах сандалките на Габи.Влязохме в един магазин на 3 етажа на пътеките и пробвахме.Станаха ни още първите пробвани.Тя си ги хареса, пробва и купихме и си тръгнахме.Те са Ридер и съм доволна за сега.По тях няма видимо никакви поражения, а сериозно си ги експлоатираме.
Не знам как е при Вас, но при мен с времето онова чувство дето пристяга под лъжичката, като бебето захапе каквото не трябва или направи нещо по-така, усещам че вече не е толкова силно и пускам малката сама да се оправя.То и няма как да я опазя, тя като види гуми на кола и са крясъци и чудесии, ако я дръпна рева е сърцераздирателен, а ък и гледам тук около мен никой не се притеснява от тия неща и народа си живее мирно и спокойно.Чак ми се чудят и чудеха как лудвам от търчане по малката да не пипа тук и там и мия всичко, което пипа, лапа и т.н.
ОФФФФФФФФФФФ, това май с отпускането не е лошо, ама да можеше покрай отпускането и да спя 1 седмица без никой да ме вдига няма да е лошо.Малката тормозчийка смени режима и цяла нощ си играеме, поиме се и какво ли не, а сутрин е свейарка в 6.На мен при това положение очите ми тая сутрин така се бяха залепили за сън, че просто на косъм беше да я оставя да си мрънка и да продължа да спя.
Дано скоро тоя режим свърши!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #69 -: Август 24, 2007, 09:58:01 am »
Лейди, как сте след ваксината.Надявам се добре
Преживяхме първата ваксина.Рев до захласване.  После беше неспокоен, но се справих с положението. Баба му на Вики /сиреч майка ми/ обаче само дето не припадна. 
Стефи, казвай отзиви за Бочко кърпичките, та да тормозя тука аптеката да ги зарежда, че ми казаха, че още не се произвеждали.
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #70 -: Август 24, 2007, 10:36:16 am »
аз заредих серията Бочко одавна, но специално от кърпите няколко майки промърмориха че не им харесват.лично аз не съм ползвала.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #71 -: Август 24, 2007, 12:43:12 pm »
Ние правихме проба манту и днес ни се размина повторната ваксина. Лошото е , че в най голямата жега 12:00 аз останах без кола и се носихме с Монито на ръце с градския транспорт. Върнахме се вир вода. За разлика от мен, на малката в рейсчето и беше страшно забавно :lol:
« Последна редакция: Август 24, 2007, 15:57:51 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #72 -: Август 24, 2007, 15:54:27 pm »
 
Стефи, казвай отзиви за Бочко кърпичките, та да тормозя тука аптеката да ги зарежда, че ми казаха, че още не се произвеждали.

Абеее, не са лоши, ама за наакано дупе май няма да са много подходящи - малки са и са тънки, но пък са мокри и миришат хубаво.
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #73 -: Август 24, 2007, 18:53:18 pm »
...
Как се поддържа устната хигиена, като почне захранването?
Аз досега само с вода се мъчех да изплаквам без кой знае какъв особен успех.
Aз не сьм изплаквала с вода никога, хигиена смятам да въвеждам като започнат да никнат зъбчета.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #74 -: Август 24, 2007, 19:03:55 pm »
...
Как се поддържа устната хигиена, като почне захранването?
Аз досега само с вода се мъчех да изплаквам без кой знае какъв особен успех.
Aз не сьм изплаквала с вода никога, хигиена смятам да въвеждам като започнат да никнат зъбчета.

Аха, значи, щом нямаме още зъбчета, нищо по-специално не правим, дори и детето вече да яде и друго освен кърма? Понеже някъде някога ( още докато бях бременна) бях чела, че с марля се обира или нещо от рода...
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #75 -: Август 25, 2007, 17:25:18 pm »
Хей, усмихнахме се и от новият брой на ОК!. И нали е списание на звездите ние от малки намерихме своето място там:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #76 -: Август 25, 2007, 18:29:49 pm »

Да почерпим днес ставаме на половин годинка!
По случая отидохме до Бачковския манастир- хем да се разпитаме и за кръщенето.
Силви, честито!


хайде по едно и за децата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #77 -: Август 25, 2007, 18:30:51 pm »
Хей, усмихнахме се и от новият брой на ОК!. И нали е списание на звездите ние от малки намерихме своето място там:)

Браво на теб, Силви! А каква роля "играе" бебка?  :wink:

Мини, честита половин годинка на Стефинка! Все така сладка и добричка да бъде!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #78 -: Август 25, 2007, 18:35:19 pm »
Мини, честит ви половин рожден ден!
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #79 -: Август 25, 2007, 18:41:26 pm »
Мини, честито! Да е здрава, усмихната и умерено палава сладката Стефи :lol:
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #80 -: Август 25, 2007, 18:49:49 pm »
Честити 6 месечинки на малката Стефания  :D! Да расте послуШна zа радост на мама и тате  :wink:!
Благодарско zа почерпката  8).
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #81 -: Август 25, 2007, 19:19:38 pm »
Мини, честита месечинка на Стефания!
Да расте все така здрава и много да ви слуша!
« Последна редакция: Август 25, 2007, 20:48:07 pm от Nadyn »
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #82 -: Август 25, 2007, 20:30:10 pm »
Мини, честито на адшката, да ви е жива и здрава, и много да слушка :D
Силвич, к'во е т'ва ОК? :oops:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #83 -: Август 25, 2007, 21:17:23 pm »
Честита полвин годинка на Стефания.Да расте умно и добро детенце. :)
На нас ни растат зъби и не сме спали цяла нощ и цял ден. Сега заспа в 20:00 и беше като пребита. Надявам се тази нощ да поспим. А мен ме тресат едни нерви....
Боровин май и тя се оплакваше. Дали е начало на нещо вирусно или е от жегата? Незнам, но съм бомба без закъснител :lol:. Още незапалена избухвам :?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #84 -: Август 25, 2007, 22:41:26 pm »
Честита месечинка на Стефи! Да расте здраво, умно и послушно дете!

Ние напредваме в прохождането. Отдавна бях купила един нагръдник или както там се казва на Чико, но не го ползвахме. Днес го сложихме, малката много му се изкефи, защото ходи самостоятелно и двете и ръце са свободни да пипа където реши. После дори сама си поиска да и го сложим. Ох, аз не мога да заспя сега. Уж за по-сигурно я сложих в триколката за да нагледам яденето и проклетата триколка взе, че се обърна с малката! А така старателно я избирахме да е здрава, солидна. Дрън, дрън! Ей за това не си взех проходилка, ама как пък на триколката реших да се доверя!  :oops: Уж само със сцепена устна се сдобихме ама аз се притеснявам да няма скрити наранявания! Тая нощ май ще ставам често да я проверявам!


Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #85 -: Август 25, 2007, 23:42:32 pm »
Честита Ви половин годинка Мини!Нека малката расте здрава и много щастлива, много късмет и любов да има около нея и много поводи за празник!/Миси за почерпката /
Ми kassi,зяпа си списанията които имаме.Тя много си е харесала Бербатов на едното и не мога да го взме направо.Ние напоследък не знам защо играчки не щем искаме да си гледаме книжките и да и обяснявам разни неща а като спра ме хваща за пръста и ми го слага на книжката да ме подсети, че не иска да спирам.Много е смешно и почвам да се чудя дали пък няма да се извъди някой учен с тая любов към книгите. :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #86 -: Август 25, 2007, 23:50:32 pm »
Много е смешно и почвам да се чудя дали пък няма да се извъди някой учен с тая любов към книгите. :D

 :balk_47: :balk_602:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #87 -: Август 25, 2007, 23:57:09 pm »
Хора, я кажете дали и с какво да мажа тиквата на Криси (по-точно челото и личицето) бели и се кожицата и по-лицето не толкова, ама на челцето и е доста суха май и от това се бели. Ползваме Мустела козметика, дали да и търся крем на Мустела за лицето или...Дайте акъл.
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #88 -: Август 26, 2007, 08:57:27 am »
Нина, най-добре питай педиатъра си. Ние също имахме проблем с изсъхнала кожа по бузките и брадичката в самото начало, може би колкото Криси е била. Крема за лице на мустела не помогна, а е 12 лв. все пак, не прави като мен, сега аз се мажа с тях :wink:
заведохме я пти нашата докторка и тя изписа балсама на д-р Тайс, и за 3 дни детето се оправи, така че ... :)
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #89 -: Август 26, 2007, 12:24:17 pm »
Привет момичета! Черпя ви виртуално за моето одъртяване:





Ние бяхме малко на морето ипо Габровския балкан и затова не нямаше! Вчера си дойдохме!

« Последна редакция: Август 26, 2007, 12:26:19 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #90 -: Август 26, 2007, 12:31:34 pm »
Хора, я кажете дали и с какво да мажа тиквата на Криси (по-точно челото и личицето) бели и се кожицата и по-лицето не толкова, ама на челцето и е доста суха май и от това се бели. Ползваме Мустела козметика, дали да и търся крем на Мустела за лицето или...Дайте акъл.

аз на моето съкровище взех кремче за лице на Bubchen. Въобще за бебчо предимно ползвам козметика на тази марка и съм много доволна.  :D


*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #91 -: Август 26, 2007, 12:46:16 pm »
Честита половин годинка на сладката Стефи! Да расте здраво и послушно дете!
 :balk_5: :balk_21:

*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #92 -: Август 26, 2007, 13:49:28 pm »
Вени, добре дошла и да си жива и здрава! Да те слушкат и радват децата :D
*
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #93 -: Август 26, 2007, 16:08:31 pm »
Честити 6 месеца на малката Стефи.да расте здраво дете за радост на мама и татко-
  Вени, добре дошла и да те попитам.Ползваш ли някаква литература относно лечението с хомеопатия или само консулти с доктор-хомеопат.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #94 -: Август 26, 2007, 17:15:33 pm »
Вени, честита ти годишнина.ПОжелавам ти да имаш още многооо такива и да си заобиколена от любимите хора и да се радваш на много приятни емоции.
Стефи, това ОК е едно life stile списание.Отскоро е на българския пазар.Сестра ми почна да си го купува и ме зариби, та и аз покрай нея го изчитам и реших да участвам в някои от техните конкурси.Не е специално за бебета, но пък ние от това не се спираме с Габоранката.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема 20.08- 26.08
« Отговор #95 -: Август 26, 2007, 21:00:45 pm »
Вени честит празник.Желая ти всичко най-хубаво :D
Аз пак с мойте питанки. Слагате ли на малките възглавнички и откога. Досега не съм и слагала и се чудя. Не че ще спи на възглавница де, тя се върти като пумпал, но все пак.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0