0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравийте пак мили момичета, при мен ново двеста - липса на менструация, липса на овулация, липса на бременност, както вече съм писала - лапароскопия, после обаче пак липса на ..., ходих на преглед и ми назначиха следното лечение
10дни по 1 таблетка Оргаметрил сутрин и вечер, спирам да го пия, като ми дойде, от 15 ден на цикъла за 5 дни пак по 1 таблетка сутрин и вечер, какво мислите за това лечение, някой пил ли е този препарат, лекаря ми обясни че засилвал овулацията и ако не настъпи бременност, поне щял да се регулира цикъла, след което да следиме овулацията , която сега няма
« Последна редакция: Август 07, 2007, 17:00:32 pm от Мели »
*
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #1 -: Август 07, 2007, 18:51:11 pm »
Здравийте пак мили момичета, при мен ново двеста - липса на менструация, липса на овулация, липса на бременност, както вече съм писала - лапароскопия, после обаче пак липса на ..., ходих на преглед и ми назначиха следното лечение
10дни по 1 таблетка Оргаметрил сутрин и вечер, спирам да го пия, като ми дойде, от 15 ден на цикъла за 5 дни пак по 1 таблетка сутрин и вечер, какво мислите за това лечение, някой пил ли е този препарат, лекаря ми обясни че засилвал овулацията и ако не настъпи бременност, поне щял да се регулира цикъла, след което да следиме овулацията , която сега няма

ще следя темата,при мен положението е абсолютно същото!Лапароскопия,и пак липса на цикъл и овулация,само,4е аз незнам какво да правя,и на лекар ве4е не ходя,4акам си 4аса при д-р Стаменов,март месец.Аз също пия оргаметрил,но 5 дни 3х1,ина4е без него не ми идва,но ако наистина регулира и овулацията...и аз ще го пия така.
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #2 -: Август 07, 2007, 21:48:17 pm »
И аз не знам какво точно да ви кажа, момичета. Предполагам, че би трябвало да сте минали през необходимите изследвания, за да ви го изпишат. Т.е. - ниско ниво на прогестерон. Ако не сте пускали полови хормони, съветвам ви да го изискате от гинеколога си, преди да започнете лечението. Все пак е Оргаметрил е хормонален препарат.

Намерих ТОВА в интернет, надявам се да ви е полезно.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #3 -: Август 08, 2007, 08:08:13 am »
Цитат
Здравийте пак мили момичета, при мен ново двеста - липса на менструация, липса на овулация, липса на бременност, както вече съм писала - лапароскопия, после обаче пак липса на ..., ходих на преглед и ми назначиха следното лечение
10дни по 1 таблетка Оргаметрил сутрин и вечер, спирам да го пия, като ми дойде, от 15 ден на цикъла за 5 дни пак по 1 таблетка сутрин и вечер, какво мислите за това лечение, някой пил ли е този препарат, лекаря ми обясни че засилвал овулацията и ако не настъпи бременност, поне щял да се регулира цикъла, след което да следиме овулацията , която сега няма
Незнам защо изписват Оргаметрил, като вече има много по-добри прогестеронови препарати - Дуфастон и Утрогестан. Оргаметрила на първо място има по-ярко изразени странични ефекти.
Прогестеронов препарат се предписва след установен дефицит на прогестерон! Изписването му ей така  - на посоки, не е препоръчително.
Аз също съм го пила по тази схема - уж за поддържане на лутеалната фаза, но кварталната гинеколожка беше решила , че е достатъчно добър гинеколог и като фърли на боб разбра , че овулацията ми е около 14-ия ден, та от 15 ден на МЦ да пия Дуфастон. Да, ама не - в последствие се установи, че съм с късна овулация - 18-21 ден /забременях с ову на 21 ден/.
Според мен за липсата на овулация трябва да се проследят половите хормони, вкюличително естрогена да се провери на 3-5 ден от МЦ и по време на очакваната овулаторна фаза, като това изследване да е съпроводено със качествена фоликуметрия. 
*
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #4 -: Август 08, 2007, 09:29:25 am »
Цитат
Здравийте пак мили момичета, при мен ново двеста - липса на менструация, липса на овулация, липса на бременност, както вече съм писала - лапароскопия, после обаче пак липса на ..., ходих на преглед и ми назначиха следното лечение
10дни по 1 таблетка Оргаметрил сутрин и вечер, спирам да го пия, като ми дойде, от 15 ден на цикъла за 5 дни пак по 1 таблетка сутрин и вечер, какво мислите за това лечение, някой пил ли е този препарат, лекаря ми обясни че засилвал овулацията и ако не настъпи бременност, поне щял да се регулира цикъла, след което да следиме овулацията , която сега няма
Незнам защо изписват Оргаметрил, като вече има много по-добри прогестеронови препарати - Дуфастон и Утрогестан. Оргаметрила на първо място има по-ярко изразени странични ефекти.
Прогестеронов препарат се предписва след установен дефицит на прогестерон! Изписването му ей така  - на посоки, не е препоръчително.
Аз също съм го пила по тази схема - уж за поддържане на лутеалната фаза, но кварталната гинеколожка беше решила , че е достатъчно добър гинеколог и като фърли на боб разбра , че овулацията ми е около 14-ия ден, та от 15 ден на МЦ да пия Дуфастон. Да, ама не - в последствие се установи, че съм с късна овулация - 18-21 ден /забременях с ову на 21 ден/.
Според мен за липсата на овулация трябва да се проследят половите хормони, вкюличително естрогена да се провери на 3-5 ден от МЦ и по време на очакваната овулаторна фаза, като това изследване да е съпроводено със качествена фоликуметрия. 
Здравейте!Аз запо4вам да си меря температурата от този месец,до сега не съм го правила.Моя лекар ми казва,4е нямам овулация,но никога не съм ходила на фоликометрия след 21-и ден,винаги ме викаше след 9-я ден на цикъла,максимум до 20-я,но аз си мисля,4е може овулацията да ми е по-късно!възможно ли е?с температурния метод дали ще разбера?
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

*
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #5 -: Август 08, 2007, 10:18:52 am »
http://www.medinfo.bg/doctor/sprav/Orgametril.htm

Тук има информация за Оргаметрила. Аз съм го пила неведнъж за предзивкване на м. или за регулиране на цикъла ми. Когато трябва с мойта докторка да предизвикваме м. го пия-5 или 7 дена-2 пъти по 1 и след това чакам да дойде. по принцип ние след м. и естрадиола отколкото овулацията. На мен това ми е  основният проблем. lady_11 коя е тая квартална докторка, да видя дали я познавам.
*
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #6 -: Август 08, 2007, 11:21:59 am »
аз пия оргаметрил за предизвикване на менструация,без него не ми идва.А пре4и ли оргаметрила на овулацията?тъй като аз го пия 5 дни,3 х 1.Пре4и ли после на овулацията и забременяването?
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #7 -: Август 08, 2007, 12:59:47 pm »
ILEM а д-ра казва ли защо така се получава че няма цикъл след лапароскопията?Аз я правих на 26 юни и още нямам следа от МЦ. Чудя се какво да правя.!? По принцип моя лекар каза да му се обадя 2 месеца след лапарото, но аз мисля да му звънна по-рано.
Той така или иначе е в отпуск до 13 август и ще пиша какво ще предприемем ние.
пиши как се развиват нещата при теб
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #8 -: Август 08, 2007, 14:09:35 pm »
Аз преди време съм пила оргаметрил. Изписаха ми го, защото развих поликистоза на 2та яйчника, а тя пък бе в следствие на Клостилбегит. Но поликистозата ми се изчисти от Оргаметрила.
 :lol:А пък един колега веднъж ми беше видял на работа хапчетата и ме попита с това оргазмите ли си мериш?! :lol:
Абе, мъже!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #9 -: Август 08, 2007, 18:13:54 pm »
Аз преди време съм пила оргаметрил. Изписаха ми го, защото развих поликистоза на 2та яйчника, а тя пък бе в следствие на Клостилбегит. Но поликистозата ми се изчисти от Оргаметрила.
 :lol:А пък един колега веднъж ми беше видял на работа хапчетата и ме попита с това оргазмите ли си мериш?! :lol:
Абе, мъже!
:lol: :lol: :lol:
*
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #10 -: Август 08, 2007, 19:43:33 pm »
Здражеи Калимера,
При кои лекар си прави лапарото? При мен лапарото мина нормално, след тожа на 2 рия месец още не ми беше идвало и отидох на контрола- лекариат ми каза цхе всичко е нормално и че до 15 дни наи-много ще ми дойде, дойде точно на 15 тия ден, за щастие от прегледа се видя, че нямам кисти или или други неща, както лекариат се изрази - цитирам "Готова си" - но след това ето на - пак не ми идва, пак няма ову, пак няма бебе, абе вече да ти кажа не знам какво да правя, казват всичко е ок ама ..., хормоналните изследвания също са в норма, вече ще откача и сега с този оргаметрил, едни казват засилва овуто, други казват че действа точно както контрацептивите, абе ще го изпия уи него пък в крайна сметка каквото стане, вече се изморих да тичам по лекари , да пия хапяета, да ме човуркат, само през ушите дето не са ми бъркали и да казват че всичко е в нормата , а бебе да няма, при мажа ми изследванията са повече от чудесни, неговите юнаци са си добре
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #11 -: Август 09, 2007, 00:52:29 am »
здравей и аз съм го пила,само че заради киста,по твоята схема 10 дни по 1 сутрин и вечер,но кистата си стои и това сега лапаро,нямаше ефект при мен,дано при теб има,ако имасх въпроси питай.късмет
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #12 -: Август 09, 2007, 08:47:56 am »
здравей ilem!
аз правих лапароскопията при д-р Бойчев. Но ние я правихме защото нямах никакъв цикъл ако не пия лекарства. Няколко месеца пробвахме с клостилбегит но овулацията не беше много добра. Та докато при теб всичко е ОК при нас изобщо нищо не е наред. И мъжа ми пи лекарства заради намалена подвижност на бойците, но основно аз съм проблемната.Чакам за цикъл и вече съм се отчаяла дали ще ми дойде един път нормално като хората. Дано да стане като теб и все пак късно, но да ми дойде МЦ.
Нямам търпение да дойде понеделник и да видим какво ще правим.

А преди това съм пила оргаметрил за да имам МЦ всеки месец след направени хормонални изследвания.Май че го пих 10 дена 2*1 и после от 16 до 25 ден по едно.
Ще следя темата и ще пиша ако има нещо ново!
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #13 -: Август 14, 2007, 08:40:00 am »
ILEM и на мен доктора ми каза същото - след 2 месеца чакане да изчакам още 10-15 дни. И малко се укоражих понеже при теб точно така е станало и ти е дошъл цикъла. Ами това е- още малко чакане.... :ask:и ще видим какво следва.
*
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #14 -: Август 14, 2007, 19:48:37 pm »
Вече не зная още колко малко ще е  :P
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #15 -: Август 14, 2007, 20:23:59 pm »
оххх наистина аман от чакане.Чакаш за това чакаш за онова и минало година.Все си казвам че трябва да сме търпеливи!!!!!....ама понякога ти излиза това търпение.
ееее такъв е живота!
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #16 -: Август 14, 2007, 20:39:35 pm »
Здравейте,
На мен ми изписаха оргаметрил за да ми предизвикат МЦ, защото ме пропусна един месец и от прегледа не се разбра дали въобще ще ми дойде. Пих го 5 дни по 2хапчета сутрин и вечер и после ми дойде след 5 дни. И така от тогава си меря температурата и от 8 дни правя тестове за ову и за сега нищо :(. Незнам този месец ако не ми дойде пак ли да го пия или да отида пак на лекар?!?!?
*
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #17 -: Август 16, 2007, 14:57:23 pm »
Е наи-после ми дойде след като пих оргаметрила, но не зная дали е от него - за първи път е толкова силно, днес ми е втория ден и сменям превръзки през 30 минути 8O
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #18 -: Август 17, 2007, 11:42:18 am »
ilem ,
Не е нормална тая работа. Ти имаш кръвоизлив. И аз така, 60 дни след раждането, шурнах и правех локва на стола под себе си. Консултирай се с лекаря си. Сега май ще трябва други лекарства да ти изпише.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: kakvo mislite za... (лечение с оргаметрил - бел.мод.)
« Отговор #19 -: Август 17, 2007, 11:50:17 am »
Без необходимите изследвания не пий нищо! Аз като бях на 19 една лекарка ми изписа Оргаметрил уж за да ми се регулира цикъла, без да ми напрви нито едно изследване пих ги повече от 6 месеца и нищо накрая,и то как да стане като съм имала проблем с пролактина и трябвало да пия парлодел.