0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мили момичета,
бихте ли ми казали-какви изследвания да направя след първи неуспешен опит-ИКСИ?
Мерси много!
ИМУНОЛОГИЧНИ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ.ВСЕ ПАК СЕ КОНСУЛТИРАЙ С ДОК. УСПЕХ!!!  :bighug:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Да, това ясно, аз направих имунолог. и генет., но това което ми се струва по-важно е цветната снимка. Щом сте икси и SDI-тест, за сега го правят само в Плевен. Вече може и за изперкала да ме помислите, но изсл. за Микоплазма и Уреаплазма не са за пренебрегване.

Виж Доклада на Прапас.

Necessary exams for IVF /необходими изсл. за Инв./
Blood group  - Rhésus
General blood and urine test
HIV
Hepatitis B&C
Immune control (Test for the presense of antibodies for CMV, mycoplasma, toxoplasma and listeria )
Hysterosalpingography
Hysteroscopy

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
 
 При мен изледванията за Микоплазма и Уреаплазма бяха задьлжителни преди Инвитро в USA
В Австрия също е задължително, също HIV и хепатит. Не знам само дали имаме генетични и имунологични, но смятам да направя преди втория опит.
*
Да, това ясно, аз направих имунолог. и генет., но това което ми се струва по-важно е цветната снимка. Щом сте икси и SDI-тест, за сега го правят само в Плевен. Вече може и за изперкала да ме помислите, но изсл. за Микоплазма и Уреаплазма не са за пренебрегване.

Виж Доклада на Прапас.

Necessary exams for IVF /необходими изсл. за Инв./
Blood group  - Rhésus
General blood and urine test
HIV
Hepatitis B&C
Immune control (Test for the presense of antibodies for CMV, mycoplasma, toxoplasma and listeria )
Hysterosalpingography
Hysteroscopy

Здрасти Евро, к'во е туй чудо микоплазма и уреаплазма, че аз такива нямам. Също и SDI тест - какво ще рече... божкеее, смятах, че вече всичко съм изследвала...

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Ох, това е една гадна твар, микроорганизам ли, баткерия ли, и аз вече не знам, но е инфекция, на която много малко лекари обръщат внимание, а би трябвало да е обратното. Мойта е откри единствено Д-р Даскалов, за което съм му благодарна. Специализирани мед. статии сочат, че е тя е по-скоро причина за ранни спонтанни аборти и ниско тегло на плода, но при мен най-вероятно доведе до едностранният ми хидросалпингс.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3936.0
http://www.urology-andrology.com/display.php?page=patient&id=2
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=4234.msg81265#msg81265

и още на доста места сме я дъвкали.

SDI-теста е препоръчителен при доказан мъжки фактор.

http://www.ivfpleven.com/index.php?l=49
« Последна редакция: Август 06, 2007, 23:42:53 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
мерси, евро, ще се наложи май още изследвания да правим. Край нямат, да му се не види
*
Мерси много мили момичета!
Ох, това е една гадна твар, микроорганизам ли, баткерия ли, и аз вече не знам, но е инфекция, на която много малко лекари обръщат внимание, а би трябвало да е обратното. Мойта е откри единствено Д-р Даскалов, за което съм му благодарна. Специализирани мед. статии сочат, че е тя е по-скоро причина за ранни спонтанни аборти и ниско тегло на плода, но при мен най-вероятно доведе до едностранният ми хидросалпингс.

Евро, а ти имаше ли някакви симптоми?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Не, Marin4e. Тези инфекции протичат безсимптомно, нито болки, нито течения, микробилогиите са ми без патогенни микроорганизми, по сведения 40% от жените в репродуктивна възраст са носители, можеш да си ги отглеждаш с години без дори да се подозира за тяхното съществуване.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
уреаплазмата е "братовчедка" на хламидията ...от същата група е ...
 
*
Анджи, освен имунологични и генетични си пусни и хормони за шитовидната жлеза. Все нещо може да изкочи, което с малка "корекция" ще доведе до успех следващия път!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Мерси много мили момичета!