0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Гадни пъпки преди М.
« -: Август 05, 2007, 09:25:14 am »
Момичета, много гаден проблем имам :( То може и да е за хормонални проблеми, ама ще го напиша тука. Значи като ми мине средата на цикъла и 10-тина дни преди М. започват да ми избиват едни гадни твърди пъпки - ужас. Правя си маски с бяла глина, мия си лицето със специални гелове, от около месец пия и специални витамини за кожата ("Дермабион"). Е няма оправия :x И за това предполагам, че е нещо на хормонална основа и се появява след овулацията.
Ако някоя от вас има подобен проблем и е намерила решение, моля да пише :balk_21:


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #1 -: Август 05, 2007, 12:28:19 pm »
Подобен проблем- ДА, решение- НЕ за съжаление. На мен също точно след овулация ми се появява, но обикновено по една пъпка-гадна, понякога и гнойна. По същото време (особено лятото) ми се появяват и по ръцете или гърба. И аз уж си почиствам старателно лицето и т.н. но ефект- нулев. Явно си е от хормоните. Взех да се примирявам и да се гримирам повечко  :D Това е.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #2 -: Август 05, 2007, 18:50:32 pm »
по една пъпка-гадна, понякога и гнойна. По същото време (особено лятото) ми се появяват и по ръцете или гърба. И аз уж си почиствам старателно лицето и т.н. но ефект- нулев.
Това все едно аз съм го писала  :P Само дето рядко се разминавам с 1 пъпка. Освен това и внимавам какво ям - повечко плодове и зеленчуци, пържено - най-много веднъж седмично. Ама пак - мине ли ову и тръгват гадинките да растат.


*
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #3 -: Август 05, 2007, 23:00:49 pm »
едва ли има оправия и справяне с този проблем.аз също понякога съм така :balk_21:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #4 -: Август 06, 2007, 23:53:34 pm »
И аз имам същия проблем,но не само след овулация,като ям шоколад също ми излизат тия гадни пъпки! :(Една хапка шоколад да изям,веднага на другия ден имам пъпка. :?
За съжаление това май си е от хормоните.Бяха ми казали,че като родя,ще ми се изчисти лицето и няма повече да ми излизат пъпки! :)Да ама не,нищо подобно,
пак си ги имам тия гадове! :(


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #5 -: Август 21, 2007, 14:24:47 pm »
аз ги моря с Далацин Т - антиботичен лосин за външна битка с гадовете.
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #6 -: Август 21, 2007, 16:22:47 pm »
аз ги моря с Далацин Т - антиботичен лосин за външна битка с гадовете.
   И аз! Много е добро! :balk_103:
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #7 -: Август 25, 2007, 19:13:03 pm »
И на мен ми излизат пъпки особенно около М.,но аз редовно си почиствам лицето с салицилов спирт 1% ,но съм и с мазна кожа и ми действа много добре.А някъде бях чела но не съм го изпробвала ;Едно кремче "Здраве от аптеката се смесва с салицилова киселина на прах .Вечер се мажат само пъпките ,
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #8 -: Септември 03, 2007, 19:42:05 pm »
Кремчето "Здраве" е същото като от едно време - дето са го ползвали майките ни да ни мажат срещу подсичане  :D Синя кутийка и пише, че против кожни раздразнения. В него има цинк, който, ако не се лъжа, е основна съставка на всички препарати срещу акне. Започнах да го ползвам преди около месец вечер след измиване с гел за лице или сапун. Веднъж отидох и на козметичка за почистване. В резултат лицето ми е значително изчистено от гадинките, а М. наближава ;)


*
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #9 -: Септември 03, 2007, 21:50:52 pm »
аз ги моря с Далацин Т - антиботичен лосин за външна битка с гадовете.
Ще го търсяяяяяяя и аз :wink:

Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #10 -: Септември 17, 2007, 14:36:55 pm »
Тъй като моята кожа е много суха и е мазна само в Т-зоната от малка използвам крем ЗДРАВЕ за да туширам кожни раздразнения, но специялно за предменструалните пъпки не само не ми помага,но и става по-зле, от твърди и сухи преминават в секретиращи и се превръщат в грозни петна по лицето ми :BangHead: . Разбира се при всеки е различно... От два месеца ползвам гел за почистване на лицето и лосион за третиране на самата пъпка и (страх ме е да се похваля )гадовете отшумяват доста по-бързо.

*
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #11 -: Септември 17, 2007, 15:00:43 pm »
И аз имам такъв проблем.  :(
Козметичката ми препоръча крем "Бочко" - детско кремче, доста евтино, което съдържа освен цинк и билкови съставки. Помага, но понеже кожата на бузите ми е суха (където излизат гадините), а цинка изсушава, не се мажа дълго време с него. Напоследък използвам гентамицин, за да намажа само пъпките и има страхотен ефект. Ще опитам и Далацина, обаче.
*
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #12 -: Септември 17, 2007, 16:23:31 pm »
 Този Далацин Т става ли за акне?
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #13 -: Септември 17, 2007, 16:36:35 pm »
Той е предимно за акне и много мои познати са много доволни от него :wink:

*
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #14 -: Септември 17, 2007, 19:54:50 pm »
И аz съм със съЩият проблем. На скоро случайно открих едни продукти на Eucerin (Re-Balance - успокояваЩ почистваЩ крем zа миене и успокояваЩ крем zа чувствителна кожа), които ми помагат. Те са специално zа акне и вероятно zа това имат ефект и при мене.
*
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #15 -: Септември 18, 2007, 11:15:38 am »
при мен има ефект от loreal pure zone гел за измиване и loreal pure zone хидратиращ крем. другия крем от който съм доволна е normaderm /нощен и обикновения/ на vichy и измиващия гел.  :balk_111:
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #16 -: Септември 18, 2007, 14:31:47 pm »
Аз използвам една серия на NEUTROGENA "visibly CLEAR". Върши страхотна работа... имат и много други интересни продукти и не са скъпи...

*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #17 -: Октомври 09, 2007, 09:21:31 am »
Имам същия проблем с гадовете от след О до М... Моря ги със салицилов спирт 1%, като в него изсипвам съдържанието на капсулите на 1 блистер хлорнитромицин! Вечер почиствам добре лицето и туширам пъката директно! Не използвам какъвто и да е крем, защото съм с прекалено чувствителна кожа и буквално се изприщвам от кремчета! Сега започнах едни капсули Алое вера, които са имоностимулатор и помагат за проблемна кожа! Ако от тях има някакъв видим резултат - ще се похваля!

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #18 -: Октомври 10, 2007, 00:07:15 am »
Имам същия проблем с гадовете от след О до М... Моря ги със салицилов спирт 1%, като в него изсипвам съдържанието на капсулите на 1 блистер хлорнитромицин! Вечер почиствам добре лицето и туширам пъката директно! Не използвам какъвто и да е крем, защото съм с прекалено чувствителна кожа и буквално се изприщвам от кремчета! Сега започнах едни капсули Алое вера, които са имоностимулатор и помагат за проблемна кожа! Ако от тях има някакъв видим резултат - ще се похваля!
Бейби иаз ползвам салицилов спирт ,но не разбрах ,като изсипеш таблетките в спирта цялото лице ли обтриваш или само пъпките?
*
Re: Гадни пъпки преди М.
« Отговор #19 -: Октомври 10, 2007, 10:10:37 am »
Аз използвам зинерид много е ефикасно