0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #60 -: Август 03, 2007, 14:24:00 pm »
деца, деца...

къде се бутате с вашите свекървички? първото място отдавна е окупирано от моята безценна свекърва.
радвайте се, че обръщат внимание на децата ви - сто пъти е за предпочитане, отколкото да не се интересуват от тях и да ги посещават 1 път на 10 дни за по 1 час като музейна експозиция. така прави моята върховна егоистка, от която не мога да очаквам нито грам внимание или помощ.

Цветелина, погледни на свекърва си от към нейните положителни страни - все пак, имаш денонощно собствен педиатър на разположение. каквато и да й е квалификацията, все пак е лекар. аз бих оценила това много високо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #61 -: Август 03, 2007, 14:52:08 pm »
jam хубаво е да имаш денонощно педиатър на разположение, но всичко си има граници. Не е нормално постоянно да мислиш, че внучето ти е болно от нещо и постоянно да го подлагаш на травмиращи за него процедури. Винаги когато е изразявала някакво мненение съм го приемала, чела съм, консултирам се с другата ни педиатърка, както и с Д-р Бърди и винаги, не преувеличавам, се оказва че греши. Не мога да живея в постоянен стрес, затова че тя си измисля диагнози. Може би се обижда че винаги проверявам, но за детето си не приемам нищо на доверие, след като по неин съвет захраних Наско на 45 дни. Грешката беше моя, че не бях чела достатъчно, затова се старая да не я повтарям.
Когато й кажа, че не съм съгласна с нея се започва: "Ти мен ли ще ме учиш", "Аз толкова деца съм отгледала...", "По интернет деца не се гледат", "Личната му педиатърка нищо не разбира".
А и едва ли и ти би позволила, да дават на детето ти храни които ти си преценила че не трябва да яде, зад гърба ти. Или да ти казват как да го гледаш и възпитаваш.
Може би греша и не съм права, но така се чуствам. Всичко прекалено не е хубаво.
« Последна редакция: Август 03, 2007, 14:55:42 pm от Cvetelina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #62 -: Август 03, 2007, 15:07:44 pm »
Цвети, така е, права си. Но ти си жена, съпруга и майка - не си й подчинена и с нищо не си по-ниско от нея. Слагаш ясно границите на семейството си и я използваш в качеството й на лекар само по същество - когато и за каквото ти прецениш (да удари една слушалка в извънработно време, ако нещо те тревожи и нямаш под ръка твоята педиатърка, примерно). За останалото - тапи в ушите, перде на очите и най-вече ясно и категорично устно изявление - аз съм майката, аз ще решавам за детето си. не си длъжна да подлагаш детето си на всякакви процедури, само защото тя има съмнения. Явно се е доказала многократно като некомпетентен педиатър от старата школа. Добре е, че ти си разумна жена и не й се паникьосваш след първото опарване.
Надявам се, че не живеете заедно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #63 -: Август 03, 2007, 15:11:29 pm »
Най-лошото е че живеем заедно. Но пък най-хубавото е че от септември ще сме по отделно :D
*
Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #64 -: Август 03, 2007, 15:32:49 pm »
А! Тогава ще видиш как ще се наместят нещата. Споко!
Малиииииииииииии, нЕкой да прави нещо на Николата през главата ми   :witch:
В очакване ....
Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #65 -: Август 03, 2007, 15:40:06 pm »
Жената на брат ми дали така се оплаква от мен?
Аз все се притеснявам за бебето, дали го хранят както трябва,
защо е облечено с тези дрехи, мърморя от време на време, абе.....
...

По-скоро да. Болшенството от родителите не обичат да им се дават съвети без да са искани. Но за сметка на това повечето хора "умират" да дават съвети за това, как се гледат деца. За това аз специално гледам да си мълча, макар че не винаги успявам. :oops:
« Последна редакция: Август 03, 2007, 15:44:09 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #66 -: Август 03, 2007, 15:43:53 pm »
...Малиииииииииииии, нЕкой да прави нещо на Николата през главата ми   :witch:

Докато беше свекърва ми тук опитвах водата, която тя приготвяше за баня  :lol:. Макар че все си мисля, че не би направила нещо зад гърба ми. Само един път беше мила очите на Андрея зад вратата, че била урочасана. А тя плака като се събуди, защото баба й реши, че ще я люшка да спи докато стане време за къпане, няма нищо, че ставаха 4 и половина часа от ядене /бебе на 2 месеца/  :bonk:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #67 -: Август 03, 2007, 16:02:48 pm »
Ооохохохооо за уроките, какви имам да ви ги разправям... на какво се наслушах и какви рецепти имам - ще изпокапете от смях.И майка ми, дето е рационален и логичен човек (не като щерка си астрологично куко), през 5 минути мие очите на Никола против уроки  :lol: :lol: :lol:
В очакване ....
Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #68 -: Август 03, 2007, 16:33:17 pm »
О за уруките, на свеки рецептата е да му оближа челото :P
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #69 -: Август 03, 2007, 16:36:53 pm »
Ние се прибрахме от морето и след малко заминаваме за Козлодуй. Там си имаме необитавана къщурка. Нямам време да чета за което много съжалявам. Другата седмица ще си наваксам. Дотогава прекрасни почивки, много полужителни тестове и здрави и усмихнати бебчета. :D

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #70 -: Август 03, 2007, 16:38:13 pm »
Хайде да се вклучим и ние днес.
Преди малко се върнахме от кастинг за реклама на бебешки храни и се хванах за главата.Все си мислех, цхе тия неща като се правят с бебета са по-организирани, ама хич не е така.Сума ти майки с дечурлига се бяха събрали, една жена раздава номера, ма жената леко сбъркана и давала номерата разбъркано.Накрая не може човек да разбере кога и как да влезе.Забравят да питат дали ти имат координати, за да ти се обадят, защото някой са ги викнали по координати ост списани 9 месеца, други като мен сме разбрали от обява за кастинга.Пълна какафония.А искат да храниш бебето, да пълзи и не знам какво си.
Лошо няма да искат хората, ама как едно бебе, ако си го държал 3 часа да чака и се е уморило да го накараш да пълзи и как да яде, ако си го хранил преди малко защото е било гладно, пълно недомислие.
Е, имаше и смешни моменти де.Караха някой майки да белят с пласмасов нож ябълка:)))))))))))))))))))))))).Това като го видях се скъсах от смях.Ножа се огъва, а те милите се стараят ли стараят.
Едно бебе така се разпълзя, че за малко да падне от сцената.
Кастига понеже бил за Дубай и не знам кои страни в арабския свят караха майките да си слагат забрадка.Беше доста смешно.
От цялата работа сега си имам и снимки с номер, малко като затворник:))))))))
Стискайте палци да ни харесат!!!!!!!!!!!!!!
*
Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #71 -: Август 03, 2007, 16:38:22 pm »
О за уруките, на свеки рецептата е да му оближа челото :P

Муаааахахха - оки, признавам си би ме! Аз тука с нЕкви води от пепел щях да ви занимавам, ама това с облизването - изби рибата
В очакване ....
Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #72 -: Август 03, 2007, 17:05:32 pm »
деца, деца...

къде се бутате с вашите свекървички? първото място отдавна е окупирано от моята безценна свекърва.
радвайте се, че обръщат внимание на децата ви - сто пъти е за предпочитане, отколкото да не се интересуват от тях и да ги посещават 1 път на 10 дни за по 1 час като музейна експозиция. така прави моята върховна егоистка, от която не мога да очаквам нито грам внимание или помощ.
Джам, може да си успорим първото място. Даже моята е малко по-зле от твоята, защото обикновено ние й се обаждаме и водим детето при нея, а живее на 20 минути от нас пеша. колкото пъти я поканя да дойде у нас, все нещо не й е удобно, я много горещо, я нещо друго, пък като се видим ни разказва при колко приятелки на гости е ходила. И след всичко това й е криво, че Мия плаче от нея всеки път като тръгне да я гушка. Еми, как да не плаче?! То детето  я мисли за чужд човек като я вижда толкова рядко. Ама, да е жива и здрава,  каквато, такава.
<br />[link=http:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица 30.07-06.08
« Отговор #73 -: Август 03, 2007, 18:36:57 pm »
Цитат
лейди, ха добре дошла в темата
Ха, мерси Джам!  :D
Ние сме все така : спим, ядем, серем и ревем и в обратен порядък същите действия. Добре че тати нощем ме сменя от вахта, че иначе не е истина.
Да питам ако някой е ползвал Хамомила за колики /май Вени беше фен на хомеопатията/ - дали е възможно от нея да образува повече газове и да се запича?