0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Eli__

Много болезнен и обилен цикъл ?
« -: Август 31, 2005, 22:50:35 pm »
Здравейте момичета !Аз съм Ели.Нещо не мога да влизам тия дни,но искам да ви питам : На какво може да се дължи и за какво може да е признак цикъла,придружен с много силни болки и обилно кървене със съсиреци ?По принцип винаги съм имала такъв цикъл,но откакто ми правиха кюретаж през Март,т.г. стана още по зле.Цикъла ми започва с леко бежово,лепкаво зацапване - два дни.На третия по някое време ме заболява почти изведнъж адски много - чак ми спира въздуха от болки,отмаляват ми краката и ръцета,повдигами се - абе сякаш ме режат на голо месо с нож.Аз дето издържам на болка имам чуството,че умирам.Струва ми се,че това не е нормално.Едва ли може да се причисли към нормалните признаци на неразположението.Причината за моето незабременяване още се търси,така че ако някоя от вас е имала или има подобен проблем и знае повече по въпроса,моля да ми пише  :balk_122:
*
Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #1 -: Август 31, 2005, 22:58:35 pm »
Ели, моя цикъл е същия. Но откакто излекувах едни бактерии, поне съсиреци нямам. Моят съвет е да си направиш за всеки случай една микробиология. Успех  :) .
*
Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #2 -: Август 31, 2005, 23:16:12 pm »
И моят беше така преди, изключително силна болка няколко часа поне, но последните 1-2 години от само себе си сякаш не ме боли толкова и си е 4 дни винаги. Посъветвай се с лекаря си най-добре.

П.П. Бях спряла цигарите за около 2 г. та това ме наведе на следа да попитам google - виж какво откри той: http://www.alegent.com/18830.cfm статийката е доста хубавка!
Smoking. Smokers have a 50% higher risk than nonsmokers for menstrual pain. In fact, studies have also reported a higher incidence of dysmenorrhea among women exposed to passive smoking.
Не знам дали има връзка тва в моя случай, но погледни статийката ако ползваш английски, описани са възможните причини за първична и вторична дисменорея.
*

    Eli__

Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #3 -: Септември 03, 2005, 12:03:57 pm »
Аз не пуша от две години /почти/.Не съм забелязала да има връзка..И преди си ме болеше и сега.След кюртажа,преди 5 месеца първите два цикъла ги изкарах учудващо леко,но при следващите и сегашния ми направо имах чуството,че никога нищо в живота ми не ме е боляло повече..Мисля си да не би след отстраняване на полипа в матката,който според доктора може да е бил причина за неуспешното забременяване,сега нещо да се опитва да се имплантира,но все пак да не успява и да се отделя при самия цикъл.Такива едри парцали май не съм виждала преди.А не ми е закъсняло нито ден.Сещам се,че са ми казвали,че това с парчетата при цикъл е добре /че ги има,де/,но защо е добре немога да си обясня 8O.Какво представляват тези пихтиести,лигави /фу,че гадно звучи,ама си е така../ парцалчета ?Парчета лигавица,части от яйцеклетка,съсирена кръв,некачествен зародиш :?: Някой знае ли ? :balk_113:
Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #4 -: Септември 03, 2005, 23:17:05 pm »
Ох,незнам,и мен след аборта ми текоха разни такива съсиреци,парчета,абе отврат,но след известно време ми се нормализира цикъла.Отиди да те прегледат за миома/за всеки случай/
Искам да те питам този полип,как ти го откриха с хистероскопия или на ултразвук?
Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #5 -: Септември 05, 2005, 09:58:50 am »
Скъпа Ели, точно по този въпрос в петък /02.09/ бях при моят гинеколог и ми изписа следното лекарство: Duphaston.
 Ето какво пише на листовката:
- при нередовен месечен цикъл
- дисфункционално маточно кръвотечение
- болезнена менструация /дисменорея/, която се дължи на хормонален дисбаланс, който води до увеличаване на простагландите в кръвта водещи до болезнени контракции на матката.
 Консултирай се с твоя лекар.Лекарството се пие по специална схема. То е хормонално, но не е противозачатъчно.
 Ще ти пиша и при какви др. случаи се изписва:
-ендрометриоза
-извън клетъчни маточни кръвотечения
-опасност от аборт или повтарящи се аборти
- безплодие
 С риск да се повторя и да стана досадна за всеки един проблем се пие по специална схема.
Моя приятелка го пие поради липса на менструация , нейната схема е от 11 ден до 20, а маята схема е от 15 до 25 ден.
 От този месец ще почна да го пия ако искаш да поддържаме връзка зада ти кажа как ми е повлиало.
  Това е проблем,който трябва да се лекува, но досега никой не му е обръщал внимание.  :balk_111:
*

    Eli__

Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #6 -: Септември 05, 2005, 12:13:21 pm »
Мила jeli_jenq,много ти благодаря,че си си направила труда да ми напишеш всичките тези неща.Аз съм го пила Дуфастона,преди време - той се изписва за недостатъчност на жълтото тяло - точно за безплодие.Аз си го обяснявам по-просто - за задържане на оплодената яйцеклетка в матката.Наистина може би трябва да го започна пак сега,когато вече нямам полип /уж/.Това е идея.Но първо ще видя какво ще излезе на цветната снимка.Благодаря ти още веднъж !
morkowche,полипа ми го откриха с вагинален ултразвук.По едно време ходех през ден да ме "разглеждат"- следяха дали имам ОВУ -и ми мереха фоликулите.И така веднъж доктора каза,че съм бременна според него ,даже извика още един доктор-по тел.,без нищо да му казва и онзи като влезе в кабинета и видя екрана,каза "Ами,да това е бременност,желана ли е?"Само дето не припаднах.Едва стигнах до в къщи с един тест - трепереща го направих-отрицателен.После си ми дойде нормално.Няма да описвам колко ревах :cry:После доктора каза,че това всъщност е удебеляване на стената на матката - много наподобяващо плоден сак,та затова се объркали.. :roll:  :(
*

    white

Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #7 -: Септември 08, 2005, 15:22:00 pm »
здравей, мила.Не съм се регистрирала тук,само в bg-mammа, но мога да ти кажа нещо по темата.Аз съм с болезнен и доста дълъг цикъл от 15 години(сега съм на 28).Винаги имам съсиреци,даже кървя и по време на овулация.Преди 10 г. ми откриха двурога матка,която обясни всички тези неща.Съсиреците са от отделящата се лигавица.Болките обикновено са от силните контракции,необходими за изхвърлянето.Аз понякога имам по три дни(от 7 кървене) непоносими болки по няколко часа и съм на силни болкоуспокояващи.Съветът ми е да отидеш на друг лекар за консултация,ако трябва и на трети.Желая ти всичко да е наред и скоро да имаш приятни бебешки проблеми.
*
Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #8 -: Септември 10, 2005, 16:37:07 pm »
Здравейте момичета,
сега като чета всичко тук започнах да се притеснявам и аз. Последните няколко пъти имах ужасно силно кървене и огромни съсиреци, точно както Ели го описва. Споделих със приятелки и сестра ми и ввсички ме успокоиха че и при тях е така, че е нормално и т.н. От друга страна аз се успокоявам сама с мисълтта че не винаги цикъла протича еднакво :roll: , има значение смяна на климата (море), стрес, преумора, откъде да знам... :?:
Имах намерението да успокоя Ели че няма за какво да се притеснява, но като прочетох всички мнения, вече се замислям дали наистина има причина за това...Ох те причините може да са много, дано е просто по-кофти цикъл. Ели ако остановиш някъква причина или някой доктор даде адекватно мнение моля те пиши :roll:
*

    Eli__

Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #9 -: Септември 10, 2005, 17:41:32 pm »
Alie,никой доктор досега не ми е казвал,че това е повод за притеснение.Дори са ме питали дали имам съсиреци и са ми казвали,че това е хубаво.Аз исках да разбера кое му е "хубавото" в крайна сметка и какво точно представляват въпросните "парцали".От мненията на момичетата,разбирам че не съм единствената.Има и раждали жени с такъв цикъл,така че едва ли това е причина за незабременяване.. :roll: По скоро тайно се надявам това да е оплодена яйцеклетка,неуспяла да се "закотви"...
*
Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #10 -: Септември 10, 2005, 19:43:13 pm »
Здравей Ели,
незнам колко е успокоително това което казват лекарите или варианта да е "незакрепен" зародиш, та нали веднага след това възниква въпроса защо не се е задържал, какво му е попречило и.......защо се случва толкова често , нормално ли е това :roll:
От друга страна днес ми казаха, че организма понякога сам "преценява" и  изхвърля "некачествения" зародиш който няма шансове да оцелее и затова се отделя по нормалния начин с менструацията. Може пък просто природата да си казва думата :roll:
Ох айде стига съм го мислила, дано другия път да е по-нормално течение, въщност се надявам да няма друг път :) нали всички на това се надяваме
Успех момичета!
*

    aneliz

Re: Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #11 -: Март 04, 2009, 21:30:37 pm »
Здрвейте момичета.Бих искала да разбера дали се е открило нещо конкретно по проблема от поста на Еli,тъй като това което е описала се случва абсолютно същото с мен.Виждам,че всичко това е било преди доста години,но ще съм благодарна ,ако някой ми помогне.Благодаря предварително!
*
Re: Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #12 -: Март 04, 2009, 21:36:02 pm »
Скъпа Ели, точно по този въпрос в петък /02.09/ бях при моят гинеколог и ми изписа следното лекарство: Duphaston.
 Ето какво пише на листовката:
- при нередовен месечен цикъл
- дисфункционално маточно кръвотечение
- болезнена менструация /дисменорея/, която се дължи на хормонален дисбаланс, който води до увеличаване на простагландите в кръвта водещи до болезнени контракции на матката.
 Консултирай се с твоя лекар.Лекарството се пие по специална схема. То е хормонално, но не е противозачатъчно.
 Ще ти пиша и при какви др. случаи се изписва:
-ендрометриоза
-извън клетъчни маточни кръвотечения
-опасност от аборт или повтарящи се аборти
- безплодие
 С риск да се повторя и да стана досадна за всеки един проблем се пие по специална схема.
Моя приятелка го пие поради липса на менструация , нейната схема е от 11 ден до 20, а маята схема е от 15 до 25 ден.
 От този месец ще почна да го пия ако искаш да поддържаме връзка зада ти кажа как ми е повлиало.
  Това е проблем,който трябва да се лекува, но досега никой не му е обръщал внимание.  :balk_111:
подкрепям поста! Консултирай се с лекар!
*

    aneliz

Re: Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #13 -: Март 04, 2009, 21:47:16 pm »
благодаря,ще се консултирам.просто не живея в България и тук се чака по 2месеца минимум за среща с гинеколог
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #14 -: Март 04, 2009, 21:54:38 pm »
благодаря,ще се консултирам.просто не живея в България и тук се чака по 2месеца минимум за среща с гинеколог

Така е ако няма проблем, и е само за профилактичен преглед. Би трябвало обаче, ако има проблем и съобщиш за такъв да получиш час в рамките на няколко дни. Такава е сиситемата им, и на мен не ми харесва. :?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    aneliz

Re: Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #15 -: Март 04, 2009, 22:23:57 pm »
незнам,но миналия декември бях на преглед екограф,ноември ми правиха цитонамазка,изследвания на кръв и всичко уж е наред,но последните 2 цикъла бяха ужасни.Затова исках повече мнения.
*
Re: Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #16 -: Март 05, 2009, 00:46:26 am »
незнам,но миналия декември бях на преглед екограф,ноември ми правиха цитонамазка,изследвания на кръв и всичко уж е наред,но последните 2 цикъла бяха ужасни.Затова исках повече мнения.
причините може да са много! така всеки ако каже по 1 предположение ( например и аз имах много обилен цикъл, който се оказа че е в следствие от ендометриоза , но при някой друг , болезнен цикъл може да се дължи на нещо коренно различно), по-скоро би се объркала и в никакъв случай няма да си помогнеш ! Най-добре  е да посетиш док. и да обясниш конкретно и обстойно какво те притеснява! Успех  и стискам палци да е нещо моментно и незначително!
Re: Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #17 -: Март 05, 2009, 08:35:04 am »
незнам,но миналия декември бях на преглед екограф,ноември ми правиха цитонамазка,изследвания на кръв и всичко уж е наред,но последните 2 цикъла бяха ужасни.Затова исках повече мнения.
причините може да са много! така всеки ако каже по 1 предположение ( например и аз имах много обилен цикъл, който се оказа че е в следствие от ендометриоза , но при някой друг , болезнен цикъл може да се дължи на нещо коренно различно), по-скоро би се объркала и в никакъв случай няма да си помогнеш ! Най-добре  е да посетиш док. и да обясниш конкретно и обстойно какво те притеснява! Успех  и стискам палци да е нещо моментно и незначително!
Здравейте,
Аз също бях с много болезнен цикъл(обилен и толкова болезнен че не мога от леглото да стана)...редовни прегледи при гинеколог...нищо-всички изследвания са о.к и отговорите на всички гинеколози"като родиш ще се оправиш"...Да ама Не в момента който поисках да забременея не се получава...лекари... прегледи НИЩО...накрая реших да отида да си напрашя лапаро(да си изясня дали има проблем и ако има какъв е),като изобщо не съм предполагала че този болезнен цикъл се е дължал на ендометриоза......НО не си мисли че при всеки е така...майка ми е също е била с мн.болезнен цикъл и въпреки това има 4 деца :wink:При всеки е строго индивидуално...
Re: Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #18 -: Март 13, 2009, 13:14:30 pm »
Мила jeli_jenq,много ти благодаря,че си си направила труда да ми напишеш всичките тези неща.Аз съм го пила Дуфастона,преди време - той се изписва за недостатъчност на жълтото тяло - точно за безплодие.Аз си го обяснявам по-просто - за задържане на оплодената яйцеклетка в матката.Наистина може би трябва да го започна пак сега,когато вече нямам полип /уж/.Това е идея.Но първо ще видя какво ще излезе на цветната снимка.Благодаря ти още веднъж !
morkowche,полипа ми го откриха с вагинален ултразвук.По едно време ходех през ден да ме "разглеждат"- следяха дали имам ОВУ -и ми мереха фоликулите.И така веднъж доктора каза,че съм бременна според него ,даже извика още един доктор-по тел.,без нищо да му казва и онзи като влезе в кабинета и видя екрана,каза "Ами,да това е бременност,желана ли е?"Само дето не припаднах.Едва стигнах до в къщи с един тест - трепереща го направих-отрицателен.После си ми дойде нормално.Няма да описвам колко ревах :cry:После доктора каза,че това всъщност е удебеляване на стената на матката - много наподобяващо плоден сак,та затова се объркали.. :roll:  :(
Здравей Ели,аз съм нова тук,но ви чета от много месеци.
имам същият проблем...много болезнена менструация,и първите 3 дена ужасно обила,случвало се е да ми потече по краката през тампона.та моят лекат преди седмица ми каза,че имам удебеляване на маточната стена и от там и проблема....доста е неприятно ,но засега само ще следим положението...то се окаа,че имам и хламидия,която също може да е причина за обилното кървене.
*
Re: Много болезнен и обилен цикъл ?
« Отговор #19 -: Март 13, 2009, 14:51:16 pm »
Здравейте и от мен.Аз също чета форума често и тази тема ме вълнува. При мен е същото от както ми дойде за първи път, зацапване първите два три дни и после жестока болка и обилно течение от 5 до 8 дни. От година и половина се опитвам да забременея и не се получава. При прегледа всичко е ок., док. каза че нямало проблем.В понеделник съм на изследване на хормони да видим там как стоят нещата.Обещавам да пиша ако разберем на какво се дължи това нещо.Но ви разбирм напълно без аулин първия ден не се живее да не говорим за гаденето и повръщането.Радвам се че ви има момичета и че можем да споделяме опит.