0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля коментар на спермограма
« Отговор #20 -: Октомври 01, 2005, 18:00:38 pm »
Цитат на: jam
аз нещо не мога да разбера, как при толкова много сперматозоиди в еякулата и с добра подвижност, след обработката не е останало нещо?
на моя мъж показателите от нативна спермограма са много по-лоши от вашите, но след обработка остават 25-28 млн с 85% подвижност?!
Мели, дай обяснение на тоз феномен?


Джамче - "толкова много". 40 млн на мл хич не са много. Много са 100.
При моя мъж от 100 млн, след обработка преди оставаха 20-30 млн. И затова е нормално при 40 след обработка да останат само 6.
*
Моля коментар на спермограма
« Отговор #21 -: Октомври 01, 2005, 18:03:20 pm »
Може би се дължи на това, че са взети само 1,5 млн т.к. другата част е използвана за микробиологично ислаедване. Възможно ли е тогава да е такъв резултата.
А иначе за какво сме? Дли да не пробваме инсе?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Моля коментар на спермограма
« Отговор #22 -: Октомври 01, 2005, 18:19:51 pm »
Цитат на: little_rabbit
Джамче - "толкова много". 40 млн на мл хич не са много. Много са 100.
При моя мъж от 100 млн, след обработка преди оставаха 20-30 млн. И затова е нормално при 40 след обработка да останат само 6.


мацко, при нас имаше нативно по 19 млн/мл бе! с 44% подвижни!
и обработени останаха 27 млн с 85% подвижност...
е как става тоя трик?

19 сигур е по-малко от 40, сметам аз...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Моля коментар на спермограма
« Отговор #23 -: Октомври 01, 2005, 18:44:06 pm »
Цитат на: Andia
Може би се дължи на това, че са взети само 1,5 млн т.к. другата част е използвана за микробиологично ислаедване. Възможно ли е тогава да е такъв резултата.
А иначе за какво сме? Дли да не пробваме инсе?

Анди, никъде и никога не се обработва цялото количество. Просто обемът на матката е по-малък...
Моля коментар на спермограма
« Отговор #24 -: Октомври 01, 2005, 18:47:10 pm »
Цитат на: jam
мацко, при нас имаше нативно по 19 млн/мл бе! с 44% подвижни!
и обработени останаха 27 млн с 85% подвижност...
е как става тоя трик?

19 сигур е по-малко от 40, сметам аз...

Джамче, а колко ви е обема? Нашия винаги е около 2 мл, даже и по-малко се е случвало. Освен това ти гледаш подвижни 44% - кои са те - група а, b или заедно с група c. При мъжа на Анди а+b са 55% - това е и нормата (но нали има две норми, бе - ето още един случай, в който не са вярни и двете). При моя мъж обикновено а+b са 35%. Склонна съм да повярвам, че при твоя тези 44% са точно a+b.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Моля коментар на спермограма
« Отговор #25 -: Октомври 01, 2005, 19:16:55 pm »
не помня точно за обемите, ама май около 2.5 - 3, не повече, не и по-малко.
за групите, говорихме, на нашите спермограми няма такова разделение, пише само бързи, бавни, неподвижни.
ама пак мистерия, мислим аз...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Моля коментар на спермограма
« Отговор #26 -: Октомври 01, 2005, 19:34:46 pm »
Цитат на: jam
за групите, говорихме, на нашите спермограми няма такова разделение, пише само бързи, бавни, неподвижни.
ама пак мистерия, мислим аз...

бързи са a+b
бавни са c
неподвижни са d
Мели, така ли е?
*
Моля коментар на спермограма
« Отговор #27 -: Октомври 01, 2005, 20:05:42 pm »
Да, така пише и във формуляра за спермограмата. Всъщност а+b+c са подвижните, d са неподвижните.
Моля коментар на спермограма
« Отговор #28 -: Октомври 01, 2005, 20:11:17 pm »
Да, Анди, така е. Но: група c не оплождат. Те са т.нар. трептящи на място - има движение, но не е праволинейно. И след обработка никога не стават нормалноподвижни.
Анди, колко струваше спермограмата?
*
Моля коментар на спермограма
« Отговор #29 -: Октомври 01, 2005, 20:13:17 pm »
60 лв. Според мен това е цена с морфология, която не направиха. Затова другия път не мислим да плащаме. Защо?
Какво мислиш за резултатите?
Моля коментар на спермограма
« Отговор #30 -: Октомври 01, 2005, 20:21:49 pm »
Нали говорихме за цените в една друга тема, затова питам  :D
А резултатите - не са добри. Анди, има две норми за подвижност - зависи от кой ъгъл се погледнат нещата. За мен (лично) заключение нормоспермия се дава когато са изпълнени и двете норми. За морфология "на око" - не може да се говори. Трябва да се види както си трябва. Иначе не става.
Предишните диагнози: за олиго - не съм съгласна. Може в известна степен да се говори за астено. За терато нямаме доказателства. И съответно чакаме следващата спермограма.
А какъв е бактериалния растеж? Това значи, че са пуснали и микробиология ли?
Резултатите след обработката са единствените важни, Анди. За инсеминация или ин витро. Толкова са "изплували". И доктора е прав - не стигат за инсе. Но все пак изчакайте резултатите от другата спермограма - с морфологията.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моля коментар на спермограма
« Отговор #31 -: Октомври 01, 2005, 20:30:36 pm »
Как се прави морфология не "на око"?
Моля коментар на спермограма
« Отговор #32 -: Октомври 01, 2005, 20:33:24 pm »
Лали, както прочетох по-горе - при технически проблем. Така.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моля коментар на спермограма
« Отговор #33 -: Октомври 01, 2005, 20:39:00 pm »
Не, аз питам сериозно? Ако няма технически проблем.
Моля коментар на спермограма
« Отговор #34 -: Октомври 01, 2005, 21:08:30 pm »
Лалинка, има два критерия за морфология - на СЗО и на Крюгер. Няма критерий на око. Не разбирам мен ли бъзикаш  :oops:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моля коментар на спермограма
« Отговор #35 -: Октомври 01, 2005, 21:16:53 pm »
Не, бе, не те занасям. Сериозно съм много невежа :oops: .
Понеже ние преди време направихме една обикновена спермограма, която беше в норма и аз така и не научих нищо за тези проблеми.
Другата седмица лекарят иска да направим една с морфология по Крюгер и аз започнах да се замислям, опитвам се да прочета нещо. Това с критериите ясно, че са различни, но ми стана любопитно как точно се прави тази морфология? Ама наистина съм лаик. :oops:
Моля коментар на спермограма
« Отговор #36 -: Октомври 01, 2005, 21:24:50 pm »
Ясно  :D
Морфологията по Крйгер се прави като с хванат 200 опашати и се измерят от главите до опашките и им се опишат съвсем точно дефектите. От тези 200 броя трябва поне 28 да са хубави без дефекти, за да е ОК всичко.
А по СЗО не знам как се прави - вероятно нещо подобно, но не се описват толкова подробно дефектите (т.е. не се уточняват какви са точно дефектите на главичките на опашатите, а се пише само, че има едиколко си % с дефекти на главичките; по същия начин с шийките и с опашките им).
Нещо такова трябва да е.

Обаче: на мен хич никак не ми е ясно как се подбират точно тези 200 бр. опашати - дали е по случаен начин (т.е. дали може и с каква вероятност, да се твърди, че тези 200 представят всичките милиони опашати в един еякулат). Ама айде...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моля коментар на спермограма
« Отговор #37 -: Октомври 01, 2005, 21:31:54 pm »
Мерси, Малък Зайо. А колко време отнема горе-долу според теб да се направи това?
Моля коментар на спермограма
« Отговор #38 -: Октомври 01, 2005, 21:32:24 pm »
Час-два някъде.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моля коментар на спермограма
« Отговор #39 -: Октомври 01, 2005, 21:36:47 pm »
А мислиш ли, че едно опитно око, което по цял ден прави спермограми може в рамките на пет минути да определи какво е качеството на плувците? В смисъл да направи правилно заключение за тази морфология. Защото аз мисля, че - да. Освен ако тази морфология по Крюгер не включва и нещо друго :roll: ?