0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Златни ръце
« Отговор #140 -: Декември 04, 2007, 13:25:20 pm »
 Баракуда,картината е много хубава!
*
Re: Златни ръце
« Отговор #141 -: Декември 04, 2007, 15:29:07 pm »
mmery, Бари, благодаря за милата оценка, ще му стане много приятно, като му кажа!

Бари, картината на брат ти е много добра, има правилен усет за формата и пропорциите! Това било много важно да го имаш при рисуването! Бари, картината на брат ти е в стил, който е много развит от един руски художник - Айвазовски, рисува предимно на морска тематика. Сигурно си чувала за "Деветият вал"?! Предполагам, че има в нета негови картини да видиш.

А можеш ли да попиташ мъжа си, защо рисунките са му графика /мисля че така се казват/, а не пастел или там каквито са другите? Интересно ми е защото и моите са на молив, много малко имам с бои.

Мари, питах. Това, което разбрах от него е, че в книгите по рисуване за начинаещи съветвали, че е добре да се започва с молив, графит или туш. Някога са почвали да чиракуват и с въглен. С тези материали по-добре можеш да хванеш правилната форма и правилните пропорции на предметите. Най-напред се рисували само отделни предмети, като целта била да се научиш да познаваш формата им сама за себе си, а и разположена в пространството по различен начин. След това следвали композициите от по няколко предмета, и накрая за научилите се - цяла картина, т.е. различни по форма предмети мирно да съжителстват един до друг, но и като цяло да изразяват една обща идея концепция. Не съветвали да се почва направо с бои, защото било твърде амбициозно за хора, които не си знаят рисувателните възможности, дали въобще имат и талант.
 Научих и, че някога боите са били предимно естествени - разноцветни глини, които се смесвали с жълтък и някакъв разтворител (а някои и с кръв!) от различен тип. Затова картините на старите майстори не са загубили цветовете си и до днес, защото са на естествена основа боите. Ако обаче разтворителят не бил качествен или с примес на някакво вещество (забравих какво!) картините след време потъмнявали. През Ренесанса в Италия била известна и техниката "ал фреско", която обаче правили малцина по-добри, защото била капризна техника. Правили мазилка на стените и докато е прясна нанасяли боите върху нея, така нарисуваното било като вградено в стената и било много трайно. Проблемът  бил през лятото, когато мазилката бързо стягала и се налагало да се нанасят бързо боите. По това време се чиракувало дълго за рисувач (=художник) и започвали първо с въглен (рисувало се и с восък и смола, които после покривали с бои). Боите били скъпи и едва, когато майсторът се увери, че те бива, разрешавал и с бои.
Това е кратка лекция по рисувателните техники. :D
Мъжът ми рисува предимно в почивните дни, когато всички задачи са свършени и жените например грабват плетката, та така той грабва молива. Казва, че го успокоявало и му действало релаксиращо един вид. Иначе, той почна случайно да рисува - херасала му една книга в библиотеката, взел я, и започнал, дотогава не знаеше, че има усет за правилната форма.
Изводът: човек трябва да пътува цял живот с любопитство към себе си и току виж открие нещо, което, ако си стои на едно място, няма да срещне никога.  :D

Успех на всички любители на изобразителното изкуство! :D
« Последна редакция: Декември 04, 2007, 15:32:13 pm от DivaRoza »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #142 -: Декември 04, 2007, 16:17:20 pm »
Бари, страхотна картина! :P Хайде дано скоро да му дойде музата на брат ти, че да ни покажеш още творби! :wink:

Мари, много хубави скици! Браво!  :P

P.S. Абе къде се загуби снимката на моя шал?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #143 -: Декември 04, 2007, 16:37:37 pm »
   Първо поздравления за Mary !По стила на скиците ти си личи,че си човек с "красива" душа...търсеща изяществото...със лека меланхолична нотка.Чакаме и останалите ти рисунки! :D

   DivaRoza,до сега разглеждах галерии на този художник Иван Айвазовски.Права си,стила на брат ми доста се доближава до неговия.В къщи имаме много книги на художници,явно от там е черпил вдъхновение. :wink:Страшно увлекателно си писала за рисувателните техники,за което много-благодаря!Да поздравиш художника в къщи ! :D


  eli_v,не знам къде е снимката на шала ти,ама доста неща има да ни показваш! :D :wink: :D

*
Re: Златни ръце
« Отговор #144 -: Декември 05, 2007, 09:43:03 am »
  eli_v,не знам къде е снимката на шала ти,ама доста неща има да ни показваш! :D :wink: :D

Що бе, какво още обещах? :?  Май взех да забравям, ама то ще да е от ЕГН-то  :wink: Подсети ме.
Бари, я отскочи до коледната тема, да видиш какво съм пуснала вчера там за още коледно настроение :P
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #145 -: Януари 25, 2008, 14:28:04 pm »
Този месец си имах занимание.... Много ми харесаха тези две прежди и вижте какво си измайсторих. :lol:

 
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #146 -: Януари 25, 2008, 14:50:52 pm »
Оси, много са хубави! :P А по-светлия шал каква плетка е?

Между другото и аз плета шал за майка ми, много интересна прежда. Като го изплета ще го снимам.

Ако знаеш, че от два дни си мисля да потърся тая темичка, щото нещо я позабравихме ...
Имам куп идеи в главата си, остава да реализирам поне някои от тях и да ги снимам.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #147 -: Януари 25, 2008, 14:55:05 pm »
Имам куп идеи в главата си, остава да реализирам поне някои от тях и да ги снимам.
И аз така, ма пусти мъъъъъъъързеееееееел. :lol:

Ози, как ти завидях за шала. :oops: И аз искам да си оплета, с шала няма проблем мога, но пък искам и шапка и ръкавици, а тях не мога. Посто искам комплект, да бъдат еднакви. :lol:
*
Re: Златни ръце
« Отговор #148 -: Януари 25, 2008, 14:59:52 pm »
Имам куп идеи в главата си, остава да реализирам поне някои от тях и да ги снимам.
И аз така, ма пусти мъъъъъъъързеееееееел. :lol:

Хайде давай да се стягаме и да ги мятаме!  :P

Трябва да си махна коледната украса :oops: и да измисля за св. Валентин. После махам нея, слагам пролетната, после великденската и т.н. :lol: до Коледа  :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #149 -: Януари 25, 2008, 15:22:22 pm »
Тук ще пусна по-големи снимки, от ресните може да се види каква е преждата особено на туркоазения цвят. Плетките са и на двата шала опакови. Те самите прежди са ефектни и няма нужда от cпециални плетки, те и без това няма да се забелязват.  Аз също не мога са плета ръкавици. Шапка мога ама обикновена,... а аз шапки не нося. Сега от тюркоазената прежда си плета една лента за главата, по-точно за ушите, и пак ще стане като един комплект. :wink:


цък цък
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #150 -: Януари 25, 2008, 15:40:08 pm »
Ей, това с лентата е идея, може да стане блуза, шал и лента примерно или само шал и лента. Аз също не нося шапка, но от време на време слагам заради синузита, то и затова майка ми ми е оплела няколко ленти, та в големите студове да имам нещо на главата ми.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #151 -: Януари 25, 2008, 18:42:30 pm »
Цитат
Ей, това с лентата е идея, може да стане блуза, шал и лента примерно или само шал и лента.


Точно. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Златни ръце
« Отговор #152 -: Януари 25, 2008, 19:10:47 pm »
 :D Оси,много-готини шалчета!Със здраве да си ги носиш!И на мен свекърва ми ми оплете подобен на рошавият ти.Много е мека тази прежда,голямо удоволствие за нежни вратлета,като нашите! :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Златни ръце
« Отговор #153 -: Януари 25, 2008, 19:12:55 pm »
:D Оси,много-готини шалчета!Със здраве да си ги носиш!И на мен свекърва ми ми оплете подобен на рошавият ти.Много е мека тази прежда,голямо удоволствие за нежни вратлета,като нашите! :D

 :bighug: :kiss:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Златни ръце
« Отговор #154 -: Януари 28, 2008, 10:05:37 am »
Да ви покажа и моите шалове:  :P

Този е от миналата година:
дето нещо му се позагуби снимката от предните страници

Този плетох наскоро: ,
за което благодаря много на Оси, Мими26 и Гането, които ми помагаха   :P

А този плета в момента за майка ми: , но не се знае дали ще го завърша скоро
« Последна редакция: Януари 28, 2008, 10:09:49 am от eli_v »
*
Re: Златни ръце
« Отговор #155 -: Януари 28, 2008, 15:40:08 pm »
Абе като ви гледам шаловете, май ще ме навиете да си взема и аз прежда. Тук какъв магазин за прежди имааааааааааааааа.
Ама пусто как да зарежа гоблена, сърце ми не дава, аз всъшност затова и не плета.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Златни ръце
« Отговор #156 -: Януари 28, 2008, 17:44:46 pm »
Ели, аз не съм помогнала кой знае колко :oops: Ама са много красиви шаловете :D
Мери, нашата тема за гоблените нещо умря, та да те питам тук - имаш ли още регистрация за гоблените? Търся някъде гоблен на Св. Йоан Кръстител - да ушие баща ми за брат ми, а по интернет сайтовете не мога да намеря да поръчам :? Ще съм ти много задължена ако откриеш някъде или имаш идея къде да търся :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Златни ръце
« Отговор #157 -: Февруари 04, 2008, 16:24:37 pm »
Да се запиша и в тази тема. Това са част от чантите, които съм правила:






Правени са от стари дънки и панталони :)
*
Re: Златни ръце
« Отговор #158 -: Февруари 04, 2008, 16:46:09 pm »
Ау браво, много ми харесаха тези от втората снимка. Аз от известно време се каня да си спретна една.
На времето си направих една раница, подобна на твоята с бродериите, тогава работих в шивашки цех и ми избродираха на машина една много хубава бродерия, но все забравям да я снимам. Тя е при майка ми.
*
Re: Златни ръце
« Отговор #159 -: Февруари 04, 2008, 16:56:46 pm »
Да се запиша и в тази тема. Това са част от чантите, които съм правила:
Правени са от стари дънки и панталони :)

Страхотни са! Браво на теб! :P

Аз от известно време се каня да си спретна една.

То и аз, ама все ред не остава за нея. :?
 Иначе съм събрала материалите - дънки, други два плата в червена гама и куп дрънкулки и пайети.