0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #20 -: Юли 02, 2007, 22:19:09 pm »
Манчо, питай Мели, но мисля, че детето е заразно само ако пъпките са току що избили и са гнойни още. Абе да не те плаша, но след като той не е карал нито една шарка има вероятност да се разболее, а от него и вие
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #21 -: Юли 02, 2007, 22:34:45 pm »
Весела и усмихната седмица и от мен ! :jump12:
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #22 -: Юли 02, 2007, 22:47:58 pm »
Манчо, виж дали е ваксиниран, и кои години... Ние имахме случай с варицела в офиса, аз не съм я карала, но съм ваксинирана, и изобщо все едно не съм била в контакт със заразно болна ...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #23 -: Юли 02, 2007, 23:37:29 pm »
бе, аз съм карала де що има, ама за дребния ме е страх :( мъничък е още за шарките :(
точно скоро си говорихме с мамите от комплекса, как американците си правят "варицела парти" :dance2: ако едно дете от компанията се разболее от някоя от задължителните шарки, събира на парти останалите дечурлига, за да я изтрещят заедно :lol:...ми практични са си хората, кво...
утре ще питаме родителите каква е шарката, ще потормозим педитата и ще чакаме :(
и няма да се сърдим, че не ни каните на гости.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #24 -: Юли 03, 2007, 00:01:20 am »
Честит рожден ден на Тони и Боби! Да са живи и здрави, да радват мама и татко и да слушат много, като правят умерени белички!
Еми, приятно изкарване в БГ и само хубави и положителни емоции да имате!
Манчо, дано не се разболеете и да се размине само с уплахата!
Весела седмица на всички и много положителни тестове, здрави бебета и усмихнати мами!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #25 -: Юли 03, 2007, 00:08:59 am »
обикновено, болният от шарка носи зараза 3 дни преди момента, в който избият пъпките, и продължава да е опасен до момента на пълното им завяхване.
също така, обикновено не се знае, че болният има шарка, докато не избият пъпките. следователно, щом родителите са знаели, че детето им има шарка, недоумявам на какъв купон са го помъкнали (или организирали). това си е направо престъпно, детето и контактните трябва да са под карантина!
шарките за малки деца не са опасни, по-добре е да се преболедуват в детска възраст, защото при заболяване на зрели години, протичат много по-тежко. затова детето с шарка е било опасно най-паче за възрастните.
манхатъне, щом мъжът ти не е бил в контакт с детето, малко вероятно е да е барнал нещо.

сестра ми, както знаеш, е с почти сринат имунитет от лекарства, беше преди 2 месеца в контакт с лекар, болен от шарка (той не е знаел тогава) - при това тесен контакт - преглеждал й е носа, ушите и гърлото. въпреки това, тя, за щастие, не се разболя. така че... контактът не винаги води до зараза.
пусни мъжо да влезе в къщи :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #26 -: Юли 03, 2007, 00:16:06 am »
Еми лек път и приятна ваканция. Да са ви живи и здрави малките сладурчета и много да ви радват.
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #27 -: Юли 03, 2007, 08:50:26 am »
Привет от нас!
Честит празник на малките бонбони - Антъни и Боби!

Вчера направих грешката да се съглася да дръпнат пишката на Мати и сега изживявам малък ад!
Трябваше да изчакам баща му да е тука, че да си понесе последствията от удоволствието да има момче! Сега всяко изпишкване е ад!

За варицелата - не естрашно, ако детето е било здраво и със силна имунна система при разболяването! Протича леко в този случай!
Матей - 1.04.2006 г
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #28 -: Юли 03, 2007, 09:21:10 am »
Мила Ема, честити ти рожденици! Да са ти живи и здрави момчетата, и по-малките и по-голямото!  :)

Весела седмица на всички!
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #29 -: Юли 03, 2007, 09:40:51 am »
Честит празник на малките сладури!


jam, ние имаме комби и пак не остава място за нашия багаж :wink:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #30 -: Юли 03, 2007, 11:09:24 am »
Ние пък се завърнахме от почивка в Анталия. Беше ни подарък от майка ми за сватбата. Петзвезден хотел, перфектно обслужване и обстановка, пълно с бебоци и деца. Хотелът е Отиум Арт, с огромна паркова част, извън населено място. Не мога да опиша колко размазващо добре изкарахме, изключително доволна съм, като порасне Симеон достатъчно, че да го пласираме на аниматорите, отиваме пак :lol:
Единствения проблем бяха жегите - 52 градуса на сянка беше пика. Беля се на лентички в момента :lol:
Някои хора сигурно си спомнят впечатленията ми от испанския танцьор миналата година :balk_68:
е, сега имах пък учител по турски и водна гимнастика :balk_53:
ще показвам снимки :wink:
Планираме в края на седмицата да ходим на тийм билдинг в Пампорово, оттам заминаваме за Габрово на кръщене на най-малката шаферка на сватбата :D Само дето преди два дни не знаехме, че ще пътуваме и дадохме колата на брата на мъжа ми и сега ще умуваме как ще пътуваме :?
За една седмица при бабите Симеон е вече разглезено бебе, сега се вкарваме в правия път, дано не отнеме много време.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #31 -: Юли 03, 2007, 11:38:28 am »
Честит рожден ден на малките близнаци. Да са живи, здрави и много щастливи!
Джам, ами и ние ще ходим рано сутрин и късно вечер на плажа и то само под чадър -тя самата се крие от всеки слънчев лъч :). не бих си и помислила друго. Като тръгнем на разходка в парка и сама си дърпа гюрука на количката, а аз задължително отварям чадърчето, така че се покрива отвсякъде. Много е смешна.  През останалото време ще е в градината -тя била с много зеленина, фонтан и т.н. А в най-голямата жега- слетобед Мия спи, така че мисля да успеем да избегнем жегите.
<br />[link=http:
*
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #32 -: Юли 03, 2007, 13:27:59 pm »
Спорна и усмихната седмица и от мен.За мен не започна много добре.2 ромки се намъкнаха в аптеката зад щанда, докато ме нямше буквално за секунди.чудо са направо тези хора.една избяга,другата я завардихме.нагли същества - търсила ме вътре да си купи нещо.добре че нямаше последствия.нищо не успяха да вземат.само беше успяла чантата на лап-топа но я хвърли.дали си мисли,че е била пълна с пари  :lol:.
 Ема,честит рожден ден на дечицата.да са живи и здрави и само да ви радват.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #33 -: Юли 03, 2007, 13:30:17 pm »
Ниа ужас. Добре че сте ги хванали на време. Напаст са страшна значи. И после защо не сме ги взимали на работа и не ги уважаваме. :bonk: :bonk: :bonk:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #34 -: Юли 03, 2007, 14:04:26 pm »
Лиде, какво да ти кажа - нагли,нахални и гадни същества.разтрепераха ме направо.нямаше толкова пари, колкото документи и не ми се мисли какво можеше да стане.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #35 -: Юли 03, 2007, 16:11:36 pm »
Весела седмичка и от нас!!!

Честита годинка на Тони и Боби! Да са живи и здрави, игриви и весели!!!

Дара днес става на 6м.!  :balk_12: ::cake:: beer:: beer:: beer:: :bori_013: :bori_009: :bori_006:

Не усетих кога минаха... даже и аз още не съм си възстановила фигурата - не минава ден без да чуя - "Браво на момичето - едното в количката, а другото на път"...  :balk_159:
Наша Дара вече два пъти ходи до морето. Стояхме предимно на басейна в хотела, но и в морето я топнах. Не носех кой знае какво - вода, кремче на Нивея 30-ти фактор и пюренце (папмперсите се подразбират). Тя си спа кротко в количката под чадъра през цялото време.
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #36 -: Юли 03, 2007, 17:27:52 pm »
Честито полугодие на Дара  :D!

Да е жива и zдрава и да не ядосва много мама и тате  :wink:.

ultra,
да ви zавиди човек така, както описваШ почивката... Чакаме снимките  :D.
nia72,
много неприятна случка. Ако има въzможност да се zатвори някак (врата и ключ например) пътя zа zад Щанда, zа да няма и други подобни иzненади.
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #37 -: Юли 03, 2007, 17:57:46 pm »
  Честит Рожден Ден на Боби и Тони. Да са много, много здрави, весели и засмяни.


Чесита 6-та месечинка на Дара! Нека расте все така усмихната, много здрава и обичана.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #38 -: Юли 03, 2007, 19:20:19 pm »
Честита месечинка на малката Дара. Да е жива и здрава и много да ви слушка  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: седмицата 2.07-8.07
« Отговор #39 -: Юли 03, 2007, 19:45:04 pm »
Честита месечинка, мъничка Дара!
Бъди здрава, весела и мноооооого да пораснеш!
Да радваш и да слушкаш мама и тати!