0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Отлепена плацента и кървене
« -: Юни 26, 2007, 19:56:36 pm »
Здравейте, мили момичета! Имам нужда от помощ. Сестра ми е бременна, последният цикъл е трябвало да и дойде на 23,04,2007.
Тя е на 31 год и това и е първо забременяване.
Снощи късно вечерта е започнала да кърви силно. Приели са я в болница. Установили са, че плацентата е отлепена отгоре и от едната старна. Предписали са и 3*1 витамин С и 3*1 фолиева киселина. И двойна доза Прегнил-инжекции през ден.Сега ми каза, че не кърви постоянно, а само като отиде до тоалетната.
Аз много се тревожа, защото тя е от Ямбол и е в болницата там. Не зная колко са надежни лекарите / всъщност въобще не вярвам в тях/.
Аз миналата година бях за задържане в Тина Киркова и пиех Утрогестан.
Моля Ви, ако случайно някой може, да ми даде някаква информация. Притеснявам се дали лечението и е правилно. Тя близо 10 години не може да забременее.  Моля Ви кажете ми каквото знаете!!!  :(
Всичко е писано за хората!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #1 -: Юни 26, 2007, 20:29:37 pm »
в този случай не трябва дори да става от леглото! за тоалетна-подлога. моята съседка беше така и спасиха положението.
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #2 -: Юни 26, 2007, 21:51:00 pm »
в този случай не трябва дори да става от леглото! за тоалетна-подлога. моята съседка беше така и спасиха положението.
Съгласна съм с Ман

Аз пих vit.C и Утрогестан при съмнение за отлепена плацента, но Прегнил ми се струва по-добрия вариянт!
Успех и на двете ви
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #3 -: Юни 26, 2007, 22:14:15 pm »
Много Ви благодаря за бързите отговори! Разбрах, че в такива ситуации се изписва и Магнезий! Вие какво знаете за него?
Всичко е писано за хората!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #4 -: Юни 26, 2007, 23:25:19 pm »
 магнезият спира контракциите. приема се профилактично и при нужда се увеличава дозата.
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #5 -: Юни 27, 2007, 06:51:28 am »
 Магнезият доколкото си спомням... не беше желателен преди 16 г.с.
*
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #6 -: Юни 27, 2007, 09:24:52 am »
Магнезият доколкото си спомням... не беше желателен преди 16 г.с.
Това не е вярно.
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #7 -: Юни 27, 2007, 11:05:00 am »
 Вярно или невярно незнам, но аз имах контракции от 12 г.с., даже сама настоявах за магнерот, но 2-ма гинеколози ме посъветваха да е след 16 г.с. , а дотогава с други медикаменти.
*
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #8 -: Юни 27, 2007, 11:26:28 am »
Магнезият доколкото си спомням... не беше желателен преди 16 г.с.
Не е вярно! Само че е необходимо да се назначи от лекар.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #9 -: Юни 27, 2007, 11:48:57 am »
Магнезият доколкото си спомням... не беше желателен преди 16 г.с.
Не е вярно. Аз го пиех от 12гс. Даже мисля че и преди това ми го бяха изписали.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #10 -: Юни 27, 2007, 14:07:23 pm »
на мен д-р Димитрова ми го даде в 13-та седмица.
<br />
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #11 -: Юни 27, 2007, 15:05:53 pm »
Момичета, до момента всичко е наред. Къпви само като ходи до тоалетната. Лежи постоянно. От сърце благодаря за бързите отговори. Ще ви държа в течение. И се моля всичко да завърши добре. :wink:
Всичко е писано за хората!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #12 -: Юни 27, 2007, 18:08:19 pm »
Момичета, до момента всичко е наред. Къпви само като ходи до тоалетната. Лежи постоянно. От сърце благодаря за бързите отговори. Ще ви държа в течение. И се моля всичко да завърши добре. :wink:
Успех и от мен :balk_103:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #13 -: Юни 28, 2007, 07:28:03 am »
И аз започнах магнезия в 12-13 седмица, зацапа ми леко и веднага на легло с ударни дози магнезий и но шпа и само ходене до тоалетна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #14 -: Юни 29, 2007, 13:50:07 pm »
Незнам дали е тука мястото да ви питам, но все пак...
Зацапвало ли ви е в първите месеци. Лекарката при която ходя сега ми каза, че ако е тъмна кръвта да не се тревожа, и че сега се ратягала матката и оттам е кървенето. Наистина ли е нормално.Сега съм на естрофем, но-шпа и утрогестан.
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #15 -: Юни 29, 2007, 13:54:00 pm »
на мен ми се случи - вдигна ми дозата утрогестан и включи но шпа и кървенето изчезна. Каза, че важното е, че няма отлепяне. Успех!
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #16 -: Юни 29, 2007, 14:18:48 pm »
Малко неадекватно ми се вижда лечението /меко казано/.... Фолиевата киселина няма нищо, ама нищо общо с отлепването. Взима се преди забременяване и до около 3 м профилактично срещу увреждания на мозъка на бебето (anencephaly) или на гръбнака му (spina bifida).Витамин С също няма пряка връзка. Прегнилът е ок, макар че в повечето случаи се дава утрогестан или дуфастон. Това което липсва е магнезиев препарат /магнерот, магнерич/, т.к. недостига на магнезий води до контракции, които са причината за отлепването и спазмолитик за предотвратяване на спазмите на гладката мускултура /матката/ - папаверин, спазмалгон, бусколизин, но-шпа. И никакво, никакво мърдане. Дори и до тоалетна - по-добре на подлога /обаче доколкото разбирам не са й сложили/.
Успех.

Относно магнезия - може да се пие по всяко време на бремеността. Ако ще се ражда нормално е желателно да се спре последния месец, за да се подготви матката за контракциити /раждането/

kisskotkata, не е нормално, но е често срещано. От отлепването на плодното сакче е. Абсурдно обяснение ти е дала докторката. Откъде ги намирате тези лекари!!! За естроферма изрично пише, че не се приема по време на бременност и кърмене. Не си ли чентете листовките!http://www.bda.bg/bdias/2205s.pdf Но-шпа и утрогестан са ок. Липсва само магнезиев прапарат.
И аз имах кървенее в 6 г.с. Тези дни чакам бебка. Успех.
« Последна редакция: Юни 29, 2007, 14:28:23 pm от Лекси »
*
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #17 -: Юни 29, 2007, 14:39:00 pm »
Естествено, че съм прочела листовката н естрофема и бех доста притеснена. Тогава звънях на момичета с които бяхме заедно на стимулация, но и на тях им беше изписано същото. Изписаха ми го заради тънка лигавица. А естрофема не ми го е изписал кой да е лекар, а този при който правех ин витро.
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #18 -: Юни 29, 2007, 15:05:19 pm »
И аз пих Естрофем заради тънка лигавица и слава богу за сега всичко е наред!
Re: Отлепена плацента и кървене
« Отговор #19 -: Юни 29, 2007, 15:05:53 pm »
Ок. Не съм права. Не бях чувала, но и съм нямала проблеми с лигавицата.