0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните - V част
« -: Юни 22, 2007, 23:23:44 pm »
Пускам новата тема с надежда много скоро да има много нови бременелки, с които да споделяме повече радости и по-малко неприятности. Нека първата ни лятна тема да ни е на късмет на всички!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #1 -: Юни 23, 2007, 06:13:01 am »
Честита нова тема!
По въпроса за кислините - аз пия минерална вода със ниско ПХ - Хисар, Савина, Девин - задължително ги редувам. На втората чаша просто минават гадните киселини. Док ми беше казала, че мога да взимам по един ранитидин, ако положението тръгне на много зле, но да не прекалявам.
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #2 -: Юни 23, 2007, 08:58:08 am »
аз май открих лек срещу ниското кръвно, че даже е и приятен :D безалкохолната бира! моето кръвно напоследък е 45-50/75-80, трудно стоя права, но биричката бързо го подобрява. аз си купувам от тази на каменица, имам познат технолог там специално се обадих да питам все пак за алкохола и отрече да има алкохол в безалкохолната бира. разбира се не може да се използва за повишаване на кръвното в 9 сутринта, все пак :D
ако някой знае друг лек да казва :)
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #3 -: Юни 23, 2007, 09:54:17 am »
За киселините-сигурно всички го знаете,ама да напомня-не трябва да ядете зеле!
Аз още нямам такива екстри...не знам в коя седмица се появяват. :ask:
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #4 -: Юни 23, 2007, 09:55:39 am »
Браво bambina=. Да знаеш, че и другата бира е полезна. Няма проблем и от нея да пиеш. Даже е за предпочитане тъй като за да я направят безалкохолна минава допълнителна химична обработка.Аз пия вечер една, две чаши/не всяка вечер/ Арианка и дори ми действа "тоалетно" :D
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #5 -: Юни 23, 2007, 09:58:05 am »
Мойте киселини дойдоха в началото на осмия месец, но да чукам на дърво не са чак толкова непоносими.Когато имам лягам настрани и главата ми е леко повдигната.
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #6 -: Юни 23, 2007, 10:00:45 am »
За хисарската вода - трябва да се пие всеки ден за да има здрави зъби лапето след време. :jump12:
Но не повече от 1 чаша дневно!
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #7 -: Юни 23, 2007, 10:07:10 am »
Искам да попитам от къде мога си закупя козметика на Мустела.
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #8 -: Юни 23, 2007, 10:24:33 am »
провери по аптеките,където продават козметика.Себа Мед също не е за пренебрегване.За бебето ли
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #9 -: Юни 23, 2007, 10:28:12 am »
Искам да попитам от къде мога си закупя козметика на Мустела.
От кой град си?
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #10 -: Юни 23, 2007, 10:28:36 am »
Не мила.Вчера почетох за някакъв крем за стрии на Мустела.В края на осми месец съм.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #11 -: Юни 23, 2007, 10:29:03 am »
аз имах убийствени киселини. помагаше ми Талцид. безвреден е и даже е вкусен :)
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #12 -: Юни 23, 2007, 10:29:13 am »
София
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #13 -: Юни 23, 2007, 10:45:50 am »
В големите аптеки,  магазините за бременни, в бебешките магазини.
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #14 -: Юни 23, 2007, 10:53:54 am »
Благодаря много.Ще вършея тия дни.Малко да се разхлади.
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #15 -: Юни 23, 2007, 11:38:07 am »
Аз пък засега нямам никакви проблеми нито с киселините, нито с кръвното, но пък с пастата за зъби и то особено сутрин. Без да ми се е повдигало нито веднъж по какъвто и да е повод, сутрешното миене на зъбите ми е кошмар. Вися по десет минути над мивка със спазми, смених три пасти и нищо не помага. Не че няма да си го изтърпя, ама да си кажа :).   

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #16 -: Юни 23, 2007, 11:41:23 am »
За хисарската вода - трябва да се пие всеки ден за да има здрави зъби лапето след време. :jump12:
Но не повече от 1 чаша дневно!
Дълбока НЕ истина!!!
В хисарската вода има голямо количество сяра и серни съединения, които ВРЕДЯТ на зъбния емайл и провокират болести по зъбите и устната кухина. За справка - правиш си екскурзия до Хисар за ден-два и питаш десетина от местните хора как са им зъбите, рядкост е човек със здрави зъби и обикновено не е любител на минерална вода.
 При бременност - ниско минерализирани води и Хисарска има такава, но в случая Девин (розовата).
 Хисарската вода е незаменима при лечение на камъни в бъбреците, там наистина помага!
 Киселините ги пипнах още в 20-та седмица, но от както съм на полодове+шоколад ми е по-добре. Почна ли да ям някакви "химични" продукти и най-вече напитки и огнедишащият змей се завръща! :(
« Последна редакция: Юни 23, 2007, 11:43:34 am от Lan »
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #17 -: Юни 23, 2007, 11:49:22 am »
Точно така.Хисарската вода е за ограничена консумация.Моите родители ходят всяка година на Хисаря да лекуват бъбреци.
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #18 -: Юни 23, 2007, 12:40:17 pm »
Аз знам,че е вредна по много,но по чашка на ден се препоръчва заради флуора...или вие го взимата на таблети?
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #19 -: Юни 23, 2007, 12:52:43 pm »
le, флуор има и в другите води (съизмеримо с хисарската). Хисарската е тежка, освен че уврежда зъбите, товари и бъбреците (точно в това се състои лечебният и ефект при камъни в бъбреците).
1-2 чашки на ден от никоя минерална вода няма да повлияе по никакъв начин, защото флуорът пак не достига, а серните съединения са принебрежимо малко (ако човек иначе си пие по три литра да речем). Според мен - изворна и при доказана нужда от флуор - таблетки.