0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #100 -: Юни 27, 2007, 21:44:32 pm »
:D
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #101 -: Юни 27, 2007, 22:09:41 pm »
Ужасно е, никога не съм имала подобен проблем и сега не се издържа.
Сутрин на гладно мюсли (най-добре с плодове) и прясно мляко или сушени сливи в големи количества.  :D
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #102 -: Юни 27, 2007, 22:13:43 pm »
Violet, прочети в bg-mamma.com, там има всичко седмица след седмица.

[color=orange]Мили дами, моля споделете как се справяте с проклетия запек?
Ужасно е, никога не съм имала подобен проблем и сега не се издържа.
[/color
]

Определено кивито помага и топъл чай сутрин! :lol:
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #103 -: Юни 28, 2007, 06:51:15 am »
[color=orange]Мили дами, моля споделете как се справяте с проклетия запек?
Ужасно е, никога не съм имала подобен проблем и сега не се издържа.
[/color
]

[/quote]

аз до края на третия месец също имах този проблем и пробвах наистина всичко възможно, обаче имам чувството че всяко нещо ми действаше само в началото. Сушените сини сливи в големи количества са много добро предложение, друго което също ми помагаше на гладно сутрин топла вода с лъжица мед, а от лекарствата Дуфалак, но честно казано чашата с мед по-ми беше от полза. Успех!
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #104 -: Юни 28, 2007, 08:44:47 am »
Аз ви предлагам да пробвате с чаша топло прясно мляко, в което е разтворена чаена лъжичка мед, сутрин на гладно. Тази комбинация можете да я пиете и вечер преди лягане. Така хем оправяме стомаха, хем пийваме и калций.

От билките знам, че се прави чай от сена (майчин лист).
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #105 -: Юни 28, 2007, 09:13:07 am »
Девойки, едно питане имам и аз.
От миналата седмица взеха много да ми се подуват глезените. В началото на месеца правих изследвания на урината и вс. беше наред.
Но сега взех да се притеснявам. Възможно е да е и от заседяването, защото работя на бюро. А и в събота и неделя почти нямах отоци.
Но ми се иска за всеки случай да си пусна един албумин.
Знаете ли дали трябва да се прави с първа сутрешна / стерилна урина или може по всяко време на деня?
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #106 -: Юни 28, 2007, 09:28:29 am »
betina, напълно възможно да е от заседяването.
Аз също имам отоци, пуснах урина и се оказа, че
имам албумин. Дадох и кръв за албумин и общ белтък
и се оказа, че в кръвта са в норма. Урината не е
задължително да е първа или стерилна, аз пусках всякакви
и си имам. Консултирай се с доктора ти, ако трябва да те види.
На мен д-р Персенска ми маза, че е от килограмите. Кръвното
ми е наред.
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #107 -: Юни 28, 2007, 09:36:04 am »
Надин, благодаря ти за бързия отговор. Ще взема още днес да пусна урина.
Час за консултация имам за другата седмица.
Ще докладвам.  :D
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #108 -: Юни 28, 2007, 09:57:18 am »
Девойки, едно питане имам и аз.
От миналата седмица взеха много да ми се подуват глезените. В началото на месеца правих изследвания на урината и вс. беше наред.
Но сега взех да се притеснявам. Възможно е да е и от заседяването, защото работя на бюро. А и в събота и неделя почти нямах отоци.
Но ми се иска за всеки случай да си пусна един албумин.
Знаете ли дали трябва да се прави с първа сутрешна / стерилна урина или може по всяко време на деня?
На мен също много ми се подуваха глезените миналата седмица. Тази започнах да се наливам с вода и поограничих солта и положението е малко по- добре. Изследванията ми показаха следи от белтък в урината, но док казаче било нормално и момичетата в БГ- мама са със сходни изследвания и оплаквания. Единствено имам някакви бактерии в урината. Пуснах стерилна и сега чакам резултата. Знам че не е хубаво да има бактерии.
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #109 -: Юни 28, 2007, 10:00:35 am »
ето за седмиците и месеците:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=897520

*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #110 -: Юни 28, 2007, 10:46:53 am »
Благодаря за отговорите."Активия фибри" действаше до един момент, вече -не.
Пробвах с Дуфалак, действа, но ме е страх да го ползвам често, за да не се пристрастя към него и все пак лекарство си е.
Старая се менюто да е повече плодове и зеленчуци, ама и това не решава проблема.
В АГО-то давали на бременните и родилките по една-две лъжички течен парафин или чисто олио, а иначе четох една статия най-добре е да се позлват глицеринови свещички.

*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #111 -: Юни 28, 2007, 10:50:15 am »
В тази таблица има голямо разминаване с таблицата, която е в моята книга - на Мари Клод Дьолае. Незнам коя е вярна и съвсем се обърках вече :?
При мен са:
месец - седмици
1 - 3-6
2 - 7-10
3 - 11-15
4 - 16-20
5 - 21-25
6 - 26-29
7 - 30-33
8 - 34-37
9 - 38-40
В табличката от Pippi съм в шести месец, а по тази която имам съм в 5 ти :(
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #112 -: Юни 28, 2007, 11:01:17 am »
на мен по ми харесва моята табличка :) щото започва от 1 седмица, а тази другата, която е и в бг мама започва от 3-та седмица (т.е. от оплождането) и според нея влизаш в 4-ти месец чааак в 16 седмица. но все пак това няма чак такова значение. явно няма ясно опевделени правила. важното е всичко да е наред с нас и с бебчетата, пък кой точно месец сме е на по-заден план :)

Фиа, аз съм чувала, че 1 лъжица олио помага, но не съм пробвала. аз лично се справям като се старая да ям повече течни храни, плодове и зеленчуци.

*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #113 -: Юни 28, 2007, 11:08:23 am »
И аз много се бъркам с тези седмици и месеци :).Всеки ми казва различни начини , по които да си смятам месеците-едни ми казват Брой от деня на зачеване и така определяй всеки нов месец,други казват От датата на термина върви назад и определяй месеците.Но наистина важното е всичка да е наред.
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #114 -: Юни 28, 2007, 11:35:43 am »
Билката майчин лист, в никакъв случай не се ползва от бременни жени. Яжте повече плодове, кайсии, киви...
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #115 -: Юни 28, 2007, 12:42:13 pm »
Билката майчин лист, в никакъв случай не се ползва от бременни жени.

Абсолютно вярно. Това е сена и се съдържа в зеления чай също!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #116 -: Юни 28, 2007, 13:07:06 pm »
 Момичета, не се чудете как да си смятате седмиците всички доктори ги интересуват гестационни седмици и лунарни месеци.
 Гестационните седмици се смятат от първия ден на последната менструация, а лунарния месец го броите на 28 днни или иначе казано 1 месец - 4 седмици. Това е всички други измерения не са точни.

 На мен също ми се подуват краката, най-вече около глезените, док ми каза да ги кисна в студена вода :bubblebath:, мазане с Лиотон и на височко за около 20 мин.Уж има ефект на не спадат както са ми били преди. :balk_105:
  Ох, и да ви се оплача в къщи от два дни тече ремонт и е страшно къртат се стени, нали от гарсионера правим тризинет, има прахоляк навсякъде вчера едвам съм изчистила направо каталясах, карат ми се, но не мога да седя и да гледам. Дано не направя някоя беля, уж внимавам. :balk_102:
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #117 -: Юни 28, 2007, 13:09:46 pm »
ето за седмиците и месеците:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=897520


Pippi тази табличка много ми допада, тя е почти същата като при д-р Спок и по която разбира се ми харесва, че вече съм в 5-тия месец.  :lol: preggo Благодаря ти!


Относно подути и отекли крака пише в новият брой на сп.9месеца, а именно: Натопете тензухена кърпа в литър леденостудена вода, в която има една супена лъжица ябълков оцет и пет капки ментол. Изстискайте кърпата и веднага я паставете върху прасците, като държите вдигнати нависоко краката си 20 минути.
« Последна редакция: Юни 28, 2007, 13:20:05 pm от Violet »
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #118 -: Юни 28, 2007, 13:22:12 pm »
Билката майчин лист, в никакъв случай не се ползва от бременни жени.

Абсолютно вярно. Това е сена и се съдържа в зеления чай също!

Така нареченият "зелен", или китайски за отслабване чай -- да уточним.  Иначе зеленият чай няма нищо общо с майчиния лист.
*
Re: Тема на бременните - V част
« Отговор #119 -: Юни 28, 2007, 13:34:40 pm »
В зеления чай се съдържа сена и не се препоръчва за бременни.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери