0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #580 -: Октомври 02, 2007, 20:47:57 pm »
Жекова, аз имам два цикаса, но моите растат много бавно. Стоят си още на 2 листа и ново не е излизало. Не знам какво да ти кажа. По принцип не се връзват, така си стоят.
Ами аз за това се притесних,щото всички казват ,че растат бавно,пък моя расте като за световно :D

П.П.Като си отида във Влас,ще го снимам и ще ви го покажа.И нолината ми.
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 20:52:23 pm от Жекова »
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #581 -: Октомври 04, 2007, 08:54:01 am »
Жекова,
И на моя цикас така му избиха нови три листа - огромни и дълги и вече не е така красив. И аз търсих инфо защо се получава така, но не открих нищо  :(.
Започнах да се замислям дали в оранжериите не им подрязват ствола на новите листа и така те си остават къси и с доста гъсто разположени листенца :ask: (на моя цикас новите стебла са дълги, а самите листенца са много на рядко разположени :?).
Намерихме нашето синче.
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #582 -: Октомври 04, 2007, 09:01:18 am »
peti_pati,и аз си мислех за кълцане :lol:,ама ми се досвидя...Абсолютно по същия начин изглеждат новите листа.Сега се надявам като си отида във Влас, поне да са се вдигнали/една приятелка ми ги полива/ и да са станали по-дебели.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #583 -: Октомври 04, 2007, 12:42:02 pm »
Малко цветенца от мен  :D





Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #584 -: Октомври 04, 2007, 14:49:55 pm »
Оси, страхотни есенни цветенца. :D Това синичкото какво е?

Тя и Баракудка ни радва с нейните красоти!
Добре че сте вие :D - аз вече развалих съндъчетата на терасата (петуниите изсъхнаха отдавна :().
Намерихме нашето синче.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #585 -: Октомври 04, 2007, 16:19:31 pm »
Синичкото е Астра / Богородичка, а червеното е Gaillardia Kobold / Гайлардия

Gaillardia

Бордюрно многогодишно
Растение за лехи: издръжливо или полуиздръжливо едногодишно

Многогодишни сортове: Г. Грандифлора -Dazzler, Croftway Yellow, Burgunder.
Едногодишни сортове: Torchlight, Goblin, Г. Пулхела, Lollipops, Gaiety, Plume.

Цветето е наречено така по името на мецената на френското ботаническо дружество Гайар де Бондур (ХVІІІ век), член на парижката академия на науките.
Известни са над 25 вида.
Гайлардията произхожда от Централна и Северна Америка. Достига до 60-90 см на височина. Отглежда се като едногодишно растение. Размножава се чрез семена, които се сеят през март-април направо в градината. Покълва след 1-2 седмици. Цъфти от юли до есенните слани. Има и сортове, които се отглеждат като двугодишни растения. Предпочита открити сухи места, без излишна влага.
Многогодишни: засейте семена или разделете туфите напролет.
Едногодишни: засейте семена през март при 8-10оС – разсадете в края на май.





Астра / Богородичка /Димитровче

Описание: Тревисто едногодишно растение Астрата или Callistephus chinensis е известна повече като богородичка и димитровче. Формата на храста бива пирамидална, колоновидна и разклонена. Цъфти късно лято - септември и октомври. Цветовете са розово, червено, бяло, жълто и лилаво.

Грижи: Поливането, при астрата трябва да е обилно, но така че да не подгизва почвата. През лятото обаче е нужно пръстта да бъде винаги влажна. Напролет е добре да се пресади в нова пръст, богата на хумус и задължително в малко по-голяма саксия. През летните месеци подхранвайте 3 пъти на две седмици. Подрязвайте често старите растения, за да пораснат нови клонки.

Място: Предпочитат слънчеви места с умерена влажност и защитени от вятър. През зимата е нужно да държите саксията на по-хладно място, докато през лятото не е проблем дори да го изкарате в градината или на терасата. През студените месеци внимавайте температурата на стаята да не падат под 11-12 градуса. Опасно е и течението.

Размножаване: Размножават се чрез семена. Най-добрата почва за семената на астрата е леко наторената и хумусна. На пясъчни или глинести почви астрите също се хващат, но цветовете им не са толкова кичести. Засаждането трябва да стане март-април и покълва за 7-21 дни.

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #586 -: Октомври 04, 2007, 18:20:37 pm »

Това на какво прилича  8O
Едвам я открих, имад вид като на 1-те две снимки на Оси. Тези са от мен  :P
« Последна редакция: Октомври 04, 2007, 18:49:18 pm от fanta_23 »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #587 -: Октомври 04, 2007, 18:41:35 pm »

Това на какво прилича  8O
Едвам я открих, имад вид като на 1-те две снимки на Оси. Тези са от мен  :P

Снимката на Фанта. :)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #588 -: Октомври 05, 2007, 08:49:05 am »


   ketti,а лалетата да ги сеем ли вече,или накрая на октомври?


    Може вече да се сеят, но може и по-късно.Аз няма да бързам, защото не ми е освободена градинката от летните цветя все още.Ако имаш място може да започнеш със засаждането
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #589 -: Октомври 05, 2007, 09:35:52 am »
А време ли е да извадим луковичките на Гладиолите?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #590 -: Октомври 05, 2007, 11:01:59 am »
ketti,а лалетата да ги сеем ли вече,или накрая на октомври?
Може вече да се сеят, но може и по-късно.Аз няма да бързам, защото не ми е освободена градинката от летните цветя все още.Ако имаш място може да започнеш със засаждането

  :D Благодаря ,ketti!И моите градинки не са свободни още,пък и ги поливам,та и мен ме е страх,че ако засея луковиците на лалетата сега,има опасност да се повредят или най-малкото да изгният.Та и аз ще изчакам! :wink:

А време ли е да извадим луковичките на Гладиолите?

  lidia,ако са ти изсъхнали листата им можеш да ги вадиш,но ако са още зелени и свежи,изчакай.Има време,луковици на гладиоли съм вадила и декември месец.Не бързай,нека хубаво се "захранят" след цъфтежа,да поизсъхнат(не ги поливай вече) и тогава ги вади. :wink:

Оси, страхотни есенни цветенца...Тя и Баракудка ни радва с нейните красоти!
Добре че сте вие :D ...

   :D :D :D Ей,peti_pati,сладур си голям!Ама не се прави на скромна,че толкова прелестти си ни показала до сега!Прекрасна цветарка си! :balk_602:

Синичкото е Астра / Богородичка...

  Лелее,Осиана!Нали знаеш,че си падам по дребосъците!Много...абе направо се влюбих във синичката ти астра!Много хубав цвят и добре оформена туфичка!Браво!Красота! :sunshine:

   Жекова,не го подрязвай цикаса!Сега през зимата,когато поливането му стане по-оскъдно,ще ти "надебелеят" листата и ще станат тъмно-зелени.Така като го гледам на снимката си е много добре! :wink:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #591 -: Октомври 05, 2007, 12:03:07 pm »
Явно няма отзиви за мойте снимки.  :? :P
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #592 -: Октомври 05, 2007, 12:18:16 pm »
Явно няма отзиви за мойте снимки.  :? :P

   Ами,Фантичка,това твоето синьото цветенце сме го пускали на снимки доста пъти:аз,Алката,Осиана,мисля,че и Mary...(сигурна съм,че пропускам още някой) абе доста момичета си го отглеждаме,така че не си мисли,че не е красиво,но не е нещо ново за аудиторията!Та затова явно няма коментар! :wink:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #593 -: Октомври 06, 2007, 10:37:16 am »
Момичета да ви се похваля, :oops:
и аз си имам минзухарчета(не знаех че е точно това, защото си бучих кои каквото ми е давал)
скоро ще ги снимам, за да ви ги покажа.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #594 -: Октомври 07, 2007, 09:42:01 am »
Благодаря ти Баракуда. Ще изчакам с луковичките.  Още са зелени листенцата :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #595 -: Октомври 07, 2007, 15:47:29 pm »
Момичета, има ли сред вас колекционерки на кактусчета/кактуси?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #596 -: Октомври 07, 2007, 20:43:00 pm »
Момичета, има ли сред вас колекционерки на кактусчета/кактуси?
Не го обичам това бодливо чудо :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #597 -: Октомври 07, 2007, 20:50:59 pm »
Дива Роза, аз преди имах кактуси, но като се разделих с бившия ги раздадох на приятелки и познати. Сега нямам, имах един - два но ги удавих. :oops: Нещо вече не ме бива в кактусите. Но знам че little_rabbit има кактуси.
Защо питаш? Ако те интересува нещо за грижите за  кактусите ще намерим, има толкова мнoго инфо в нета сега. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #598 -: Октомври 08, 2007, 08:29:42 am »
Подариха ми един кактус, много красив. Бодлите му обаче бяха като кукички. Където се забие правеше рана и явно пускаше и някаква течност, която щипеше и пареше. Абе с две думи да ти имам и красотата. Е вярвайте ми местих го на сто места в къщата и налисъм разсеяна, все го целех. На ден поне по веднъж ми висешена някой пръст :x. Та не се разбрахме с това растение и го подарих. Иначе беше много красив и може би сега малко съжалявам, че не му дадох още един шанс. :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #599 -: Октомври 08, 2007, 14:40:31 pm »





Цикламата ми вече си цъфтииии  :D :D

Скоро ще цъфне и теменужката, да не повярваш, аз дето хич не им разбирам на теменугите.... :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."