0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #640 -: Октомври 12, 2007, 19:19:35 pm »
Гане, саксията е тематична, точно като за Хелуин!  :D Много готина тиква. Сезонът на жълтите тикви...костюми, маски, мистерия, навяваща страх - точно като за Хелуин. В Германия маскират ли се децата за Хелуин?

Рози, точно в момента излязоха костюми, маски, сладки и тем подобни за Хелоуин. Магазините са пълни с тази тема, наред с коледните сладки :wink: А дечурлигата се маскират и ходят да си търсят лакомства по къщите. Докато бях бременна идваха в къщи за бонбони, а съседа преди това беше идвал да ни пита в къщи ли сме и дали ще отворим на децата, за да ни остави лакомства :lol: Тази година съм казала на мъжа ми, че ми се иска да се заредим с разни сладки неща, за да може ако дойдат дечицата да ги почерпим. Става ми едно такова празнично и светло :D

Боринка, можеш да си направиш експеримент - начупи половината връхчета и ги присади, а останалата част изчакай да видиш дали няма да се оправи от препарата. Така ще си поне малко застрахована, че няма цялото растение да загине. :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #641 -: Октомври 12, 2007, 19:30:22 pm »
Боринка, можеш да си направиш експеримент - начупи половината връхчета и ги присади, а останалата част изчакай да видиш дали няма да се оправи от препарата. Така ще си поне малко застрахована, че няма цялото растение да загине. :?

Хм :?, май така ще направя за по-сигурно. Много е красиво :) и няма да мога да го прежаля, ако му стане нещо.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #642 -: Октомври 12, 2007, 19:35:57 pm »
Дано се оправи. Само го дръж далеч от другите, че да не ти пламне другата растителност. :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #643 -: Октомври 13, 2007, 08:18:38 am »
 Osiana,божествен е този еделвайс (Leontopodium alpinum)!За първи път виждам такъв! :roll:

*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #644 -: Октомври 13, 2007, 12:41:14 pm »
Бори, това дето са почернели, възможно ли е да са преполяти и да загниват? Ако е така най-добре е да направиш както ти казва Гането.
Ози, благодаря ти за този еделвайс, това наистина е най-красивото цвете което съм виждала. Дано някога да имам щастието да го видя и на живо.
miusli, и на моите се получава нещо подобно. Аз предполагам, че има връзка с температурата. Долу в основата е голо, слава богу короната е хубава. Азалията по принцип не обича да е на топло, а на по-хладно, аз лятото нямаше къде да ги държа и на съдомиялната и се си мисля, че  топлината която отделя им влияе. Зимата ще ги преместя на первазите. Иначе гледам, че са започнали да се показват малки израстаци на нови листа, дано се оправят. Другото което е неблагоприятно за азалията е водата. Те обичат вода, е не да се давят, но съм забелязала, че когато не ги полея на време, също губя по няколко листа.
Аз вчера за мааааааалко да си купя една бяла красавица, но се отказах. Решихме, че цветовете които нямам ще ги добавя пролетта, щото и без това ми е проблем отглеждането им зимата. :lol:
Но за сметка на бялата азалия си купих едни други зеленилки от рода на туите и едно малко вътрешно цветенце, как пък на ни едно не запомних името........ :o :D :oops:
Отивам да ги снимам и показвам.
П.П. Гане, това твоето не е ли като това.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105727&photo=8
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #645 -: Октомври 13, 2007, 12:46:23 pm »
Мери, на него прилича, ама понеже моето е в много малка саксийка, още не съм сигурна какво ще излезе :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #646 -: Октомври 13, 2007, 12:57:31 pm »
Аз точно затова те питам, щото и аз не мога да го видя хубаво. Според мен или е солейролия или е нертера. Разликата между двете, е че нертерата като прецъфти, се образуват едни малки оранжави топчици. Без значение кое от двете е не се гледа трудно, обича светло, но не пряка слънчева, умерено поливани и много любов :lol: която съм сигурна, че му даваш.
Вчера видях 3 вида солейроли.

А това е нертера.

Но преди да прецъфти нертерата, само око на професионалист може да каже кое, кое е.

П.П. Но за моето не професионално око, твоето е нертера. :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #647 -: Октомври 13, 2007, 14:11:57 pm »
Ми ще го чакам да цъфти, че да го спретна към нечий растителен вид :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #648 -: Октомври 13, 2007, 20:30:03 pm »
Ааа Баракуда къде разцъфтяли хризантеми. Мойте така хубаво са напъпили, но още няма разцъфтяло чудо. Значи аз пак досаждам с въпроси. Хризантемите ми са супер "напъпили", но не са расли прави, ами накъдето си искат. Незнам дали ме разбрахте, ще щракна и снимки да направя тези дни, но има ли варянт да не растат толкова високо и чепато а по гъсто и право. То май угодия няма за мен де :oops:
И друго да ви питам, прибрахте ли цветята от вън вече, аз мисля днес да ги прибера.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #649 -: Октомври 13, 2007, 23:40:55 pm »
Аз да кажа за хризантемите :lol: - правя им  подстригване и са прави като войници. Това съвсем сериозно, подстригах ги веднъж, но догодина живот и здраве мисля да ги кръцна два пъти. :D Иначе и моите не са нацъфтяли, но пък имат много пъпки.
Днес прибрах повечето цветя, останаха само трилистника и китайската роза, но тях утре. Моля се само да отцелеят тая нощ, щото ми се вижда доста студено. :?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #650 -: Октомври 13, 2007, 23:51:02 pm »
Моите цветя и аз ги прибрах преди няколко дни всичките. Но тук е вече доста хладно. :?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #651 -: Октомври 14, 2007, 10:14:05 am »

Малко инфо за Жасмина тук:

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=3
Те биват различни видове, пише че има и за закрито, макар че аз не съм виждала.

Osiana, точно това е моето храстче.Засях го в саксия с диаметър около 50 см. и сега не само продълйажа да цъфти, но като че ли започна да расте доста бързо.Ухае божесрвено.Дано го накарам да цъфне и другата година. много ти благодаря за инфото!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #652 -: Октомври 14, 2007, 12:49:48 pm »
И пак да питам :oops: Имам бръшлян, който си е в саксиика още от както е купен, около два месеца. Беше на вън и снощи го прибрах с другите цветя. Да го садя ли навън или да го държа в саксия. Саксията му е малко тясна вече, но пък още не съм решила къде ще го засадя. Нали мъжа ми направи беседка, но трябва да се циментира и още не сме решили кое точно как ще е. Та затова изчаквам. Но ако няма да издържи в малката саксия вътре зимата, ще го засадя и сега. Какво ще кажете.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #653 -: Октомври 14, 2007, 12:52:43 pm »
Лиде, не знам дали си зависи от бръшляна - аз имам един, дето си стои у дома и е в саксийка. Като го купих го пресадих и след това не съм го пипала. Мисля, че можеш да си го оставиш вътре в същата саксия, не е проблем. Но ако не е за вън, а е някакъв декоративен бръшлян, не знам дали ще можеш да го посадиш около беседката и дали ще издържа при минусови температури.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #654 -: Октомври 14, 2007, 14:10:06 pm »
Лидиа, щом не може да го посееш сега, защото не ти е готова беседката, а пък саксията му е вече малка, присей го в по-голяма и като сте готови с беседката, тогава го посей на вън. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #655 -: Октомври 14, 2007, 22:50:33 pm »
И аз си прибрах цветята вече вътре, само каланхоето оставих още малко навън, заради листните въшки и да не зарази останалите цветя, но като гледам вече изглежда добре :). Пресадих си на две места от него, но предполагам, че и другото ще оцелее. Не мога да не се похваля от Детрал-а, страхотна работа ми свърши и умъртви гадинките за нула време. Препоръчвам го с две ръце за такива проблеми.   
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #656 -: Октомври 14, 2007, 22:54:19 pm »
Ето и моите нови придобивки, на ни едно не му запомних името. :oops:

Тези са от рода на туите и още не съм решила къде да ги садя - дали в земята или в буретата.

А Бори като спомена за каланхоето, малка ме е срам :oops: ма шъ си кажа, откраднах си  две клонки каланхое - жълто и светло розово. А дано се хванат.
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #657 -: Октомври 14, 2007, 23:00:51 pm »
А дано се хванат.

Дано, дано  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Моето е розово, давам ти веднага от него, като се захване и, разбира се, ако имаш път насам :D

Честити придобивки! Много добре изглеждат! :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #658 -: Октомври 14, 2007, 23:15:51 pm »
Дано да се хванат Мери.
Честито ти нови цветя.

Моята най-нова придобивка е това.




Japanischer Fächerahorn (Acer palmatum)

Снимкате са от каталога от който поръчах. Моето е много малко и сега "спи", така че снимка ще покажа като се събуди... :lol:
« Последна редакция: Октомври 14, 2007, 23:17:41 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #659 -: Октомври 14, 2007, 23:18:18 pm »
Ози, какво е това? Много красиво и ефектно изглежда. Миньонче ли е?