0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #40 -: Юни 26, 2007, 14:25:27 pm »
Цитат
3-ят опит прои3ведох малко яийцеклетки (4) лошо ка4ество-ре3ултат негативен , но и тук имам сьмнения, че е грешка на доктора, 3а6тото и3чака повече и прогестерона беше висок, а до колкото сьм информирана това пречи на имплантирането на ембриона в матката (ако преди овулацията е над 3 nmol/l e висок).
това ме заинтригува. би ли дала малко повече инфо за това твърдение или дори линкове, моля! :oops:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #41 -: Юни 26, 2007, 14:43:23 pm »
Да, тогава не излиза ли че прогестероновите препарати които ни изписват едва ли не пречат вместо да помагат?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #42 -: Юни 26, 2007, 14:44:46 pm »

..., 3а6тото и3чака повече и прогестерона беше висок, а до колкото сьм информирана това пречи на имплантирането на ембриона в матката (ако преди овулацията е над 3 nmol/l e висок).


Какви бяха стойностите и в кой ден от стимулацията? Също... По какъв протокол беше стимулацията?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #43 -: Юни 26, 2007, 16:55:28 pm »
Marin4e: ка3ват, че в3ависимост в коя фа3а на цикала си стойностите сe променят.
Нормалните стоиности са:
-3а фоликуларна фа3а 0.2-0.8 ng/mL това е и фа3ата 3а която а3 говоря, не трябва да превишава 1 ng/mL или 3 nmol/l (3ависи в каква мярка се гледа), 3ащото провокира качеството на овоцитите)
-овулаторна фа3а 4.5-25.2 ng/mL
-лутеална фа3а 4.1-23.7 ng/mL тук трябва повече и 3а това се дава допьлнително


evro: виж това: малко е, но нямам в момента вь3можност да тьрся, 3ащото сьм в офиса.

Hum Reprod. 2004 Jul;19(7):1525-9. Epub 2004 May 20. Related Articles, Links

 
Elevated progesterone at initiation of stimulation is associated with a lower ongoing pregnancy rate after IVF using GnRH antagonists.

Kolibianakis EM, Zikopoulos K, Smitz J, Camus M, Tournaye H, Van Steirteghem AC, Devroey P.

Centre for Reproductive Medicine, Dutch-Speaking Brussels Free University, 1090 Brussels, Belgium. stratis@easynet.be

BACKGROUND: The objective of this prospective study was to assess the impact of elevated serum progesterone levels on day 2 of the cycle on pregnancy rates in patients treated by IVF using GnRH antagonists. METHODS: Ovarian stimulation was started on day 2 of the cycle if progesterone levels were normal (normal-P group, n = 390). In the presence of elevated progesterone, initiation of stimulation was postponed for 1 or 2 days (high-P group, n = 20) and was started if repeat progesterone levels returned to normal range (n = 16). Stimulation was performed with recombinant FSH (rFSH) and GnRH antagonist was always started on day 6 of stimulation. RESULTS: A significantly higher exposure to progesterone and a significantly lower exposure to estradiol was present in the high-P as compared with the normal-P group from day 1 to day 8 of stimulation. In addition, a significantly lower ongoing pregnancy rate both per started cycle (5.0% versus 31.8%; P = 0.01) and per embryo transfer (6.3% versus 36.9%; P = 0.01) was present in the high-P compared with the normal-P group, respectively. CONCLUSIONS: The presence of elevated serum progesterone on day 2 of the cycle is associated with a decreased chance of pregnancy in patients treated with rFSH and GnRH antagonists.

Publication Types:
Research Support, Non-U.S. Gov't

deep: по-кьсно та3и вечер или утре ще ти напиша точния портокол и всички стойности, 3ащото док. не са в мен.
« Последна редакция: Юни 26, 2007, 17:43:35 pm от Ambra »
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #44 -: Юни 26, 2007, 17:08:42 pm »
bebe_вече: ако и то3и пьт не стане смятам да се ориентирам кьм БГ само трябва да се органи3ирам с работата.
Благодаря ти :-) пoжелавам едно,две... бебенца на всички мили момичета в то3и саит, да ги прегьрнете колкото си може по-скоро :-)

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #45 -: Юни 26, 2007, 18:12:39 pm »
Благодаря ти Амбра, ако намериш още интересни статии ще съм ти благодарна! Аз също открих публикации в подкрепа на това твърдение, но ме е страх че залитам на някъде, където не ми е работата... :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #46 -: Юни 27, 2007, 08:49:53 am »
но ме е страх че залитам на някъде, където не ми е работата... :?
 
  и аз така мисля  :balk_21:
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #47 -: Юни 27, 2007, 10:08:51 am »
Така мисля и а3, но трябва и да си дам обяснение 3а неуспехите :-( В Белгия, Австрия и Швейцария правят крьвно и3следване на всеки 2 дни по време на стимулацията 3а да следят прогестерона, 3ащото според тях е важно. Скоро бях попаднала на един италиански форум в които момичетата бяха направили анкета кой е 3абременял и кой не с висок прогестерон и ре3ултатьт беше, Че нито едно от тях с високи стойности не беше :-(
Но може би сте прави, май трябва да се успокоя и да оставя докторите да си сваршат работата :-/
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #48 -: Юни 27, 2007, 10:27:22 am »
Да споделя, че в МЦРЗ по време на стимулация прогестерон /заедно с естрадиол и ЛХ/се изследва всеки ден. Досега все си мислех, че не е нужно /особено за прогестерона/. Явно обаче има значение.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #49 -: Юни 27, 2007, 11:57:25 am »
Скоро бях попаднала на един италиански форум в които момичетата бяха направили анкета кой е 3абременял и кой не с висок прогестерон и ре3ултатьт беше, Че нито едно от тях с високи стойности не беше :-(

И мен ме заинтригува това какви трябва да са нивата на прогестерона за да е успешна процедурата.
Амбра, благодаря за инфото.

На мен лично ми е малко трудно да разбера всичко, понеже английския ми не е толкова добър, особенно с такава терминология.
Ако някой има възможност някоя кратка статийка и горната информация да я напише на български.
Смятам че ще е добре и за другите момичета.
Може би в отделна тема ще е най-добре, че все пак тук основната е ембрионите, за да могат да го прочетат повече хора.

Той, моя прогестерон е по-скоро нисък, но ще ми е интересно да прочета повече инфо за това как изобщо влияе прогестерона за успеха.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #50 -: Юни 27, 2007, 12:03:17 pm »
Според моите познания по английски, става дума за къс протокол с подтискане на хипофизата на 6-ти ден чак. При този процес явно прогестеронът играе номера.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #51 -: Юни 27, 2007, 13:39:03 pm »
BACKGROUND
целта на това проучване бе да се определи въздействието на повишеното ниво на прогестерона на ден 2 от цикъла в/у текущите бременности, при пациентки лекувани по метода ин витро, използвайки GnRH antagonists-и.
METHODS
Яйчниковата стимулация бе започната на ден 2 от цикъла, при нормално ниво на прогестерона  (normal-P group, n = 390).  В случай на повишен прогестерон, въвеждането на стимулацията бе отложено с ден-два, (high-P group, n = 20), и бе стартирано, ако повторените изсл. на прог. са върнати към норм. нива (n = 16). Стимулацията протече с рекомбинантни ФСХ, а GnRH antagonists-а винаги се включва на ден 6 от стимулацията.
RESULTS
Значително по-високото присъствие на progesterone и значително ниско присъствие на estradiol бе присъстващо в high-P в сравнение с normal-P, от ден 1 до ден 8 от стимулацията.
В допълнение, значително ниска текущата бременност при стартираните цикъли (5.0% с/у 31.8%; P = 0.01) и на ЕТ (6.3% с/у 36.9%; P = 0.01) бе показана във high-P, съответно в сравнение с normal-P.
CONCLUSIONS
Присъствието на повишени нива на прогестерона на ден 2 от цикъла, се асоциира с намаляване на шанса за бременност при пациенти третирани с ФСХ и GnRH antagonists-и.

Да, става дума за къс протокол. Цитротида ми е вкл. 5-6 ден от стимул.

Всъщност на мен ми стана любопитно, за 1 фоликул - колко единици естрадиол съответстват?


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #52 -: Юни 27, 2007, 15:34:45 pm »
3а 1 у3рял фоликул се очаква 200 pg/ml естрадиол
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #53 -: Юни 27, 2007, 15:36:58 pm »
Цитат
...
Овариалният отговор се контролира чрез ултразвуково изследване и определяне на плазмения естрадиол. Когато ултразвуковото изследване докаже наличие на най-малко три фоликула с размер от 16 до 20 mm и е налице задоволително ниво на естрадиола - 300-400 picogram/ml (1000-1300 pmol/L) за всеки отделен фоликул с размер над 18 mm, от 30 до 40 часа след последната апликация на Puregon се индуцира финалната фаза на зреене на фоликулите чрез инжектиране на 5000 - 10000 I.U. hCG. Яйцеклетките се изтеглят след 34 - 35 часа.

излиза че моя Е2 е нисък:
3300 при 16 аспирирани яйца, ~206 за 1бр.
2500 при 13 аспирирани яйца, ~192 за 1бр.


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #54 -: Юни 27, 2007, 15:42:38 pm »
Евро, все пак няма гаранция, че всичките са били узрели и пълни. Екстра ти е бил естрадиола.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #55 -: Юни 27, 2007, 16:00:46 pm »
Този естрадиол хм... не му вярвам съвсем.
При първата пункция имах четири фоликула и Е2 1142Е, т.е. горе долу 285Е на фоликул. Накрая - два празни и два с некачествени яйцеклетки  :?
При втората пункция - 8 фоликула и Е2 2600Е, добити 8 яйцеклетки, от които само една незряла, другите бяха отлични  :)
Във връзка с това си помислих, че ако Е2 е нисък, това сигурно означава недобро качество в съответния цикъл, ама ако е висок явно нищо не означава :lol:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #56 -: Юни 27, 2007, 16:10:38 pm »
Евро, все пак няма гаранция, че всичките са били узрели и пълни. Екстра ти е бил естрадиола.
това ми е броя на аспирираните яйцеклетки, който отговаряше и на видяните преди това фоликули. всички бяха иксирани и до ден втори нямаше брак  :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com