0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #20 -: Юни 21, 2007, 12:29:15 pm »
Разбира се, че може да се еднояйчни ;) Хваща си се едно яйчице и се разделя след това на двечки - мисля, че в Бг-мама имаше обяснения за това как стават еднояйчните и как разноячните близначета. Ембриончето може да се раздели на 3 различни етапа и от там зависи дали ще са близначетата в отделни околоплодни мехури примерно.
Скоро бях чела за върнати 2 ембриона и родени 3 деца - едното ембрионче станало на 2  :) Всичко е явно Божа работа :)
Касинка, да са ти живички и здравички мъничетата и да пишеш какво са казали докторите :balk_21:
Ако се наложи да решавам и аз бих рискувала с повече ембриони.


*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #21 -: Юни 21, 2007, 13:49:45 pm »
И а3 сьм свидетел на един такьв сличай от 2 ембриончета се родиха 3 бебета- единият се ра3дели на 2
То3и пьт смятам да настоявам 3а 3-4 ембриона да ми варнат. Ако, и3общо успея да ги прои3веда добро качество

 
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #22 -: Юни 21, 2007, 17:59:19 pm »
И моя мъж наскоро беше гледал някакво предаване за семейство със 7 неуспешни опита инвитро. На осмия път им върнали 2 ембриончета, но се родили 4 бебчета  :D Доста се беше стреснал милия  :lol:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #23 -: Юни 22, 2007, 12:45:02 pm »
И моя мъж наскоро беше гледал някакво предаване за семейство със 7 неуспешни опита инвитро. На осмия път им върнали 2 ембриончета, но се родили 4 бебчета  :D Доста се беше стреснал милия  :lol:
Прекрасна изненада :) Дано и 4-те бебчета са добре и да радват стреснатите мама и тати!


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #24 -: Юни 22, 2007, 19:22:45 pm »
Докладвам резултатите от втората фетална. Според д-р Георгиев в клиника "Надежда" има вероятност момчетата ми да са еднояйчни, защото наистина преградата между тях е много тънка  8O /този извод е след моя въпрос: вярно ли са еднояйчни? :wink:/. Според д-р Стаменов, от самото начало при мен са тръгнали два плодни сака. Според ембриоложката, това нещо се получава когато се прави хечинг на  яйцеклетката, тоест изтъняване и тогава се разделя на две. Всъщност нищо не мога да коментирам повече и честно да ви кажа се уморих емоционално. Важното е да са живи и здрави, пък каквито такива, те са нашите дългочакани бебета. Бебе-вече2007, според мен си струва да опиташ и с повече ембриончета, но това най-добре ще предцени лекаря ти! Според моя лекар, аз съм добре сложена да износя близнаци, все пак понякога има риск и от тази гледна точка. От сърце желая успех на всички и ви благодаря, че сте с мен! Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #25 -: Юни 22, 2007, 19:28:27 pm »
и аз съм добре сложена  :cul2:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #26 -: Юни 22, 2007, 20:29:21 pm »
и аз съм добре сложена  :cul2:

Евро,  :blowingdust: знам че си добре сложена за въпросната работа :balk_602: и да знаеш каквото си помисля, случва се....така че сега съм си намислила едни хубави работи за теб, само ако знаеш ....ама ти като не искаш един телефон да звъннеш.  :balk_133: Ще взема аз да дойда до Пловдив и да те "заразя" най-малко двойно  :bori_016: :bori_015:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #27 -: Юни 22, 2007, 23:03:53 pm »
и аз съм добре сложена  :cul2:

Евро,  :blowingdust: знам че си добре сложена за въпросната работа :balk_602: и да знаеш каквото си помисля, случва се....така че сега съм си намислила едни хубави работи за теб, само ако знаеш ....ама ти като не искаш един телефон да звъннеш.  :balk_133: Ще взема аз да дойда до Пловдив и да те "заразя" най-малко двойно  :bori_016: :bori_015:

Заповядайте  :welcome_1:

утре съм на преглед. :oops:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #28 -: Юни 25, 2007, 14:21:36 pm »
Касинка, благодаря ти за пожеланията, мила :balk_21: Разбира се, че док решава кое е най-правилно за всеки случай ;)
Аз продължавам да стискам палци при вас тримата всичко да е наред до края, да имаш леко раждане на две хубави здрави момченца! А като си почнала да заразяваш, карай наред - и аз се нареждам на опашка след Евро  :lol: Ама от другия месец, като се прибера в България ;)


*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #29 -: Юни 25, 2007, 14:56:42 pm »
А като си почнала да заразяваш, карай наред - и аз се нареждам на опашка след Евро  :lol: ;)

   ...и аз, и аз съм на опашката. Каси, да не ме забравиш, ей! :wink:
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #30 -: Юни 25, 2007, 15:52:33 pm »
Има момиче, пациентка на Стаменов, на което са върнали само 1 ембрион. Познай резултата. :wink: Чака близнаци.
Ех, този наш док, истински вълшебник!  :wink: Да, при него се случват чудесата!   :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #31 -: Юни 25, 2007, 16:09:37 pm »
Ех, ако имах само една магическа пръчица, момичета! Какви чудеса щях да свърша!
бебе вече 2007 
:bighug:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #32 -: Юни 25, 2007, 17:22:52 pm »
Момичета, имам нужда от сьвет
април месец правих инвитро, което 3авьрши с негативен тест 8-( Това беше 3-ят ми опит. Толкова ми беше тежко, че мислех, че няама да мога да се сьв3ема. Но ето ме пак пред прага на на нов опит &-/ (инвитрото е като дрогата-ставаш 3ависим), то3и пат обаче трябва много добре да обмислим ситуациата, 3а6тото и средствата намаляват, и нервите, и 3дравето ...
Имам три вь3можности
1. Инвитро на спонтанен цикьл + 2 3амрь3ени ембриончета
2. Да и3чакам есента и да 3апочна нормален цикьл сьс стимолация, 3а6тото сьм чула, 4е времето е по-благоприятно
3. или да 3апо4на веднага нов цикьл и да не обрьщам внимание на прика3ките, че жегите не са благоприятни

3нам, че и3бора е много личен, но може би бихте ми помогнали да се наклоня поне молко повече кам едно или друго решение

И3винете 3а правописа, но още се уча на фонетичната а3бука и не мога да намеря много от 3наците, а и личицата не работят

Благодаря

*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #33 -: Юни 25, 2007, 17:29:13 pm »
Според мен е добре да обмислиш следващия си опит много внимателно. При 3 неуспешни процедури, явно има неоткрит проблем. Намери го и тогава прави нов опит. Иначе рискуваш ново разочарование.
Напиши изследванията, които сте правили до сега, за да ти дадем съвет.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #34 -: Юни 25, 2007, 17:30:52 pm »
Амбра, аз лично съм привърженик на ЕЦ, защото аз така забременях  :lol:, при инвитро със стимулация не се получи. Но и аз съм чувала, че лятото не е удачен период за опити, какво ти пречи есента да направиш такъв опит, а не със стимулация?
Освен това, според мен и хубаво да се възстановиш психически, на мен след първия ми неуспех, ми трябваха няколко месеца да си поема въздух, така, че есента може да е твоя сезон, моя съвет е да си починеш хубаво лятото и на есен с песен  :lol:
Каквото и да решиш ти желая успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #35 -: Юни 25, 2007, 17:31:33 pm »
Съжалявам, че не си успяла, Амбра :(
Първо може би трябва да потърсите причина за 3-те неуспешни процедури, защото не може до безкрай да опитвате на сляпо. Може да е било малшанс, може да има нещо дребно, което да пропускате. Говори за това със своя лекар.
Аз бих опитала със замразените ембриончета! Все пак има шанс те да са ти късметчето ;) Но пак това трябва да бъде обсъдено с лекаря ти - никоя от нас не може да ти дате рецепта за действие. Успех и силно ти стискам палци следващият път да ти е за последно и да забременееш с  :bori_007: :bori_004:


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #36 -: Юни 25, 2007, 17:36:59 pm »
ако овулираш спонанно - аз съм за ин витро на естествен или леко стимулиран,
а казваш че имате замръзени - защо не?

а ако класическо - наистина си мисля че е редно да изчакаш поне 3 месеца, макар че пректиката показа успех и след 1 месец пауза  :wink: /Касинка/

Успех с опита, който и метод да е! :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #37 -: Юни 26, 2007, 11:46:09 am »
Ambra,  отговорността е много голяма, когато даваш съвети. Аз лично обикновено  се въздържам но  удоволствие бих споделила опита си.

Би следвало това решение да се вземе заедно с лекаря, на който се доверяваш.
Според мен е добре да обмислиш следващия си опит много внимателно. При 3 неуспешни процедури, явно има неоткрит проблем. Намери го и тогава прави нов опит. Иначе рискуваш ново разочарование.
Напиши изследванията, които сте правили до сега, за да ти дадем съвет.
Късмет.
Принципно съм съгласна с мнението на White.



3. .....  че жегите не са благоприятни


С по-горното твърдение не съм съгласна. Изводите са от личен опит.

Пък и помисли логично, да не би през пролетта да не се раждат дечица. :idea:

 Ако в действителност успеваемостта при АТР процедури е по-малка през лятото това категорично е свързано с факта, че повечето клиники почиват през този сезон.
:sunshine:

Желая ти успех!


« Последна редакция: Юни 26, 2007, 11:48:52 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #38 -: Юни 26, 2007, 13:39:19 pm »
Благодаря 3а отговорите :-) решението е в3ето: леко стимолиране + 3амрь3ени :-)

При трите неуспешни процедури стана така:
1-ят опит прои3ведох само 4 яицеклетки, 2 ми ги варнаха и 2 3амрь3иха, биологьт ка3а, че са добро качество-ре3ултат негативен
2-ят опит имах 6 много добри фоликули, но точно преди и3важдането беше настьпила овулация :-( грешка на доктора според мен.
3-ят опит прои3ведох малко яийцеклетки (4) лошо ка4ество-ре3ултат негативен :-(, но и тук имам сьмнения, че е грешка на доктора, 3а6тото и3чака повече и прогестерона беше висок, а до колкото сьм информирана това пречи на имплантирането на ембриона в матката (ако преди овулацията е над 3 nmol/l e висок).
И3следванията са всички в нормата, но по мое настояване направих и хинибина Б на 3 ден от цикала, но р3ултатите още не са дошли, това ще покаже с точност дали яицеклетцчния ре3ерв е намален.
Всичките опити са правени в швейцария и мога да кажа, че сьм малко ра3очарована :-( и3глежда парите са по-важни 3а тях от всичко друго :-(
Цената на естествен опит е на половината.
Roby: и а3 мислех, че ще ми трябва време 3а да се сьв3ема, но не сьм спокойна когато не правя нищо, страх ме е, че ще чуя: госпожо,вече сте стара и нищо не може да се направи :-(
 
Ох, дано се ра3бере нещо от хаутичното ми писане :-/
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #39 -: Юни 26, 2007, 14:15:40 pm »
но не сьм спокойна когато не правя нищо, страх ме е, че ще чуя: госпожо,вече сте стара и нищо не може да се направи :-(
 
Точно така се чувствам и аз през повечето време :( Като опитваме, правим изследвания знам, че поне вървим по пътя към така желаното бебче, а като си почиваме - усещам как часовникът тиктака...
Нямаш ли възможност да направиш следващия опит в България? Все пак тук ще погледнат отначало всичко при теб и може различният поглед да даде различно и успешно решение на проблема. Каквото и да решиш и ти пожелавам успех!