0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Колко ембриона ?
« -: Юни 20, 2007, 18:36:53 pm »
Здравейте,
пьрво искам да ви по3дравя 3а прекраснияат саит и да пожелая кьсмет на всички момичета трагнали по нелекия пат на ин витрото.
А3 сьм на 33год. и 3апо4вам 4 опит на ин витро, проблема сьм а3-3апушени трьби.
Искам да попитам колко ембриона най-много са ви врьщали в матката ?
В мойят центьр не искат повече от 2, 3аштото имало опасност от многоплодна бременност

(И3винете ме, но още не сам сикнала с писането на фонетичната а3бука и може би правя грешки )
« Последна редакция: Юни 28, 2007, 16:02:03 pm от Ambra »
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #1 -: Юни 20, 2007, 18:43:51 pm »
При нас е разрешено максимално 3 да бъдат върнат, но на мен ще ми върнат само 2, това било оптималното за моята възрастова група.
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #2 -: Юни 20, 2007, 18:45:47 pm »
В България няма ограничение за момента и различните клиники имат различни практики. 2 или 3 обичайно, а в една клиника връщат по 6.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #3 -: Юни 20, 2007, 18:58:50 pm »
аз поемем риска да ми върнат повече ембриони!

Ambra, дано това е успешният Ви опит! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #4 -: Юни 20, 2007, 19:16:09 pm »
и аз като Евро!
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #5 -: Юни 20, 2007, 20:20:15 pm »
В България няма ограничение колко ембриона да ти бъдат върнати. Много зависи и от конкретния случай, а също и дали правиш трансфер на ембриони на втори, трети или пети ден.
Пожелавам ти успех!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #6 -: Юни 20, 2007, 20:45:57 pm »
Скъпа, Амбра. Добре дошла! Аз забременях от втори опит ИКСИ при д-р Стаменов-най-прекрасния лекар, който познавам! Върна ми 6 ембриона, и сега чакам еднояйчни близнаци. Желая ти късмет и дано се присъединиш към близнашкия клуб в най-скоро време. Късмет, стискам ти палци!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #7 -: Юни 20, 2007, 21:31:31 pm »
Върна ми 6 ембриона, и сега чакам еднояйчни близнаци.

Еднояйчни или разнояйчни ? :)
Всеки ембрион е от отделна яйцеклетка.
Питам че ми стана интересно.  :)
Иначе по темата в БГ няма ограничение.
На мен лично ми върнаха 2.
Всичко е индивидуално и зависи от качеството на ембрионите.
Успех !
« Последна редакция: Юни 20, 2007, 21:34:24 pm от BLACK_ROSE »
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #8 -: Юни 20, 2007, 21:47:18 pm »

Еднояйчни или разнояйчни ? :)
Всеки ембрион е от отделна яйцеклетка.
Питам че ми стана интересно.  :)


И аз това се чудех  :lol:
Каси е след ИКСИ, ако са еднояйчни, това не означава ли, че са набоцкали една ейцеклетка два пъти?

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #9 -: Юни 20, 2007, 21:51:33 pm »
Аз също си мислех,че ИКСИ не може еднояйчни, но на скоро д-р Стаменов, каза че може. Яйцеклетката се разделяла на две. При мен нали тръгна само едно сакче, и после се появи второто. А днес д-р Димитрова беше категорична, че са с една плацента, само с тънка преграда, което точно това означавало. И на мен ми е странно! Утре съм на фетална при д-р Георгиев и ще се видя и с д-р Стаменов и ще го питам специално.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #10 -: Юни 20, 2007, 22:04:48 pm »
Хм, не означава че са я набоцкали два пъти, защото нали се инжектира във всяка една по един сперматозоид. По-скоро явно единия ембион се е разделил на две, което става много рядко. Но ми стана странно, защото в началото като каза, че са два и останах с впечатление, че са два ембриона :) Ще ги видим като се развикат и на кой приличат :)
« Последна редакция: Юни 20, 2007, 22:27:43 pm от BLACK_ROSE »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #11 -: Юни 20, 2007, 22:27:31 pm »
Рози, и на мен ми е странно, скъпа! Ще пиша утре повече. Целувки!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #12 -: Юни 20, 2007, 23:56:50 pm »
Каси , ти сега ме хвърли в размисъл. Нали от началото бяха два плодни сака? Ама ми е интересно де.
Еднояйчни , двуяйчни - да са живи и здрави :)
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #13 -: Юни 21, 2007, 06:59:53 am »
абе хора, това са подробности!
Каси, дай Боже всички да се похвалим с твоя успех!
 :D

ПП> КАси, от върнатите, всички ли бяха еднакво хубави?
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #14 -: Юни 21, 2007, 08:10:34 am »
Каси, и аз много се заинтригувах от това, което си написала. Гледах преди 2-3 месеца по National Geographic едно предаване за еднояйчните близнаци и беше много, много интересно. Даже даваха как единият близнак целува другия :) Аз също си мислех, че при ин-витро технологиите, без значение икси или не, близнаците са само разнояйчни. Но в крайна сметка няма никакво значение как са се получили, важното е, че ще ставаш мама  :D , което е най-най-хубавото нещо на света!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #15 -: Юни 21, 2007, 09:33:57 am »
Благодаря ви!
Ще разпитам днес ембриолога в клиниката, ако това се потвърди и на днешната фетална.
Диди, в какъв смисъл, всичките ли бяха хубави. Мисля, че 5 бяха разделени на 4 и едно на 6!!!
Сигнус, в началото беше една точица, нали така си кръстих и темата. На 3-ия преглед се видя, че са две.
От цялото си сърце, ви желая скоро и вие да имате поводи за радост и размисъл! Прегръщам ви! Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #16 -: Юни 21, 2007, 09:50:12 am »
Мисля, че 5 бяха разделени на 4 и едно на 6!!!

На кой ден е това?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #17 -: Юни 21, 2007, 10:30:58 am »
Роузи, на 18 февруари беше пункцията, а на 20 трансфера.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #18 -: Юни 21, 2007, 10:34:30 am »
Хм, май сбърках с делението. Да не ви подведа.  :( Мисля че едното беше на 5 и останалите на 4 бяха разделени. Тази информация дали се пази в клиниката, ще попитам и това. Всъщност, Роузи, това има ли значение-делението затова дали има вероятност да са еднояйчни?  :oops:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #19 -: Юни 21, 2007, 10:37:56 am »
Каси, спокойно, не си единствения такъв случай.
Има момиче, пациентка на Стаменов, на което са върнали само 1 ембрион. Познай резултата. :wink: Чака близнаци.
Просто си уцелила джакпота.
Да си жива , здрава и търпелива.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #20 -: Юни 21, 2007, 12:29:15 pm »
Разбира се, че може да се еднояйчни ;) Хваща си се едно яйчице и се разделя след това на двечки - мисля, че в Бг-мама имаше обяснения за това как стават еднояйчните и как разноячните близначета. Ембриончето може да се раздели на 3 различни етапа и от там зависи дали ще са близначетата в отделни околоплодни мехури примерно.
Скоро бях чела за върнати 2 ембриона и родени 3 деца - едното ембрионче станало на 2  :) Всичко е явно Божа работа :)
Касинка, да са ти живички и здравички мъничетата и да пишеш какво са казали докторите :balk_21:
Ако се наложи да решавам и аз бих рискувала с повече ембриони.


*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #21 -: Юни 21, 2007, 13:49:45 pm »
И а3 сьм свидетел на един такьв сличай от 2 ембриончета се родиха 3 бебета- единият се ра3дели на 2
То3и пьт смятам да настоявам 3а 3-4 ембриона да ми варнат. Ако, и3общо успея да ги прои3веда добро качество

 
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #22 -: Юни 21, 2007, 17:59:19 pm »
И моя мъж наскоро беше гледал някакво предаване за семейство със 7 неуспешни опита инвитро. На осмия път им върнали 2 ембриончета, но се родили 4 бебчета  :D Доста се беше стреснал милия  :lol:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #23 -: Юни 22, 2007, 12:45:02 pm »
И моя мъж наскоро беше гледал някакво предаване за семейство със 7 неуспешни опита инвитро. На осмия път им върнали 2 ембриончета, но се родили 4 бебчета  :D Доста се беше стреснал милия  :lol:
Прекрасна изненада :) Дано и 4-те бебчета са добре и да радват стреснатите мама и тати!


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #24 -: Юни 22, 2007, 19:22:45 pm »
Докладвам резултатите от втората фетална. Според д-р Георгиев в клиника "Надежда" има вероятност момчетата ми да са еднояйчни, защото наистина преградата между тях е много тънка  8O /този извод е след моя въпрос: вярно ли са еднояйчни? :wink:/. Според д-р Стаменов, от самото начало при мен са тръгнали два плодни сака. Според ембриоложката, това нещо се получава когато се прави хечинг на  яйцеклетката, тоест изтъняване и тогава се разделя на две. Всъщност нищо не мога да коментирам повече и честно да ви кажа се уморих емоционално. Важното е да са живи и здрави, пък каквито такива, те са нашите дългочакани бебета. Бебе-вече2007, според мен си струва да опиташ и с повече ембриончета, но това най-добре ще предцени лекаря ти! Според моя лекар, аз съм добре сложена да износя близнаци, все пак понякога има риск и от тази гледна точка. От сърце желая успех на всички и ви благодаря, че сте с мен! Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #25 -: Юни 22, 2007, 19:28:27 pm »
и аз съм добре сложена  :cul2:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #26 -: Юни 22, 2007, 20:29:21 pm »
и аз съм добре сложена  :cul2:

Евро,  :blowingdust: знам че си добре сложена за въпросната работа :balk_602: и да знаеш каквото си помисля, случва се....така че сега съм си намислила едни хубави работи за теб, само ако знаеш ....ама ти като не искаш един телефон да звъннеш.  :balk_133: Ще взема аз да дойда до Пловдив и да те "заразя" най-малко двойно  :bori_016: :bori_015:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #27 -: Юни 22, 2007, 23:03:53 pm »
и аз съм добре сложена  :cul2:

Евро,  :blowingdust: знам че си добре сложена за въпросната работа :balk_602: и да знаеш каквото си помисля, случва се....така че сега съм си намислила едни хубави работи за теб, само ако знаеш ....ама ти като не искаш един телефон да звъннеш.  :balk_133: Ще взема аз да дойда до Пловдив и да те "заразя" най-малко двойно  :bori_016: :bori_015:

Заповядайте  :welcome_1:

утре съм на преглед. :oops:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #28 -: Юни 25, 2007, 14:21:36 pm »
Касинка, благодаря ти за пожеланията, мила :balk_21: Разбира се, че док решава кое е най-правилно за всеки случай ;)
Аз продължавам да стискам палци при вас тримата всичко да е наред до края, да имаш леко раждане на две хубави здрави момченца! А като си почнала да заразяваш, карай наред - и аз се нареждам на опашка след Евро  :lol: Ама от другия месец, като се прибера в България ;)


*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #29 -: Юни 25, 2007, 14:56:42 pm »
А като си почнала да заразяваш, карай наред - и аз се нареждам на опашка след Евро  :lol: ;)

   ...и аз, и аз съм на опашката. Каси, да не ме забравиш, ей! :wink:
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #30 -: Юни 25, 2007, 15:52:33 pm »
Има момиче, пациентка на Стаменов, на което са върнали само 1 ембрион. Познай резултата. :wink: Чака близнаци.
Ех, този наш док, истински вълшебник!  :wink: Да, при него се случват чудесата!   :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #31 -: Юни 25, 2007, 16:09:37 pm »
Ех, ако имах само една магическа пръчица, момичета! Какви чудеса щях да свърша!
бебе вече 2007 
:bighug:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #32 -: Юни 25, 2007, 17:22:52 pm »
Момичета, имам нужда от сьвет
април месец правих инвитро, което 3авьрши с негативен тест 8-( Това беше 3-ят ми опит. Толкова ми беше тежко, че мислех, че няама да мога да се сьв3ема. Но ето ме пак пред прага на на нов опит &-/ (инвитрото е като дрогата-ставаш 3ависим), то3и пат обаче трябва много добре да обмислим ситуациата, 3а6тото и средствата намаляват, и нервите, и 3дравето ...
Имам три вь3можности
1. Инвитро на спонтанен цикьл + 2 3амрь3ени ембриончета
2. Да и3чакам есента и да 3апочна нормален цикьл сьс стимолация, 3а6тото сьм чула, 4е времето е по-благоприятно
3. или да 3апо4на веднага нов цикьл и да не обрьщам внимание на прика3ките, че жегите не са благоприятни

3нам, че и3бора е много личен, но може би бихте ми помогнали да се наклоня поне молко повече кам едно или друго решение

И3винете 3а правописа, но още се уча на фонетичната а3бука и не мога да намеря много от 3наците, а и личицата не работят

Благодаря

*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #33 -: Юни 25, 2007, 17:29:13 pm »
Според мен е добре да обмислиш следващия си опит много внимателно. При 3 неуспешни процедури, явно има неоткрит проблем. Намери го и тогава прави нов опит. Иначе рискуваш ново разочарование.
Напиши изследванията, които сте правили до сега, за да ти дадем съвет.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #34 -: Юни 25, 2007, 17:30:52 pm »
Амбра, аз лично съм привърженик на ЕЦ, защото аз така забременях  :lol:, при инвитро със стимулация не се получи. Но и аз съм чувала, че лятото не е удачен период за опити, какво ти пречи есента да направиш такъв опит, а не със стимулация?
Освен това, според мен и хубаво да се възстановиш психически, на мен след първия ми неуспех, ми трябваха няколко месеца да си поема въздух, така, че есента може да е твоя сезон, моя съвет е да си починеш хубаво лятото и на есен с песен  :lol:
Каквото и да решиш ти желая успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #35 -: Юни 25, 2007, 17:31:33 pm »
Съжалявам, че не си успяла, Амбра :(
Първо може би трябва да потърсите причина за 3-те неуспешни процедури, защото не може до безкрай да опитвате на сляпо. Може да е било малшанс, може да има нещо дребно, което да пропускате. Говори за това със своя лекар.
Аз бих опитала със замразените ембриончета! Все пак има шанс те да са ти късметчето ;) Но пак това трябва да бъде обсъдено с лекаря ти - никоя от нас не може да ти дате рецепта за действие. Успех и силно ти стискам палци следващият път да ти е за последно и да забременееш с  :bori_007: :bori_004:


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #36 -: Юни 25, 2007, 17:36:59 pm »
ако овулираш спонанно - аз съм за ин витро на естествен или леко стимулиран,
а казваш че имате замръзени - защо не?

а ако класическо - наистина си мисля че е редно да изчакаш поне 3 месеца, макар че пректиката показа успех и след 1 месец пауза  :wink: /Касинка/

Успех с опита, който и метод да е! :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #37 -: Юни 26, 2007, 11:46:09 am »
Ambra,  отговорността е много голяма, когато даваш съвети. Аз лично обикновено  се въздържам но  удоволствие бих споделила опита си.

Би следвало това решение да се вземе заедно с лекаря, на който се доверяваш.
Според мен е добре да обмислиш следващия си опит много внимателно. При 3 неуспешни процедури, явно има неоткрит проблем. Намери го и тогава прави нов опит. Иначе рискуваш ново разочарование.
Напиши изследванията, които сте правили до сега, за да ти дадем съвет.
Късмет.
Принципно съм съгласна с мнението на White.



3. .....  че жегите не са благоприятни


С по-горното твърдение не съм съгласна. Изводите са от личен опит.

Пък и помисли логично, да не би през пролетта да не се раждат дечица. :idea:

 Ако в действителност успеваемостта при АТР процедури е по-малка през лятото това категорично е свързано с факта, че повечето клиники почиват през този сезон.
:sunshine:

Желая ти успех!


« Последна редакция: Юни 26, 2007, 11:48:52 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #38 -: Юни 26, 2007, 13:39:19 pm »
Благодаря 3а отговорите :-) решението е в3ето: леко стимолиране + 3амрь3ени :-)

При трите неуспешни процедури стана така:
1-ят опит прои3ведох само 4 яицеклетки, 2 ми ги варнаха и 2 3амрь3иха, биологьт ка3а, че са добро качество-ре3ултат негативен
2-ят опит имах 6 много добри фоликули, но точно преди и3важдането беше настьпила овулация :-( грешка на доктора според мен.
3-ят опит прои3ведох малко яийцеклетки (4) лошо ка4ество-ре3ултат негативен :-(, но и тук имам сьмнения, че е грешка на доктора, 3а6тото и3чака повече и прогестерона беше висок, а до колкото сьм информирана това пречи на имплантирането на ембриона в матката (ако преди овулацията е над 3 nmol/l e висок).
И3следванията са всички в нормата, но по мое настояване направих и хинибина Б на 3 ден от цикала, но р3ултатите още не са дошли, това ще покаже с точност дали яицеклетцчния ре3ерв е намален.
Всичките опити са правени в швейцария и мога да кажа, че сьм малко ра3очарована :-( и3глежда парите са по-важни 3а тях от всичко друго :-(
Цената на естествен опит е на половината.
Roby: и а3 мислех, че ще ми трябва време 3а да се сьв3ема, но не сьм спокойна когато не правя нищо, страх ме е, че ще чуя: госпожо,вече сте стара и нищо не може да се направи :-(
 
Ох, дано се ра3бере нещо от хаутичното ми писане :-/
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #39 -: Юни 26, 2007, 14:15:40 pm »
но не сьм спокойна когато не правя нищо, страх ме е, че ще чуя: госпожо,вече сте стара и нищо не може да се направи :-(
 
Точно така се чувствам и аз през повечето време :( Като опитваме, правим изследвания знам, че поне вървим по пътя към така желаното бебче, а като си почиваме - усещам как часовникът тиктака...
Нямаш ли възможност да направиш следващия опит в България? Все пак тук ще погледнат отначало всичко при теб и може различният поглед да даде различно и успешно решение на проблема. Каквото и да решиш и ти пожелавам успех!


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #40 -: Юни 26, 2007, 14:25:27 pm »
Цитат
3-ят опит прои3ведох малко яийцеклетки (4) лошо ка4ество-ре3ултат негативен , но и тук имам сьмнения, че е грешка на доктора, 3а6тото и3чака повече и прогестерона беше висок, а до колкото сьм информирана това пречи на имплантирането на ембриона в матката (ако преди овулацията е над 3 nmol/l e висок).
това ме заинтригува. би ли дала малко повече инфо за това твърдение или дори линкове, моля! :oops:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #41 -: Юни 26, 2007, 14:43:23 pm »
Да, тогава не излиза ли че прогестероновите препарати които ни изписват едва ли не пречат вместо да помагат?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #42 -: Юни 26, 2007, 14:44:46 pm »

..., 3а6тото и3чака повече и прогестерона беше висок, а до колкото сьм информирана това пречи на имплантирането на ембриона в матката (ако преди овулацията е над 3 nmol/l e висок).


Какви бяха стойностите и в кой ден от стимулацията? Също... По какъв протокол беше стимулацията?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #43 -: Юни 26, 2007, 16:55:28 pm »
Marin4e: ка3ват, че в3ависимост в коя фа3а на цикала си стойностите сe променят.
Нормалните стоиности са:
-3а фоликуларна фа3а 0.2-0.8 ng/mL това е и фа3ата 3а която а3 говоря, не трябва да превишава 1 ng/mL или 3 nmol/l (3ависи в каква мярка се гледа), 3ащото провокира качеството на овоцитите)
-овулаторна фа3а 4.5-25.2 ng/mL
-лутеална фа3а 4.1-23.7 ng/mL тук трябва повече и 3а това се дава допьлнително


evro: виж това: малко е, но нямам в момента вь3можност да тьрся, 3ащото сьм в офиса.

Hum Reprod. 2004 Jul;19(7):1525-9. Epub 2004 May 20. Related Articles, Links

 
Elevated progesterone at initiation of stimulation is associated with a lower ongoing pregnancy rate after IVF using GnRH antagonists.

Kolibianakis EM, Zikopoulos K, Smitz J, Camus M, Tournaye H, Van Steirteghem AC, Devroey P.

Centre for Reproductive Medicine, Dutch-Speaking Brussels Free University, 1090 Brussels, Belgium. stratis@easynet.be

BACKGROUND: The objective of this prospective study was to assess the impact of elevated serum progesterone levels on day 2 of the cycle on pregnancy rates in patients treated by IVF using GnRH antagonists. METHODS: Ovarian stimulation was started on day 2 of the cycle if progesterone levels were normal (normal-P group, n = 390). In the presence of elevated progesterone, initiation of stimulation was postponed for 1 or 2 days (high-P group, n = 20) and was started if repeat progesterone levels returned to normal range (n = 16). Stimulation was performed with recombinant FSH (rFSH) and GnRH antagonist was always started on day 6 of stimulation. RESULTS: A significantly higher exposure to progesterone and a significantly lower exposure to estradiol was present in the high-P as compared with the normal-P group from day 1 to day 8 of stimulation. In addition, a significantly lower ongoing pregnancy rate both per started cycle (5.0% versus 31.8%; P = 0.01) and per embryo transfer (6.3% versus 36.9%; P = 0.01) was present in the high-P compared with the normal-P group, respectively. CONCLUSIONS: The presence of elevated serum progesterone on day 2 of the cycle is associated with a decreased chance of pregnancy in patients treated with rFSH and GnRH antagonists.

Publication Types:
Research Support, Non-U.S. Gov't

deep: по-кьсно та3и вечер или утре ще ти напиша точния портокол и всички стойности, 3ащото док. не са в мен.
« Последна редакция: Юни 26, 2007, 17:43:35 pm от Ambra »
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #44 -: Юни 26, 2007, 17:08:42 pm »
bebe_вече: ако и то3и пьт не стане смятам да се ориентирам кьм БГ само трябва да се органи3ирам с работата.
Благодаря ти :-) пoжелавам едно,две... бебенца на всички мили момичета в то3и саит, да ги прегьрнете колкото си може по-скоро :-)

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #45 -: Юни 26, 2007, 18:12:39 pm »
Благодаря ти Амбра, ако намериш още интересни статии ще съм ти благодарна! Аз също открих публикации в подкрепа на това твърдение, но ме е страх че залитам на някъде, където не ми е работата... :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #46 -: Юни 27, 2007, 08:49:53 am »
но ме е страх че залитам на някъде, където не ми е работата... :?
 
  и аз така мисля  :balk_21:
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #47 -: Юни 27, 2007, 10:08:51 am »
Така мисля и а3, но трябва и да си дам обяснение 3а неуспехите :-( В Белгия, Австрия и Швейцария правят крьвно и3следване на всеки 2 дни по време на стимулацията 3а да следят прогестерона, 3ащото според тях е важно. Скоро бях попаднала на един италиански форум в които момичетата бяха направили анкета кой е 3абременял и кой не с висок прогестерон и ре3ултатьт беше, Че нито едно от тях с високи стойности не беше :-(
Но може би сте прави, май трябва да се успокоя и да оставя докторите да си сваршат работата :-/
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #48 -: Юни 27, 2007, 10:27:22 am »
Да споделя, че в МЦРЗ по време на стимулация прогестерон /заедно с естрадиол и ЛХ/се изследва всеки ден. Досега все си мислех, че не е нужно /особено за прогестерона/. Явно обаче има значение.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #49 -: Юни 27, 2007, 11:57:25 am »
Скоро бях попаднала на един италиански форум в които момичетата бяха направили анкета кой е 3абременял и кой не с висок прогестерон и ре3ултатьт беше, Че нито едно от тях с високи стойности не беше :-(

И мен ме заинтригува това какви трябва да са нивата на прогестерона за да е успешна процедурата.
Амбра, благодаря за инфото.

На мен лично ми е малко трудно да разбера всичко, понеже английския ми не е толкова добър, особенно с такава терминология.
Ако някой има възможност някоя кратка статийка и горната информация да я напише на български.
Смятам че ще е добре и за другите момичета.
Може би в отделна тема ще е най-добре, че все пак тук основната е ембрионите, за да могат да го прочетат повече хора.

Той, моя прогестерон е по-скоро нисък, но ще ми е интересно да прочета повече инфо за това как изобщо влияе прогестерона за успеха.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #50 -: Юни 27, 2007, 12:03:17 pm »
Според моите познания по английски, става дума за къс протокол с подтискане на хипофизата на 6-ти ден чак. При този процес явно прогестеронът играе номера.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #51 -: Юни 27, 2007, 13:39:03 pm »
BACKGROUND
целта на това проучване бе да се определи въздействието на повишеното ниво на прогестерона на ден 2 от цикъла в/у текущите бременности, при пациентки лекувани по метода ин витро, използвайки GnRH antagonists-и.
METHODS
Яйчниковата стимулация бе започната на ден 2 от цикъла, при нормално ниво на прогестерона  (normal-P group, n = 390).  В случай на повишен прогестерон, въвеждането на стимулацията бе отложено с ден-два, (high-P group, n = 20), и бе стартирано, ако повторените изсл. на прог. са върнати към норм. нива (n = 16). Стимулацията протече с рекомбинантни ФСХ, а GnRH antagonists-а винаги се включва на ден 6 от стимулацията.
RESULTS
Значително по-високото присъствие на progesterone и значително ниско присъствие на estradiol бе присъстващо в high-P в сравнение с normal-P, от ден 1 до ден 8 от стимулацията.
В допълнение, значително ниска текущата бременност при стартираните цикъли (5.0% с/у 31.8%; P = 0.01) и на ЕТ (6.3% с/у 36.9%; P = 0.01) бе показана във high-P, съответно в сравнение с normal-P.
CONCLUSIONS
Присъствието на повишени нива на прогестерона на ден 2 от цикъла, се асоциира с намаляване на шанса за бременност при пациенти третирани с ФСХ и GnRH antagonists-и.

Да, става дума за къс протокол. Цитротида ми е вкл. 5-6 ден от стимул.

Всъщност на мен ми стана любопитно, за 1 фоликул - колко единици естрадиол съответстват?


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #52 -: Юни 27, 2007, 15:34:45 pm »
3а 1 у3рял фоликул се очаква 200 pg/ml естрадиол
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #53 -: Юни 27, 2007, 15:36:58 pm »
Цитат
...
Овариалният отговор се контролира чрез ултразвуково изследване и определяне на плазмения естрадиол. Когато ултразвуковото изследване докаже наличие на най-малко три фоликула с размер от 16 до 20 mm и е налице задоволително ниво на естрадиола - 300-400 picogram/ml (1000-1300 pmol/L) за всеки отделен фоликул с размер над 18 mm, от 30 до 40 часа след последната апликация на Puregon се индуцира финалната фаза на зреене на фоликулите чрез инжектиране на 5000 - 10000 I.U. hCG. Яйцеклетките се изтеглят след 34 - 35 часа.

излиза че моя Е2 е нисък:
3300 при 16 аспирирани яйца, ~206 за 1бр.
2500 при 13 аспирирани яйца, ~192 за 1бр.


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #54 -: Юни 27, 2007, 15:42:38 pm »
Евро, все пак няма гаранция, че всичките са били узрели и пълни. Екстра ти е бил естрадиола.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #55 -: Юни 27, 2007, 16:00:46 pm »
Този естрадиол хм... не му вярвам съвсем.
При първата пункция имах четири фоликула и Е2 1142Е, т.е. горе долу 285Е на фоликул. Накрая - два празни и два с некачествени яйцеклетки  :?
При втората пункция - 8 фоликула и Е2 2600Е, добити 8 яйцеклетки, от които само една незряла, другите бяха отлични  :)
Във връзка с това си помислих, че ако Е2 е нисък, това сигурно означава недобро качество в съответния цикъл, ама ако е висок явно нищо не означава :lol:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Колко ембриона ?
« Отговор #56 -: Юни 27, 2007, 16:10:38 pm »
Евро, все пак няма гаранция, че всичките са били узрели и пълни. Екстра ти е бил естрадиола.
това ми е броя на аспирираните яйцеклетки, който отговаряше и на видяните преди това фоликули. всички бяха иксирани и до ден втори нямаше брак  :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com