0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
добре дошли в новата тема!

бързам да я започна с един въпрос като развълнуван организатор на първи бебешки рожден ден след 1 ден. кажете за свещичките за тортата - откъде в София? навсякъде има от свещите-цифри и обикновените мънички и тънички свещички. щеше ми се да е по-голямшка свещ, за да гори по-дълго, и да е от класическия тип свещ за рожден ден, ако ме разбирате.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #1 -: Юни 18, 2007, 08:43:47 am »
Да дойда да ти го организирам? :wink:
Аз винаги съм купувала от големите свещи-цифри. Остават ми за спомен, събирала съм през годините всички. Много мило е да си извадиш пликчето с цифричките и да си спомняш.
Обаче, ако е кръстен /изпуснала съм :oops:/ трябва да му запалиш и свещичката от кръщенето.
*

    radostg

  • *
  • 25
  • Надеждата умира последна!!!
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #2 -: Юни 18, 2007, 09:43:07 am »
Здравейте!!! Лали е права за свещичката от кръщенето. На моята кукла и купувам от музикалните свещички, които са с мелодията на Честит рожен ден :D и тя си ги пуска по-всяко друго време. Весело изкарване на рождения ден, много усмивки, щастие, игри и любов!!!
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #3 -: Юни 18, 2007, 10:45:04 am »
Здравейте. Джам, аз понеже търсих свещичката в последния ден и естествено не намерих нищо по-специално, даже в няколко книжарници нямаше и цифрата 1, та накрая намерих единичка. Отделно се слага допълнителна малка свещичка, която не се пали -това според майка ми, не знам защо точно.
Мия изкара един вирус -3 дни с температура и повръщане, и така жално плачеше милата. Това ни е първото разболяване, но няма как все някога щеше да се случи. Разминахме се само с панадол и нещо против повръщането, Слава Богу. Днес нямаше температура и се надявам вече да се пооправи.
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #4 -: Юни 18, 2007, 10:58:14 am »
Джамка, аз бях намерила едни свещички с човечета, но под формата на цифрички. Въпреки че в крайна сметка сложих единичка. Важно е да сте заедно семейството, а останалото са подробности :lol: Така или иначе на него ще му е трудно да духне свещ, ще трябва да помагате :wink: Пожелавам ви много весело изкарване и незабравим ден с много подаръци!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #5 -: Юни 18, 2007, 17:59:26 pm »
Отдавна не съм писала поради много на брой причини, едната е скапан нет ... но няма да се оправдавам.
Гане страшно съжалявам мила за теб и цялото ви семейство. Силно  :bighug: от нас и напред. Падаш, ставаш и пак падаш и пак ставаш, това за съжаление е живота, една безкрайна борба ... Бързо емоционално възстановяване.

Ние лекуваме уроинфекция и направо нямам думи от даването на антибиотика Зинат. Това реване, тръшкане, повръщане, диарии, абе ужасТ. Вече преминахме на бисептол, малко по добре са сега нещата, но още е тръшкане с рев, когато се опитам да го набутам в стискащата малка устичка. Хубавото е, че поне нямаме от него диарии и повръщане засега...
Проядохме за мое щастие, но все още си търсим адаптираното млекце и затова засега все още немога да заместя хранене.
Иначе се радваме на хубаво време за разходки, а когато проядем като хората може и да отидем поне за един уикенд на планинска почивчица.

Весело празнуване на Мартинчо, мама и тати

Маменца като ходите по морето, врътнете по едно телефонче ако желаете, за да си спретнем някоя срещичка. Кво ще кажете а?

Здрава и весела седмица  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #6 -: Юни 18, 2007, 20:27:13 pm »
Хубава седмица и от нас.
Весело изкарване на Марти. :lol:
Малката го закъса с тея зъби. Растат и ще пробият долните резци 8O(ако така се казват де)и е нещо страшно. Рев , тръшкане чудо. Долните два първи избиха почти накуп с разлика 3 дни 8O. И тъкмо викам ха сега почивка седмица поне и тез тръгнаха гадове. Ако не уморят нея ще уморят мен. По цял ден и нощ се гушкаме, гризем и ревем. Чудо е.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #7 -: Юни 18, 2007, 22:42:27 pm »
Джам, весело изкарване на празника!

Ние все още се колебаем за почивката, но като че ли ще отидем както обикновено от 15 юли. Ще ходим рано на плаж и ще си тръгваме рано. Той таткото ни и без друго не издържа дълго на плажа. Обаче тая година се очертава една фамилна почивка, че чаак се плаша. Мислех да взема майка с нас та да видя и аз почивка. Обаче сестра ми днес ме изненада с новината, че се обадила на мъжа ми (а той взел, че се и съгласил) и щяла да идва с нас. Да ама на нея не смея да поверя малката така че майка пак трябва да дойде. Да не взема само баща ми да се сърди, че не е поканен :? А като добавя, че отиваме на вилата при свеки иде ми да :witch:

Лиде, на Юлия пък излязоха двата долни резци наведнъж и оттогава 3 месеца - нищо. А лекарката и на всяка консултация ми обяснява как зъбите почти избили.


Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #8 -: Юни 21, 2007, 14:34:17 pm »
Хайде да подновя седмичната тема. Както писах по-рано, Мия изкара първия си вирус с 3 дни температура и повръщане. Сега вече е добре, но й пуснах изследвания, за да видим дали пък не беше някаква инфекция, че много се свиваше като от стомашни болки. междувременно ни излезе още едно зъбче, та може болките да са били комбинирани. Ще видим как са изследванията утре.
Джам, как мина празника?
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #9 -: Юни 21, 2007, 15:09:03 pm »
meshko, празникът мина добре, рожделникът беше весел и игрив, не обърна грам внимание на тортата, та трябваше да му пея песни и да правя циркове, за да застане мирно за снимка с нея.
аху-иху, жега, суетене - така е то... :)

много се кефя на тортата, щото си я поръчах по мой вкус. от догодина кой знае какви мишоци, мечки, паяци и батмани ще гледам, та сега цъфтенца и пчелички :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #10 -: Юни 21, 2007, 15:28:09 pm »
Jam, малкият не е обърнал внимание на тортата, защото не е с Батман :D.Иначе тортата изглежда прекрансно!
*
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #11 -: Юни 21, 2007, 15:46:30 pm »
мммм, красота. вкусна ли беше... :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #12 -: Юни 21, 2007, 15:48:54 pm »
о, да - много вкусна. от "100 грама сладки" е. в момента дояждам последното парче.
изядохме на детето тортата, ей...  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #13 -: Юни 21, 2007, 15:58:29 pm »
изядохме на детето тортата, ей...  :D

Ама разбира се, няма да го тъпчеш с празни калории я :D

Да питам - с какво предпазвате от гадните комари? Мисля да купувам едно устройство на Чико, добро ли е?
*
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #14 -: Юни 21, 2007, 16:02:10 pm »
о, да - много вкусна. от "100 грама сладки" е. в момента дояждам последното парче.
изядохме на детето тортата, ей...  :D

как не те досрамя, ма сватя, едно мъъъничко парченце поне да не ми запазиш :P лакумия :lol:
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #15 -: Юни 21, 2007, 16:33:07 pm »
Ммм, дали да не кривна покрай сладките на прибиране у дома? Страшна изглежда тортата!

Цветенце, аз взех на Чико онова устройство за контакта, което няма таблетки, а гони комарите с ултразвук (ама не звук, издаван от Ултра :)), за 1 седмица съм намерила 1 комар в стаята, за сравнение в другата стая редовно избивам по 2-3 на вечер. Добро е, но все пак не е 100% ефективно. За парка взех пак на Чико Zanza No, рол-он, лесно се нанася, мирише малко силно, но пък не са ни хапали в последната седмица (преди да го купя, имахме за една вечер 5 зверски ухапвания). За бабешки методи - знам подправката карамфил в купичка с вода в стаята, но това не съм го пробвала.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #16 -: Юни 21, 2007, 16:42:04 pm »
да споделя опита от борбата с комарите.
първа вечер - без борба. на тавана в хола - 7-8 броя комари.
втора вечер - с устройство против комари, включващо се в ел.мрежата и работещо с ултразвук. на тавана - 3-4 броя комари.
трета вечер - с устройството на Чико Занза Но, преносимото - пак 2-3 комара на тавана.

е, дали ще ни ядат 1 или 8 комара, разликата не е голяма. мъжът ми ходил на поход в планината с това преносимо устройство и твърди, че комар не го е ял, но факт, че в стаята влязоха.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #17 -: Юни 21, 2007, 16:44:27 pm »
Ами ще го купя. А гледам има на Чико някакво гелче, дето успокоявало след ухапване. Има ли смисъл от това? Чешат ли се много бебнцата, като са ухапани. Аз като знам как се дръгна и какви красоти си правя...
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #18 -: Юни 21, 2007, 17:04:07 pm »
Джам, тортата изглежда прекрасно наистина. Мия пък даже се поразплака при духането на свещичката, и на нея никакво впечатление не й беше направила тортата. Догодина живот и здраве, вероятно ще е различно.
Като бяхме последния път при частната ни педиатърка и й казах, че се готвим за море, та тя ми написа разни мазила, прахчета и ампулки, които задължително трябва да имам за морето и против комари мисля беше нещо, което се наричаше репелекс. Още не съм го взела, но в стаята на Мия не съм срещала комар.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 18-24.06.2007 - слънце, жега и вълнения
« Отговор #19 -: Юни 21, 2007, 17:11:05 pm »
Незнам тук ли е мястото ,но искам да Ви кажа какво ме развълнува много. Снощи разбрах, че ще ставам леля на еднояйчни близнаци  :wave:. Разликата с моето бебче ще им е около четри месеца, ако се родят в деветия месец. Изведнъж ще станем много .бебета. :bori_020: :bori_020: :bori_021: