0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
посъветвайте ме...
« -: Август 05, 2005, 10:00:55 am »
с мъжа ми сме женени ве4е от 6 години, гаджета сме от 8, а бебе няма.... не се пазим, и двамата искаме, но това е като някаква тема табу, не говорим за това....
ако аз слу4айно се престра6а да спомена за това, той изведнъж няма време и става много зает...  бе за това не говорим.....
а аз ужасно много искам : )
имам нужда от съвет от вас, моля !!!
как да запо4на тази тема, толкова важна за мен, така 4е да не го стресна ???
някой с подобен опит или идея???
моля кажете ми каква е първата стъпка..., виждам 4е има о6те много, и то по-трудни... но помогнете ми за първата, моля !!!
тя е най-важна защото е първа кра4ка, а аз не знам как да я направя....
страх ме е....
дайте съвет : (
*
посъветвайте ме...
« Отговор #1 -: Август 05, 2005, 10:19:22 am »
Здравей Army,
може би трябва да направиш първата крачка и да си направиш изследвания(ако вече не си, но от това което си написала не става ясно). Много хора ги е страх да говорят за тези проблеми, може би защото се притесняват, че вината може да се окаже в тях. :? Незнам, но според мен трябва да се опиташ да му обясниш, че ако искате и двамата дете е необходимо заедно да се преборите с трудностите каквито и да са те.
Вие всъщност знаете ли къде е проблема?
посъветвайте ме...
« Отговор #2 -: Август 05, 2005, 10:23:27 am »
Здравей! Пожелавам ти да не чакаш още дълго и бързо да намериш решение на проблема. Значи аз също съм от 8 г. с мъжа ми и сме женени 5 год. Не се пазим от 5 г. и нищо не става. Преди 4 години мъжът ми най-накрая кандиса да си направи спермограма(защото с това се започва-първо се прави спермограма и после се започва с лечението на жената, ако при мъжа няма проблем). При нас положението беше катастрофално още при първата спермограма. Но аз поставих въпроса различно-бях 100% сигурна, че аз имам проблем, че или нямам матка или нещо не ми е наред, въпреки, че не съм имала никога проблеми гинекологични бях сигурна, че така съм родена-дефектна, защото мензиса си ми е бил редовен винаги, но си мислех, че имам нещо друго-не свързано с цикъла ми. С две думи бях абсолютно невежа по въпроса. И му казах, че той трябва все пак да си пусне едно такова изследване, за да си направя цветна снимка и да се види какъв ми е дефекта на мен.. И той кандиса след 1 година някъде. Е, аз бях шокирана от спермограмата му, но после се оказа, че той си е прекарал възпаление, орхиепидидимит и за всичко си има причини. Освен това му откриха и варикоцеле, което е също причина за намалената оплодителна способност. Просто говори с мъжа ти и му кажи, че ако иска да има деца ще трябва да се стегне и да се започва с изследванията. Дори и при него да е причината има много мъже с деца, чрез икси. Има си лечение на мъжки стерилитет, а и може да не се стигне до икси, но нещата не се решават за 1 ден или 1 седмица. Ние се борим вече 4 години и аз имам 6 инсеминации вътрематочни-неуспешни и едно инвитро неуспешно. Продължаваме с борбата. Желая ти успех!
*
посъветвайте ме...
« Отговор #3 -: Август 05, 2005, 10:32:33 am »
мерси за бързия отговор :)
ми всъщтност не, нямам представа какъв може да е проблема...
изощо не бягам от отговорност че може и да е в мен....  :cry: ни най-малко. от това също се притеснявам....
единствените изследвания които съм си правила, ако това са изследвания изобщо, следила съм си овулацията, мисля 4е ми е редовна......
това е с тест за овулация, не знам колко е надеждно, не знам дали ако показва 4е съм в овулация това озна4ава 4е мога реално да забременея....
това е което съм правила...
в крайна сметка теста за овулация мери хормоните, не как са ти каналите и т.н., нали???
има ли други тестове които да ми покажат по-реален резултат?
*
посъветвайте ме...
« Отговор #4 -: Август 05, 2005, 10:46:37 am »
хей мерси Tutto,
за подкрепата и вси4ко...
аз знам 4е няма да е лесно, но ми се иска ве4е да запо4на от някъде... нали разбира6 : )
аз искам и той и аз да си направим изследвания, и аз нямам проблем с това.....
нямам представа къде може да е пролема, може а съм аз, естествено...
но поне да знаем при4ината... а ми е ужасно трудно да говоря за това с него....
кажи ми какви изследвания ти правиха на теб? има ли на4ин да си ги направя сама, със себе си, без него, а после като видя резултата 4е и да говоря с него ако трябва.....
ако ми е редовен цикала това озна4ава ли нещо???
*
посъветвайте ме...
« Отговор #5 -: Август 05, 2005, 10:46:54 am »
Амри, доста дълго време е минало. Не се ослушвайте повече, както са ти писали и другите борбата може да се окаже дълга /дай боже при вас да не е така/. На повечето мъже им е кофти като се заговори в кой е проблема и т.н., но няма начин да се установи каква е причината без необходимите изследвания. Моят съвет е да поставиш въпроса направо и двамата заедно да започнете сериозно с изследванията, първото от които трябва да е спермограма и то в изпитана лаборатория, че много двойки са си пострадали от "уж" безпроблемни спермограми. За тебе - най-важните хормони по този въпрос и кварталния гинеколог ги знае кои са. Като имаш тези неща - право в клиника по стерилитет - кварталния до тук! Това е съвета ми, не отлагай и говори с мъжа си - когато фактът, че не става, се покрива и не се говори за него нещата са още по-кофти, защото сигурно и двамата го мислите, но никой не смее да постави въпроса направо. Направи го ти - все някой трябва да е. После нещата ще си тръгнат едно по едно и вече и двамата ще сте ангажирани и съпричастни към проблема. Аз винаги откровено съм говорила с мъжа ми, дори и когато се оказа /засега/, че проблема е в него...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
посъветвайте ме...
« Отговор #6 -: Август 05, 2005, 10:47:23 am »
Моят съвет е да си направиш един обстоен преглед, като се провери проходимост на тръбите и съответно хормонални изследвания. Но първо си намери един добър специалист.Ако кажеш къде живееш момичетата могат да ти препоръчат лекар.
И не на последно място, ако можеш да накараш мъжа си да направи спермограма ще е най-доброто начало :lol:
Всъщност първо трябва да разберете какъв е проблема, за да може най-успешно да го решите :lol:
*
посъветвайте ме...
« Отговор #7 -: Август 05, 2005, 10:50:13 am »
В допълнение - ти можеш да си направиш хормоните и без него, но какво от това? Без спермограма просто не става, разбери го. Ще не ше и той трябва да участва!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
посъветвайте ме...
« Отговор #8 -: Август 05, 2005, 10:55:07 am »
А и най-важното Amry(извинявай горе съм ти объркала името :oops: )
в никакъв случай не се отчайвайте!!!
Желая ви успех!
*
посъветвайте ме...
« Отговор #9 -: Август 05, 2005, 10:57:15 am »
ох, не знам...
казвате ми спектрограма е първото...
това не мога да запо4на да го говоря току така.... : (
зву4и от сорта на "имам съмнения 4е си стерлен, ако може6 докажи обратното"...
не мога така да говоря с него....
няма ли на4ин да се изследвам първо мен... в крайна сметка може да съм аз проблема... 50/50
няма ли някви тесстове или не6то... да се изледвам мен.... ???
*
посъветвайте ме...
« Отговор #10 -: Август 05, 2005, 10:59:28 am »
Цитат на: Grace
В допълнение - ти можеш да си направиш хормоните и без него, но какво от това? Без спермограма просто не става, разбери го. Ще не ше и той трябва да участва!


как то4но се правят хормоните?
кои хормони митрябват да си изследвам?
*
посъветвайте ме...
« Отговор #11 -: Август 05, 2005, 11:01:34 am »
Искам да ти дам точния подход, но не съм сигурна кой е - с добро или лошо... :roll:

Лично аз се борих с този проблем до скоро. Минахме от деликатните и миролюбиви разговори, през спорове, скандали и сълзи.

Пробвах с добро, обяснявах му, четох и му разказвах истории от форумите... Пращах му линкове със статии за мъжкия проблем.
Така той реши и отиде на първата спермограма.
Резултатите не бяха много добри, но това не го притесни и даже сякаш го успокои и той се спря дотам.

Според мен най-страшното е когато, мъжа се успокои.
Тогава доброто не помага.

За да обърне внимание мъжа на 1 проблем, трябва да му се покаже и да го осъзнае, че това наистина е  проблем .

И така започна голямата борба- сълзи, карахме се, сърдих се, пак упреци, че е немърлив и мързелив...докато не го убедих да направи 2ра спермограма.
Успях, но това ми костваше 1 година нерви и мъчения...
Явно нещата при мъжете стават бавно, много бавно...

Но разберат ли, че има проблем действат.
Втората спермограма, след 1 година - пак не много добра(11% по Крюгер). От тогава два месеца го чаках да каже кога ще иде на уролог...нищо.:evil:

Един ден просто му записах час и му оставих бележка на компютъра с датата, лекаря и часа. Той я видял и сам ми каза за това...  :wink:

Моят опит доказа едно: Трябва говорене, говорене и пак говорене. Един ден му кажи, че искаш да говориш с него по един много сериозен проблем и го питай кога е свободен да седнете и да го обсъдите. Насрочваш дата и час и почваш да говориш.
Ако не става с добро, ясно му кажи, че това е реален проблем!!
Да му светне в мозъка, че не може така да си заравя главата в пясъка  :idea:
*
посъветвайте ме...
« Отговор #12 -: Август 05, 2005, 11:03:45 am »
а какво става ако мойте хормони не са добре, или ако неговата спектрограма не е добре???
явно са 2 варянта... поне да знам какво да се надявам : )
едното трябва да е по-добре от другото, нали :)
какво става после??
*
посъветвайте ме...
« Отговор #13 -: Август 05, 2005, 11:04:35 am »
Разбира се, че няма да му кажеш така, и той е стреснат колкото тебе, сигурна съм. Ако толкова се притесняваш, започни ти, нека лекарят ти назначи хормони, изследвай си щитовидната жлеза, можеш и хидротубация да направиш или каквото лекарят сметне за необходимо. Но, мила, всеки лекар, занимаващ се със стерилитет ще настоява за спермограма и ще е прав. Даже обикновено с това се започва, за да се изключи мъжкия фактор. Тогава ще се заеме и с теб. Не се плаши, и за мъжки фактор се пият лекарства и т.н., въпреки, че лично моето мнение е, че на мъжете не се обръща достатъчно внимание и както се изрази Мели в България няма кой да лекува мъжкия стерилитет. Трябва да започнете Амри! Сигурна съм, че ще намериш най-деликатния начин да говориш със съпруга си, той също иска да има деца точно толкова колкото и ти, убедена съм. Не се отчайвай, просто започни, останалото ще дойде само. Успех от все сърце ти желая мила!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
посъветвайте ме...
« Отговор #14 -: Август 05, 2005, 11:08:52 am »
Нищо не пречи да си направиш всички тези изследвания за които ти писахме по-горе. Въпроса е, че е горе долу безмислено да ги правиш и да виниш себе си разбира се преди да сте сигурни, че при него всичко е ОК. Една спермограма може да изясни много бързо ситуацията - ако е добра, почваш ти с изследванията.Ако е лоша - се проверява къде е причината и се предприемат съответните мерки.
Така, че нищо не ти пречи да си правиш изследвания просто е добре първо да проверите мъжкия фактор.
Защо не пробваш да му кажеш, като Тutto? Че ти правиш изследвания и се налага и той да се подложи за да може ти да продължиш или нещо такова?
*
посъветвайте ме...
« Отговор #15 -: Август 05, 2005, 11:09:30 am »
хей Elvi,
твоя отговор много ми хареса : )) ти сигурно си доста силна мадама : ))
за съжаление аз не знам дали бих могла да го направя по този на4ин.... но обещавам ако имам възможност да го : ))
постинга ти ме изкефи и ми даде надежда и сила : ) мерси : ))
*
посъветвайте ме...
« Отговор #16 -: Август 05, 2005, 11:10:45 am »
Хормоните са пролактин, прогестерон, тестостерон, естрадиол и други също - лекарят знае. Аз започнах с една обикновена гинеколожка, която ми ги назначи тези хормони, но после сама ми каза /чест и прави на жената/, че вече нищо не може да направи и трябва да се обърна към специалист по стерилитет. Оттам нататък влизаш в методичката. Едно по едно нещата се нареждат. Сигурна съм, че ще се справите.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
посъветвайте ме...
« Отговор #17 -: Август 05, 2005, 11:12:32 am »
После следва лечение!

Намираш добра клиника по стерилитет, отивате заедно при лекаря, той ще ви насочи към съответните изследвания, ако има проблем ще лекуват теб и него - паралелно!
Но има в предвид, че ако има проблем при него, това се оправя много по-бавно и трудно!!

Така че не губете време!
*
посъветвайте ме...
« Отговор #18 -: Август 05, 2005, 11:19:31 am »
Ще се справиш мила!!!!

Трябва силна воля, за да постигнем така желаната цел!!!

Стискам ти палци и ти желая от все сърце успех!!!

Не се предавай!!!  :)
*
посъветвайте ме...
« Отговор #19 -: Август 05, 2005, 11:21:50 am »
oh, рaзбирам ве4е 4е не може явно да стане ясмо съвсем ясмо без спектрограма....
но все пак сигурно има на4ин само аз да се изследвам...
+ тва нали ве4е ви казах за моя мъж... последния път когато го споменах това (за бебетата) той ми каза "да и аз искам, но в следващите 6 месеца не ме занимавая с това защото имам много важна работа, ако можеш да свършиш нещо сама, давай".....
 :(( сега това ми зву4и тъжно :(((