0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вливания на имуновенин
« -: Юни 09, 2007, 09:54:33 am »
Здравейте момичета,
предстои ми вливане на имуновенин и като разбрах дозата ми стана лошо. Ето как стоят нещата с НК клетките ми: CD3+CD16+56+NKT cell 19%, като границите са 2-10% и CD56+CD16+NK cell 11% (граница по-малко от 12%). Имуноложките на д-р Стаменов са ми написали два последователни дни по 56 ампули  8O
При това, това е само първо вливане преди Декатепила ами ще има и друго преди трансфера някаде към седмица, това нормално количество ли е за моите НК клетки. Не видаях друг с такива дози и брой на вливанията.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #1 -: Юни 09, 2007, 10:33:13 am »
аз мисля, че дозата ще ти бъде коригирана.
Успех! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #2 -: Юни 09, 2007, 10:54:14 am »
Преди година за CD3+CD16+56+NKT cell 14% същите имуноложки ми казаха, че въобще не се налага вливане и завишение от 4% е незнечително. 8O
Няма да коментирам. Дано се развиват все така.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #3 -: Юни 09, 2007, 13:42:45 pm »
Благодаря ви за бързата реакция и мненията ви!  :)
Обаче няма изглед да ми коригират дозата на имуновенина. В понеделник и вторник (11 и 12.06) ми предстои вливането. Просто ако има някой на който са му вливали толкова много имуновенин, нека напише оживял ли е  :wink:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #4 -: Юни 09, 2007, 19:20:18 pm »
а колко тежиш?  :oops:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #5 -: Юни 09, 2007, 20:20:35 pm »
Ами аз доколкото разбрах д-р Стаменов прави корекциите. :lol:
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #6 -: Юни 09, 2007, 23:30:49 pm »
Нищо не каза д-р Стаменов за корекции и аз затова съм учудена. Не съм му споменовала нищо, по повод дозата, а и от каква "компетентна" гледна точка да изходя. Иначе съм 69 кг.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #7 -: Юни 10, 2007, 00:38:21 am »
Ами кажи му, че се притесняваш. И как ще ти каже нещо за корекции, като ти не си му казала, че имаш притеснения, той откъде да знае?
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #8 -: Юни 10, 2007, 09:42:08 am »
Когато аз бях при доц.Конова, тя ми обясни че ако тежиш еди колко си килограма се дели на 2 и това е дозата за вливане... Аз тежах 53 кг по това време, и ми изписаха 25 ампули...
Здравей, мъниче!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #9 -: Юни 10, 2007, 10:36:11 am »
Когато аз бях при доц.Конова, тя ми обясни че ако тежиш еди колко си килограма се дели на 2 и това е дозата за вливане... Аз тежах 53 кг по това време, и ми изписаха 25 ампули...
и аз знам, че това е "формулата"
anni_g, изкоментирай го с доктора.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #10 -: Юни 10, 2007, 21:08:51 pm »
Благодария ви още веднъж на всички!
Ако се видя с доктора преди вливанията ще го попитам, ако ли не здраве да е :) Ще напиша как е минало.
Пожелавам на вички ви успех!
Мисля след вливанията да отскоча до морето, че после знае ли се дали ще го видя скоро, пък и дано да не го.
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #11 -: Юни 12, 2007, 13:09:34 pm »
Здравейте,
тъкмо се връщам от второто вливане. Оказа се че дозата била 56 ампули общо, така че мина на два пъти по 28 ампули. Сега чак след около 3 седмици пак. Запознах се докато лежах с много приятни момичета, и искам още ведъж да ви пожелая да има много бебета и да не спират да вярват в успеха на започнатото!
На тези които им предстои вливане искам да ги успокоя, аз лично не усетих някакъв дискомфорт, през цялото време си говорех с медицинскя екип или с момичетата които лежаха там. Може би само малко от лежането главата да ми е била замаяна но това е толкова незначително, че не му обърнах внимание.
 :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #12 -: Юни 12, 2007, 15:12:32 pm »
Видя ли,  :D
пожелавам ти успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #13 -: Юни 13, 2007, 10:58:24 am »
И аз вчера правих първото си вливане на 30 ампули Имуновенин. Чувствах се добре през цялото време. Екипът на доц. Конова беше много мил и внимателен.
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #14 -: Юни 13, 2007, 13:02:06 pm »
Според прочетеното от мен дозата не се смята така. За моите кг /51/ идваше към 90-100 ампули май. Нямам в момента готовност с формулата, но можете да я намерите в интернет.
Благодаря ти, Бени!







Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #15 -: Юни 13, 2007, 18:44:07 pm »
аз също съм 49кг. и имах изписани за антифосфолипидните 30 ампули.сега обаче се оказа,че съм и със завишени НК-клетки та тези били малко.все още нямам назначена доза.искам да попитам колко горе-долу струва този имуновенин а и самото вливане
*
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #16 -: Юни 13, 2007, 18:50:59 pm »
една ампула мисля беше 11,80 лева, за самото вливане не мога да кажа
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #17 -: Юни 13, 2007, 18:52:21 pm »
50 лева, е ако не се лъжа.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #18 -: Септември 08, 2007, 20:20:33 pm »
Здравейте, искам да ви попитам нещо. Имам изписани за вливане 40 амп. имуновенин /поне 3 инфузии/. Правилно ли съм разбрала, че едната ампула струва 11.80 лв? ами това прави приблизително към 530 лв. с вливането.
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #19 -: Септември 08, 2007, 21:43:10 pm »
Правилно си разбрала, горе-долу толкова са.
На мен пък ще ми вливат 56 бр. За съжаление никак не са малки сумите.
Успех ти желая!