0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вливания на имуновенин
« -: Юни 09, 2007, 09:54:33 am »
Здравейте момичета,
предстои ми вливане на имуновенин и като разбрах дозата ми стана лошо. Ето как стоят нещата с НК клетките ми: CD3+CD16+56+NKT cell 19%, като границите са 2-10% и CD56+CD16+NK cell 11% (граница по-малко от 12%). Имуноложките на д-р Стаменов са ми написали два последователни дни по 56 ампули  8O
При това, това е само първо вливане преди Декатепила ами ще има и друго преди трансфера някаде към седмица, това нормално количество ли е за моите НК клетки. Не видаях друг с такива дози и брой на вливанията.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #1 -: Юни 09, 2007, 10:33:13 am »
аз мисля, че дозата ще ти бъде коригирана.
Успех! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #2 -: Юни 09, 2007, 10:54:14 am »
Преди година за CD3+CD16+56+NKT cell 14% същите имуноложки ми казаха, че въобще не се налага вливане и завишение от 4% е незнечително. 8O
Няма да коментирам. Дано се развиват все така.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #3 -: Юни 09, 2007, 13:42:45 pm »
Благодаря ви за бързата реакция и мненията ви!  :)
Обаче няма изглед да ми коригират дозата на имуновенина. В понеделник и вторник (11 и 12.06) ми предстои вливането. Просто ако има някой на който са му вливали толкова много имуновенин, нека напише оживял ли е  :wink:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #4 -: Юни 09, 2007, 19:20:18 pm »
а колко тежиш?  :oops:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #5 -: Юни 09, 2007, 20:20:35 pm »
Ами аз доколкото разбрах д-р Стаменов прави корекциите. :lol:
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #6 -: Юни 09, 2007, 23:30:49 pm »
Нищо не каза д-р Стаменов за корекции и аз затова съм учудена. Не съм му споменовала нищо, по повод дозата, а и от каква "компетентна" гледна точка да изходя. Иначе съм 69 кг.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #7 -: Юни 10, 2007, 00:38:21 am »
Ами кажи му, че се притесняваш. И как ще ти каже нещо за корекции, като ти не си му казала, че имаш притеснения, той откъде да знае?
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #8 -: Юни 10, 2007, 09:42:08 am »
Когато аз бях при доц.Конова, тя ми обясни че ако тежиш еди колко си килограма се дели на 2 и това е дозата за вливане... Аз тежах 53 кг по това време, и ми изписаха 25 ампули...
Здравей, мъниче!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #9 -: Юни 10, 2007, 10:36:11 am »
Когато аз бях при доц.Конова, тя ми обясни че ако тежиш еди колко си килограма се дели на 2 и това е дозата за вливане... Аз тежах 53 кг по това време, и ми изписаха 25 ампули...
и аз знам, че това е "формулата"
anni_g, изкоментирай го с доктора.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #10 -: Юни 10, 2007, 21:08:51 pm »
Благодария ви още веднъж на всички!
Ако се видя с доктора преди вливанията ще го попитам, ако ли не здраве да е :) Ще напиша как е минало.
Пожелавам на вички ви успех!
Мисля след вливанията да отскоча до морето, че после знае ли се дали ще го видя скоро, пък и дано да не го.
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #11 -: Юни 12, 2007, 13:09:34 pm »
Здравейте,
тъкмо се връщам от второто вливане. Оказа се че дозата била 56 ампули общо, така че мина на два пъти по 28 ампули. Сега чак след около 3 седмици пак. Запознах се докато лежах с много приятни момичета, и искам още ведъж да ви пожелая да има много бебета и да не спират да вярват в успеха на започнатото!
На тези които им предстои вливане искам да ги успокоя, аз лично не усетих някакъв дискомфорт, през цялото време си говорех с медицинскя екип или с момичетата които лежаха там. Може би само малко от лежането главата да ми е била замаяна но това е толкова незначително, че не му обърнах внимание.
 :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #12 -: Юни 12, 2007, 15:12:32 pm »
Видя ли,  :D
пожелавам ти успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #13 -: Юни 13, 2007, 10:58:24 am »
И аз вчера правих първото си вливане на 30 ампули Имуновенин. Чувствах се добре през цялото време. Екипът на доц. Конова беше много мил и внимателен.
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #14 -: Юни 13, 2007, 13:02:06 pm »
Според прочетеното от мен дозата не се смята така. За моите кг /51/ идваше към 90-100 ампули май. Нямам в момента готовност с формулата, но можете да я намерите в интернет.
Благодаря ти, Бени!







Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #15 -: Юни 13, 2007, 18:44:07 pm »
аз също съм 49кг. и имах изписани за антифосфолипидните 30 ампули.сега обаче се оказа,че съм и със завишени НК-клетки та тези били малко.все още нямам назначена доза.искам да попитам колко горе-долу струва този имуновенин а и самото вливане
*
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #16 -: Юни 13, 2007, 18:50:59 pm »
една ампула мисля беше 11,80 лева, за самото вливане не мога да кажа
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #17 -: Юни 13, 2007, 18:52:21 pm »
50 лева, е ако не се лъжа.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #18 -: Септември 08, 2007, 20:20:33 pm »
Здравейте, искам да ви попитам нещо. Имам изписани за вливане 40 амп. имуновенин /поне 3 инфузии/. Правилно ли съм разбрала, че едната ампула струва 11.80 лв? ами това прави приблизително към 530 лв. с вливането.
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #19 -: Септември 08, 2007, 21:43:10 pm »
Правилно си разбрала, горе-долу толкова са.
На мен пък ще ми вливат 56 бр. За съжаление никак не са малки сумите.
Успех ти желая!
*
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #20 -: Септември 08, 2007, 23:24:12 pm »
А къде са 11.80, аз най-ефтино ги намерих 12.50. На мен са ми предписани 80 ампули, не че тия 50-60 лв. разлика ще ме объркат на фона на останалите, но поне вливането или транспортните могат да покрият.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #21 -: Септември 08, 2007, 23:34:25 pm »
Аз дори ги намерих на 11,00 лв., при познат фармацефт. 50-60 пак е нещо, на фона на всички останали разходи, това на мен ми е едно ходене до Сф.
Като се замисля - това е престъпление, правят ни на маймуни. То не бе зор за си намериш Гонал /сега/, Цитродит /от пролетта е кът/, снабдяваме се кой от където може! Пфуууу и после раждайте... не стига че не става, ми и зор да си осигурим медикаментите.
« Последна редакция: Септември 08, 2007, 23:50:24 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #22 -: Септември 09, 2007, 15:51:16 pm »
На мен ми прекстоят имунологични изследвания- за колко време стават резултатите
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #23 -: Септември 09, 2007, 15:53:18 pm »
Къде ще ги правиш? Моите бяха в Плевен - за около седмица мисля
*
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #24 -: Септември 09, 2007, 15:55:15 pm »
Насочеха ме към Д-р Балтаджиева- София
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #25 -: Септември 09, 2007, 15:57:45 pm »
А я ми кажи тя къде преглежда?
Тъкмо питах в чата за нея, но никой не знаеше.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #26 -: Септември 09, 2007, 15:58:34 pm »
Оф, сори нещо спамнахме темичката.  :oops:
*
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #27 -: Септември 09, 2007, 16:02:14 pm »
В клиника Малинов
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #28 -: Септември 11, 2007, 09:34:19 am »
Здравейте момичета!
Аз правих преди две седмици изследвания при д-р Балтанджиева, клиника Малинов и резултатът ми е CD56+CD16+NK cells са 16% от реф. граници до 12%. Препоръчват ми имуномодулация с интравенозен гамаглобулин. Някои може ли да каже тези стойности всъщност опасни ли са? Аз ще говоря с док, ама докато ми дойде часът ще се пръсна! Благодаря Ви!
*
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #29 -: Септември 11, 2007, 11:14:27 am »
Каква е цената за прегледа и изследванията там.
Работят ли с касата?
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #30 -: Септември 11, 2007, 13:07:45 pm »
не не работят с касата. Цената на пакета беше 270 лв, но аз правих само НК клетки и антифосфолипидни антитела 120 лв+30 лвконсултация
*
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #31 -: Септември 11, 2007, 19:52:13 pm »
Супер цени! :balk_69:
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #32 -: Септември 11, 2007, 21:22:08 pm »
А бе, момичета, на вас имуновенина и фраксипарина преди бременност  или  за терапия по време на бременност са ви предписани?
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #33 -: Септември 12, 2007, 00:13:09 am »
По принцип преди и по време на бременност. Аз съм с по-леката артилерия де, но принципът е същия. Преди ми е изписан интралипид и аспирин, а за бременността имуновенин и аспирин до края.
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #34 -: Септември 12, 2007, 18:57:34 pm »
аз преди ЕТ вливах 40 ампули имуновенин.по-принциптрябваше и при пол.тест данаправя вливане.обаче се оказа,че има голям риск да направя алергичен шок,с триста зора направихме първото а после ме хвана шубе за другото.просто преценихме кой е по-малкия риск и дано всичко е наред.аспирин имам за цялата бременност.успех момичета :D
*
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #35 -: Септември 13, 2007, 22:49:46 pm »
Здравейте!
Имам въпрос към мамите с успешна бременност и раждане: колко пъти по време на бременността вливахте имуновенин и по колко ампули? На мене ми е предписано едно вливане преди трансфер и още три вливания по 30 ампули по време на бременност.
Излиза, че това е някаква стандартна схема, а не зависи от междинните резултати след вливанията, така ли е наистина?
Късмет на всички!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #36 -: Септември 13, 2007, 23:56:45 pm »
Здравейте!
Имам въпрос към мамите с успешна бременност и раждане: колко пъти по време на бременността вливахте имуновенин и по колко ампули? На мене ми е предписано едно вливане преди трансфер и още три вливания по 30 ампули по време на бременност.
Излиза, че това е някаква стандартна схема, а не зависи от междинните резултати след вливанията, така ли е наистина?
Късмет на всички!
Привет!
Аз вливах 3 пъти по 30 ампули(първите 3 месеца от бременността)
По принцип схемата е стандартна, но ако не спаднат стойностите на АФА след 3 вливане се продължава с тях( може и до края на бременността да се наложи), съответно всеки месец ти правят изследвания на АФА, само че збравих дали беше преди или след вливането :oops:
Аз поне бях така- с три инфузии на имуновенин, на аспирин и фраксипарин до края
*
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #37 -: Септември 14, 2007, 07:53:59 am »
Аз поне бях така- с три инфузии на имуновенин, на аспирин и фраксипарин до края
Извинявам се за спама, ама по колко фраксипарин - всеки ден ли се слага? И кога започна - при положителен тест или преди това?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #38 -: Септември 14, 2007, 09:56:54 am »
Аз поне бях така- с три инфузии на имуновенин, на аспирин и фраксипарин до края
Извинявам се за спама, ама по колко фраксипарин - всеки ден ли се слага? И кога започна - при положителен тест или преди това?
Веднага след трансфер - поне на мен така ми е назначен.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #39 -: Септември 14, 2007, 11:40:36 am »
Аз до тук имам едно вливане преди трансфера и 2 след положителния тест. Следя си АФА на всеки 4-6 седмици след вливане и в зависимост от резултатите, правя ново или не.
Фраксипаринът го почнах от деня на трансфера, всеки ден до края.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #40 -: Септември 14, 2007, 23:55:35 pm »

Извинявам се за спама, ама по колко фраксипарин - всеки ден ли се слага? И кога започна - при положителен тест или преди това?

Всеки ден по 1 инжекция(моите бяха от 0,3).Аз започнах късно-от 7 седмица на бременността, но 2 месеца преди това пиех аспирин.Забременях естествено.
« Последна редакция: Септември 14, 2007, 23:57:07 pm от piera »
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #41 -: Септември 16, 2007, 14:14:46 pm »
Здравейте, имам питане. След вливане на имуновенин правени ли са ви след това изследвания отново дали има понижаване на стойностите на НК клетките. Благодаря предварително.
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #42 -: Септември 17, 2007, 15:14:50 pm »
neliko, на мен след първо вливане ми се увеличиха, а след второто ми паднаха значително.
Re: Вливания на имуновенин
« Отговор #43 -: Септември 17, 2007, 16:39:13 pm »
Аз съм писала, че при първото вливане не съм правила контролно замерване, но втория път се покачиха :?
Моите вливания бяха преди опити, а не по време на бременност.
Благодаря ти, Бени!