0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #600 -: Април 29, 2011, 10:34:00 am »
Четох,четох и не мога да открия тази прословута бърканица с мед.Може ли някой да ми напише рецептата?Предварително ви благодаря!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #601 -: Април 29, 2011, 10:37:57 am »
1 буркан мед, 200 гр. смлени ореxи, 200гр. пшеничен зародиш + 1 опаковка пчелен прашец
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #602 -: Април 29, 2011, 10:46:50 am »
Аз знам и 50 гр пчелен прашец.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #603 -: Април 29, 2011, 10:58:30 am »
Само сутрин ли се приема по една лъжица?


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #604 -: Април 29, 2011, 11:00:40 am »
може и вечер :), стига да му хареса
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #605 -: Април 29, 2011, 13:03:00 pm »
Момичета, мъжът ми го оперираха от варикоцеле преди 2 седмици. До преди операцията  всички спермограми бяха с резултат нормозооспермия, но правейки спермограма месеца преди операцията, резултата беше намалена подвижност и лоша морфология (астенотератоспермия) Вчера се видяхме с доктора, който ни предписа 1000 мг Витамин С и 400 мг Витамин Е на ден за 3 месеца. След това контролна спермограма. Чудя се дали тези витамини са достатъчни .Вие какво ще ме посъветвате?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #606 -: Април 29, 2011, 14:58:03 pm »
Момичета, мъжът ми го оперираха от варикоцеле преди 2 седмици. До преди операцията  всички спермограми бяха с резултат нормозооспермия, но правейки спермограма месеца преди операцията, резултата беше намалена подвижност и лоша морфология (астенотератоспермия) Вчера се видяхме с доктора, който ни предписа 1000 мг Витамин С и 400 мг Витамин Е на ден за 3 месеца. След това контролна спермограма. Чудя се дали тези витамини са достатъчни .Вие какво ще ме посъветвате?


Ами нали смисълът на операцията е да се подобрят показателите без добавки. Зависи и къде са правени предишните спермограми. Поне Кацаров първо дава добавки и после, ако не стане, оперира.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #607 -: Април 29, 2011, 15:04:02 pm »
Зай, нашият хирург-уролог предписа витамини и антиоксиданти веднага след операцията.

bgpetya, тук в темата за Fertil Aid бях писала какво пи мъжът ми:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40178.msg811313#msg811313
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #608 -: Април 29, 2011, 15:08:26 pm »
Зай, нашият хирург-уролог предписа витамини и антиоксиданти веднага след операцията.

bgpetya, тук в темата за Fertil Aid бях писала какво пи мъжът ми:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40178.msg811313#msg811313

Цигу, ние тея неща ги зобахме 9 месеца преди операцията.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #609 -: Април 29, 2011, 15:47:13 pm »
Цигу, благодаря за препратката.
Притеснила съм се, че високите дози Вит.С може да са опасни за бъбреците.

Заи - предишните спермограми са правени в клиниката на д-р Владимиров и нямам никакво съмнение в тях. Имаме зад гърба си и 3 опита ин витро (не ИКСИ) и проблеми с оплождането на яйцеклетките нямаме.

Варикоцелето беше от висока степен  и мъжа ми се чувстваше некомфортно когато стоеше дълго време прав. Д-р Кацаров ни препоръчваше да се оперираме в предвид и на това, че ембрионите ни винаги до сега са с много фрагментации.
Така, че ще ги пие и се надявам следващия опит да е нашия :)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #610 -: Април 29, 2011, 17:11:56 pm »
Да, има резон в такъв случай. 1000 мг. на ден са ОК, доколкото знам.
Сред стотиците статии за варикоцелето, които изчетох, изводът беше, че дори и да не стане спонтанно забременяване след операцията, се повишава силно шанса за успех при АРТ. Желая ви искрено успех!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #611 -: Май 01, 2011, 21:37:24 pm »
Здравейте,искам да ви кажа че след 4 години чакане с много лоша спермограма и ходене по мъките, четене на форумите,подадени във фонда документи ,назначих сама лечение на мъжът ми.Клостилбегит,спимен,селен,фолиева киселина,витамини А и Е и Л-карнитин (Фертил,Тристена и трибестана изобщо не ни помогнаха.Днес разбрах че съм бременна.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #612 -: Май 01, 2011, 23:53:21 pm »
Здравейте,искам да ви кажа че след 4 години чакане с много лоша спермограма и ходене по мъките, четене на форумите,подадени във фонда документи ,назначих сама лечение на мъжът ми.Клостилбегит,спимен,селен,фолиева киселина,витамини А и Е и Л-карнитин (Фертил,Тристена и трибестана изобщо не ни помогнаха.Днес разбрах че съм бременна.
Страхотна новина , дано всички с такива проблеми имат такъв хубав край.Честито!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #613 -: Май 04, 2011, 13:28:02 pm »
Момичета, искам да ви попитам, тази бърканица с мед за кои случаи с мъжки фактор се препоръчва? Или за всички?  8O
Ние, сме с лоша морфология, та в тази връзка е въпроса ми, дали да я забъркам и да я почваме или ...


*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #614 -: Май 04, 2011, 13:45:40 pm »
Мисля, че за всички случаи.И ние сме с лоша морфология, не вярвам да има космически промени, но и се надявам да не навреди.Мъжът ми горкия я хапва засега :)

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #615 -: Май 04, 2011, 14:03:46 pm »
Маги  :D благодаря за включването, но аз, да попитам, трябва ли непрекъснато да се консумира в смисъл, правят ли се почивки? Т.к на нас ни предстои инв през септември, като сме я започнали преди вече 2 месеца, да я спираме ли или нон стоп, може да се хапва? И аз  :oops: го обясних едно  8O


*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #616 -: Май 04, 2011, 15:39:46 pm »
За почивки не знам не съм се замисляла да ти кажа  :oops: ние от скоро го пиемаме и засега не съм питала.Ще се рови още из темите :)

*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #617 -: Май 04, 2011, 20:39:03 pm »
Аз днес купих готова смес "Пчелен елексир" - съдържа пчелен мед, пчелен прашец и пчелно плечице. Предполагам, че също би помогнало поне малко?
И освен това мъжът ми започна да пие Геритамин и Спимен форте. Препоръчаха му и Трибестан, но доста скъп излиза и ще помислим за него.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #618 -: Май 05, 2011, 08:34:02 am »
Препоръчаха му и Трибестан, но доста скъп излиза и ще помислим за него.

ако ви е препоръчано от лекар на база изследвания и преглед, да скъпо е но по-добре се придържайте към предписаното. Мъжкия фактор взависимост какъв е проблема, се повлиява бавно във времето от лечение :?
 
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #619 -: Юни 25, 2011, 02:43:11 am »
Здравейте,правихме спермограма миналата седмица и преди няколко дни си взехме изследванията,просто немога да чакам докато ни я разчетът...много съм притеснена...от спермограма почти нищо не разбрах,и искам да попитам някой може ли да ми помогне...

дни на въздържание:7                                      обща концентрация на сперм...150
втечняване...15                                               нормокин.сперматозоиди(А+Б)43
обем...4.2                                                       А)бързи линеарни постъпателни движения...40%
вискозитет...0                                                 Б)бавни(ЛПД)...3%
рН...8                                                             В)хипокинетични...3%
желатин...не                                                   Г)акинетични...54%
цвят...б.о.                                                       концентр.(А+Б/мл)на сперм....64.50
мирис...б.о.                                                     общ брой нормокин.сперм...270.90

сперм.конц.89.6                                               2-ри час...42 %
хиперактивирани...60 %                                    4-ти час...38%
                                                                      6-ти час...32%

биологична преживяемост на 24 час....29%

морфология на сперматозоидите по критериите на Крюгер

С нормална морфология...50 бр....25(>14 %)
С анормална морфология .150 бр....75 %

с двойни глави...9                               с аморфни глави...22
с шиловидни глави...30                        с опашни дефекти...28
с шийни дефекти...30                          с цитоплазматичен остатък...31

заключения....Asthenozoospermia

възможна ли е инсеминация след това заключение?лоши ли са резултатите и колко?благодаря предварително