0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #580 -: Април 19, 2011, 17:36:36 pm »
Момичета, може би малко глупав въпрос, но се размислих.
До сега не сме правили тест за преживяемост на сперматозоидите, ако под това се разбира колко време могат да са жизненоспособни. По други спермограми ми направи впечатление, че около 12 часа след взетата проба, почти не остава жив сперматозоид.
В тази връзка се чудя кога е по-голям шанса да се сполучи бебе-преди да се е спукал фоликула или след като вече се е спукал и ако имате спермограми, с които сте изследвали преживяемост, може ли да постнете някакви резултати.
благодаря

80% след 24 часа. Но инсетата не дадоха резултат. Преживяемостта ни я направиха в Малинов след инсе на неспукан фоликул, затова я знам.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #581 -: Април 19, 2011, 17:44:06 pm »

Ние правихме спермограма там преди месец. Морфологията ни беше 7%......
От друга страна при Крюгер критерия излизахме с много сходна морфология-варираше между 9 и 11%
Не съм сигурна как точно ги изчисляват при новите критерии.

новите критерии се оказаха добре познатите стари - пак по Крюгер
14% им се виждала твърде завишена минимална граница, а новата е 4%
на база нови проучвания в 14 страни върху мъже, които са успели да постигнат бременност с партньорките си за по-малко от 12 месеца
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #582 -: Април 19, 2011, 17:46:40 pm »
Мъжът ми винаги е бил с ниска морфология и още като е видял диагнозата и 7% е питал защо нормозооспермия при тези показатели, те са казали-по новите критерии всичко е наред.
По същия начин са обяснили и нашите резултати - всичко е наред. А че в легендата пише 'Намалена оплодителна способност & лошо качество на ембр., риск от спонтанен аборт.' - ? . Но на нас ни е първа, и не знаех как да тълкувам резултатите, особено при тия нови критерии. Лошото качество на ембрионите и рисковете от спонтанен аборт честно казано доста ме смущават.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #583 -: Април 19, 2011, 18:02:03 pm »
лили,това е легенда, не заключение на диагноза
един показател не е обобщаващ

можеш да го заведеш на уролог твоя мъж за консултация, не е излишно :), за твое спокойствие.....някой друг хормон, простатен секрет 8)
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #584 -: Април 19, 2011, 18:15:56 pm »
Zai направихме спермограмата в клиниката на Щерев.Не е разширена,а обикновена.Ето резултатите.
  дни на въздържание- 3
  време на втечняване в лабор.условия - 20
  обем - 4
  пх - 9
  визкозитет - 0
  левкоцити 1-2
  и в заключение пише: " На увеличение по 10 се наблюдават по 2-3 подвижни сперматозоида през няколко полета" и след което тежка олигоастенозооспермия
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #585 -: Април 19, 2011, 18:21:49 pm »
Zai направихме спермограмата в клиниката на Щерев.Не е разширена,а обикновена.Ето резултатите.
  дни на въздържание- 3
  време на втечняване в лабор.условия - 20
  обем - 4
  пх - 9
  визкозитет - 0
  левкоцити 1-2
  и в заключение пише: " На увеличение по 10 се наблюдават по 2-3 подвижни сперматозоида през няколко полета" и след което тежка олигоастенозооспермия

Коя степен ви е варикоцелето? Кацаров какво казва?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #586 -: Април 19, 2011, 18:47:29 pm »
можеш да го заведеш на уролог твоя мъж за консултация, не е излишно :), за твое спокойствие.....някой друг хормон, простатен секрет 8)
Благодаря, ще пропуснем. Нищо повече не иска да прави, никога  :lol:.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #587 -: Април 19, 2011, 19:14:56 pm »
Не мога да се въздържа! Как ние жените можем да се подлагаме на цветни снимки, лапароскопии, стимулации и т.н., а мъжът да не може 1 спермограма и 1 преглед да направи? Само като се сетя колко време се убеждавахме и карахме за тази спермограма... Лили, ами то така и твоите усилия се обезсмислят :?. Все пак за това са нужни двама. Говори с него и посетете уролог.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #588 -: Април 19, 2011, 20:25:01 pm »
Незнам коя степен е.Тогава също беше излезнало в спермограмата, че инфекция,която лекува.И след това му писахме защото не сме от София дали може да пие мъжа ми някакви хапчета за варикоцелето и това е.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #589 -: Април 19, 2011, 21:30:02 pm »
Гери, за мъжката психика диагнозата намалена оплодителна способност се равнявала на диагноза рак, така че какво се чудим :wink:
Моят мъж лесно склони на спермограма, даже две направи, но напоследък сякаш забрави за уролога, но и аз гледам сам да се накани да си запише час, не го насилвам.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #590 -: Април 19, 2011, 22:17:21 pm »
Да и аз го чаках след първата спермограма сам да поеме, е чаках една година.Сега хич не го и питам, записвам час и го информирам, че ТРЯБВА да отиде. gergana :-) е абсолютно права, а и след като ме видя след цветната снимка(която за мен беше ужасна) хич не ми и противоречи.

И за да не съм съвсем OFF аз си мисля да запиша час за Кацаров да го прегледа.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #591 -: Април 20, 2011, 14:03:15 pm »
Незнам коя степен е.Тогава също беше излезнало в спермограмата, че инфекция,която лекува.И след това му писахме защото не сме от София дали може да пие мъжа ми някакви хапчета за варикоцелето и това е.

Варикоцелето се оперира само, няма друго лечение. Бих ви посъветвала да вземете бързи мерки в посока лечение, Кацаров е добър избор. Съветът ми е да не се бавите нито ден.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #592 -: Април 20, 2011, 16:24:41 pm »
Момичета здравейте. Трябва да направим контролна спермограма след операция от варикоцеле и доктора ни каза в  клиника Малинов за спермограма с морфология. Въпросът ми трябва ли да запазим час предварително там, или не,и горе-долу за колко време стават готови резултатите питам, защото сме от провинцията. Благодаря ви предварително.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #593 -: Април 20, 2011, 17:31:43 pm »
Момичета здравейте. Трябва да направим контролна спермограма след операция от варикоцеле и доктора ни каза в  клиника Малинов за спермограма с морфология. Въпросът ми трябва ли да запазим час предварително там, или не,и горе-долу за колко време стават готови резултатите питам, защото сме от провинцията. Благодаря ви предварително.

Добре е да имате час. Може и да идете на място, но не се знае какъв момент ще уцелите и дали ще могат да ви вмъкнат. Спермограмата става след няколко часа, морфологията може и 3-4 дни да отнеме.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #594 -: Април 25, 2011, 08:32:05 am »
Здравейте,момичета.Много съм развълнувана и направо не знам как да го напиша.Но истината е че съм бременна :) след една година опити се случи точно за великден.Благодаря на Господ,че ми помогна с нашите лоши резултати от спермограмата.Хапчетата дадоха резултат.Без операции и такива неща.Мъжът ми този месец му беше третия последен на фертилейд и ето чудото стана.Мъжът ми по мое настояване два месеца яде бърканицата с мед,пчелен прашец,пшеничен зародиш, орехи и сусам сутрин и вечер по една лажица.Един месец и половина близо пи сутрин и вечер чая от бабини зъби магарешки бодил.Пиеше го парво него,след това изяждаше една лажица от бърканицата.Е това е.Надявам се да съм Ви вдъхнала кураж.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #595 -: Април 25, 2011, 13:29:26 pm »
mariq1986 Честито, наистина е невероятно, пожелавам ви всичко да е наред и след 9 месеца да гушкате вашето великденско чудо. :D
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #596 -: Април 25, 2011, 18:30:07 pm »
Мария страхатна новина. :bighug:Желая ти мнго късмет и леко бременеене

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #597 -: Април 26, 2011, 14:40:14 pm »
lili2011, разгледах внимателно спермограмата, при резултата от морфологията пише, че е според 5-тото издание на справочника  или както се превежда съкращението(и над 4% е нормална), а при легендата долу на страницата пише според 3-тото. Може би от тук идва и разликата.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #598 -: Април 26, 2011, 20:49:07 pm »
lili2011, разгледах внимателно спермограмата, при резултата от морфологията пише, че е според 5-тото издание на справочника  или както се превежда съкращението(и над 4% е нормална), а при легендата долу на страницата пише според 3-тото. Може би от тук идва и разликата.
Да, и аз на това се надявам. Но защо им е  да оставят стара легенда на морфология по ново издание? Просто не разбирам. Дано се появят още скорошни грами в темата, та да си избистрим всичко. Успокоява ме и факта, че лекувахме след това уреаплазма, т.е. резултатите може да са били временно по-лоши.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #599 -: Април 27, 2011, 10:09:38 am »
Не са си осъвременили легендата, според мен.