0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #260 -: Април 10, 2010, 18:22:45 pm »
Alekstraza, стискам палци при вас нещата да се наредят добре. Моят съвет е освен спермограмите да се опитате да откриете причината за намалената концентрация. Само така ще можете трайно да подобрите показателите в СГ. Отидете на уролог, а още по-добре на андролог (но до колкото знам май само в най-големите градове има, да не кажа че съм чувала само за 1 в София) - да ви прегледа за варикоцеле или др. подобно заболяване, също така посетете ендокринолог, нека той ви назначи изследване на половите хормони и тези на щитовидната жлеза (поне при нас там се оказа проблема). Ако мъжът ти страда от някакво заболяване да посети съответния специалист и да се консултира дали то има отношение към репродуктивната система.

И да, завишените левкоцити може да са от хламидиите - дано сте се отървали от тях, че и те може да са виновниците за положението ви.

Иначе съпругът ми пие Фертилейд, Спимен, Коензим Q10, Оксибор Форте, Вит. Е и С, Л-карнитин, както и пие чай от бабини зъби и магарешки бодил + хапване на бърканица с мед. Но преди да започнете на прием на какъвто и медикамент се консултирайте с лекар, че "вместо да изпишете вежди, да не извадите очи".


Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #261 -: Април 11, 2010, 09:11:28 am »
Добро утро на всички момичета!От 10 дни не се намирам на себе си,досега все си мислех,4е проблема е в мен,а се оказа лоша спермограма.Моля Ви, ако може да я разчетете.Не сме от София,но нашия гинеколог ще ни прати при доктор Стаменов.Сега в момента мъжа ми пие Пермен и пи антибиотик преди това.Ето я и спермограмата
Период на въздържание: 7 дни
Обем на сперм. течност: 6 мл
Време на втечняване: след 360 мин. недостатъчнп втечнен
Вискозитет: слузен(повишен)
ПХ- 8.0
Брой сперматозоиди в 1 мл:  125 850 000
общ брой сперматозоиди 755 100 000
подвижност:
-нормална 10%
-хипокинеза15%

- акинеза 75 %

Морфология:

Нормална 67%

Патологична 33%

Патологиш на шийка 18 %
Патология на опашка 2 %
Натативен резултат- аглутинати.На оцветен на Гимза препарат се видяха 30-35 % патологични сперматозоиди,нарядко клетки на сперматогинезата,масово бактерии.Касае е се за нормално количество сперма със силно повишен вискозитет,нормален към повишен брой сперматозоиди в 1 мл,силно намален брой нормокинетични сперматозиоди.

Благодаря Ви предварително за отговора.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #262 -: Април 11, 2010, 09:51:38 am »
А къде е правена тази спермограма? Цифрите са високчи?!
Често се "комбинира" с варикоцеле, а и се наблюдава ако не сте се съобразили със срока на сексуалното въздържание.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #263 -: Април 11, 2010, 11:55:56 am »
Наистина, къде е правена? Морфологията не е по Крюгер. Вероятно е по СЗО. Но и при това положение пак не е лоша морфологията, ако е вярна, естествено. Подвижността е кофти и аглутинацията също. Вероятно има някакве инфекция щом пиете антибиотици.

За Стаменов се чака година и половина за час за първичен преглед. Как ще ви прати при него?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #264 -: Април 11, 2010, 12:36:32 pm »
Спермограмата е правена в Шумен.Незнам как,работят с клиниката на доктор Стаменов,а моят лекар във Шумен се казва доктор Димов.Каза ми,4е от 2-3 години работят с клиниката в София.Преложи ми инсеминация,след като ми направят цветна снимка за проходимост на трабите и хормонални изследвания.От 1 години правим опити за забременяване.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #265 -: Април 11, 2010, 14:25:20 pm »
Много правилно, emilia.

Ето една един изчепателен линк.
http://lns.17.forumer.com/viewtopic.php?t=184

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #266 -: Април 11, 2010, 17:07:06 pm »
Благодаря ви за отзивчивостта, момичета.
Mary Angel, доктора с който работим на мен ми пусна 8 хормона - 4 на щитовидна и 4 полови и са ок. Започнахме първо при мен да търсим причината, понеже както писах имаше спонтанно, нормално забременяване преди повече от година. Първата спермограма я пуснахме така, за всеки случай. Изобщо не очаквахме, че при един и същ партньор и след естествено забременяване може в него да е проблема. А то какво се оказа...Концентрацията като показател нищо не ми говори, виждам само, че е под нормата. Но по какъв начин това може да повлияе на забременяването не съм намирала материал да прочета.
Изумена съм колко неща пие мъжа ти. Това не е ли доста?! Моя партньор пи само Фертилейд 4 месеца и това е. Предварително проучих всичко което се съдържа и дозите достатъчни ли са при проблем, или са само профилактични и подържащи. Притеснявам се да не му дойде в повечко и да влоши показателите вместо да ги подобри.
evro, втората спермограма е правена в клиниката на Владимиров, но както обясних в първия си пост не съм предполагала, че обикновената спермограма не съдържа никакви данни за морфология. Надявах се някакъв общ показател поне ориентировъчен да има, а то...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #267 -: Април 11, 2010, 17:27:31 pm »
Много правилно, emilia.

Ето една един изчепателен линк.
http://lns.17.forumer.com/viewtopic.php?t=184

Понеже статиите от цитирания линк са публикувани първо в Зачатие, искам да посоча оригинала:

Образуването на сперматозоиди - сперматогенеза
Спермограма, сперматозоиди, сперматогенеза
Референтни стойности и критерии на СЗО за спермален анализ

И който иска да чете:
Мъжки стерилитет



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #268 -: Април 11, 2010, 23:00:55 pm »
Д-р Даскалова, моля Ви да ни препоръчате някакво лекарство ние сме с мъжки фактор. Току що приключихме с пъвия си опит Икси, неуспешен. С 6% нормокинетични сме. Съпругат мие малко пълничък около 120кг. и докторката ми каза че трябва малко да поотслабне, знам, че и това до някъде ще ни помогне. Той е пил требестан, л-карнитин, проксид и още какво ли, до преди година беше с 10% но наистина доста напълня и изобщо не ми хрумваше,че може да е от килограмите спада на процентите, е той в интерес на истинате и доста пуши. незнам от фертилейд дали има ефект, моля ви препоръчайте ни нещичко. Блатодаря Ви предварително
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #269 -: Април 12, 2010, 09:25:14 am »
Alekstraza, моят съвет беше по-скоро мъжът ти да си изследва половите хормони и тези на щитовидната жлеза. И нашата история е доста подобна на вашата: тръгнаха мен да изследват - хормони, ЦС и т.н, а накрая се оказа, че мъжът ми е с проблема. Аз го накарах да отиде на ендокринолог и тогава се установи хипофункция на щитовидната жлеза, а от там - лошо морфология. Иначе витамините и останалите добавки д-р Кацаров му ги е назначил, не бихме рискували да се самолекуваме. Но определено дават ефект - за 3 месеца - морфологията се подобри с 1%, а бройката се увеличи двойно :)
Гюлчи, някъде бях чела разказа на един мъж, който имал репродуктивни проблеми и само когато започнал да отслабва, СГ му се подобрила. Иначе цигарите също вредят страшно много.


*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #270 -: Април 12, 2010, 09:27:53 am »
   Здравей Емиля, със теб имаме нещо общо, аз също съм пациентка на д-р Димов, с тази разлика, че не съм го посещавала вече 2 години. Правихме спермограма, хормонални изследвания, цветна снимка. Проблема е в съпруга ми - намален брой и подвижност. Доктора и на нас предложи инсеминация, на по-късен етап ни се обадиха от клинката ако искаме да кандидатстваме по фонда. Ако още 2-3 месеца няма резултат, пак поемаме към Шумен.
   Въпроса ми към теб е инсемнацията къде ви каза Димов, че могат да ви я направят: в Шумен или София? Защото се чуваше, че ще правят тази процедура вече и в Шумен (тайничко точно на това се надявам, че не ми се пътува до София, но когато обстоятелствата го налагат, няма как). Какъв точно е проблема на партньора ти - виждам, че показателите брой и подвижност да доста добри? До момента какви са ти впечатленията от д-р Димов? За да не спамим темата пиши ми на лични :)  
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #271 -: Април 14, 2010, 22:20:45 pm »
Д-р Даскалова, моля Ви да ни препоръчате някакво лекарство ние сме с мъжки фактор. Току що приключихме с пъвия си опит Икси, неуспешен. С 6% нормокинетични сме. Съпругат мие малко пълничък около 120кг. и докторката ми каза че трябва малко да поотслабне, знам, че и това до някъде ще ни помогне. Той е пил требестан, л-карнитин, проксид и още какво ли, до преди година беше с 10% но наистина доста напълня и изобщо не ми хрумваше,че може да е от килограмите спада на процентите, е той в интерес на истинате и доста пуши. незнам от фертилейд дали има ефект, моля ви препоръчайте ни нещичко. Блатодаря Ви предварително

Гюлчи, 120 кг мъж не е просто пълничък, това е серизно наднормено тегло, колкото и да е висок. Аз първо бих изяснила защо е с тези килограми, на какво се дължи напълняването, дали няма метаболитен проблем, как му е кръвното налягане, ще проверя някои хормони и т.н. Чак след това ще мисля за диета. Съвети от сорта да поотслабне рядко имат смисъл - той ако можеше сам, щеше да отслабне. Цигарите, разбира се, трябва да се изхвърлят. Нищо повече не мога да кажа или да препоръчам като лечение, не е професионално да го правя в мрежата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #272 -: Април 15, 2010, 20:21:29 pm »
Здравейте, може ли да коментирате тези резултати от спермограма правенa e през февруари в кл. Щерев
Аз съм вече с три миседа  :( , при мен всичко е в норма... Първите два пъти забременях естествено, третият път с инсе сега през март.
Док ни посъветва да направим и ДНК тест за фрагментация на сперм. И каза че няма представа защо става така  :?
От март мъжа ми приема фертилейд

въздържание - 3 дни
време на втечняване в лаб. условия - 15мин.
цвят - слонова кост
обем - 4,6 (2.0 - 6.0)
ph - N
вискозитет - 0
желатинови конгломерати - не
левкоцити - приблизително 10 (3-5)
англутенати - да
тип - атипични коаголуми
незрели клетки от сперматогенезата - не
обща концентрация на сперматозоидите - 66 000 000
нормокинетични сперматозоиди (А+В) - 21%
хипокинетични - 30%
акинетични - 49%
концентрация нормокинетични сперм. (А+В)/1мл. - 13,86 (10.10 на 6-та степен/ мл.)
Обща концентрация на нормокенетични сперм. - 63,756 (20.10 на 6-та степен/мл.) в обема

Заключение: Asthenozoospermia. Лоша морфология сперматозоиди с опашни(поне така го разчитам  :oops:) дефекти и цитопл. остатъци
CSR:64%

По Крюгер сме с 8%, но е правена през септември  :?

Благодаря за коментарите
 
« Последна редакция: Април 15, 2010, 21:05:52 pm от Надеж »

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #273 -: Април 15, 2010, 20:28:48 pm »
Мели, благодаря Ви много за обърнатото внимание.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #274 -: Април 20, 2010, 18:45:05 pm »
Здравей Мели, бих искала да те помоля да коментираш този израз:
<5% oval forms seen by light microscopy
Заключението по спермограмата беше, че няма противопоказания за спонтанно забременяване:
Обем: 3.5мл
концентрация: 201мил/мл
активно подвижни: 59%
обща подвижност: 63%
Вискозитет: нормален
аглутинати: не
От това, което прочетох по темата разбрах, че резултатите са в норма, само този коментар не ми е ясен, затова не съм го и превела. Благодаря ти предварително!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #275 -: Април 20, 2010, 19:19:29 pm »
...
Заключението по спермограмата беше, че няма противопоказания за спонтанно забременяване:
Обем: 3.5мл
концентрация: 201мил/мл
активно подвижни: 59%
обща подвижност: 63%
Вискозитет: нормален
аглутинати: не
...

Оливия, това сякаш не е разширена спермограма, защото липсва морфологията. Винаги е за предпочитане и тя да се оцени.

Освен това разширена спермограма се прави от андролог, което дава увереност, че и останалите параметри са оценени правилно.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #276 -: Април 20, 2010, 20:08:03 pm »
оххх, знам миличка, но за съжаление си чакам реда за клиниката по стерилитет, който няма да е много скоро, защото още не са ми се обадили да го запишем  :dontknow:
Това е всичко, което имам за момента и моите хормонални изследвания. Правя планове за прибиране до БГ, за да направим поне първоначалните изследвания по-обстойно и бързо, но организацията е малко трудна.
« Последна редакция: Април 20, 2010, 20:09:49 pm от ollivia »




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #277 -: Май 08, 2010, 17:43:22 pm »

Големият срок въздържание може да повлияе негативно върху всички показатели, които се изследват при спермалния анализ. Затова съветът ми е първо да повторите спермограмата при спазен срок на сексуално въздържание (3до5 дни) и пак ще говорим.
 здравейте! това е цитат и аз все още незнам как да го направя правилно ,надявам се да ме извините..
искам да попитам доколко влияят резултатите от спермограмата в зависимост от въздържанието. с мъжа ми(поради  проблем и нежелание) не бяхме правили секс от 2 месеца. и сега отиде да си направи спермограма. доколко ще е вярна?
благодаря ви предварително за отговора :)
:)
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #278 -: Май 08, 2010, 18:26:17 pm »
Никак няма да е вярна.Качеството на сперматозоидите много се влошава при по-голямо въздържание.Затова ако не ви се прави секс поне да маструбира, 3-5 дни преди да направи спермограмата.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #279 -: Май 08, 2010, 18:56:25 pm »
искам да попитам доколко влияят резултатите от спермограмата в зависимост от въздържанието. с мъжа ми(поради  проблем и нежелание) не бяхме правили секс от 2 месеца. и сега отиде да си направи спермограма. доколко ще е вярна?
благодаря ви предварително за отговора :)

Вече знаеш правилото за срока на въздържание, затова ще отговоря на въпроса ти по друг начин.

Преди една от първите ни спермограми поради недомисляне и недоглеждане не спазихме санитарния максимум въздържание - имахме пауза от около седмица.

Резултатите не бяха добри и това дълго време ни държа в неведение какъв точно е проблемът. Изпадахме от една крайност в друга: ту се уверявахме един друг, че само прекормерното въздържание е причината, ту се плашехме, че показателите по принцип са лоши и ще са нужни обстойни изследвания и лечение.

След време се оказа вярно второто, но поне можехме да си спестим несигурността, съмненията и изгубеното време. Повторете спермограмата след 3-5 дни въздържание и непременно в специализирана клиника.