0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #280 -: Май 09, 2010, 21:27:11 pm »
благодаря ви! явно ще се наложи пак да я направи другата седмица :)
:)
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #281 -: Май 15, 2010, 10:29:16 am »
Моля, разкажете малко по-подробно как действа л-карнитина. Моя мъж има достатъчно лоша спермограма, че да кандидатстваме по Фонда с мъжки фактор. Сега му изписаха л-карнитин, но той мрънка, че нямало да има полза от него и незнам си какво.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #282 -: Май 15, 2010, 16:02:43 pm »
здравейте!
аз имам един върос  свързан с спермограмата на мъжа ми:
M.A.R. теста по принцип трябва да е отрицателен, но при него е положителен.
знам че не трябва да е , но незнам какво означава.. :?
какво трябва да правим? :?
:)
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #283 -: Май 17, 2010, 09:28:02 am »
dantealigeri.1, L-carnitine влияе на подвижността на сперматозоидите. Препоръчителната доза е 1000мг на ден. Ето и тема по въпроса: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=4062.0
Ето и още: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=430320.90 - тази тема има доста инфо за различните добавки, които подпомагат подобряване на спермограмата.


Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #284 -: Май 21, 2010, 11:57:40 am »
Резултатите при нас вече са добри. Направихме контролна СГ при Владимиров, за да видим дали наистина лечението на щитовидната жлеза даде исканите резултати. Публикувам за сравнение и резултатите от предишните СГ.

Спермограми: КИРМ Плевен, Ноември, 2009 // КИРМ Плевен, Февруари, 2010 // Владимиров, София, Май, 2010

Време на въздържание: 3 // 4 // 3 (норма 3-5дни)
рН: 8,2 // 8,0 // 7,7 (норма 7,2-8,0)
Обем: 5,4 // 5,4 // 5,3 (норма 2-6мл)
Втечняване: 20 // 30 // 30 (норма до 60мин)
Вискозитет: N // N // 2 (норма 0-2см)
Левкоцити: N // N // 1 (норма<1млн/мл)
Агрегация: да // да // не
Аглутация: да // не 32 (норма <60) // не
Епителни клетки: N // N // 1 (норма 0-1/поле)
Незрели клетки на спермогенезата: да // да // не
Желатинови телца: да // да // да

Брой сперматозоиди/мл: 31 // 68 // 34 (норма>20млн/мл)
Брой сперматозоиди: 167,4 // 367,2 // 180,2 (норма>40 млн/еякулат)
Нормокенитични (а+б): 53,2% // 39% // 51% (норма>50%)
Хипокинетични сперматозоиди: 24,2% // 36% // 12%
Акинетични сперматозоиди: 22,6% // 25% // 37%

Оценка по Крюгер: (норма > 14%)
С нормална морфология: 4%  // 5% // 13%
TZI: --- // 1,67 // 1,3 (норма<1,6)

Заключение: Тератозооспермия. Повишено рН. // Астенотератозооспермия. Повишен тератозооспермален индекс. // Нормозооспермия.

Аз забременях през Март, 2010, когато резултатите ни не бях много добри, така че чудеса стават.
Успех!!!
« Последна редакция: Май 21, 2010, 11:59:11 am от Mary Angel »


Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #285 -: Май 21, 2010, 20:43:44 pm »
Момичета , как ви се струват тези резултати ? Благодаря :)

Спермограма-профил НЕГОТОВ
 Профил Виж по-долу
 
 Въздържание 5
 дни  
 
 Обем на еякулата 3
 ml  
 
 Време на втечняване 20
 min  
 
 рН-спермограма НЕГОТОВ
  
 
 Вискозитет нормален
  
 
 Брой на сперматозоидите 80
 млн./мл 40-120 млн/мл
 
 Добре подвижни 70
 %  
 
 Слабо подвижни 20
 %  
 
 Неподвижни 10
 %  
 
 Други клетки в еякулата 3-4лев.епит.кл.
  

Това е първата спермограма на мъжът ми . Скоро ще я обсъдим с доктор и между другото мъжът ми е на 31 години ако има значение :) Правиме опити за бебе 8 месеца а моите тръби са проходими :)
« Последна редакция: Май 21, 2010, 20:45:23 pm от bebino »

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #286 -: Май 21, 2010, 21:14:49 pm »
Аз не бих повярвала на тази спермограма. Няма нормоподвижни 70%. Само това идва да каже че спермограмата е направена в медикодиагностична лаборатория, а там сперомгарами не се правят.
Отидете в център по стерилитет и повторете изследването. Много е вероятно спермограмата са си е О.К., но тази не е достоверна. Съжалявам че не сте се информирали преди да направите това изследване, нещо което между впрочем много двойки правят.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #287 -: Май 21, 2010, 22:00:48 pm »
Благодаря за коментара Евро , моля те да ни кажеш защо да няма 70% норм.подвижни сперматозоиди ? Наистина спермограмата я правихме в медицински център във Видин , тъй като ние сме от тук и ни е удобно така . Чудя се къде в близките градове до нас има клиники по стерилитет , където да повторим изследването евентуално :) Също така ме интересува дали мъжът ми може да си направи разширена спермограма без някакъв секрет от мен и дали да започнем с разширена първо ? Моля за съвети , много благодаря ! !

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #289 -: Май 22, 2010, 21:47:20 pm »
bebino, няма  особенно близък град -изборът е между София и Плевен .
Успех!
Кои лекар посещаваш ,ако не е тайна?


Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #290 -: Май 23, 2010, 23:21:13 pm »
bebino, няма  особенно близък град -изборът е между София и Плевен .
Успех!
Кои лекар посещаваш ,ако не е тайна?

Здравей Нимика , аз посещавам Д-р Любенов от скоро време насам и за сега съм доволна . :) Ние с мъжлето мислим да пуснем спермограма във Варна като отидем лятото малко на гости . Нямам идея обаче колко се чака за спермограма .

Между другото се чудя защо са писали "НЕГОТОВ" на две места в сегашното му изследване ? Колко ли трябва да почакаме да стане готов резултата на рН ?
« Последна редакция: Май 23, 2010, 23:23:15 pm от bebino »

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #291 -: Юни 16, 2010, 17:35:35 pm »
Момичета, кои от витамините и антиоксидантите влиаят добре на морфологията и концентрацията.
При нас морфологията, концентрацията, обема и подвижността са доста зле, само ИКСИ ни спасява, и мислим да вземевм фертил айд.
Но освен него е хубаво още нещо, оксибор, лкарнитин, к10, витамин С, спимен, но не можем всичко.Какво допълнително да вземем.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #292 -: Юни 16, 2010, 21:30:21 pm »
Момичета, кои от витамините и антиоксидантите влиаят добре на морфологията и концентрацията.
При нас морфологията, концентрацията, обема и подвижността са доста зле, само ИКСИ ни спасява, и мислим да вземевм фертил айд.
Но освен него е хубаво още нещо, оксибор, лкарнитин, к10, витамин С, спимен, но не можем всичко.Какво допълнително да вземем.

Доколкото знам, морфологията много трудно и рядко се поправя драматично. Обаче като се повиши концентрацията и подвижността, цифрите изглеждат доста по-благоприятно.

Съветът обикновено е да се открие причината за понижените параметри с преглед при уролог за варикоцеле и изследване на хормони. Антиоксидантите може да помогнат, а може и да са без ефект, просто трябва да знаете какво борите.

Не помня какво точно имаше във Фертил Айд-а, но освен споменатите от теб по-горе, също л-аргинин, витамини А и Е, фолиева киселина, селен, цинк, мед (Cu). Препоръчвани от лекари и съфорумки също извлек от мака (на хапчета), смес от мед, орехи, пшеничен зародиш и пчелен прашец.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #293 -: Юни 19, 2010, 00:04:20 am »
« Последна редакция: Юни 19, 2010, 00:11:26 am от Valde »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #294 -: Юни 19, 2010, 00:10:32 am »
Здравейте д-р Даскалова!
След биопсия на съпруга ми му поставиха диагноза азооспермия, дължаща се на "матурационен арест".
Доколкото ни обясни доктора, сперматозоидите не се доразвиват докрай.
Направихме всички изследвания -хормонални, генетични и т.н. и всички те са в нормите.
Но му откриха двустранно варикоцеле.
Възможно ли е причината за недоразвиването на сперматозоидите да се дължи на варикоцелето?
Благодаря Ви най-сърдечно!
[/quote]
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #295 -: Юни 26, 2010, 14:58:50 pm »
Здравейте
регистрирах се току-що, но вече имам нужда от консултация
съпругът ми си направи спермограма и коментара е:
тежка Asthenozoospermia и hypovolemia
за първи път си прави изследване, но това което прочетох дотук е стряскащо.... има ли някой представа какво точно означава и как се лекува
ето и малка извадка от нея:
обем: 1,4мл
прогресивност:
-статични: 64,6%
-Непрогресивни: 21,3%
-Прогресивни: 14,0%
скорост:
-Бързи: 9,2%
-Средни: 16,1%
-Бавни: 10,0%
-Статични: 64,6%
-Хиперактивни: 0,3%
концентрация:
122,7млн/мл
W.H.O:
Type A  4.5%
Type B  9.5%
Type C 21.3%
Type D  64.6%

Благодаря предварително
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #296 -: Юни 26, 2010, 21:42:12 pm »
Милена първо да те питам къде е правена спермограмата, в специализирана клиника ли е?Ако не е там няма смисъл да я обсъждаме.И тези Type A и т.н. какво означават това Морфология по Крюгер ли е?Иначе много малко са подвъжните сперматозоиди, но това се коригира с медикаменти  и промяна начина на живот.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #297 -: Юни 26, 2010, 22:51:05 pm »
Ами спермограмата е направена в клиника Щерев и е обикновена. Това фактически е първото изследване което той си направи.
Незнам кое какво означава всъщност...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #298 -: Юни 26, 2010, 23:45:49 pm »
Това което си написала е само част от спермограмата. От това което си написала само концентрацията е добра. Отидете за коментар, после на уролог и еднокринолог. Нещата са поправими. Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #299 -: Юни 27, 2010, 08:59:46 am »
Единственото, което не съм написала е:
скорост VCL 28,3; VSL 14,5; VAP 19,8; кръгли клетки 6,9 mil/ml
Мислех, че е разширение на другите данни. Друго не пише.
Изглежда ще трябва разширена спермограма.... и възможно най-скоро да ни го тълкува някой :(
Благодаря, че ми отговори така бързо.