0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #240 -: Март 23, 2010, 15:58:33 pm »
Благодаря за отговорите. Раши, аз от време на време чета и темичката за ловуващите и от там те знам :). Искам да ти честитя и да кажа, че твоят опит определено ми дава надежда :wink:.
Днес мъжо е ходил при Кацаров и той е казал да пуснем и микробиология (левкоцитите бяха > 7, но пък в реф. стойности пишеше до 10), така че ще правим още едно иследване и тогава ще видим.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #241 -: Март 23, 2010, 17:17:50 pm »
Браво Антоанета :) Щом ходите при Кацаров, той ще помогне :) Стискам палци!

Мерси Нуну, много благодаря за пожеланията! :)


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #242 -: Март 23, 2010, 18:06:53 pm »
Раши, леко бременеене! Ти си ми пътеводната светлина. :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #243 -: Март 23, 2010, 20:04:30 pm »
zdraveite,ot dalgo vreme cheta vashite publikacii ama dosega ne sam pisala,predvaritelno se izviniavam no mojat kompiutar njama kirilica.iskam da vi popitam nesto otnosno spermogramata,mojat maz si pravi spermograma,i doktora mu e kazal 4e spermatozoidite sa mu malko pod granicata na podviznost.a kato kolichestvo sa dobre.moze li niakoi da mi kaze kakvo tochno znachi ntova i znachi li che ne mozeme da imame deca.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #244 -: Март 23, 2010, 21:06:32 pm »
Къде сте правили спермограмата?Това също има значение.Нашите спермограми бяха перфектни,докато не отидохме в Малинов.Изход от ситуацията винаги има,зависи къде си попаднала.Аз лично загубих 10 години,защото не попаднах където трябва,а и не исках чуждо мнение.Сега сме при доктор Стаменов за икси.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #245 -: Март 24, 2010, 09:16:37 am »
sofiageorgieva, спермограмата задължително трябва да е направена в клиника по стерилитет, само тогава може да се говори има ли или няма проблем. Препоръчително, да не кажа задължително е да я направите разширена с отчитане на морфологията по Крюгер (това показател, показващ качеството на сперматозоидите). Също така, когато се пуска спермограма трябва да се спазят някои ограничения като:
Цитат
При даване на материал за спермограма мъжът трябва да спази няколко изисквания. Необходимо е полово въздържание 3 — 5 дни (при проблем с поддвижността се препоръчва 3 дни), включително не трябва да има и полюции в този период. В тези дни е непрепоръчително да се употребява алкохол (дори бира), лекарствени продукти, сауна, взимане на вана (само душ). Най-добре е пробата да се отбере в лаборатория чрез мастурбация или прекъснат полов акт. Не е правилно да се използва от презерватив, поради съприкосновението от веществата, от които е изработен презерватива, сперматозоидите губят своята подвижност. Не трябва да се преохлажда материала, нито да се подлага на преки слънчеви лъчи. Много е важно, целия материал от еякулацията да попадне в лабораторния съд. Загуба на количество би оказало влияние на резултатите. При изпълнението на всички тези изисквания се намалява вероятността за грешка при анализа и достоверност на резултата. Това е особено важно при мъже с малко общо количество на сперматозоидите и нисък процент на подвижните сперматозоиди.


Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #246 -: Март 25, 2010, 17:32:48 pm »
Здравейте. Да дам и аз отчет: милото е бил при Кацаров, който е предписал Тристен и Клостилбегит (по половин хапче) при заключение олиготератозооспермия. След 3 месеца на контролна спермограма.
Морфологията ни е 4% и милото като го питал за АРТ, лекарят казал, че не била чак толкова зле морфологията  8O
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #247 -: Март 26, 2010, 13:46:26 pm »
Антоанета, успех!
Ми ние при 6% морфология успяхме. Дано имаш и ти този късмет. :)


Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #248 -: Март 29, 2010, 13:52:24 pm »
здравейте,бихте ли ме посъветвали къде във варна моята половинка да си направи спермограма
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #249 -: Март 29, 2010, 13:54:58 pm »
 ето резолтатите,ако можете да ми дадете съвет                                                                           
въздържание 4дни
обем 4мл
рН 7.3
време на втечняване 30
вискозитет 2
левкоцити 4
незрели клетки не
обща сперматозоидна концентрация 0.5
общ брой на сперматозоидите в еякулата0.4
нормокинетични10%
бързи линеарни движения10%
акинетични90%
бавни-
хипокинетични-
брой нормокинетични сперматозоиди 0.01
общ брой нормокинетични 0.04 в обема
                                                 
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #250 -: Март 31, 2010, 10:42:30 am »
ето резолтатите,ако можете да ми дадете съвет                                                                           
въздържание 4дни
обем 4мл
рН 7.3
време на втечняване 30
вискозитет 2
левкоцити 4
незрели клетки не
обща сперматозоидна концентрация 0.5
общ брой на сперматозоидите в еякулата0.4
нормокинетични10%
бързи линеарни движения10%
акинетични90%
бавни-
хипокинетични-
брой нормокинетични сперматозоиди 0.01
общ брой нормокинетични 0.04 в обема
                                                 

Направете я в клиника по стерилитет.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #251 -: Април 02, 2010, 17:14:43 pm »
Здравейте, може ли малко помощ  osi_1
Ето я и спермограмата на приятеля ми направена на 4 ден

Цвят           Белезникав      
Втечняване   11 минути    
Вискозитет   Повишен      
Обем           2.2 ml    
pH           7.9      
Общ брой в 1 ml   29 284 000      
Общ брой   64 424 800      
Нормокинезис   35 %    
Хипокинезис   40 %    
Акинезис   25 %    
Нормални форми   94 %    
Патологични форми   5 % шийни , 1 % главични форми      
Находка           12 - 20 левкоцита на зрително поле , чести простатни телца , детритни материи .      

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #252 -: Април 06, 2010, 21:28:55 pm »
Миличка а по Крюгер имате ли спермограма?тази която показжаш май не е разширена  8O .Оххххххх дано скоро да се включи момиче ,което може да ти помогне и да я разчете.ПХ-то е в норма (те е до 8.0).А иначе като брой сперматозоиди в мл. трябва да е > 20 000 000 ,А като брой в еякулата трябва да е >40 000 000.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #253 -: Април 06, 2010, 21:36:09 pm »
Т.е като гледам,тези компоненти са ви в норма :wink: :P
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #254 -: Април 07, 2010, 08:46:58 am »
Според мен СГ на anekdot не е достоверна, защото за първи път виждам такъв завиден резултат от 94% нормални форми. Иначе броя е добре, ако границата е 20 млн/мл, но ако границата е 50 млн/мл картинката не е чак така розова. Референтната стойност на нормокинетичните е 50%.
Моят съвет е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО повторете СГ в клиника по стерилитет и препоръчително, даже задължително е да е разширена с морфология по Крюгер.
Само тогава ще може да се каже има или няма проблем!!!


Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #255 -: Април 10, 2010, 00:48:39 am »
Не е разширена  :(
Има ли момичета от Бургас да помогнат къде можем да отидем за по достоверни резултати  :?
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #256 -: Април 10, 2010, 12:46:29 pm »
Здравейте, момичета. Преди 6 месеца правихме спермограма в не специализиана клиника и резултатите бяха лоши. 4 месеца партньора ми пи хранителна добавка и сега направихме нова в клиниката на Владимиров вече. Бих искала да пусна тук езултатите, но допуснахме една грешка. Аз реших, че ако пуснем обикновена спермограма някакъв общ процент морфология ще се изследва, а то се оказа, че не е така. Трябвало е явно да пуснем разширена по Крюгер, защото като резултат сега имаме всичко, но не и морфология. Все пак ще ви помоля за мнението ви по другите показатели.
Период на полово въздържание- 4 дни
Обем на еякулата- 2,6 мл (норма 2<N<6 мл)
Ph- 7,6 (7,2-8)
вискозитет- 1 (до 2 см)
концентрация на сперматозоиди- 16 млн/мл (норма >20х10^66 в мл)
Общ брой сперматозоиди в еякулата- 41,6 (норма >40x10^66 )
Обща подвижност на сперматозоидите- 60 %
-сперматозоиди с нормокинеза в%- 51 (>50%)
-сперматозоиди с хипокинеза в%- 9%
-сперматозоиди с акинеза в%- 40 %
брой нормокинетични сперматозоиди- 8 160 000 (> 10x10^66)
общ брой нормокинетични - 21 216 000 (>20x10^66)
аглутенация- не
агрегация- не
левкоцити- 2-3 (под 1x10^66)
епителни клетки- <1
еритроцити и др- не
желатинови конгломерати- не
незели клетки на спермогенеза- не
Диагнозата е Олигозооспермия
Първата спермограма която правихме процента на номрокинетичните беше 18%, на акинетичните-62%. След резултата ни казаха, че понеже при мен нещата са ок директно сме за инсеминация. Морфологията там беше 6 % по СЗО при норма >20%
Или клиниката в която ходихме е дала грешни резултати, или партньорът ми се е повлиял от добавката.
В новата спермограма виждам, че концентрацията е под нормата, както и левкоцитите са повишени. В момента лекуваме хламидии, възможно ли е да е от това? Той си изпи антибиотика след даването на пробата. Всички условия в периода на въздържание са спазени- без алкохол и антибиотици. Понеже при нас преди година и месец, два имаше естествено забременяване след като направихме първата спермограма получихме шок от резултата. Искам да попитам също смятате ли, че ако действително морфологията е 6% има някаква възможност за естествено забременяване при тези данни от горната спермограма? Знам колко важна е морфологията, съжалявам, не съм знаела, че никакъв показател такъв няма в тази клиника при обикновена спермограма  :( За съжаление не сме от Сф и доста трудно се организира и това ходене, за да направим още една вече разширена. Не знам за тази тема ли е поредния ми въпрос, но ми се иска да продължи да взема добавката + нещо за подобряване на морфологията, вероятно Спимен?
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #257 -: Април 10, 2010, 12:58:38 pm »
Здравей Алекстраза ето това изречение дава отговор на повечето от въпросите ти.
Преди 6 месеца правихме спермограма в не специализиана клиника и резултатите бяха лоши.
В една не специализирана кллиника по стерилитет тези който правят спермограмите са микробилози, те не са специализирали в тази област и в повечето случай данните са некоректни.
Браво, че сте правили Сг в специализирана клиника, лошо е, че не сте пуснали морфология.Следващия път когато решите да отидете просто се обади по телефона и питай какво представлява обикновенната, разширената и т.н. И ние сме от провинцията и ходихме в клиниката на Владимиров, наистина е трудна организацията, но става ;)
За естествено забременяване с ниска морфология има много примери във форума, даже мисля, че и самите момичета ще се включат.
За добавките аз не мога да помогна съжалявам.

Успех :)

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #258 -: Април 10, 2010, 13:09:15 pm »
Здравей, magi. В някаква степен се доверих на първата, понеже лаборанта или мед. лице (не знам точно професията й) разбрах, че е работила преди при Стаменов. Преслава Маркова се казва, но това са подробности. Знам за няколкото примера във форумите за спонтанно забременяване при ниска морфология, трудно ми е да се абстрахирам от тези няколко месеца напрежение, а партньорът ми е още по- лабилен. Имах нужда от малко кураж  :wink: Понеже с него не живеем заедно и ми диктува резултатите по телефона да попитам- при обикновената наистина ли няма абсолютно никакви данни за морфология??
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #259 -: Април 10, 2010, 16:32:24 pm »
Има, но пак трябва да е правена на правилното място, критериите там са по СЗО и ако е направена на правилното място може да покаже в общи линии има или няма проблем!
Да, може да се е повлиял от добавките и начина на живот. С тази СГ спокойно можете да правите и "нормални" опити и инсеминация. И да, може да си пие още добавки. Съпруга ми дълго време взимаше геритамин.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com