0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #140 -: Ноември 12, 2009, 13:31:20 pm »
Според мен трябва да се направи в специализирана клиника. Аз не видях колко е бр. в 1 мл.?
Спокойно, обърнете се към специалист. За съжаление не мога да помогна с координати. Аз лично посещавам София- Владимиров, макар че съм от Търговище.

Късмет
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #141 -: Ноември 12, 2009, 13:39:47 pm »
Според резултатите: общият брой сперматозоиди е 17 500 000 в 1 мл (при норма 60-120 млн/1мл). Именно този показател ме притеснява.
Благодаря за отговората ти bebo79


Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #142 -: Ноември 13, 2009, 11:56:56 am »
Здравейте момичета !как мога да се свържа с д-р Даскалова?Има ли някой актуалният и телефон, или тел. на клиниката ?Благодаря ви :)

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #143 -: Ноември 13, 2009, 13:19:44 pm »
Здравейте момичета !как мога да се свържа с д-р Даскалова?Има ли някой актуалният и телефон, или тел. на клиниката ?Благодаря ви :)

0898995532-д-р Даскалова
032634463- "Медикус Алфа"


Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #144 -: Ноември 13, 2009, 13:29:37 pm »
Мерси джиджи!
Тъкмо ги бях  намерила и в библиотеката на "зачатие"

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #145 -: Ноември 13, 2009, 13:35:00 pm »
 :wink: успех на прегледа!


*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #146 -: Ноември 13, 2009, 17:18:20 pm »
Според мен трябва да се направи в специализирана клиника.

Подкрепям. Защо няма анализ и на морфологията? Само брой и подвижност, дори да са добре, се обезсмислят ако има проблем с морфологията.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #147 -: Ноември 13, 2009, 18:18:24 pm »
Здравейте!
Днес съпругът ми си прави спермограма (след 4,5 дена въздържание) в обикновена лаборатория и ето ги резултатите:
pH: 8 (норма 7-9)
количество: 3,5 мл (норма 2-4)
седимент: 3-4 левкоцита, ед. епителни клетки
време на втечняване: 55 мин
подвижни сперматозоиди: 75% нормокинеза (норма 70-90%); 10% хипокинеза (норма 0-12%); 15% акинеза (норма 10-20%)
общ брой сперматозоиди: 17.500.000 (норма 60-120млн/1мл)
Много сме притеснени за последния показател. Надяваме се да е грешка, защото преди 2 години пак бяхме правили спермограма и всичко беше ОК.
Търся малко успокоение от ваша страна и координати на добри клиники в Плевен или Варна (живеем в Русе и тук почти няма къде да отидем)
Благодаря!
Аз също съм от Русе спермограми,както и SDI тест правим в Плевен.Това са координатите на клиниката   http://www.ivfpleven.com/index.php?l=25
За съжаление в Русе няма добри специалисти по стерилитет.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #148 -: Ноември 14, 2009, 00:04:09 am »
Момичета имате ли някакъв коментар по тази спермограма?
Казаха, че освен обема всичко друго е добре.

Спермограма-резултати:

Обем на еякулата:1.2мл (2.0-6.0)
ph: 7.6
вискозитет:2

концентрация на сперматозоиди:   82млн./мл   
общ брой на спермат. в еякулата:    98.4млн.
обща подвижност на спермат.:    66%
    -с нормокинеза  52%
    -с хипокинеза   14%
    -с акинеза      34%

брой нормокинетични спермат.:  42 640000
общ брой на нормокинетични сперат.:  51 168000

по Крюгер
с нормална морфология-22% (>14%)
с отклонения в морфологията-78%

   от тях
   -23% спермат. с главични дефекти

   -20% спермат с шийни дефекти

   -17% спермат. с опашни дефекти

   -16% спермат. с цитоплазмен остатък

   -2% клетки на сперматогенезата

Teratozoospermia index 1.23    (нормални стойности <1.6)

Заключение: Normozoospermia. Hypovolemia.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #149 -: Ноември 14, 2009, 00:09:08 am »
уха, бравос бе
супермен
къде даде пробата човека, дали не сте изляли част от еякулата
може и от притеснение нещо
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #150 -: Ноември 14, 2009, 13:38:34 pm »
уха, бравос бе
супермен
къде даде пробата човека, дали не сте изляли част от еякулата
може и от притеснение нещо


Правихме я в Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София" . Пробата е взета на място и няма къде да е излята. :? Сигурно е от притеснение нещо, защото той сутрин е много труден, човека :lol:
Направо тези резултати ми върнаха усивката. :D Защото му откриха Варикоцеле 3-та степен и док каза да не очакваме чудеса.
Сега поне проблема си остава само в мен.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #151 -: Ноември 15, 2009, 01:10:45 am »
:D Защото му откриха Варикоцеле 3-та степен и док каза да не очакваме чудеса.
Сега поне проблема си остава само в мен.[/color]

От колко време опитвате?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #152 -: Ноември 15, 2009, 19:18:28 pm »
:D Защото му откриха Варикоцеле 3-та степен и док каза да не очакваме чудеса.
Сега поне проблема си остава само в мен.[/color]

От колко време опитвате?

Заедно от година и половина, като имаше бременност миналата година по това време, но аз имам доста проблеми.
Иначе като цяло се боря 7г. за дете.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #153 -: Ноември 15, 2009, 22:15:40 pm »
Питах, защото ние също изкарахме една отлична спермограма февруари месец - Нормозооспермия, верно без морфология, и една лоша сега - Олиготератозооспермия с 3% морфология. Пратиха ни при Кацаров със съмнения за варикоцеле, понеже при варикоцелето имало такива драстични разлики между спермограмите - ту добри, ту лоши...

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #154 -: Ноември 17, 2009, 21:00:37 pm »
Здравейте!
Лутането из интернет ме доведе при вас.
Първата спермограма на мъжа ми в АГ болница Варна беше с 2 % подвижност при нормални останали показатели - asthenozoospermia тежка степен. Веднага спря цигарите, сменихме бельото с памучно, започна да закусва с "бърканица" и да си прави студен душ. От клиниката ни посъветваха да направим още една спермограма на др. място и отидохме при проф. Нанов. Там резултата беше с 40 % подвижни от които 80 % с нормална морфология. Изписа му: undestor 40 mg, parmodel 2,5 mg., tukoferol 400 mg. и L-carnitin. За съжаление undestor не мога да го намеря никъде из аптеките. Ще съм ви безкрайно благодарна ако някой има информация дали го има някъде из аптеките или от къде мога да го поръчам.
Също така искам да попитам нормално ли е да се изписа лечение с хормонални таблетки след като не са пускани никакви изследвания на хормоните му, а само на базата на спермограмата?
 
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #155 -: Ноември 18, 2009, 04:35:08 am »
tuput-lupur, съвсем не по въпросите, които задаваш, но 80% читава морфология ми звучи невероятно. Допустимо ми се струва, ако са 80% от 40-те % подвижни, което е 32% от общия брой.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #156 -: Ноември 18, 2009, 08:34:05 am »
tuput-lupur,за проф.Нанов съм чела само негативни мнения.Не би трябвало да пие хормон.таблетки без да са изсл.хормани.А защо потърсихте точно него?Във Варна има още 2 клиники където можете да пуснете СГ.Моето лично мнение е да не се доверявате на тоя лекар.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #157 -: Ноември 18, 2009, 10:09:47 am »
tupur_lupur, от личен опит ще ти кажа, че Нанов не е удачен избор. Явно човека не си променя леченията на сляпо, разликата е, че при нас имаше и инжекции  :lol: Е, разбира се не приложихме лечението и потърсихме друго мнение. Защото въпросите, които си задаваш ти, си задавах и аз. Реалната ни спермограма беше далеч от тази на Нанов, неговата беше със завишени показатели. Освен това ни казаха, че ако бяхме приложили лечението, положението щеше да се влоши много. Спред мен, по-добре направете контролната спермограма при Сариев.
Успех !
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #158 -: Ноември 19, 2009, 21:31:25 pm »
Благодаря за отговорите!
От АГ-то ни препоръчаха проф. Нанов и затова отидохме там. Но явно добрия резултат ... не се знае колко е добър :( Ще видим какво ще кажат в АГ-то и дали ще правим другаде или пак при тях. Целувки момичета и явно няма да купуваме нищо (и без това не можем да намерим лекарствата)до второ мнение.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #159 -: Ноември 19, 2009, 21:57:53 pm »
За съжаление undestor не мога да го намеря никъде из аптеките.
Не знам дали ще помогна, но тук може да се купи, изисква регистрация: http://apteki-optima.com/?cid=87&productID=699