0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #120 -: Септември 14, 2009, 14:18:16 pm »
бубка,
ти си знаеш вече, че на тези СГ не може да се вярва; най-добре във варна си я направете; или в най-близкия град, в който има клиника по стерилитет;
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #121 -: Септември 25, 2009, 18:27:50 pm »
Здьравейте момичета. Редовно ви чета, но досега май не съм писала.
След 2 години неуспешни опити за бебче и 4 лечения за поликистоза за мен ( сега имам пак за 5-ти път) днес направихме спермограма на мъжа ми. Резултатите са следните:
въздържание - 3 дни
Обем : 3,0 mL ( 1,5-5,0 мл. нормално)
концентрация: 80х10 на 6-та мл.
подвижност : 2%
прогресивна подвижност: 0-1
Общ брой 240 Х 10 на 6-та
рН 7,7
вискозитет: нисък
цвят: норма
частици: минимално
кръгли келтки: < 1х10 на 6-та мл.

Морфология:
Нормални норми: 46%
Описание на абнормните форми:
1. изтънени главички - 14 %
2. Окръглени главички - 14 %
3. Цитоплазматични капчици - 5 %
4. Акрозомални дефекти - 1 %
5. Шийни дефекти - 12 %
6. Опашни дефекти - 8 %

Комантар : Единични подвижни сперматозоиди в еякуацията, при нормални останали параметри.
Диагноза : Asthenozoospermia - тежка степен

Търсих в интернет, но все пак искам да попитам н а какво може да се държи тази ниска стойност  на подвижните сперматозоиди? Лекаря каза да се спрат цигарите, но възможно ли е само от това да е, когато останалите показатели са в норма?
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #122 -: Септември 25, 2009, 23:41:07 pm »
Задължително е да се спрат цигарите. Някакво лечение предложиха ли ви - антиоксиданти, витамини, аминокиселини? Вече има и комплексни препарати, които комбинират всички необходими съставки, които подпомагат сперматогенезата и повишават оплодителната способност. Причините занамалената подвижност може да са много и различни - прегряване, токсини, стрес, възпаление и т.н и т.н. Спермограмата е правена в клиника по стерилитет нали?
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #123 -: Септември 26, 2009, 17:22:22 pm »
Да,в "Медицински център за асистирана репродукция" към Аг болница (Варна). За сега не ни предписаха никакво лечение, защото аз съм с поликистоза и ми назначиха ред изследвания (хормони и хламидия за сега, след тях цветна снимка) и след резултатите отиваме с всички изследвания и тогава ще се види какво ще се прави. Ден първи без цигари, четах и че трябвало спорт и широки памучни боксерки... студени душове... Мерси за отговора, а аз ще споделя ако има нещо ново :) и все пак няма да са ни излишни мнения и коментари :)
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #124 -: Октомври 01, 2009, 03:53:24 am »
Здравейте, пише Ви един много притеснен мъж.
Накратко нашата история :
Съпругата ми има дете от преден брак. С мен има един спонтанен аборт и вече почти 2 години нямаме и нямаме резултат. Извършихме всички необходими изследвания в центъра по инвитро оплождане в София при д-р Владимиров. При нея това включваше хормони, проходимост, микробиология и всичко е ОК. При мен се извърши разширена спермограма с включена морфология по Крюгер. Коментарът за моя резултат от страна на доктора ми се стори неясен.
Чувствам се ужасно от това, че проблема си е вероятно моя мъжки фактор.
Моля ако разбирате и може да тълкувате спермограма да ме посуветвате дали изобщо да опитваме по нормалния начин или да минаваме на специализирани процедури.

Резултати от спермограма:

Въздържание - 5 дни
Обем на еякулата 2мл.
pH - 7.3
Цвят и вискозитет - нормални
Време на втечняване - 30 мин
Концентрация на сперматозоидите - 68 млн./мл.
Общ брой на сперматозоидите в еякулата - 136 млн.
Обща подвижност на сперматозоидите - 69%
-нормокинеза - 54%
-хипокинеза - 15%
-акинеза - 31%

Брой нормокинетични сперматозоиди /мл. 36'720000
Общ брой нормокинетични 73'440000
Аглутенация - не
Агрегация - не
Левкоцити 4-5
Епителни клетки <1
Еритроцити и други - не
Желатинови конгломерати - не
Незрели клетки на сперматогенезата - не

Морфология по Крюгер

12% сперматозоиди с нормална морфология
88% сперматозоиди с отклонения

от тях
 30% с главични дефекти
  - аморфни главички 16
  - микроцефалия 12
  - макроцефалия 10
  - двойни главички 4
  - главички с елонгирана форма 6
  - отсъствие на акрозома 18
  - малка акрозомна област 19
  - вакуолизация 8
  - елонгирана постакрозомална област 7
 
 19% сперматозоиди с шийни дефекти
  - пречупени шийки 31
  - аморфни шийки 36
  - асиметрично залавяне 33

 24% сперматозоиди с опашни дефекти
  - пречупени опашки 39
  - спираловидни опашки 53
  - двойни опашки 8
 
 13% сперматозоиди с цитоплазматичен остатък
  - проксимален 92
  - дистален 8
 2% клетки на сперматогенезата

Teratozoospermia index 1.31 (Normozoospermia)










*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #125 -: Октомври 01, 2009, 09:01:17 am »
Здравей, Томи, мисля, че при тази диагнза Teratozoospermia е добре индексът да е < или = 1.6, което при теб е така. Normozoospermia означава, че нещата са наред.

Ако не се лъжа, морфологията по Крюгр е 12% (при граница 14% и нагоре), което не е сериозен проблем.

Дано съм права, все пак нека и други момичета се изкажат. Според моете скромно мнение резултатите не са зле.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #126 -: Октомври 02, 2009, 11:04:04 am »
Томи,мисля ,че притеснението ти не е много основателно. Разбира се спермограмата не е чак цвете,но на днешно време колко ли са такива?! Ако засилиш спорта и здравословния живот скоро ще бъде доста по-добре,според мен. На мъжа ми втората спермограма специално беше ама доооста по-зле. Пожелавам ви успех!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #127 -: Октомври 06, 2009, 18:39:45 pm »
Здравейте,

Днес записах мъжът ми за спермограма в петък. Правили сме снощи секс, значи според мен през деня в петък е три дни и половина някъде. Разбрах за алкохола, ще му кажа да не пие нищо до петък. Днес обаче нещо го драскаше гърлото и му дадох Фервекс. Въпросът ми е дали Фервекса влияе на спермограмата и дали е проблем ако го пие евентуално. Важно ми е да я направи в петък, понеже ще имам среща с лекаря за инсеминация евентуално в понеделник и да знаем какво е положението.
Ще я правим в клиника Малинов, да знаете кога стават резултатите?
Предварително благодаря момичета!
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #128 -: Октомври 07, 2009, 14:57:19 pm »
По принцип СГ стават готови за около 2 часа, но зависи от натоварването на ембриолозите (+/- 30-60минути).
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #129 -: Октомври 29, 2009, 16:52:13 pm »
Момичета, разгледайте този продукт и кажете мнението си. Не съдържа ли всичко необходимо в едно? Притеснява ме това, че витамините не са в достатъчно количество. Витамин Е е 170 мг общо в трите капсули, които се вземат за деня. Не трябва ли да се приема в повече за терапевтични цели?
http://www.fertilaid.bg/index.php?p=1&type=menformula
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #130 -: Ноември 05, 2009, 13:22:09 pm »
Мислите ли,че е нормално спермограма правена след 2 дни въздържание,с малко бира и цигари може да има високи стойности на антиспермални антитела и 3 месеца по-късно с 3 дни въздържание,без алкохол и малко цигари всичко да е наред?Спермограмите са правени в една и съща клиника.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #131 -: Ноември 05, 2009, 18:20:16 pm »
Мислите ли,че е нормално спермограма правена след 2 дни въздържание,с малко бира и цигари може да има високи стойности на антиспермални антитела и 3 месеца по-късно с 3 дни въздържание,без алкохол и малко цигари всичко да е наред?Спермограмите са правени в една и съща клиника.
Не съм специалист, но доколкото знам на спермограмата влияят не само нещата, които си изредила, например влияе грип, настинка, прием на лекарства и други.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #132 -: Ноември 05, 2009, 22:14:49 pm »
Момичета имам нужда от съвет. Днес приятелят ми беше при д-р Кацаров и излезе ново 20! Варикоцеле 3-та степен. Трябва да направим спермограма, за да видим какви ще са резултатите, за да се прецени веднага ли ще се наложи операция или след време.
Кацаров е препоръчал "София" за разширената спермограма, а аз се чудя дали да не е Надежда?
Моля ви споделете мненията си.

П.п Сега видях, че всъщност става въпрос за клиниката на Владимиров, а аз си мислех за Мазнейкова и хич не ми се искаше да ни стъпва крака там.
Сега съм спокойна, ще отидем там в  Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София"
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 00:06:19 am от Nataly* »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #133 -: Ноември 06, 2009, 10:32:22 am »
Успех, Нат!


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #134 -: Ноември 06, 2009, 10:57:14 am »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #135 -: Ноември 06, 2009, 12:34:39 pm »
Тъкмо се зачудих защо си писала тук.  :crossfingers: и от мен!

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #136 -: Ноември 07, 2009, 10:57:11 am »
Мъжа ми прави сперматограма в АГ.Варна,бяха му казали да се въздържа 3 дни но не му казаха да не пие алкохол-така че той си пи през тези дни.Резултатите бяха NORMOZOSMERMIA-можем ли да считаме тази диагноза за вярна???Благодаря!
   
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #137 -: Ноември 07, 2009, 11:30:12 am »
Алкохола влошава показателите,пък вашите са добри,тъй че всичко е наред.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #138 -: Ноември 07, 2009, 12:35:23 pm »
Тъкмо се зачудих защо си писала тук.  :crossfingers: и от мен!
Защото проблемите при нас никнат като гъби. :?
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #139 -: Ноември 12, 2009, 12:55:13 pm »
Здравейте!
Днес съпругът ми си прави спермограма (след 4,5 дена въздържание) в обикновена лаборатория и ето ги резултатите:
pH: 8 (норма 7-9)
количество: 3,5 мл (норма 2-4)
седимент: 3-4 левкоцита, ед. епителни клетки
време на втечняване: 55 мин
подвижни сперматозоиди: 75% нормокинеза (норма 70-90%); 10% хипокинеза (норма 0-12%); 15% акинеза (норма 10-20%)
общ брой сперматозоиди: 17.500.000 (норма 60-120млн/1мл)
Много сме притеснени за последния показател. Надяваме се да е грешка, защото преди 2 години пак бяхме правили спермограма и всичко беше ОК.
Търся малко успокоение от ваша страна и координати на добри клиники в Плевен или Варна (живеем в Русе и тук почти няма къде да отидем)
Благодаря!