0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мили момичета,
Много се извинявам да неи досаждам,но Имам няколко въпроса към вас:
през 14 дни след трансфера в болнични ли бяхте?От къде ги взех и каква диагноза ви писаха?
На 21 ден ми биха Диферелин,7 дни след лапарото ми, а още не ми е  дошъл цикъла-това ще забави ли  започването на ИКСито ми на 04.06.07?
Акушерките ли правят сондаж на матката и на кой ден?Боли Ли много?Не може ли с упойка?
Пункцията и трансфера не са ли с упойка и те?Защо казват,че е гаден сондажа?А гадна ли е акупунктурата?
Мъжете ви само за даването на спермата ли идват -в смисъл има ли нужда от тях по време на другите манипулации,че моя сега е в голям работен екшън ,а се тревожи и как ще се чуствам аз по време на Манипулациите.
Благодаря на всички и Бог да е с нас!
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #1 -: Май 31, 2007, 10:26:12 am »
Отговарям на част от въпросите, по които имам идея:

Аз бях болничен след трансфера, дадоха ми го в клиниката - още от пункцията всъщност, колкото дни кажа аз. Диагноза - стерилитет.

Мъжката половинка трябва да е на разположение в момента след пункцията за даване на материал. В останалото време - присъствието му е пожелателно.

Пункцията е с упойка (краткотрайна пълна упойка, много по-лека от тази на лапарото), а трансферът е без, въпреки че при определени обстоятелства може и със.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #2 -: Май 31, 2007, 10:28:55 am »
На мен ми правиха сондаж, точно преди трансфера.
Не усетих никаква болка!
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #3 -: Май 31, 2007, 10:31:54 am »
Angy_baby, хайде по ред на номерата:

1. през 14 дни след трансфера в болнични ли бяхте?От къде ги взех и каква диагноза ви писаха? - от деня на пункцията от клиниката ти издават болничен за 7 дни, нямат право на повече. Моят болничен не беше с диагноза "ИКСИ", нещо друго беше, ама честно казано не си спомням. След това, за да си продължиш болничния, трябва да отидеш до ДжиПи-то, което да ти даде направление за Гинеколог, и той да ти даде нов болничен

2. На 21 ден ми биха Диферелин,7 дни след лапарото ми, а още не ми е  дошъл цикъла-това ще забави ли  започването на ИКСито ми на 04.06.07? - не знам, аз бях по къс протокол

3. Акушерките ли правят сондаж на матката и на кой ден?Боли Ли много?Не може ли с упойка? - на мен сондаж не са ми правили (аз съм при д-р Владимиров), но четох от момичетата, че изобщо не боли (разгледай предишните АРТ темички.

4. Пункцията и трансфера не са ли с упойка и те? - Пункцията с пълна упойка, трансфера - не. Трансфера не боли, няма нищо страшно.

5. Мъжете ви само за даването на спермата ли идват -в смисъл има ли нужда от тях по време на другите манипулации - Моето мило беше плътно с мен, но това е по негов личен избор  :lol: Трябва да бъде с теб в деня на пункцията (за да даде веднага след това материал, и да ти помогне да се прибереш, защото след упойката малко или много си ошашавен). Иначе е хубаво като мине трансфера да има някой с теб да си говорите, или пък да си носиш книжка, защото след него трябва да лежиш - при мен беше лежане час и половина, без да мърдам, по гръб на магарето... нали се сещаш каква скука и съклет те обзема  :lol: :lol: :lol:

Та така душата, няма нищо страшно в цялата работа, едни големи  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: от мен, и чакаме хубави вести  :bighug:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #4 -: Май 31, 2007, 10:37:55 am »
1. Не съм ползвала отпуска, но не ми се еналагало да се разправям с шефове. Сама си играя тази роля. :D
2. Важно е да ти дойде преди 04.06, но не е фатално, ако се забави. Действието на Диферелина е 28 дни. При мен последния път дойде ден преди първия преглед. Отложихме старта с 2 дни, за да се изчисти матаката.
3. Сондажът се прави от доктора. Усеща се леко бодване, но въобще не е нетърпимо. Само за секунда е.
4. Пункцията е с пълна 10-15 минутна упойка. После може да имаш лека болка, като менструална същия и евентуално следващия ден.
Трансферът въобще не се усеща. Няма упойка, само инжекция но-шпа половин час преди това.
5. Единствена в деня на пункцията е необходимо присъствието на мъжа ти.
6. Акупунктурата не боли, важно е да помага. :wink:
Късмет и повече спокойствие.
И най-важното - положителен 9 месечен резултат.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #5 -: Май 31, 2007, 10:57:38 am »
Мили момичета,
благодаря Ви много!!!
 :bighug: :bighug: :bighug:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #6 -: Май 31, 2007, 12:40:11 pm »
Angy, стиснати палци и от мен за успешна процедура и след месец да видиш две точици ;)


Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #7 -: Май 31, 2007, 12:46:37 pm »
Аз си взех няколко дни болнични и няколко дни отпуск след трансфера.

Сондажът - не усетих нищо, докторът беше много внимателен.

Пункцията - с лека упойка, събуждаш се свежа.

Мъжът ми дойде с мен единствено в деня на пункцията, за да даде материал. Не съм искала да идва с мен всеки ден и да губи по 2-3 часа в досадно чакане.

Нама нищо страшно.
УСПЕХ!
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #8 -: Май 31, 2007, 13:34:16 pm »
Колко дни след ИКСИ ви дойде мензиса, защото вече е 51 ден и не ми идва?
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #9 -: Май 31, 2007, 14:33:26 pm »
Kotkata тестовете отрицателни ли са?На мен след второто икси си ми дойде на 14 ден.
/img][/url]
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #10 -: Май 31, 2007, 15:05:27 pm »
Колко дни след ИКСИ ви дойде мензиса, защото вече е 51 ден и не ми идва?
И на мен след като спрах утрогестана ми дойде на 3 ден, т.е. 14 ден след трансфер.
*
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #11 -: Май 31, 2007, 15:43:26 pm »
Анджи ами момичетата са ти отговорили на всички въпроси вече.
Аз мога само да добавя, че акупунктурата не боли, почти не ги усещаш иглите, толкова са тънки!

Успех и от мен!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #12 -: Май 31, 2007, 15:53:40 pm »
На 14 ден след трансфера ми дойде и от тогава вече 51 дни нямам цикъл.
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #13 -: Май 31, 2007, 15:55:38 pm »
Отиди на лекар! Аз имах закъснение и се оказа, че съм направила голяма киста  :(
Дано при тебе не е така, но все пак - задължително на преглед!

lb2f
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #14 -: Май 31, 2007, 16:40:31 pm »
Анджи, не мога да отговоря на въпросите ти, защото и моето първо инвитро предстои, започваме стимулацията другата седмица. Явно ще се водим заедно, и дано накрая се похвалим с положително резултати!

А какво представлява сондажа? Досега на мен не са ми споменавали нищо по този въпрос.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #15 -: Май 31, 2007, 16:49:50 pm »
Сондажа дава ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важна информация. Според мен това трябва да е задължителна процедура преди ИКСИ/ИН ВИТРО.
Не боли, прави се с катетър, много е вероятно док да го направи без дори да разбереш.
Ако не ти е правен, настоявай да ти направи.
Желая ти успех! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #16 -: Май 31, 2007, 17:02:29 pm »
Сондажа дава ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важна информация. Според мен това трябва да е задължителна процедура преди ИКСИ/ИН ВИТРО.
Не боли, прави се с катетър, много е вероятно док да го направи без дори да разбереш.
Ако не ти е правен, настоявай да ти направи.
Желая ти успех! :D

 :good_post:

lb2f
*
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #17 -: Май 31, 2007, 20:27:17 pm »
Сондажа дава ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важна информация. Според мен това трябва да е задължителна процедура преди ИКСИ/ИН ВИТРО.
Не боли, прави се с катетър, много е вероятно док да го направи без дори да разбереш.
Ако не ти е правен, настоявай да ти направи.
Желая ти успех! :D
Съгласна съм с първото - абсолютно!Но за това,че не боли...ами не при всички момичета минава безболезнено... :?

Котката - на мен също първия цикъл след иксито беше доста дълъг -след като на 15ти ден от трансфер ми дойде,вече следващия цикъл- за който говориш и ти,ми дойде на 36ти ден 8O,(за сведение нормалния ми цикъл е 26-27 дни).Но 51 дни са повечко,дали наистина не е най-добре да отидеш на преглед все пак,хем да се успокоиш(дай боже всичко да е наред!) :crossfingers:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #18 -: Май 31, 2007, 21:43:49 pm »
Angy_baby, миличка, знаеш, че нямам опит с тези процедури и не мога да съм ти от полза!
Най-искрено ти желая успех и много късмет!
Стискам ти палци!
:crossfingers: :bfp: :cloud9: :babyflips:
И да се похвалиш първо на мен!!!
:bighug: yahoo_17 :balk_21:



Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #19 -: Юни 01, 2007, 12:08:18 pm »
Сондажа дава ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важна информация. 

За размера и разположението на матката предполагам, или?
Иначе е възможно тази процедура да е предвидена, но просто да не са ми казали.