0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #20 -: Юни 01, 2007, 12:10:06 pm »
За дълбочината на матката и начина на вкарване на катетъра. Така ммогат да се предвидят трудни трансфери или особености на шийката.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #21 -: Юни 01, 2007, 12:10:31 pm »
Да питам момичетата, които са правили инсе и инвитро - този сондаж, щом е с катетър, не е ли като правенето на вътрематочна инсеминация пак с катетър? Ако е това, хич не боли ;)


Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #22 -: Юни 01, 2007, 17:46:32 pm »
Привет на всички!
Информация за формата и дълбочината на матката, също така и за разположението на цервикса и кръвоснабдените (доставя се повече кислород и хранителни вещества) места в матката, които са най-подходящи за трансфера и евентуална имплантация може да се получи и с 3D Доплеров ехограф.
В чужбина (в частност Германия, моя опит) се прави такова изследване преди пукцията. Като съвсем обикновен ехографски преглед е.
Отделен е въпроса,че не се поема от касата и трябва да заявиш че желаеш такова изследване на собствени разноски.
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #23 -: Юни 02, 2007, 08:37:15 am »
Болничният може да се издаде от който ден искаш, диагноза "ИКСИ" или "Инвитро" май няма :?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #24 -: Юни 02, 2007, 10:35:18 am »
Болничният може да се издаде от който ден искаш, диагноза "ИКСИ" или "Инвитро" май няма :?

За тези диагнози наистина няма болничен, дори за пункцията не знам дали се полага ден. Обикновено се вписва друга диагноза - 'възпаление на яйчниците' или нещо подобно. Една поредна недомислица е да не е предвиден болничен при подобна процедура, но както и да е..
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #25 -: Юни 02, 2007, 11:06:46 am »
Болничният може да се издаде от който ден искаш, диагноза "ИКСИ" или "Инвитро" май няма :?

На мене точно Ин витро ми пишеше на болничния.

lb2f
*
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #26 -: Юни 02, 2007, 11:20:16 am »
Сондажът, който са ми правили беше с упойка и предполагам, че се прави и дилатация на шийката, затова.
Иначе болнични дават след деня на трансфера - 14 дни домашно лечение, а през дните преди стимулацията и по време на пункцията също има болничен.
Диагнозата, която ми бяха писали през взички опити е Sterilitas primaria.
Мъжът е необходим само в деня на пункцията - от там нататък е нужен само за  морална подкрепа и да тича ако нещо се наложи :)
Как ще се чувстваш през времето на манипулациите зависи от теб - болка няма. Всичко е емоция, но голяма. Най-сериозния ми момент от процедурата винаги е бил денят, в който правя тест.
Успех ти пожелавам!
« Последна редакция: Юни 02, 2007, 11:23:40 am от cygnus »
*
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #27 -: Юни 02, 2007, 11:30:30 am »
Доколкото знам, Angy_baby ще прави икси при д-р Стаменов. Болничният който там дават е за 7 дни, считано от деня на пункцията. Лично аз съм взимала 2 такива - единият беше с диагноза "Хоспитализация с цел изкуствено осеменяване", а другият с диагноза "Пункция на фоликули".
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #28 -: Юни 02, 2007, 12:37:05 pm »
Да питам момичетата, които са правили инсе и инвитро - този сондаж, щом е с катетър, не е ли като правенето на вътрематочна инсеминация пак с катетър? Ако е това, хич не боли ;)
Ами да ти кажа има разлика. Аз при инсето усетих някаква макар и малка болка, но при сондажа и трансфера нищо не усетих.
*
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #29 -: Юни 02, 2007, 13:07:46 pm »
Ами да ти кажа има разлика. Аз при инсето усетих някаква макар и малка болка, но при сондажа и трансфера нищо не усетих.
Диде, искаш да кажеш, че сондажът и трансферът са по-безболезнени от едно инсе!? Е, благодаря ти, даде ми кураж, че и аз се бях подплашила за този сондаж! А пък инсета съм правила толкова много....

*
Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #30 -: Юни 02, 2007, 13:45:52 pm »
единият беше с диагноза "Хоспитализация с цел изкуствено осеменяване"
олеее, това звучи отвратително :? особено като се има предвид че го даваш на работодателя си...

Анджи, мила, и аз като душка не мога да отговоря на въпросите ти, но ти стискам мноооого палци икси-то да мине леко и да е успешно, разбира се.
Чакам с нетърпение добри новини!!!
С теб съм!
 :bighug:

Re: Няколко въпроса за това как протича ИКСИто
« Отговор #31 -: Юни 02, 2007, 15:15:31 pm »
Ами да ти кажа има разлика. Аз при инсето усетих някаква макар и малка болка, но при сондажа и трансфера нищо не усетих.
Диде, искаш да кажеш, че сондажът и трансферът са по-безболезнени от едно инсе!? Е, благодаря ти, даде ми кураж, че и аз се бях подплашила за този сондаж! А пък инсета съм правила толкова много....
ами за мен усещането беше такова.
Аз бях много изплашена, но напразно :)