0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тестове на овулационния календар!
« Отговор #140 -: Март 21, 2006, 01:59:55 am »
Цитат на: cygnus
Фрешче, ще излиза термометърче в деня, преди който се е покачила температурата при определени условия.
Това термометърче ще излиза след като установи наличие на покачване на темпратурата и задържане в поне от 3 дни по-висока от 0,1 градуса, в сравнение с максималната от предходните 6 дни.  Ще се появява в деня преди скока на температурата в една долна графа както останалите символчета.
Фрешче, всички знаем какво е овулацията - не можем да се доверим на проста аритметика само, това ще е нещо като помощник само, кога ти се е покачила температурата. Още не е интегриран обаче, но и това ще стане възможно най-скоро. Не знам как работи ФФ, но в никакъв случай не искам нашия календар да подвежда.
Най-лесната работа на един софтуер е да му се сложи няква проста аритметика, която показва - ето в този ден ти е овулацията, а колко е вярно това, на кой му пука -важното е да показва на всеки овулация и всички да са щастливи (има и такива календари). Покачването на температурата е признак че овулацията е настъпила, но не от най-точните. Както и може да има овулация и отделяне на годна яйцеклетка без да е било отчетено покачване на температурата по този метод. В медицината 2 и 2 не е 4 а темпратурния метод не е точен, а само ориентировъчен.
Затова решихме всеки да си дефинира овулацията сам, а ако на своя глава реши да се придържа само и единствено на температурния помощник (появяването на картинката с термометърчето) - сам поема отговорността за това. Овулационния календар не е стъклена топка :)



Сигнусче аз имам следния въпрос. От скоро започнах да си измервам температурата. Старая се да е по едно и също време. Търсих това термометърче, което да ми подскаже кога се покачва температурата, но уви не го открих. Значи ли това, че не е активно при мен или просто не съм я измервала както трябва? Или просто не трябва да разчитам на този  FAM метод.  :roll:
*
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #141 -: Март 21, 2006, 09:44:57 am »
Цитат на: deni_one
Търсих това термометърче, което да ми подскаже кога се покачва температурата но уви не го открих. Значи ли това, че не е активно при мен или просто не съм я измервала както трябва? Или просто не трябва да разчитам на този  FAM метод.


Здравей,
в тази тема се описват нещата които ще бъдат направени в календара. Този температурен помощник е едно от нещата които искаме да добавим със сигурност към него за да е по лесно определянето на датите с евентуална овулация, но още не е направен, така че не го търси - няма го.

Поздрави
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #142 -: Април 02, 2006, 19:37:42 pm »
Имам въпрос4е относно календара.Възможно ли е да си го сваля и да го ползвам без да влизам в интернет?
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #143 -: Април 02, 2006, 19:45:46 pm »
Цитат на: kareliya
Имам въпрос4е относно календара.Възможно ли е да си го сваля и да го ползвам без да влизам в интернет?

Не - това е предимството на календара, не се връзваш с определен компютър, а можеш да го ползваш от целия свят.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Тестове на овулационния календар!
« Отговор #144 -: Април 02, 2006, 19:46:58 pm »
Цитат на: kareliya
Имам въпрос4е относно календара.Възможно ли е да си го сваля и да го ползвам без да влизам в интернет?



не, не е възможно. календарът е он-лайн базиран.
но можеш да си изтеглиш локално на компютъра досега въведените данни - във формат на Ексел или текстов файл.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #145 -: Април 04, 2006, 22:56:52 pm »
Цитат на: cygnus


Момичета, днес пуснахме тестовата версия на овулационния календар. Той ще бъде в тестови период до края на следващия месец (края на август) за да може ако има някакви проблеми да може своевременно да се решат. Искаме да ви помолим да го използвате максимално и да въвеждате Вашите реални или пробни данни.

За да го изпозлвате е нужно да се регистрирате в календара.

Потребителското име и паролата нямат нищо общо с регистрацията в сайта. Трябва наново да се регистрирате за календара. Отбележете при регистрацията своите данни коректно. Като влезете ще ви се отвори Вашия "личен календар", в който като кликнете върху датата ще ви се отвори страничката за всеки ден, в който да въвеждате информацията за деня. Когато кликнете върху "лични графики" ще се отвори списък с Вашите цикли и чрез кликване върху всеки от тях ще видите своята графика. Тя може да се анализира, отпечатва и представя на лекар.
Можете да си поставите лентичка генерирана от нашия календар, но преди това е нужно във профила на календара си да сте позволили Вашите графики да бъдат виждани от други потребители.

Моля ако забележите грешки, некоректно зареждане на страници, некоректно извеждане на данни и каквито и да е забележки пишете в темата! За нас е важно!

Моля ако имате предложения към следващата версия на календара споделете ги тук!

Ако имате въпроси по отношение на работата и принципите на овулационния календар задавайте ги тук ! Ще публикуваме подробна инструкция за работа с него!


Календарът е на адрес :

calendar.zachatie.org

След преминаване на тестовия период - края на август всичко ще се нулира и ще трябва да започнете отначало! Ако някоя от вас държи да й се запазят данните от тестовата версия за действителната нека пише на info@zachatie.org като напише потребителското си име от календара!


Надяваме се да Ви е полезен и с Ваша помощ да направим един хубав и полезен интерактивен инструмент за всички, които планират да имат бебче !
Искам да благодаря на мъжа на StefiZ, който отдели много време, труд  и желание овулационния календар да стане реалност!
Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #146 -: Март 09, 2007, 14:44:54 pm »
Zdraveite znae li nqkoi za6to ne moje da se vliza v kalendara ?moje bi v men e gre6kata :(
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #147 -: Март 09, 2007, 21:13:42 pm »
Пиши на кирилица. Какво пише?
Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #148 -: Март 09, 2007, 21:46:09 pm »
Zdraveyte!Kalendara vi super i mnogo se radvam che ste go sazdali.Az imam problem s moya cikal,nikoga ne mi idva na opredelena data i chesto pati mi se sluchva da imam cikal dvapati v meseca.Mnogo pati sam bila na lekar no vse mi kazvat che nemam nikakav problem.Az se registrirah yanoari mesec i za sega kalendara mi e super.
« Последна редакция: Март 09, 2007, 23:21:15 pm от beast »
Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #149 -: Декември 04, 2007, 10:20:41 am »
Момичета спешно ми трябва календара за 2008 но за разпечатване...
Моля Ви съдействайте ми?
*
Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #150 -: Декември 04, 2007, 12:08:16 pm »
Момичета спешно ми трябва календара за 2008 но за разпечатване...
Моля Ви съдействайте ми?
Това не го разбрах?
Трябва ти календарче за 2008-ма?
*
Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #151 -: Декември 05, 2007, 09:19:01 am »
beaste, имам проблем с отбелязването на тестовете за Ову. в календара - не запомня.
/>
*
Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #152 -: Декември 07, 2007, 17:42:17 pm »
beaste, имам проблем с отбелязването на тестовете за Ову. в календара - не запомня.
Tака като гледам си работи. Даже ти си записала 2 дни с отрицателен тест за овулация през последния месец.

Поздрави
*
Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #153 -: Декември 07, 2007, 19:28:35 pm »
Ставаше въпрос, че на 04,11,07 не искаше да ми запише положителния и все още не ще. На друга дата става, но на тази не. Какато и да е, не е нещо съществено.
Благодаря за отговора
/>
*
Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #154 -: Декември 10, 2007, 00:45:27 am »
Ставаше въпрос, че на 04,11,07 не искаше да ми запише положителния и все още не ще. На друга дата става, но на тази не. Какато и да е, не е нещо съществено.
Благодаря за отговора
Искаш да кажеш на 4.12.2007. Готово, вече си ок.

Поздрави
Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #155 -: Март 07, 2009, 03:36:30 am »
doide mi na 14to chislo i produlji 6 dena,t.e. do 20 koi den se pada ovulaciqta mi?
Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #156 -: Март 07, 2009, 08:24:40 am »
skase за да ти могонем трябва да ни дадеш малко повече инфо :wink:.
Но въпроса ти не е за тази тема.
Може да пишеш тук
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=21630.msg551404#new
И моля те пиши на кирилица :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #157 -: Март 07, 2009, 10:36:10 am »
doide mi na 14to chislo i produlji 6 dena,t.e. do 20 koi den se pada ovulaciqta mi?
Няма точно определена дата, на която да се падне овулацията от началото на цикъла ти,
така че да можем да ти кажем. Всичко е строго индивидуално.
Може да засечеш овулалцията с мерене на базална температура, тестове за овулация или фоликулометрия (ултразвуково проследяване при лекар).
*
Re: Тестове на овулационния календар!
« Отговор #158 -: Април 09, 2009, 03:48:44 am »
Този календар не показва ли кога ти е била овулацията,ако си си писал базалната температура