0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #20 -: Май 29, 2007, 14:37:59 pm »
Покрай забременяването станахме половин гинеколози, а сега трябва да се готвим и за педиатри... Да .. ... .....................
Абсолютно. Една приятелка наскоро това ми каза - ти мина гинекологията, сега минаваш педиатрията и после можеш да записваш второ висше медицина... За съжаление не е смешно, ама няма как, щом си майка трябва да си информирана.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #21 -: Май 31, 2007, 10:31:54 am »
моят Мартинчо от 4 дни започна да се буди нощем. той и преди се будеше по няколко пъти, но пийне водичка, лапне бибата и си заспи. а сега се буди напълно - става, почва да обикаля, хленчи, проплаква. като му дадем да яде и се успокоява.

мами на по-големи бебоци - имали ли сте такива епизоди на връщане на нощното ядене?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #22 -: Май 31, 2007, 12:20:50 pm »
Джам, добре дошла в мойта нощна приказка :lol: Моя синковец ми ги прави тези номера от едно известно време и изяжда по около 250 мл. мляко. След това заспива като къпан и спи до около 8.30-9.00 ч. И той така - става си в леглото, ревва с кански писък и чака шише. Като му го дадем, наяжда се и доволно отмърква пак. Това се повтаря в седмицата поне по 2-3 пъти и не знам на какво се дължи. Да не говорим, че вода и чай не иска изобщо и плюе шишетата, пищи все едно го колят и докато не дадем шише с мляко няма спокойствие. Нямам обяснение за това, а и не знам как може да се избегне. Уж яде достатъчно през деня. :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #23 -: Май 31, 2007, 12:51:01 pm »
Хайде пишете ме и мен в клуба ...  :x. Само че аз подло давам разредено кисело мляко и той го кара само на игра и леки забавления за около 10 мин. След това се оттеглям и го оставям с една книжка от плат и гумено кубче (защото за безшумни играчки :P) той си похленчва, побърборва и заспива.

Вече забравих къде бях чела, че в момент, когато има такива промени в поведението на детето за няколко дни, това означава, че минава на нов етап в развитието си

Днес на Никола му е черен ден в календара - сутринта - взимане на кръв, после при д-р Субев, където го мериха, теглиха, забелиха му пишката, че накрая и втория Пентаксим му сложиха и накрая детето вече просто нямаше сили да се разправя с нас ...
Справката показа, че Колето е 78 санта висок и тежи 11 килца  :oops:. По съвет на доктора следобедното ядене може да бъде само плодово като да съдържа задължително банан. Продължавам с готвенето със сигурност, защото всичко изкуствено или консервирано съдържало празни калории
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #24 -: Май 31, 2007, 12:59:09 pm »
Фусио, що пък задължително банан? ако трепери за калориите педиатърът, то бананът е баш калоричен плод. ама много калий у него, де...

добре де, Николас като шумулка и играе нощем - не ви ли пречи? ние сме в една стая и не се трае. тоест, аз си спя като пън, но мъжът ми изнемогва. оная вечер беше дежурен по ставане и само чух в просъница да стене - моля ти се, бе Марти, моля ти се.... ама Мартин безмилостен.

доволна ли си от този д-р Субев? къде практикува?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #25 -: Май 31, 2007, 13:20:44 pm »
Ние нощно хранене не сме връщали, от 2-3 месеца даже и за вода не се събужда, но пък от 2 седмици започна да заспива много трудно вечер. Уж й се спи, а не иска и реве ли реве, взимам я обратно в хола и е усмихната. Накрая се приспиваме със сешуара. Вчера си говорихме с баща й, че този сешуар трябва да го позлатим или паметник да му издигнем.  :DТой спасяваше малко положението при коликите, зъбите, а сега и със заспиването.
Д-р Субев има кабинет на ул. Иван Асен 52 - точно до пощата на 2 ет. Ние ходим там но при д-р Попниколова, от която съм супер доволна.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #26 -: Май 31, 2007, 13:36:52 pm »
Ами Джамке, подред:
Банана е калоричен, ама е хранителен и съдържа полезности. И за авокадо се сетих в последствие, ама забравих да питам. Мисля че държи на банана, щото насища, та Никола няма да ревне един час по-късно изгладнял.

И ние сме в една стая (все още, да му се не видят и майсторите и чудото  :x), ама ние с баща му спим като пънове - да не ни е уроки ... Пък и Николас (и аз така му викам) е шумен само като има неща за думкане накоколо. За това аз предвидливо бутам гумените кубчета  :wink: А онази нощ забелязах, че Хъки сяда пред леглото когато Никола е буден нощем и нещо души там, бута, Никола му се блещи - общуват си двамата - та може и кученцето да го забавлява де да знам... нали ти казвам аз заспивам като умряла.

От Субев съм много доволна защото обяснява като на идиот, внимателен е, държи на правилното хранене и изписва антибиотици в краен случай (за това последното нямам личен опит, каза ми го една друга майка). Сега, истината е, че слава богу ние досега не сме имали някакв сериозен проблем, за да имам по-дълбоки впечатления.
Приема в кабинета си, който се намира на Иван Асен №52
В очакване ....
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #27 -: Май 31, 2007, 14:22:40 pm »
Абе ние не сме от "по-големите" ама имаше един период от около 10-на дена дето се будеше към 1-2 часа и неще да заспи с биба, а само след като си поцоца малко. Слава богу отмина, та сега пак си се буди чак към 5 да папка :D

Фанинце, много си заразна да знаеш, вчера изкупих замразените зеленчуци на Бондюел от Хита, та сега ако усетите да се носи апетитна миризма от към Редута, да не се чудите - готвя :lol: :lol:
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #28 -: Май 31, 2007, 14:32:40 pm »
Фанинце, много си заразна да знаеш, вчера изкупих замразените зеленчуци на Бондюел от Хита, та сега ако усетите да се носи апетитна миризма от към Редута, да не се чудите - готвя :lol: :lol:

Аз тамън се чудех откъде идва тази апетитна миризма... ммм миам миам  :wink:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #29 -: Май 31, 2007, 14:34:51 pm »
па що не дойдеш да ни видиш и да те нагостим :D
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #30 -: Май 31, 2007, 15:26:31 pm »
Ахааа - ще видиш ти после какъв е рахат. Аз сега съм се затръшкала, че съм на 19-то бурканче (щото аз си ги записвам и номерирам)и имам още 12 дена спокойствие. После леееко ще видоизменям менюто, за което ще ви видоизменя своевременно.
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #31 -: Май 31, 2007, 15:35:35 pm »
абе то въпросът малко по за подфорум Хранене върви, ама тук сме се заприказвали - вие супа давате ли? аз се поучудих, че и двете педита споменаха да давам и супа преди пюрето на обяд, като супата се различавала от пюрето по това, че е постна и по-рядка. не знам какъв е смисълът, но днес пробутах за сефте малко супа от тиквичка - варена тиквичка с вода, егати супата! и момчето така каза, ама гладно, та я изяде. дадох 50 мл горе-долу, после и една копаня пюре. ша надебелеем :)
да се похваля, напомпила съм го добре моя кльощи, щото тоя месец е наддал 400 грама. горда майка!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #32 -: Май 31, 2007, 16:33:57 pm »
Здравейте,
и при нас е така със спането,Боби си спеше буквално от 8.30 до 7.30, но сега се буди в 1или 2 и пие по 200мл.Антъни се будеше само веднъж към 11-12 и после спеше до 6.30, сега се буди в 11, после в 2 и ако всичко е наред спи до 7.Поне си спят в отделна стая и дори и да се размрънкат понякога, аз се правя малко на разсеяна и в някои случаи пак се унасят.На Ант. му избиха няколко зъбчета едновременно и подозирам, че това е причината.А иначе режимът им стана много кофти, сутрин повторно спят от 10.30 до 12.30 или един после заспиват в 4 и спят до 5.30.В 8.30 в никакъв случай не са готови за лягане и вечерното заспиване се измества в 10.00.Но явно това са такива кризи на разтежа, дет им се викат.
опитах на еднодневно спане, не става...заспиват в 7 и после в 1 се разиграват :)
Аз давам супа понякога, морков, картоф, лук, грах, фиде, малко хлебче за гъстота, много добре се приема.
Иначе им готвя почти всеки ден, рядко ползвам готовите пюрета, нещо не са им фенове.
Понякога замразявам, но рядко.

Това е от нас, много здраве на бебоците и по-малко ядове за мамите




We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #33 -: Май 31, 2007, 17:06:26 pm »
Абе и аз давам супа - предимно зеленчукови, ама от време на време като готвя пилешка и му оставям от нея. Слагам малко сухар вътре. Знам, че се дава за разяждане един вид и да може да се премине към основното ядене вече с по-голям апетит. Моя си ги харесва супите и никога не отказва. Даже понякога повече яде супа отколкото пюре. А и като гледам детската кухня и тя е така - супа, второ и десерт. Има няк'ва логика и ще я намерим ние, ама да видим :lol:
Абе завиждам ви как спите, моя като се размрънка, аз не мога. Баща му си хърка спокойно, ама на мен ми е много зор. Добре, че милото от време на време се изнася с беса в другата стая, та и аз да рахатясам малко и да разбера какво е това нощен сън и има ли почва у нас :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #34 -: Май 31, 2007, 17:17:13 pm »
ние сме още малки за супи, но педиатърът каза по 20-30 мл. пилешки, телешки или зеленчуков бульон да й давам преди пюрето на обед. давал се за разяждане, пък бил и полезен, особено ако се вари месото с кокал. не съм й давала още но съм сварила и замразила на купчета бульонче от домашно пипенце :D
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #35 -: Май 31, 2007, 17:24:19 pm »
Гане, мисля, че до две годинки ще се регулира съня.Поне такива са моите наблюдения.Но пък после идва другото  бебенце :)

Ама живи и здрави,то това е животът.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #36 -: Май 31, 2007, 18:06:21 pm »
абе месен бульон много силно ми се вижда за бебета. пък и баш Десислава има ли нужда от отваряне на апетит? ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #37 -: Май 31, 2007, 18:29:59 pm »
е хубу де, отде купувате продукти за готвене или вече се налага да захранваме и нитратки. за Бондюел разбрах, но те стават само за момента. за замразяване стават само пресни зеленчуци. тоест веднъж размразено или се консумира веднага или в коша.
най-лесно се намират яйца, за месенце-трудна работа. все ми се иска докато мога да давам органични продукти.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #38 -: Май 31, 2007, 19:14:43 pm »
органични продукти в България - само от познати на село. само че, не е лесно, ако нямаш близки роднини, а дори и тогава не е сигурно. няма ветеринарен контрол за месото, например.
освен това, хората вече малко гледат животни, се оказа... за да ми намерят една пуйка, мои познати обиколиха 3 видински села, а самите те преди години гледаха пуйки. за заека също беше сложно. благинката вече свърши и сега не знам какво ще правя.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #39 -: Май 31, 2007, 20:11:02 pm »
jam, премина нощната игра при нас и се справих като просто преди 21:00 - 22:00 никакво лягане.
За супата :
Сварявам малко филе пилешко, няколко обелени картофа и 2-3 обелени моркова, като и картофите и морковите кисна предварително поне половин час във вода (уж да паднат нитратките). После пасирам с сварен жълтък и сухар и са доволни :) И се яде, чак на баща им му хареса ;)
« Последна редакция: Май 31, 2007, 20:13:00 pm от cygnus »