0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« -: Май 28, 2007, 14:35:28 pm »
Май започваме седмицата без седмична тема :oops: Нека бъде много слънчева, пълна с положителни тестове, с много здрави деца и весели изненади!
И скоро да замирише на море :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #1 -: Май 28, 2007, 15:08:58 pm »
И скоро да замирише на море :lol:

Ми то тука си мирише вече, не се трае :lol: Предната седмица плажуващите бяха само по пясъка, от тая са и във водата 8)

Здраве и хубаво настроение през седмицата!
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #2 -: Май 28, 2007, 15:31:17 pm »
Весела седмичка и от мен. Аз вече се записах за смяна на Китен от 01 юли. Така че да се готви морето :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #3 -: Май 28, 2007, 15:36:07 pm »
Ма има си хас да не мирише 8) Така ми е домъчняло за Варна вече :( Нямам търпение да се прибера :lol: Дано е хубаво времето та и ние да поплажуваме малко :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #4 -: Май 28, 2007, 15:37:11 pm »
Весела седмица! Аз планирам да ходя до Златни от 15 юни до към края на месеца!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #5 -: Май 28, 2007, 15:43:42 pm »
Весела седмица! Аз планирам да ходя до Златни от 15 юни до към края на месеца!

Ееее, Вени, може да спретнем една бебешка среща :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #6 -: Май 28, 2007, 15:47:38 pm »
Гане, кога се прибирате?
аз планирам едно ходене до Варна началото на юни, ако не мине котка път.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #7 -: Май 28, 2007, 16:16:18 pm »
Кацаме си на 11 юни и поне до 16-17и ще сме във Варна, ако не ми кажат нещо друго на феталната.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #8 -: Май 28, 2007, 16:48:52 pm »
Весела седмица и здрави бебчета и от нас!

Нас днес ни пуснаха от инфекциозното - откриха ни ешерихия коли. Дари беше един ден на системи(напълно излишно) и 5 дни на инжекции! Добре, че отделението си е направо ВИП, че иначе щях да избягам( в това имам опит)... Сега ще нося три дни подред аки и дано сме се изчистили, че там не стъпвам повече. Най-гадно е като слагат абокята - що не откачих! Изкарват те от стаята надалеч да не чуваш. Оставяш малката нищо неподозираща смехоранка и я нападат три-четири вампирки с игли и абокяти - сърцето ми се пръсна сто пъти - чак не се разплаках. После я намерих вързана за леглото, ревяща и много изплашена - не можех да я гушна - гадна работа! Дано им е спукала тъпанчетата от рев!!! Едва ли съм първата, която го преживява, но дано да съм последната в този форум!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #9 -: Май 28, 2007, 18:15:52 pm »
setakap, в коя инфекциозна болница бяхте - в София ли? за там съм чувала големи ужасии. и защо ви вкараха в болница заради Ешерихията? Мартин също имаше, но се лекува в къщи с антибиотик.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #10 -: Май 28, 2007, 18:39:21 pm »
Боже, боже, горкото маниче! Дано вече е добре!

Гане, къде ще правиш феталната, защо само до 17 си във Варна?
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #11 -: Май 28, 2007, 23:57:36 pm »
Вени, във Варна ще я правя. По принцип ще се прибирам при майка ми на Търново, само че всичко зависи от феталната и какъв специалист ще намеря в Търново, че се оказа, че "най-кадърните" в града имат единствени достъп до 3D-то. :? По принцип не ми се седи под опеката на свеки, а и знам че няма да ми помогнат и грам, а ще се натоваря повече отколкото ако се прибера при нашите. Та затова :oops:
Сетакап, дано се оправите бързо и да нямате повече проблеми!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #12 -: Май 29, 2007, 10:16:28 am »
Лелеее горкото Даре!
Ох, дано не ми се случи подобно преживяване, че каквато съм избухлива...

Сетакап, бързо оправяне миличка, че я какво време се е отворило, само за разходки  :lol:
В очакване ....
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #13 -: Май 29, 2007, 10:44:59 am »
аз също си резервирах от 13.06. за Марамарис и чакам с нетърпение. пожелавам на всички да отидят до морето, което и да е то... :)
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #14 -: Май 29, 2007, 11:06:18 am »
Привет. Ние планираме ходене на море през юли, все още не е ясно къде точно обаче. Преценихме, че е хубаво да бъде в къща с хубав двор, за да има Мия къде да вилнее и все още проучваме подобни варианти. Ако знаете подходящо място, споделете.
Сетакап, дано Дари да се оправи по-скоро. Напълно те разбирам и ти съчувствам. Няма по-ужасно нещо от това да видиш как по една или друга причина детето ти страда и е подложено на всякакви неприятни манипулации...
Ние прекарахме много добре почивните дни. Мия беше много благосклонна към мен и през всичките почивни дни ставаше към 10 без 15, което беше супер. Не помня от кога не бях спала до по-късно от 8 часа сутринта, та браво на девойката ми.
<br />[link=http:
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #15 -: Май 29, 2007, 11:23:09 am »
setakap, в коя инфекциозна болница бяхте - в София ли? за там съм чувала големи ужасии. и защо ви вкараха в болница заради Ешерихията? Мартин също имаше, но се лекува в къщи с антибиотик.

Лежахме в Русе - направен е ремонт по някаква програма и всичко е ново и много чисто. Заради пустото коли ни вкараха - понеже била едва на 4м. по-добре да я наблюдават. Естествено мен ме достраша да се опъвам и за по-сигрно полежахме там 5 дни...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #16 -: Май 29, 2007, 13:22:19 pm »
setakap, когато на Мартин му откриха Е.коли и гъбички в акито, беше едва на 2 месеца. педиатърката изписа антибиотик и антимикотично лечение в домашни условия. лекувахме го 8 дни (Бърди правилно ти е казал, антибиотично лечение под 8 дни за бебета не се практикува), гъбичките изчезнаха, Е.коли останаха, но в малко количество и резистентни към почти всички антибиотици, освен такива за венозно приложение.
всички лекари, с които говорих, бяха на мнение, че няма да лекуват повече и ще оставят организма сам да се пребори, защото Мартин нямаше клинични оплаквания. водеха го "здрав носител на Е.коли". след 3 месеца на контролната посявка вече нямаше бактерии.
никой не ни е предлагал болнично лечение, нито пък системи. аз и не бих се съгласила да вкарвам толкова малко бебе в Инфекциозна болница от страх да не си лепне нещо друго.
какво й имаше на малката, освен бактериите? някакви оплаквания? с какво ви лекуваха и какво толкова й наблюдаваха в болницата? хубаво е, че е било ремонтирано, ново и чисто, но въпреки всичко, имай едно наум като ти предлагат болнично лечение за бебе и малко дете. болниците имат своите минуси. нашата бактерия и гъбичкие ни бяха скъп сувенир от неонатологията на Майчин дом, например...
« Последна редакция: Май 29, 2007, 13:25:11 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #17 -: Май 29, 2007, 13:40:36 pm »
Дано малкото Дари да се оправя бързо, че дори не искам да си представям какво сте преживели :(

Да се похвалим, днес ни изби първото зъбче :D така че купона сега ще е пълен, като хапе и рани ще прави - кучето малко :lol:
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #18 -: Май 29, 2007, 13:42:19 pm »
Сетакап, и на мен ми предложиха същото лечение в същата болница когато Ели беше на 10 месеца.имаше 10 на 5 степен е.коли.аз отказах и не постъпих болница.Инфекционистите изписаха една камара лекарства, педиатърката не беше съгласна с тях.Първата имам предвид д.р Игова. Оставих организма сам да се пребори с помоща на малко Цитросепт капки.правила съм контроли след това - отрицателни.Според мен си избързала с болницата, но е добре че не си тръгнала от там с допълнително нещо.успех и целувки на Дарито.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #19 -: Май 29, 2007, 13:52:35 pm »
Яд ме е, че всичко се разви много бързо и нямах време да се посъветвам с вас. Станалото-станало, но дано всичко е наред, че ще ги избия... Покрай забременяването станахме половин гинеколози, а сега трябва да се готвим и за педиатри... Да .. ... .....................
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #20 -: Май 29, 2007, 14:37:59 pm »
Покрай забременяването станахме половин гинеколози, а сега трябва да се готвим и за педиатри... Да .. ... .....................
Абсолютно. Една приятелка наскоро това ми каза - ти мина гинекологията, сега минаваш педиатрията и после можеш да записваш второ висше медицина... За съжаление не е смешно, ама няма как, щом си майка трябва да си информирана.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #21 -: Май 31, 2007, 10:31:54 am »
моят Мартинчо от 4 дни започна да се буди нощем. той и преди се будеше по няколко пъти, но пийне водичка, лапне бибата и си заспи. а сега се буди напълно - става, почва да обикаля, хленчи, проплаква. като му дадем да яде и се успокоява.

мами на по-големи бебоци - имали ли сте такива епизоди на връщане на нощното ядене?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #22 -: Май 31, 2007, 12:20:50 pm »
Джам, добре дошла в мойта нощна приказка :lol: Моя синковец ми ги прави тези номера от едно известно време и изяжда по около 250 мл. мляко. След това заспива като къпан и спи до около 8.30-9.00 ч. И той така - става си в леглото, ревва с кански писък и чака шише. Като му го дадем, наяжда се и доволно отмърква пак. Това се повтаря в седмицата поне по 2-3 пъти и не знам на какво се дължи. Да не говорим, че вода и чай не иска изобщо и плюе шишетата, пищи все едно го колят и докато не дадем шише с мляко няма спокойствие. Нямам обяснение за това, а и не знам как може да се избегне. Уж яде достатъчно през деня. :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #23 -: Май 31, 2007, 12:51:01 pm »
Хайде пишете ме и мен в клуба ...  :x. Само че аз подло давам разредено кисело мляко и той го кара само на игра и леки забавления за около 10 мин. След това се оттеглям и го оставям с една книжка от плат и гумено кубче (защото за безшумни играчки :P) той си похленчва, побърборва и заспива.

Вече забравих къде бях чела, че в момент, когато има такива промени в поведението на детето за няколко дни, това означава, че минава на нов етап в развитието си

Днес на Никола му е черен ден в календара - сутринта - взимане на кръв, после при д-р Субев, където го мериха, теглиха, забелиха му пишката, че накрая и втория Пентаксим му сложиха и накрая детето вече просто нямаше сили да се разправя с нас ...
Справката показа, че Колето е 78 санта висок и тежи 11 килца  :oops:. По съвет на доктора следобедното ядене може да бъде само плодово като да съдържа задължително банан. Продължавам с готвенето със сигурност, защото всичко изкуствено или консервирано съдържало празни калории
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #24 -: Май 31, 2007, 12:59:09 pm »
Фусио, що пък задължително банан? ако трепери за калориите педиатърът, то бананът е баш калоричен плод. ама много калий у него, де...

добре де, Николас като шумулка и играе нощем - не ви ли пречи? ние сме в една стая и не се трае. тоест, аз си спя като пън, но мъжът ми изнемогва. оная вечер беше дежурен по ставане и само чух в просъница да стене - моля ти се, бе Марти, моля ти се.... ама Мартин безмилостен.

доволна ли си от този д-р Субев? къде практикува?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #25 -: Май 31, 2007, 13:20:44 pm »
Ние нощно хранене не сме връщали, от 2-3 месеца даже и за вода не се събужда, но пък от 2 седмици започна да заспива много трудно вечер. Уж й се спи, а не иска и реве ли реве, взимам я обратно в хола и е усмихната. Накрая се приспиваме със сешуара. Вчера си говорихме с баща й, че този сешуар трябва да го позлатим или паметник да му издигнем.  :DТой спасяваше малко положението при коликите, зъбите, а сега и със заспиването.
Д-р Субев има кабинет на ул. Иван Асен 52 - точно до пощата на 2 ет. Ние ходим там но при д-р Попниколова, от която съм супер доволна.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #26 -: Май 31, 2007, 13:36:52 pm »
Ами Джамке, подред:
Банана е калоричен, ама е хранителен и съдържа полезности. И за авокадо се сетих в последствие, ама забравих да питам. Мисля че държи на банана, щото насища, та Никола няма да ревне един час по-късно изгладнял.

И ние сме в една стая (все още, да му се не видят и майсторите и чудото  :x), ама ние с баща му спим като пънове - да не ни е уроки ... Пък и Николас (и аз така му викам) е шумен само като има неща за думкане накоколо. За това аз предвидливо бутам гумените кубчета  :wink: А онази нощ забелязах, че Хъки сяда пред леглото когато Никола е буден нощем и нещо души там, бута, Никола му се блещи - общуват си двамата - та може и кученцето да го забавлява де да знам... нали ти казвам аз заспивам като умряла.

От Субев съм много доволна защото обяснява като на идиот, внимателен е, държи на правилното хранене и изписва антибиотици в краен случай (за това последното нямам личен опит, каза ми го една друга майка). Сега, истината е, че слава богу ние досега не сме имали някакв сериозен проблем, за да имам по-дълбоки впечатления.
Приема в кабинета си, който се намира на Иван Асен №52
В очакване ....
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #27 -: Май 31, 2007, 14:22:40 pm »
Абе ние не сме от "по-големите" ама имаше един период от около 10-на дена дето се будеше към 1-2 часа и неще да заспи с биба, а само след като си поцоца малко. Слава богу отмина, та сега пак си се буди чак към 5 да папка :D

Фанинце, много си заразна да знаеш, вчера изкупих замразените зеленчуци на Бондюел от Хита, та сега ако усетите да се носи апетитна миризма от към Редута, да не се чудите - готвя :lol: :lol:
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #28 -: Май 31, 2007, 14:32:40 pm »
Фанинце, много си заразна да знаеш, вчера изкупих замразените зеленчуци на Бондюел от Хита, та сега ако усетите да се носи апетитна миризма от към Редута, да не се чудите - готвя :lol: :lol:

Аз тамън се чудех откъде идва тази апетитна миризма... ммм миам миам  :wink:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #29 -: Май 31, 2007, 14:34:51 pm »
па що не дойдеш да ни видиш и да те нагостим :D
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #30 -: Май 31, 2007, 15:26:31 pm »
Ахааа - ще видиш ти после какъв е рахат. Аз сега съм се затръшкала, че съм на 19-то бурканче (щото аз си ги записвам и номерирам)и имам още 12 дена спокойствие. После леееко ще видоизменям менюто, за което ще ви видоизменя своевременно.
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #31 -: Май 31, 2007, 15:35:35 pm »
абе то въпросът малко по за подфорум Хранене върви, ама тук сме се заприказвали - вие супа давате ли? аз се поучудих, че и двете педита споменаха да давам и супа преди пюрето на обяд, като супата се различавала от пюрето по това, че е постна и по-рядка. не знам какъв е смисълът, но днес пробутах за сефте малко супа от тиквичка - варена тиквичка с вода, егати супата! и момчето така каза, ама гладно, та я изяде. дадох 50 мл горе-долу, после и една копаня пюре. ша надебелеем :)
да се похваля, напомпила съм го добре моя кльощи, щото тоя месец е наддал 400 грама. горда майка!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #32 -: Май 31, 2007, 16:33:57 pm »
Здравейте,
и при нас е така със спането,Боби си спеше буквално от 8.30 до 7.30, но сега се буди в 1или 2 и пие по 200мл.Антъни се будеше само веднъж към 11-12 и после спеше до 6.30, сега се буди в 11, после в 2 и ако всичко е наред спи до 7.Поне си спят в отделна стая и дори и да се размрънкат понякога, аз се правя малко на разсеяна и в някои случаи пак се унасят.На Ант. му избиха няколко зъбчета едновременно и подозирам, че това е причината.А иначе режимът им стана много кофти, сутрин повторно спят от 10.30 до 12.30 или един после заспиват в 4 и спят до 5.30.В 8.30 в никакъв случай не са готови за лягане и вечерното заспиване се измества в 10.00.Но явно това са такива кризи на разтежа, дет им се викат.
опитах на еднодневно спане, не става...заспиват в 7 и после в 1 се разиграват :)
Аз давам супа понякога, морков, картоф, лук, грах, фиде, малко хлебче за гъстота, много добре се приема.
Иначе им готвя почти всеки ден, рядко ползвам готовите пюрета, нещо не са им фенове.
Понякога замразявам, но рядко.

Това е от нас, много здраве на бебоците и по-малко ядове за мамите




We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #33 -: Май 31, 2007, 17:06:26 pm »
Абе и аз давам супа - предимно зеленчукови, ама от време на време като готвя пилешка и му оставям от нея. Слагам малко сухар вътре. Знам, че се дава за разяждане един вид и да може да се премине към основното ядене вече с по-голям апетит. Моя си ги харесва супите и никога не отказва. Даже понякога повече яде супа отколкото пюре. А и като гледам детската кухня и тя е така - супа, второ и десерт. Има няк'ва логика и ще я намерим ние, ама да видим :lol:
Абе завиждам ви как спите, моя като се размрънка, аз не мога. Баща му си хърка спокойно, ама на мен ми е много зор. Добре, че милото от време на време се изнася с беса в другата стая, та и аз да рахатясам малко и да разбера какво е това нощен сън и има ли почва у нас :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #34 -: Май 31, 2007, 17:17:13 pm »
ние сме още малки за супи, но педиатърът каза по 20-30 мл. пилешки, телешки или зеленчуков бульон да й давам преди пюрето на обед. давал се за разяждане, пък бил и полезен, особено ако се вари месото с кокал. не съм й давала още но съм сварила и замразила на купчета бульонче от домашно пипенце :D
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #35 -: Май 31, 2007, 17:24:19 pm »
Гане, мисля, че до две годинки ще се регулира съня.Поне такива са моите наблюдения.Но пък после идва другото  бебенце :)

Ама живи и здрави,то това е животът.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #36 -: Май 31, 2007, 18:06:21 pm »
абе месен бульон много силно ми се вижда за бебета. пък и баш Десислава има ли нужда от отваряне на апетит? ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #37 -: Май 31, 2007, 18:29:59 pm »
е хубу де, отде купувате продукти за готвене или вече се налага да захранваме и нитратки. за Бондюел разбрах, но те стават само за момента. за замразяване стават само пресни зеленчуци. тоест веднъж размразено или се консумира веднага или в коша.
най-лесно се намират яйца, за месенце-трудна работа. все ми се иска докато мога да давам органични продукти.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #38 -: Май 31, 2007, 19:14:43 pm »
органични продукти в България - само от познати на село. само че, не е лесно, ако нямаш близки роднини, а дори и тогава не е сигурно. няма ветеринарен контрол за месото, например.
освен това, хората вече малко гледат животни, се оказа... за да ми намерят една пуйка, мои познати обиколиха 3 видински села, а самите те преди години гледаха пуйки. за заека също беше сложно. благинката вече свърши и сега не знам какво ще правя.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #39 -: Май 31, 2007, 20:11:02 pm »
jam, премина нощната игра при нас и се справих като просто преди 21:00 - 22:00 никакво лягане.
За супата :
Сварявам малко филе пилешко, няколко обелени картофа и 2-3 обелени моркова, като и картофите и морковите кисна предварително поне половин час във вода (уж да паднат нитратките). После пасирам с сварен жълтък и сухар и са доволни :) И се яде, чак на баща им му хареса ;)
« Последна редакция: Май 31, 2007, 20:13:00 pm от cygnus »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #40 -: Май 31, 2007, 20:23:54 pm »
jam, премина нощната игра при нас и се справих като просто преди 21:00 - 22:00 никакво лягане.
За супата :
Сварявам малко филе пилешко, няколко обелени картофа и 2-3 обелени моркова, като и картофите и морковите кисна предварително поне половин час във вода (уж да паднат нитратките). После пасирам с сварен жълтък и сухар и са доволни :) И се яде, чак на баща им му хареса ;)


Дони, колко пъти на ден спите?
Пиши, ако можеш, как минава един ваш ден да се ориентирам малко, че с таткото имаме противоречия в колко часа да си лягат.С две бебета сякаш е по-трудно да се направи режим, а като си имат план, е много по-удобно за всички.

Целувки на малките.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #41 -: Май 31, 2007, 20:33:13 pm »
Cygnus, знам за вашия режим, но при нас той не върви.
Мартин става сутрин в 6:00 - 6:30. първо спане към 8:30 до към 10:00. второ спане от 13:30-14:00 до към 15:30. съответно, към 20:00 часа вече е уморен и кисел. не мога да го държа буден до 22 часа. преди, при същия режим, си спеше без да иска едене посред нощ.

а за супата да попитам - с каква гъстота се получава крайният резултат? по колко даваш на ядене и кога? самостоятелно ядене ли е или преди основното?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #42 -: Май 31, 2007, 20:54:28 pm »
оф, тая седмица аз най-много спамя темата, ще прощавате :)

живот и здраве, другата седмица мислим да отидем до Варна с принца. та се замислих, ако не дай Боже, се наложи да ни трябва педиатър, добре е да знам предварително на къде да се насоча.

майчета от Варна, да ми препоръчате място, където да намерим добра педиатрична помощ при нужда?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #43 -: Май 31, 2007, 20:58:15 pm »
Аз мога само да ти препоръчам моята приятелка. Иначе при друг не съм ходила. Ако се засечем мога да те запозная лично с нея. Ще имаш удоволствието да се запознаеш с педиатър-пулмолог :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #44 -: Май 31, 2007, 21:00:27 pm »
Гане, ние на 10-ти се връщаме, така че, за съжаление май няма да се засечем, както разбирам от графика ти. но ако мислиш, че тя няма да има нищо против, моля те да ми пратиш нейните координати на ЛС.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #45 -: Май 31, 2007, 21:05:32 pm »
jam, на д-р Александров съпругата е педиатър. Не й знам телефона, но имам на д-р Александров, а може боровинката да има нейния. Директно за Варна ли сте, през нас няма ли да минете?

Emi, аз вече съм на работа, но режима е почти същия както преди да тръгна (преди 1 месец). Ставане в 7:30. Попарка към 8:00 - 9:00. Към 10:00 плод или плодово пюре и после спане до обяд (12:30-13:00 - кухнята). По някое време следобяд спане, кой когато му се приспи. Като се върна от работа (16:30) - правя каша с пасиран плод, ядат и излизаме. Като се върнем - последно ядене (20:30-21:00) обикновено млечна каша, тоалет и лягане. Иначе си играят на манеж за игра или в проходилките за малко. Понякога прескачат някое спане, но като цяло не се будят един от друг, макар че не винаги спят по едно и също време.

Целувки на сладурите!
« Последна редакция: Май 31, 2007, 21:10:42 pm от cygnus »
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #46 -: Май 31, 2007, 21:06:34 pm »
Слушш ся, сватя, айде да не тръгваш с мисълта, че ще се запознаваш с варненските педита а, ко ша кайш?  :fighting: :bonk: :nono: :crazy: :balk_149: :balk_132: :balk_77:

имаш ли нужда от още човечета или ме разбра? :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #47 -: Май 31, 2007, 21:07:54 pm »
Джам, имаш ЛС! По принцип те са колежки и приятелки със съпругата на д-р Александров, така че ако тя не може да помогне - може и при нея да отидеш. Ама за предпочитане е да не ти се налага.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #48 -: Май 31, 2007, 22:44:53 pm »
живот и здраве, другата седмица мислим да отидем до Варна с принца. та се замислих, ако не дай Боже, се наложи да ни трябва педиатър, добре е да знам предварително на къде да се насоча.

сестро, сестрооо, по една матрица сме правени :D ние като решихме да се разделим с малчо, за сефтето закарахме майка ми с Криско при  вуйчо и вуйна-тя педиатър, баща и-също. двойна застраховка, а?
хит номер 2: оставих грижливо написан режима на хлапето с менюто и молба да се спазва :D

такива схеми са ми в главата понякога, че се плаша и се чудя кой ли ми се смее, докато аз си правя плановете...
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #49 -: Юни 01, 2007, 00:24:24 am »
Нещо започвам да се чудя дали нощното будене е свързано с възрастта или със сезона или не знам с какво - ама и ние от няколко дни сме на променен режим нощем. Направо давам заето от недоспиване. Дано да е по-кратък период и да започва да спи дребосъчко, че ще тупна някъде. И е същата картинка - трябва да яде, ама лошото е, че и след това не е сигурно кога ще заспи.
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #50 -: Юни 01, 2007, 04:08:30 am »
Честит празник на всички дечица!!!

Да са ни живи и здрави! Да папкат и да спинкат, големи да порастнат!!!

« Последна редакция: Юни 01, 2007, 04:18:43 am от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #51 -: Юни 01, 2007, 08:21:25 am »
Честит празник на всички бебоци!

Днес сме пред парламента на протест!
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #52 -: Юни 01, 2007, 09:33:37 am »


Честит празник на малки и големи, всички непорастнали деца!
Щастливо детство на най- хубавите- децата от Зачатие!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #53 -: Юни 01, 2007, 09:46:42 am »
Честит празник на всички слънчеви дечица!
да растат умни, здрави и щастливи :D



ми, до тук ми стигат уменията

бел.мод. а така как е? ;)
« Последна редакция: Юни 01, 2007, 10:14:54 am от jam »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #54 -: Юни 01, 2007, 10:18:39 am »
честит Ден на детето!
да са весели и здрави всички деца по света!

« Последна редакция: Юни 01, 2007, 10:57:44 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #55 -: Юни 01, 2007, 10:19:29 am »
 :D
благодаря.
до сега търсих как се слагат снимки, но не намерих. имаше го някъде...
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #56 -: Юни 01, 2007, 10:20:08 am »
Честит празник на всички мамини джудженца!
Цитат
хит номер 2: оставих грижливо написан режима на хлапето с менюто и молба да се спазва
Ман, ами и аз правя така  :oops:... ми то според мен си е редно ...Аз имам и списък за излизане, залепен на вратата...  :oops: :oops:А,и още нещо - Криско да даде малко коса на Колето, а? Хем на него да не му пречи, хем Никола на човек да заприлича  :lol:. Много е сладичък - Криско имам предвид.

Стефи, дай отчет за резултата от готвенето, де

Сетакап - малееееееееееееееее колко е сладка онази дребната на снимките - много, ама мно-го!
« Последна редакция: Юни 01, 2007, 10:22:56 am от Fussii »
В очакване ....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #57 -: Юни 01, 2007, 10:29:17 am »
Честит празник на всички дечковци!
Да растат много щастливи и игриви!
Днес е ден за купуване на нови играчкииииииииии :blob10:

Аз бабите така съм ги свикнала със списъци, че ако забравя се чувстват неспокойни.
Пък и така имам база да се карам като пропуснат нещо :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #58 -: Юни 01, 2007, 10:50:29 am »
:D
благодаря.
до сега търсих как се слагат снимки, но не намерих. имаше го някъде...

като пишеш съобщението, отгоре на полето за текст има купчина бутончета. точно над думата Кредор има едно бутончне Вмъкни картинка. там излизат таговете, между които трябва да зададеш url адреса.
бе аз твойта снимка оправих, ама моята не мога нещо... борбата продължава.

пууу, успях. значи, от snimka.bg не ще да ги показва, а от bgphoto.net стана.
« Последна редакция: Юни 01, 2007, 10:59:26 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #59 -: Юни 01, 2007, 11:18:23 am »


Е щом със снимки вървят поздравите, ето и от нас един Честит Първи Юни  :lol: :lol:
В очакване ....
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #60 -: Юни 01, 2007, 11:20:35 am »
Здравейте. Честит празник на всички малки сладурчета. Ето 1 поздрав и от Мия:

Фуси, що не каза че ти трябва коса преди 10 дни?! Wink Сега вече сме подстригани и няма откъде да дадем, ама преди имахме в изобилие.
Джам, аз давам супа от 2-3 месеца. Правя крем супа обикновено с комбинация от различни зеленчуци, понякога слагам и сирене в супата. Мия много обича да я хапва.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #61 -: Юни 01, 2007, 11:23:04 am »
Честит празник на всички Малчовци.
Да са живи и здрави, много обичани и жизнени.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #62 -: Юни 01, 2007, 11:44:39 am »
Честит празник на всички малки калпазани и калпазанки!
Да са много здрави и щастливи! И вие покрай тях!
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #63 -: Юни 01, 2007, 12:33:19 pm »
Честит празник на всички сладури и сладурани!
Да си ви живи и здрави!
Ех, много са красиви всичките не мога да им се нагледам пу пу пу
(то се знае, че бебетата на Зачатие са най-хубавите)

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #64 -: Юни 01, 2007, 12:37:39 pm »
Честит празник на всички бебоци, това е първият им(за повечето)1 ЮНИ .
Нека да растат здрави, щастливи,безгрижни, послушни и ящни за радост на мама и тати.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #65 -: Юни 01, 2007, 13:46:15 pm »
честит празник и от нас на всички малчовци, на следващия първи юни да са мноооого повече :D

Фусинка, Десита щеше и купичката да си изяде днес :lol:
много й хареса пюрето приготвено от мен - картоф, карфиол, царевица, морков и съвсем малко масло :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #66 -: Юни 01, 2007, 13:49:01 pm »
Стефанке, отде взе карфиола, царевицата и моркова?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #67 -: Юни 01, 2007, 14:01:46 pm »


Да не останем по-назад!

Карфиол имам малко замразен, моркови - пресни, царевица?

Амам мого дребни ми излизат тия снимки!
« Последна редакция: Юни 01, 2007, 14:03:29 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #68 -: Юни 01, 2007, 14:22:35 pm »
Честит празник на всички малки сладурковци!!!
:balk_7:

Да са ви живи и здрави и много да ви радват!
Щастливо детство, много палави и лудешки игри.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #69 -: Юни 01, 2007, 14:23:11 pm »
А пък аз знам една ужасно хубава новина, която ще разберете и вие до края на деня, ама ще изчакам главните герои сами да си кажат

 :jump12:

ох ще се пукна   :balk_159:
В очакване ....
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #70 -: Юни 01, 2007, 14:30:11 pm »
Фуси, стига с тия "гадни" номера.  :D
Искам да знам. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #71 -: Юни 01, 2007, 14:31:54 pm »
А пък аз знам една ужасно хубава новина, която ще разберете и вие до края на деня, ама ще изчакам главните герои сами да си кажат

 :jump12:

ох ще се пукна   :balk_159:

Е..........ама си Начи.... що само пускаш мухите , а?
мен ми се налага да си тръгна след час... и после нямам комп, как ще рабзера новината. 3 дена ще се пръсна от любопитсвно... Их ама си значиииииииии.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #72 -: Юни 01, 2007, 14:33:56 pm »
И на мен ще ми се спука любопитника беееееееее  :oops:  :lol:
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #73 -: Юни 01, 2007, 14:34:45 pm »
Честит празник на всички деца!
Нека разстат здрави, усмихнати и много обичани!

*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #74 -: Юни 01, 2007, 14:40:22 pm »
Честит 1 юни на малките сладури и сладурани! Много да ви радват, здрави и щастливи да растат и много много да ви радват!

Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #75 -: Юни 01, 2007, 14:41:50 pm »
Фанииииииии!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #76 -: Юни 01, 2007, 14:54:28 pm »
Стефанке, отде взе карфиола, царевицата и моркова?

ми замръзени на Бондюел бе душата :D (по съвет на главния готвач - Фани)  :lol: :lol:
ама ако знаете колко вкусно стана, чак на мен ми идеше да го изям :D

Фанке, ти сега какво, искаш да се изпонатръшкаме половината от любопитство ли, А? :P
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #77 -: Юни 01, 2007, 14:56:23 pm »
 :balk_177:

Нааа на на нааааа нааааа


П.С
ако това ви утешава и аз едвам стискам  :lol:
В очакване ....
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #78 -: Юни 01, 2007, 15:15:51 pm »
хубу де, поне кажи в тая тема ли да дебна :lol:
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #79 -: Юни 01, 2007, 15:18:28 pm »
заболя ме пръста да рефрешвам бе Фани :lol:
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #80 -: Юни 01, 2007, 15:20:17 pm »
заболя ме пръста да рефрешвам бе Фани :lol:

И мене  :lol:

lb2f
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #81 -: Юни 01, 2007, 15:30:29 pm »
Честит празник на всички дечица!

Да са много здрави и щастливи!

Да растат само в мирни и спокойни времена!
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #82 -: Юни 01, 2007, 15:30:55 pm »
Добреее - малко жокери - не в седмичната тема, но в "Дългоочакваната" дебнете  :P
И то в края на работния ден
В очакване ....
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #83 -: Юни 01, 2007, 15:43:53 pm »
Май още нечия мечта се е сбъднала! Ей че хубави новини тая пролет!!!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #84 -: Юни 01, 2007, 16:04:10 pm »

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА!

То не е ли вече края на работния ден  :lol:
То аз си мисля за едно момиче, дано да е тя.Всъшност нека да изчакаме, така е по -интересно...
« Последна редакция: Юни 01, 2007, 16:07:27 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #85 -: Юни 01, 2007, 16:15:21 pm »
Отивам да дебна...  :balk_199:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #86 -: Юни 01, 2007, 16:24:19 pm »
Аз излизам, ама като се върна........!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #87 -: Юни 01, 2007, 16:47:55 pm »
Еееееееееее направо вече не издържам 8)
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #88 -: Юни 01, 2007, 17:01:45 pm »
  Фусиииии, за убиване си ей! :D Хвърли ни бомбата и сега се спотайваш. :ask:

 
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #89 -: Юни 01, 2007, 17:02:29 pm »
То и работния ден приключва... голяма си калпазанка Фуси  :lol:

lb2f
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #90 -: Юни 01, 2007, 17:05:02 pm »
И от нас една снимка и пожелание за Весел празник на всички дечица и родителите им :-)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #91 -: Юни 01, 2007, 17:11:29 pm »
:babydust: Честит Празник на всички, малки и големи ДЕЦА! :babydust:



Да е пъстър и весел живота ви, като милион разноцветни балони!

 :grouphug2: :grouphug2: :grouphug2:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #92 -: Юни 01, 2007, 17:50:16 pm »
Фуси, Фуси - хитруша си ти! Запали фитила и беж! да те няма! Я, виж колко жени се навъртат и дебнат?! А ти си се кискаш отстрани! Лошо, лошо момиче! :D
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #93 -: Юни 01, 2007, 18:17:33 pm »
Честит празник на всички съкровища.
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #94 -: Юни 01, 2007, 19:56:11 pm »
И кво стана, че работния ден свърши пък нищо не виждам.
Ей Фусиньо, как ми провокира любопитството  :balk_161:, ся и сън нема ме лови  :balk_187:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #95 -: Юни 01, 2007, 20:19:35 pm »
Направо ми се развали вечерята!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #96 -: Юни 01, 2007, 22:12:29 pm »
Извинявай те, че така се намесвам във вашата тема макар и със закъснение, но искам да поздравя всички бебета на Зачатие. Да бъдат живи и здрави за радост на мама и тати.
Днес едно бебе на Зачатие има рожден ден. Дани - дъщеричката на novalexa навършва 1 год. Тя е тяхното голямо чудо.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #97 -: Юни 01, 2007, 22:35:15 pm »
Честит рожден ден на Дани. Да е жива и здрава и да не спира да радва мама и татко :happy_birthday_1:
Честит празник на всички дечица. Да са живи и здрави и много усмихнати. Това ни е подаръка от баба за празника. За ужас на баща и звука е ужасно силен а тя не спря да дрънка цял ден :lol:

Обещаващ талант е , но посягаме към чашката от рано,хм 8)

Иначе се постарахме днес на малката да и е хубаво. Разходихме се в парка Займов, защото ни е най-близо. Замеряхме гълъбите с пуканки и си разкървавихме венеца от удар с количката. То не е уу аа и бяс. Иска да сяда и се хваща в количката и сяда. Ходи я спри. И ако не и дам ни разбират в другия край на парка :?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #98 -: Юни 01, 2007, 22:42:24 pm »
Честита рожденичка, novalexa :)
Пожелавам й много здраве, щастие и весели игри :)
Целувки!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #99 -: Юни 01, 2007, 22:51:48 pm »
Честит празник на всички красиви деца от Зачатие! Нека винаги радват с усмивките си и да носят само щастие! Нека има още много такива щастливи картинки по страниците на форума!
Честит рожден ден на Дани! Да е жива и здрава, да расте здраво и послушно дете и да носи много щастие на мама и тати!
Ето ни и нас във вихъра на шетането :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #100 -: Юни 01, 2007, 23:09:39 pm »
Честит празник на Навалекса и нейното малко красиво чудо!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #101 -: Юни 01, 2007, 23:12:23 pm »
Честита първа годинка на красивата дъщеричка на novalexa! да е здрава и щастлива!

аз да се похваля - моят синковец избра деня на детето за първите си стъпки в посока напред (е, с подкрепа, разбира се). от 3 месеца обикаля странично, но до днес не схващаше какво значи това да ходиш напред. като го сложех на земята и го подканех да тръгне - той подгъваше крака да слиза долу да пълзи.
а днес, изведнъж - тръгна! вярно, държа го отзад за гащеризона, но много уверено защапука. вече ме боли кръста, ще купувам каишки за куче.

а Фани е гадина, такъв спам втори път няма да допусна!  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #102 -: Юни 02, 2007, 09:27:09 am »
Честит рожден ден на Дани  :D
Момичета, прекрасни дечица имате  :D Да са Ви живи и здрави!

lb2f
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #103 -: Юни 02, 2007, 09:37:46 am »
Дано да съм те разкрила, Фуси.
Честита лентичка на Фоксче. Да е лека, безоблачна и спокойна тази велика емоция...


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #104 -: Юни 02, 2007, 10:30:57 am »
Честито и от мен.Нека всички малки чудеса стават все повече.Наздраве и на мамите и татковците.
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #105 -: Юни 02, 2007, 10:45:37 am »
а Фани е гадина, такъв спам втори път няма да допусна!  :lol:

Ама аз.... таковата...тя...новоизлюпената майка е виновна - ей сега ще и звънна да ме отсрами
В очакване ....
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #106 -: Юни 02, 2007, 11:59:53 am »
Честита първа годинка на малката Дани! Да порасне здраво и щастливо дете.
Май още няма новина, а?....
<br />[link=http:
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #107 -: Юни 02, 2007, 12:50:57 pm »
ЧРД на Дани, да е живо, здраво и весело дете. Да радва мама и тате! :lol:
Та, Фуси да продължаваме със спама ли, кво ли? :lol: :lol: :lol: :lol: Щото аз още нищо не съм разбрала 8)
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #108 -: Юни 02, 2007, 12:55:59 pm »
Чрд на Дани, да расте много весела, здрава и щастлива!!!

*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #109 -: Юни 02, 2007, 13:10:00 pm »
Честит първи рожден ден на малката принцеса Дани, да расте весело и щастливо дете :D

*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #110 -: Юни 02, 2007, 13:43:17 pm »
Честит рожден на Дани, novalexa! Да расте здрави, умно и красиво дете!

А ето и нашия подарък за 1ви юни:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135306&photo=1


*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #111 -: Юни 02, 2007, 18:16:55 pm »
Ние отказахме Филипините и Япония и сега сме официално безработни от 1 септември. Ами така е-който не иска да ходи при гражданските размирици в Манила и далечна Осака и много капризи предава...Здрави да сме и бебенцето ни да дойде здравичко на бял свят, за другото ще измислим нещо.

Леки и весели почивни дни на всички!
Дано всички жени и мъже са здрави из нашите форуми, много здрави бременности, много здрави дечица и здрави родители!

Мари
Alexandra
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #112 -: Юни 02, 2007, 18:56:35 pm »
Честита Първа Годинка на малката красавица на Новалекса!,

Джаме, браво на малкия синеочко.Моят Антъни ходи така, само че като го държа за едната ръчичка.Бобо също пристъпя напред като го държа за ръцете.

Мари, стискаме ти палци докрая.Всичко ще се нареди по най-добрия възможен начин.Винаги става така.

Поздрави на всички

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #113 -: Юни 02, 2007, 19:11:32 pm »
Гане, да носиш много поздрави на Велико Търново лятото!!! Много го харесвам този град!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #114 -: Юни 02, 2007, 19:24:37 pm »
Честит празник на Дани!
Лекси, да сте живи и здрави и много щастливи! :ballons:


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #115 -: Юни 02, 2007, 21:28:27 pm »
Гане, да носиш много поздрави на Велико Търново лятото!!! Много го харесвам този град!
Обещавам :wink: Аз пък съм влюбена в Пловдив :lol:

Мари, всяко зло за добро, мила! Да сте добре вие и бебето, останалото ще се нареди!
П.С. Ако имаш нужда от нещо, помощ или нещо друго - пиши или звънни
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #116 -: Юни 02, 2007, 22:27:22 pm »


Честита първа година на Дани, да расте здраво и спокойно дете!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #117 -: Юни 02, 2007, 23:35:23 pm »
о, Мари, неприятна ситуация, но съм сигурна, че друго повече те вълнува сега. не остана много :D нали знаеш - "...и това ще мине..."
и нащо диване изеднаж почна да се изправя и да пълзи, буквално от днес 8O егати хлапетата...
освен това, вече посяга към бутилката :drunk:бирата на баща му предизвиква възгласи и мучене, а потопения в пяната и пръст смуче със страст около минута 8O често срещано и странно нещо е това влечение на децата към бирата.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #118 -: Юни 02, 2007, 23:37:29 pm »
Честита първа годинка на Дани!
да расте умно, здраво и щастливо детенце :D
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата 28.05-03.06 - хайде на море!
« Отговор #119 -: Юни 04, 2007, 00:08:54 am »
майчета от Варна, да ми препоръчате място, където да намерим добра педиатрична помощ при нужда?

На лични ще оставя gsm-a си. Имам всякакви доктори "под ръка", ти само бъди спокойна :)
Ако имаш време и желание обади се да запознаем синеочковчетата.