0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В процес на разработване се намира версия на  безплатен български календар за овулация, благодарение на доброволната работа на момичета и момчета от Зачатие, а именно мъжът на StefiZ и Cygnus и няколко тестващи.
Бихме искали да ви помолим за малко помощ - а именно ако имате предложение как да изглеждат лентичките, на които кликайки останалите ще могат да видят вашата графика или т. наречените тикери.
За начало те че бъдат статични, тоест не както на ФФ да се отбелязват кой ден от цикъла и кой ден след овулация сте.
Идеята ни засега е да има около 5-6 различни дозайна, а с ваша помощ да се измислят  изречения, които да се написани на тях.
Груби идеи са
- като дизайн- нещо с бебета, зайчета, цветя, яйца :D
- като текст - Чакам овулация, чакам да тествам.....

След като се пусне календара ще има възможност да се тества един месец, след което официално ще е на линия.

За повече информация следете този форум!

Дaвайте предложения, моля!
*

    Anonymous

Ва, имам предложения за дизайна. Розова или синя лентичка и в началото - биберон-залъгалка, може и дрънкалка, друг вариант - лентичка, в началото на която има щъркел, носещ вързопче с бебе, друго - четирилистна детелинка - символ  на щастието и надеждата. Като текст може - Моето ову или моята овулация, Ден за тестче и т.н. Ако се сетя за нещо друго, пак ще пиша. Похвална е инициативата! Успех!
*
Значи да споделя моята идея до тук:
Ще има една статична част в лентичката - много дискретна, която ще е еднаква за всички. Там ще е логото на сайта и сдружението, адреса на календара и ще пише или овулационен календар или моята графика - както кажете. Оттам нататък вече почва разнообразието в променливата част  на лентичката. Идеята ми беше да има и цветя и пчелички и пеперудки, а в същото време всички лентички да имат общ стил и концепция - да са нещо като т. нар. image set - не знам как се превежда на БГ -  може би колекция или серия.
След като пуснем календара и навлезе в тестови период се надявам всички да се включите да го изтестваме максимално за грешки и да доизгладим вида и начина на представяне на информацията чрез дискусия в този последния форум, който създадохме специално като support forum за календара.
Ще се обсъдят всички идеи и предложения.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Благодаря за положеният труд.
Чакам с нетърпение да тествам.
Сещам се за едно, което видях преди време на едно блинки - Тихо! Опитвам се да овулирам
Друго.... В очакване за овулация/добра новина

А дали не е възможно (нямам представа дали е сложно, де) да се направи както на ФФ за ВИП акаунтите отгоре на лентичката да може да се пише текст? :roll: Така всеки ще си напише нещо, което му харесва, а лентичката просто да показва в кой ден на цикъла е...

Поздравления за идеята! И огромни благодарности на хората, които се трудят да я осъществят!
*
Аz откаzвам моя ник да се връzва с всякакви п4ели4ки, пеперудки, и zаи4ета. Аz съм сериоzен 4овек. Ще помоля в новата лятна колекция да има и по екстравагантни модел4ета, с веселяшки елементи. Примери  Момински дневник на срамежливата яицеклетка,
Вълнения и надежди на сперматоzоида_ откривател,
Преди и след като се появи ТОИ,...
И от мен голямо благодаря за труда и поздравления за идеята ! Браво !

Аз от толкова лентички , които съм разгледала не зная дали може да ми хрумне нещо различно  :(  , но ако  :idea:  все пак , непременно ще пиша  .
А  това виждали ли сте го ?
А за тестването , разчитайте на мен !  :)
*
Благодаря ви за идеите и за подкрепата. Кафе, добре че напомни, че трябва да има и по-сериозни картинки. Бейбифейс - мислили сме го и това, в момента просто бързаме да го пуснем със статични лентички. След това ще се разработи нова версия, в която ще се съберат и обсъдят всички предложения за подобрения на първата и във втората ще се помисли как да се направят по-динамични и "къстамайзъбъл"  лентичките както и други екстри.
Значи засега да има поне 2 вида - закачливи и сериозни.
Страхотно е това , което правите. Моята лентичка от ФФ е лапички и меченце, не ми идва никаква идея за по различни неща, каквото и да направите ще е супер и с удоволствие ще го тествам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не знам за друго, но за мене да има котка, йце и надпис "Шшшт! Някои тук се опитват да овулират!"
 :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Ето, Джами -
котки и яйца :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Малко тестове:


*
Цитат на: ultra
Ето, Джами -
котки и яйца :lol:


Я дай сорса да ги вкарам в рамката! :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Свалих си последната картинка - нали тя е рамката?
Супер изглежда! Сега ще я понапълня с малко творения :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
давай :) Ама недей много щото може да претърпи промяна евентуално. Нека я решим твърдо първо.
*
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Super са Ани :) Ама да е еднакъв стила давай на слоя 80% transparancy!
Искам и с котката и яйцетоооооооооооо!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Бе аз съм прост програмист, бе скъпа, не съм дизайнер :oops:
Хайде утре на кю ще уточним детайлите, да не пълним темата с подробности от кухнята :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Цитат на: ultra
Бе аз съм прост програмист, бе скъпа, не съм дизайнер :oops:
Хайде утре на кю ще уточним детайлите, да не пълним темата с подробности от кухнята :D

Как прост бе гледай колко готини и идейни ги направи ехеее !