0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #40 -: Май 09, 2007, 10:28:05 am »
Честито Християнче Никола!
случката с излизането на злото ще се превърне в класика :D цялото къпане е много стресиращо за малките дечица, но си мисля, че може предварително да се уговори свещеника да сведе умокрянето до крачета и косичка.
по повод срастванията, обсъждани по-горе, се сетих да кажа, че при момченцата пък бънджи-гащите могат да направят поразии. нащто педи има случаи на пострадали бебнца. на мен просто не ми харесва идеята с гащите.
майки-чужбинки и всички осведомени, какви документи се вадят за детето, за да може да пътува извън страната?
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #41 -: Май 09, 2007, 10:30:04 am »
setakap, честит рожден ден на вашето тати и дано ти се сбъдне и втората мечта. Като гледам какво сладурче е Дара, добре се справяте, не бива да се прекъсва серията :)

jam, ние Дани го кръстихме в Бачковския манастир през декември, и му топиха само краченцата. Аз специално се бях подготвила с облеклото така, че да може да се оголят само стъпалцата. Едновременно кръщавахме и дъщерята на нашия кум, която беше на 5 месеца и понеже беше с 3 ката ританки и нямаше как лесно да покажат крачето, на нея само леко й намокриха челцето. Между другото, и там втората църквичка се казва Св. Никола и също беше такава малка и интимна, кръщенето е пред олтара :)
« Последна редакция: Май 09, 2007, 11:58:04 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #42 -: Май 09, 2007, 11:05:41 am »
Фуси, честито ти християнче. Да порасне здрав, умен и много щастлив. И аз се притеснявам, че на кръщенето ги събличат изцяло бебоците, ама явно може и да не е така. реших да я кръстя Мия на именния й ден, а той е след 3 месеца, така че тогава ще кажа как го е понесла. Тя много обича къпането, а в последно време и чешмата представлява някакъв огромен интерес, но пък мисля, че ще се стресне от попа. Честно казано някои попове и мен ме плашат, та какво остава за едно бебе. :)
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #43 -: Май 09, 2007, 11:56:00 am »
Ние правихме кръщенето август месец и Алекс беше само на 6 месеца. Попа беше великолепен, в църквата беше като в пещ, а малкия си умря от кеф и не искаше да излиза от купела. Не е крещял, не е пищял, просто не искаше да излиза от купела. Водата не е студена, а с нормалната температура за къпане. Беше му много интересно и приятно. Колкото до хигиенично или не - може да се поспори по въпроса.
А за кръщенето - винаги може да изчакаш да стане по-голям Марти и да му топят само краката.
Мани, за да излезеш ти трябва първо паспорт на малкия - задграничен, със специална снимка. Освен това ако излизаш само ти с него - ще ти трябва декларация, че бащата е съгласен, т.е. че не си отвличаш детето. Ако нещо друго мога да помогна - питай. Текста ако искаш - мога да ти го пратя на майл или нещо подобно.
П.С. Аз нещо съм се побъркала или пък нещо става с браузъра ми. На Ман мнението го виждам само като пиша отговор, иначе го няма 8O Не знам на какво се дължи това явление, дано е само в моя телевизор :? Но - ако е питала това, което виждам - надявам се да съм била полезна с отговора :oops:
« Последна редакция: Май 09, 2007, 12:06:03 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #44 -: Май 09, 2007, 12:15:36 pm »
Мда, ако не обичат много водата или пък си обичат само познатите ритуали, това може да е допълнителен проблем. Но аз много исках да кръстим Дани колкото може по-рано, така че постъпих смело и умерено безотговорно.
Точно снощи четох в "Изкуството да бъдем родители" (препоръчана от Верди преди месеци, мерси много!), че в началото децата се успокояват от създаването на предвидим режим и ритуали, но е хубаво да се разнообразяват след това, за да могат да преодоляват страха си от новото. Напр миенето у баба в друга баня е било много добра идея, макар и не добре приета отначало. Иначе в книгата се даваше пример с обучението да се ака и пишка извън пампа при по-големи дечица, там синът на автора беше направил голям цирк, като се наложило да ака в храстчето край пътя, а не в истинска тоалетна :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #45 -: Май 09, 2007, 12:25:58 pm »
ми, няма го Гане. ся да видим това дали ще се появи 8O
можеш ли да ми кажеш какво правя за изваждане на паспорта и каква е снимката.

ооо, сега чух, че днес бил летният Никулден? честит празник на християнче Никола и всички Николаевци и Николинки! :D
*
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #46 -: Май 09, 2007, 12:48:25 pm »
Брех!
Още една черна точка в листа ми на майка  :oops: Да ми е живо и здраво детенцето. Честито и на всички останали Никита
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #47 -: Май 09, 2007, 12:56:13 pm »
и аз не виждам постинг на манхатън, за която си мислех днес, че ме е забравила. ало, да ми се обадиш!

за паспорта наскоро четох в мамата - то не било проста работа. първо, снимка на бебека по указания. после, за първи паспорт не можело бърза поръчка, само обикновена. в някои квартали на София процедурата включвала проверка от кварталния полицай дали наистина на тоя адрес живее такова дете с тези хора. бе най-добре си иди в общината, служба ЕСГРАОН и питай какво-що. после ми кажи, че и аз требва да вадя паспорт.

къде ще влачиш мумченциту?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #48 -: Май 09, 2007, 13:03:55 pm »
ми, няма го Гане. ся да видим това дали ще се появи 8O
можеш ли да ми кажеш какво правя за изваждане на паспорта и каква е снимката.


Мани, ние направихме малка, паспортна снимка. Малко ще им е трудно във фотото, защото нали се сещаш колко стоят бебетата. Ние бяхме взели една бебешка, ама понеже правихме пасаван преди това, че нали сме родени в Германия. Хубаво е да ти я направят на бял фон, стандартна паспортна снимка. След това отиваш във вашето си Районно и си му подаваш документите за задграничен паспорт. Тъй като нямате 16 години и не можете да пътувате с лична карта. Те ще ти дадат разни формуляри и ще ти кажат какво да попълниш. По принцип е стандартни документи - паспорт задграничен. Само със снимката можете да видите затруднения. Ако пътуваш сама - налага се да имаш декларация за съгласие от бащата, иначе може да те спрат на границата и да те обвинят в отвличане. Мен ме държаха 1 час на границата и после ме караха да търся познати да се подписват, че няма да си продавам детето :x Има някаква процудера по проучването, която трае около месец :x Така че се подготви все пак по-отрано. Много са мудни и ужасно тромави, да не говорим, че има невероятни глупости да чуеш докато правиш документите. А ако имаш познати в полицията горещо ти препоръчвам да си искаш помощ от тях. Иначе може да си провалите пътуването в чакане на документите.
П.С. Носи си с теб и Акта за раждане за всеки случай.
Честито на Никитата! ДА са живи и здрави!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #49 -: Май 09, 2007, 16:21:08 pm »
Фусинка, честито ти християнче! Да ви е жив и здрав Никола!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #50 -: Май 09, 2007, 16:42:44 pm »
Здравейте и от нас.
Боби вече е по-добре, надявам се това чудо да не се повтори повече, че беше ужасно.

При нас се случи най-очакваното събитие от миналата година насам, след дългата зима, магнолията цъфна отново, всяка година регистрирам това събитие с камерата, защото продължава много кратко:



Ние също ще пътуваме през юли за България, но бебетата имат само канадски паспорти за сега, като се върнем, се надявам да успеем да им извадим и български.Също така ще правим кръщене, но мен къпането в купа с вода не ме притеснява през летния сезон.

Поздрави на всички
Бъдете здрави



We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #51 -: Май 09, 2007, 23:21:34 pm »
Емче, красота е това чудо... обожавам магнолиите. твоята е розова, не бях виждала такава. до двореца в София има една бяла, тя тази година цъфна много, много рано.

като си дойдете в България, помисли да срещнем бебетата, ако ви остане време в програмата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #52 -: Май 10, 2007, 09:24:55 am »
Честит първи рожден ден на малката Мия нека порастне добро и послушно детенце, много да радва мама и тати :D

целувки
« Последна редакция: Май 10, 2007, 10:35:08 am от StefiZ »
*
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #53 -: Май 10, 2007, 10:30:56 am »
Честит Рожден Ден!
Ииии голяма радост. Да и жива, здрава, да се смее много и да радва мама и татко  :lol:
В очакване ....
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #54 -: Май 10, 2007, 11:21:34 am »
Честит първи рожден ден на малката Мия!
Да расте много здрава и щастлива! :D
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #55 -: Май 10, 2007, 11:30:13 am »
Здравейте. Благодаря за пожеланията. Много сте мили.
Искам да ви почерпя виртуално за първия голям празник на моето момиченце: http://www.nedelya.com/images/upload/PIC562442.jpg
Преди една година се появи нашето много чакано и желано детенце, за да внесе много радост и щастие в нашия дом. Всяка вечер благодаря на Бог, че ми позвили да изживея това щастие и ме дари с прекрасно детенце. На всички, които все още не са изпитали това им го пожелавам от всесърце. А за Мия си пожелавам само да е жива и здрава и оттук насетне да я чакат повече щастливи мигове, защото първата й година никак не беше лесна.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #56 -: Май 10, 2007, 11:32:50 am »
Честити празници на всички бебчета и майки! Да са много здрави и усмихнати!
Фуси, ех, че сладко бебе си имате! :D

Аз да се запиша в темата. Какво да пожелая? Ми здраве, разбира се! Да има много здрави мъже и жени из форумите, много здрави бременности, много здрави бебета и родители!

Лека седмица на всички! :D
Alexandra
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #57 -: Май 10, 2007, 11:53:54 am »
Честит първи рожден ден на малката Миа, да е жива и здрава да радва мама и тати!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #58 -: Май 10, 2007, 12:46:06 pm »
Честит първи рожден ден на Миа! Мешко, да ти е жива и здрава, да й върви по вода от тук нататък! Само усмивки и слънчеви дни да има в живота й и да ти носи много радост!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #59 -: Май 10, 2007, 14:18:38 pm »
Честит първи Рожден Ден на малката Мия.

Много здраве и щастливо детство

Целувки

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last