0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #20 -: Май 08, 2007, 10:32:39 am »
Благодаря на всички за пожеланията  :lol:
Наистина беше смешно

От няколко дни новопокръстения е в жестока фаза на логорея. В момента, в който си отвори поне едното око, си отваря и устата и се почва - дададада, ади, ади, ба, ма - каквото се сетиш - няма почивка

Поздрави на всички - отивам във форума за манджите, че имам питания  :lol:
В очакване ....
*
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #21 -: Май 08, 2007, 10:43:02 am »
стига бе, сраствания къде? :?
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #22 -: Май 08, 2007, 10:55:33 am »
Привет!!!
Днес нашият тати има рожден ден!!! Черпя!

Точно преди една година видях за пръв път в живота си тест с две чертички... и беше мой! Пожелавам си наесен да видя още един, че Дара да си има компания :dance2:...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #23 -: Май 08, 2007, 11:12:53 am »
Фани, честито ви християнче!
Къде е тази църква?

За срастванията се надявам Лали да се включи.

аз да се оплача - не чувам с едното ухо, вчера за малко се оправи днес пак така :(
много е неприятно, дано успея да прескоча до лекар днес или да открия начин за естествено отпушване.
« Последна редакция: Май 08, 2007, 11:16:30 am от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #24 -: Май 08, 2007, 11:25:53 am »
Благодаря ти миличка.
Църквата св. Никола е точно до централния Кореком, мисля, че улицата се казва "Калоян". Една, такава много мъничка. Точно срещу нея е задния вход на църквата св. Петка

Ухото - май ще трябва да ти го промият - ама не е страшно - даже е приятно  :lol:
В очакване ....
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #25 -: Май 08, 2007, 13:03:49 pm »
Дъщеря ми беше с такова срастване на срамните устни, наблюдавайте момиченцата и не се съгласявайте на оперативна намеса. За съжаление бг-лекарите са все още привърженици на този метод. Оперативната намеса е както крайно неприятна на детето, така и опасна, защото се получава една отворена врата за инфекции.
Освен това при оперативна намеса при 90 процента се получава рецидив, както и при нас се получи. Освен това се получават и удебелявания на ръбовете, което пречи за лесното лечение с медикамент /мазане/. Ако няма оперативна намеса става лесно и бързо с мазане със специално лекарство.

И за тези, които се притесняват, че няма да забележат - срастването е видимо и прави впечатление, ако се вгледате, важното е редовно да се наблюдава. Признаци няма.
Хигиената не е причина за тези страствания. Има две вероятни причини - някакво възпаление или инфекция на пикочните пътища /при нас не е имало такива/ или на хормонална основа, по-вероятно и по-често срещано.

Уфф, и аз на всяко гърне мерудия :oops:, но какво да се прави като съм преживяла много.
« Последна редакция: Май 08, 2007, 13:24:26 pm от Lali »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #26 -: Май 08, 2007, 13:58:46 pm »
Сетакап, да ти е жив и здрав и да те радва много, пък дай боже скоро да имате и другарче за Дара :wink:
Ани, да не си настинала и ако имаш хрема от това да е запушено? Ако пука - виж си кръвното. Понякога от кръвното се получава - шум, запушвания. Дано се оправи бързо и безболезнено!
Лали, ако е на хормонална основа, а не е от възпаление, как тогава се открива това нещо? Аз не че имам момиченце, ама все пак да питам :oops: Изобщо, има ли някакъв начин да се предотврати това чудо?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #27 -: Май 08, 2007, 14:43:04 pm »
Момичета, миналата година четох тази тема за срастванията:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=71085.0

Гане, не съм настинала. Имам фобия да си чистя редовно ушите, вчера сутринта се опитвах едновременно да сменя наакан памперс, да си изпия кафето и да си изчистя ушите, че ме чакаше една мацка да гледаме зали за ДРЗ :D Та явно съм се повредила нещо или се е получило запушване. Чакам синковеца да се наспи и отивам към поликлиниката :?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #28 -: Май 08, 2007, 15:30:43 pm »
Ето го и новопокръстения:

В очакване ....
*
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #29 -: Май 08, 2007, 18:43:06 pm »
Ех че е хубаво това християнче бе :D

направо ме сразихте с тия сраствания, ужас, аз до сега не бях чула за такова нещо, ужас, отивам да видя как е при нас положението :(
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #30 -: Май 08, 2007, 19:28:59 pm »
Фуси, спомних си какъв цирк беше кръщенето на моя племенник Никола... добре, че свещенника излезе свестен

« Последна редакция: Май 09, 2007, 10:45:16 am от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #31 -: Май 08, 2007, 20:28:21 pm »

Лали, ако е на хормонална основа, а не е от възпаление, как тогава се открива това нещо? Аз не че имам момиченце, ама все пак да питам :oops: Изобщо, има ли някакъв начин да се предотврати това чудо?

Може новото бебе да е момиче. :lol:
При бебетата и малките деца всичко е все още несъвършено и недоурегулирано, хормоните също. Срастването е видимо, отвън, започва постепенно и пълзи от единия край към другия. Няма как да се предотврати. Имало е да става.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #32 -: Май 08, 2007, 21:59:42 pm »
Привет и на нас.
Фуси честито ти християнче Никола. да ти е жив и здрав и да расте умно и прекрасно детенце.
Гане честит имен ден на голяма патерица, но найстина тези дни нямах време изобщо да стигна до компютъра.
сетекап честит рожден ден на съпруга ти.
Аз да си призная тази тема съм я чела още докато бях бременна. Понеже се споменава утрогестана или прогестероновите препарати като възможна причина, а аз взимах 3по 2 таблетки Утрогестан вагинално, още ме тресе параноята и все хубаво почиствам и проверявам. Не че недай си боже ако има нещо да става ще помогне де.... :?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #33 -: Май 08, 2007, 22:07:01 pm »
Мерси, Лидка.
Абе не знам, аз като я четох и някои неща много ме изумиха 8O Все пак съм с двурога матка, ама чак да предам генетични аномалии на детето си - не виждам как ще стане тая 8O Но пък за другите неща - тенденцията е направо ужасна -  средно по 15 момичета на месец 8O Ми това не е никак малко според мен поне. Изобщо, оказва се, че трудно можем да си предпазим децата от всичко. Ето уж памперсите са за улеснение, пък то - беля :?
Лали, да го докарам до раждане. :oops: Каквото и да е, само да е живо и здраво.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #34 -: Май 08, 2007, 23:24:02 pm »
Ganka, честит имен ден и от мен!
Fussii, честито кръщение на Никола! Между другото и аз се кръстих в същата църква 2 мес. преди да забременея и свещеника се постара наистина да почустваме празничната атмосфера. Набелязали сме си същата църква и за венчавката като и дойде времето.
А какво става с плуването? Ходите ли вече? Ние бяхме стигнали до 33 градуса когато малката се разболя. Сега е добре, но аз все пак малко се притеснявам да не се разболее отново, че беше много неприятно.

Аз малко се поизгубих напоследък, но това е защото вече съм работеща мама. В офиса не е удобно, пък вечер не остава много време от домакинска работа. Пък и щерката се извъди една любителка на компютри та в нейно присъствие не мога да си го включа. Като е кисела само и дай компютър и да видиш как се ухилва. Иначе малката приема отсъствието ми доста добре. Аз имах известни притеснения, но те двете с баба си се справят перфектно.

Хайде да е здрава и спорна седмицата!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #35 -: Май 08, 2007, 23:30:40 pm »
ама непременно ли требва голи да се топят бебетата у кофата?!  8O
Мартин тва нема да го понесе. оня ден се захласна от рев, че го измихме на чешмата у баба му, а представям си в некаква кофа насред духавицата в църквата...

няма ли начин без голотии?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #36 -: Май 08, 2007, 23:42:23 pm »
ама непременно ли требва голи да се топят бебетата у кофата?!  8O
Мартин тва нема да го понесе. оня ден се захласна от рев, че го измихме на чешмата у баба му, а представям си в некаква кофа насред духавицата в църквата...

няма ли начин без голотии?
има - ако изчакаш 15-20 години ще му топят само краката :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #37 -: Май 09, 2007, 09:31:53 am »
ама непременно ли требва голи да се топят бебетата у кофата?!  8O
Мартин тва нема да го понесе. оня ден се захласна от рев, че го измихме на чешмата у баба му, а представям си в некаква кофа насред духавицата в църквата...

няма ли начин без голотии?
има - ако изчакаш 15-20 години ще му топят само краката :D

стига бе, това е нехигиенично и носи опасност от простуда. не виждам защо трябва да се излага детето на риск и да се опъват нервите на всички с крещене и писъци. предполагам, че може и на бебе да му се топнат само краката, в крайна сметка - това е само символичен ритуал, егати...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #38 -: Май 09, 2007, 09:52:41 am »
виждала съм да се полива леко само главичката.
предполагам, че би могла да намериш свещеник, склонен да не мокри много детето.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата 07-13 май да е здрава и спорна
« Отговор #39 -: Май 09, 2007, 10:24:27 am »
В църквата е толкова топло и закътано, че нЕма откъде грам вЕтър да дуйне  :lol: :lol:

Стига бе, не са толкоз кекави децата - нищо няма да им стане. Но естествено можеш да помолиш свещеника, да му топне само краката.
В очакване ....