0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Наде, честита месечинка на Тони бой! Да ти е жив и здрав и дано вече се оправят нещата с него, че и ти да си по-спокойна!
Вени, моя отдавна е много самостоятелен и даже не иска да го държиш за ръка. Винаги се дърпа, като сме някъде иска да бута количката, да пипа разни неща, та и това не е работа :lol: Не мога да го удържа по магазините. Винаги си взема нещо на излизане :lol: Можеш да опиташ да го накараш да се пусне като застанеш пред него и държиш някакъв негов любим предмет или се опитваш да го накараш да тръгне към теб. Моя така се престраши и тръгна. Сега не мога да го спра :lol:
За предметите - химикалка, четка за зъби, може стетоскоп, клавиатура, парички, книга, ние сложихме и фото, ножица, общо взето все неща, свързани с разни професии. Хубаво е да са неща, които не е виждал преди, за да не се хване за познатите предмети.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Да и аз се опасявам, че ще тръгне към нещо познато и любимо!
Матей - 1.04.2006 г
*
Благодарим за поздравленията, много сте мили

Днес бяхме на консултация и ни отложиха ваксинацията за Хепатит В - трети прием, защото трябвало да има навършени 5 месеца от втория прием, а за два дни не ни се рискуваше. Остава за понеделник или вторник, малко съм разочарована защото исках да въвеждам вече на малчо нова храна, а сега трябва да чакам още седмица. Много ни се проточи това нашето захранване, ама лека полека и това ще стане.
Дано и резултатите от ПКК и урината поне са добри, че малко да се поуспокоя и мирясам. Иначе дребосъчко е качил 0.5 кг. за месец, което приятно ме изненада, даже си е супер постижение за него. Тежим вече 7.300 кг и сме дълги 68 см., това са малко момичешки мерки, но явно си отглеждам Тони-Бой манекен. Много е енергичен и супер подвижен, което ми подсказва, че ще "берем ядове" след още някой друг месец.
Някой може ли да ми подскаже или даде линк, за средни норми на ПКК за неговата възраст.
Ще видим как ще се справим и с взимането на урина, казват че при момченцата било по лесно, ама като е за първи път ... сигурно настава голяма веселба.
Вени съжалявам че немога да помогна с инфо за предмети, защотно аз от вас черпя безценни съвети и опит.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Да и аз се опасявам, че ще тръгне към нещо познато и любимо!

затова, Вени, отсега го тренирай да си играе с пачка долари...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Днес бяхме на консултация и ни отложиха ваксинацията за Хепатит В - трети прием, защото трябвало да има навършени 5 месеца от втория прием, а за два дни не ни се рискуваше.

ех, бургаски педиатри хубави...

няма такова изискване!
изискването е между третата и първата доза да има 6 месеца. чела съм и съм питала по въпроса, защото на Мартин втората доза хепатит му беше отложена с 2 месеца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Еми Джам какво да направя, живеем в град с лекари пълни идиоти, това си го знам, затова и все чета и питам като обезумяла. На моменти може и да изглеждам като параноичка, но аз си знам за кво иде реч, а и мога ли пък 24 ч. на компа да вися. Добре че има форум като зачатие, който много ме улеснява и помага, но в нета има и много противоречаща и подвеждаща информация, която пък ме обърква.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Наде, референтните с-ти на ПКК не са по месеци, а за деца и възрастни! Поне така ми обясниха на мене! А и така ги намерих в нета!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Ето ни и нас. Вчера бяхме на консултация. Вече сме 7950 гр и 65 см.  Сложихме третия прием Пентаксим и цяла нощ я изкарахме в рев и нерви. Докато в 6:00 сутринта вече бяхме тотално капнали и заспахме дружно до 8:00 8O. Цяла сутрин пак рев и нерви и най-накрая аз проявих самоиницятива и и дадох 2.5мл Панадол. Според педиатърът нямало нужда ако няма температура и било нормално да е нервна и ревлива. 8O.

Пипи честита бременност и здраво и красиво бебче.
Перденце честито навършване на 6 месеца. Да ти е жив и здрав малкия и да нямате вече проблеми.
Харт нали и ние се борим с петънца и червени бузки. Мазах с Елком три дни и после с балсамчето на доктор Тайс (по ваша препоръка :)) и решихме проблема. След 4-5 дни обаче се появиха петънца по ръчичката. педиатърът каза да си повторим процедурата . :?
От нас толкова. Изкъпах я днес по рано. Дадох пак Панадол 2.5мл и намазах венците с Пенсорал. Сега остана да се преборим с Аптамила, защото едва ли ще събера кърма да и стигне за вечеря след 24 часа будуване и гушкане и да вземем да заспим, пък и да спим през ноща де  :x.
С две думи купона при нас както винаги е на 6 :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
хопа-тропа, Дребосъчета, ето ни и нас :lol: от празници и разходки не остава време за компа.
бре, само аз ли не си пазя първия тест? ама той беше такъв шок за мен, че изобщо не помня подробности около неговата съдба.
мале като ви чета с тия зъби какви приключения 8O ние имаме 6 зъба и не съм ги разбрала. само че, почвам да плюя и да чукам по дървета и камъни, че то човек като се похвали...една моя приятелка така ме пита - Вие още ли си лягате рано? Ау, я да лягаш в десет и да се будиш по два пъти на нощ. - е, детето три дена преди 9 не искаше да ляга, изнервен и ревящ :x направо ми идваше да я удуша. не може да се правят шеги с такива неща, хм.
в момента в който навършихме 7 месеца, бебе Криско реши, че е време да постои прав! не иска да седи, а за лежане и дума да не става. мама решава-заявка за проходилка- и се оказвам права. купонът е пълен. първи ден-ходим назад, щото се отбутваме. е сега бръмчим във всички посоки. бе не исках аз толкова рано, но не ми се струва редно да го ограничавам.
за заспиването - Наде, що не пробваш приказки на касетка или диск?
Ман, може и заявка за бънджи да е!
Матей - 1.04.2006 г
*
Някаква епидемия ли има във форума или е сезонност  :wink:  - много нови бременелки има :welcome_1: - и дано повече да стават  :crossfingers: .
Това ме върна преди една година прясно сдобила се с тест с две чертички - тръпки незабравими.
Ние още сме беззъби :-) , но пък бръмчиме и се плюнчиме неистово - може да ни ползват в борбата със сушата.
Вени бънджитата не са ли за по-рано? Аз таман си мислех да взимам за нашия разбойник за петия-шестия месец бънджи та да си подскача.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Мани, ние почнахме на 6 месеца с проходилката. Много й се кефеше и ми беше в голяма помощ, че си се придвижваше насам натам сам и не ми седеше непрекъснато в ръцете.
Клиа, много се смях, представих си образно как ви използват в борбата със сушата :lol: А за бънджи мисля, че като станат по-големи - 9-10 месец, тогава е добре да се слагат вътре, ама не съм много наясно  :oops:

Момичета, тъй като моето семейство е далеч от мен и днес на именния ми ден не са тук, искам да почерпя вас, тъй като за тези две години вие замествахте семейството ми в добро и зло, бяхте с мен в толкова много хубави моменти! Благодаря ви за подкрепата и за това, че сте мое семейство в момента! Пожелавам си от сърце все повече и повече да се пълни с хубави радостни теми форума и да има повече бебешори!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
На бънджито пишеше от 4 месеца, но според мен реално може да се използва някъде от към 6 месец!
Матей - 1.04.2006 г
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
О, благодаря за почерпката - много изискано изглежда :D
Да ти е живо и здраво името :kaos7:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Честит имен ден!!!
Пожелавам ти много хбави моменти, успехи и здраве!
И здраво и хубаво бебче като му дойде времето!

*
честит имен ден, да си жива и здрава ти и семейството ти.
и да не кажеш,че нямаш време за нищо, то тоя почерпка не става ей така бързо :wink:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Благодаря, да ви се връща!
Това е защото днес имаше кой да гледа малкия бяс :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Честит имен ден, Гане!
Да си жива и здрава и следващия имен ден освен малкият бяс да присъства и една сладка и красива принцеска!