0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: силно бяло течение.
« Отговор #40 -: Юли 08, 2008, 11:29:48 am »
  Сестра ти правила ли си е изследвания,например микробиология?Откога е течението.Аз по принцип съм си с по обилно течение.Винаги съм била така. ,от около 2 години преди изобщо да имам менструация и много преди да започна да водя полов живот!

Аз също съм така, peroshinka link. Аз също имам бяло течение още преди да ми дойде за първи път и преди да започна да водя полов живот. Но това нещо е много неприятно, защото понякога се получават такива едни ситуации. Както казах и предишния път, година съм се лекувала, но забравих да кажа и сега ще допълня, че ми казаха, че при едни хора са с по - силно, а други с по - слабо бяло течение и дори да го лекуваш, ако си с повече, няма да ти мине наведнъж. Мили момичета искам да ви попитам един въпрос, ще съм ви много благодарна, ако ми помогните. Днес сме 8 - ми, а на мен ми идва на 19-ти - 22-ри, някъде там. просто смятам, че ми още рано да ми идва, а корема така ми се е полул и такъв некомфорт чувствам, а не съм бременна, на 100 процента. Някой имал ли е такъв проблем, дали ще можете да ме посъветвате. Смятам, че се познавам изключително добре и смятам, че сигурно имам някаква инфекция, пак, та така ми се е полул корема. Даже мойте колежки ме питат, дали съм бременна, защото корема ми е бил много голям, е не чак толкова, но все пак, защото аз съга съм облякла една много плътна пола и от нея още повече изпъква корема. Ще чакам отговори, благодаря Ви предварително.
*
Re: силно бяло течение.
« Отговор #41 -: Юли 08, 2008, 12:04:58 pm »
Нека да споделя и своя опит.
Почти винаги си имам бяло течение , в последните 3 годин, но да отбележа,че ако имате сърбежи, парене, течението ви има жълтеникъв отенък  или друг цвят, променяща се миризма и ви зацапва бельото то тогава е признак на инфекция. Винаги бъркам бялото течение признак на инфекция,с това което се нарича цервикална слуз. Нормално е през фертлните дни тя да стане разтеглива и белтъкоподобна, прозрачна. Но ако имате описаните по-горе неща по добре отидете на лекар и говорете с него за това какво ви притеснява, и как да различите нормалното вагинално течение от това,което е признак на инфекция. Ето няколко полезни сайтове:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.msg1316024

http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?=&highlight=%E2%E0%E3%E8%ED%E8%F2&p=6770

http://www.kak-da.com/%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5.html

В интернет може да се намери доста.
*
Re: силно бяло течение.
« Отговор #42 -: Юли 16, 2008, 14:36:21 pm »
Това бяло течение го имам от детската градина,какво ли не съм пробвала,какви ли лекарства не съм си поставяла,оправия няма,такава е гадост,ако някой се е оправил по някакъв начин моля да ми даде съвет,благодаря

Re: силно бяло течение.
« Отговор #43 -: Юли 17, 2008, 11:36:49 am »
Това бяло течение го имам от детската градина,какво ли не съм пробвала,какви ли лекарства не съм си поставяла,оправия няма,такава е гадост,ако някой се е оправил по някакъв начин моля да ми даде съвет,благодаря


Миличка, да ти кажа, че няма оправяне от това бяло течение. Много са ми казвали, че не съм била попадлана на подходящия лекар, за да нямам повече бяло течение, но напротив. Аз също го имам от много години, какво ли не съм пила и пробвала, но няма оправяне, все нещо ще има, за да си го имам, н.р. настинка. Но наистина появи ли се сърбеж, стане ли жълтеникаво или стане като пресечено мляко, токлова гъсто, вече тогава проблемът е друг. Казва ли са ми, че н.р. може да се пият противозачатъчни хапчета, който обикновенно нормализират хормоните и тогава може и да изчезне, но с това пиене може да има и някой страничен ефект, аз лично не ги предпочитам, но ако се наложи ще ги пия ,какво да се прави, има ли човек друг избор, освен да прави това, което му се казва.
Re: силно бяло течение.
« Отговор #44 -: Юли 17, 2008, 22:12:31 pm »

 

Не babys дори и тогава няма отьрване от течението.И момичета искам да ви кажа, при мен от доста време след секс по главичката на мьжьт ми има от мен нещо като б.течение,и се получава дори когато,аз нямам никакви зацапвания,но явно това си е там навьтре в мен..незнам...при вас получава ли се така?????? :ask:
 
http:
Re: силно бяло течение.
« Отговор #45 -: Юли 17, 2008, 22:56:37 pm »
трябва да си направиш изследване на влагалището
Re: силно бяло течение.
« Отговор #46 -: Юли 18, 2008, 09:55:12 am »

 

Не babys дори и тогава няма отьрване от течението.И момичета искам да ви кажа, при мен от доста време след секс по главичката на мьжьт ми има от мен нещо като б.течение,и се получава дори когато,аз нямам никакви зацапвания,но явно това си е там навьтре в мен..незнам...при вас получава ли се така?????? :ask:
 


при мен сещото нещо се е случвало, сле като правим секс по главичката на пени су да има бяло течение и тогава се чувстваш много неудобно, дори и да сте заедно от много време, защото аз с моя приятел сме от почти две години и живеем заедно, той ме познава много добре и не ме е срам от него, но когато това нещо се случи, направо не знам.
*
Re: бяло течение
« Отговор #47 -: Юли 18, 2008, 11:39:15 am »
Отърваване от теченията има.Драги момичета-babys ,  anjela80 , hriska,моля ви рочетете сайтовете който съм ви оставила - така най-добре ще се ориентирате кое е норамлно и кое не. Вече се ядосвам ,че никой не иска да разбере какво се оптивам да кажа.   :x
Аз си спомням ,че и в детската градина не съм имала течние нито докато бях в гимназията до 12 клас също макар че съм ходила по басейни. Отървавала съм се на2 пъти от течение - единия път чрез билки, другия път само чрез глобули- последния път даже ми изписаха Далацин и Фунголон - 2 антибиотика и все противогъбични. Опитах се да ви обясня съвсем ясно,кое е нормално и кое не течение.
Re: бяло течение
« Отговор #48 -: Юли 18, 2008, 15:11:29 pm »
Отърваване от теченията има.Драги момичета-babys ,  anjela80 , hriska,моля ви рочетете сайтовете който съм ви оставила - така най-добре ще се ориентирате кое е норамлно и кое не. Вече се ядосвам ,че никой не иска да разбере какво се оптивам да кажа.   :x
Аз си спомням ,че и в детската градина не съм имала течние нито докато бях в гимназията до 12 клас също макар че съм ходила по басейни. Отървавала съм се на2 пъти от течение - единия път чрез билки, другия път само чрез глобули- последния път даже ми изписаха Далацин и Фунголон - 2 антибиотика и все противогъбични. Опитах се да ви обясня съвсем ясно,кое е нормално и кое не течение.

аз много добре знам, кое е бяло течение и кое е нещо по сериозно, просто така добре се познавам, че когато отида на лекар, още преди да ми е казал диагнозата, аз му казвам, какво ми е, и излизам права, точно това ми е което казвам. правя голяма разлика, между обикновенно бяло течение, което си го имам и например гъбички. Не си мисли, че не съм чела и не съм компетентна в тази област, мила. аз съм чела, но няма ефект, заложено ли е в теб, в теб си остава докрай, може да нямаш бяло течение когато си бременна, а и тогава ако имаш, значи тогава си е друго.
*
Re: бяло течение
« Отговор #49 -: Юли 28, 2008, 16:58:10 pm »
Много съм разтроена момичета.Моя приятелка която в момента е на кални бани са и казали,че от бялото и течение мъжа и е хванал простатит.Казали са им,че всичко което са правили до сега е било просто прахосване на пари!!! :bonk:
fanta_23, и аз съм пила фунголон,слагала съм си полижинакс,клотримезол и какви ли не глупости.Да, и билки съм пила.Нищо не ми помага,просто е толкова упорито.Правих си цитонамазка преди 2месеца,казаха ми че съм втора група,било добре,ама какво точно значи така и не разбрах.Ако някой знае моля да ми поясни,благодаря предварително

*
Моля Ви,на помощ! (бяло течение - бел. мод.)
« Отговор #50 -: Юли 28, 2008, 17:22:08 pm »
Момичета,помагайте!Накратко да разкажа-6години ходене по-мъките.Имам СПКЯ,изпила съм тонове лекарства,имам правена резекция на яйчниците и 2 опита ин витро.Досега никога не съм достигала до бременност.Имам висок пролактин.
Моя много добра приятелка също страда от стерилитет.В момента са на кални бани и там са им казали,че заради бялото и течение мъжа и е хванал простатит.Аз също имам течение.Те са правили няколко инсеминации без успех.Докторите в Кюстендил са им казали,че преди да правят каквото и да било трябва да си направят всички изследвания.Аз също не съм правила много от тези изследвания,просто защото изцяло съм се доверявала на лекарите,като съм си мислела,че знаят какво правят.
Моля ви,нека всяка да ми каже какви точно изследвания е правила за да знаем с нея какво точно да направим и да спрем да се лутаме.
Предварително ви благодаря.Желая на всички успех! :bighug:

« Последна редакция: Август 06, 2008, 11:26:58 am от rally_pat »

*
Re: бяло течение
« Отговор #51 -: Юли 28, 2008, 17:47:18 pm »
При течение от какъвто и да е вид се ходи на лекар. И ако е добър лекаря, не поставя диагноза и не предписва веднага хапове от рода на Полижинакс, Фунго-не-знам-си-какво, а назначава микробиолигично изследване на влагалищен и цервикален секрет с антибиограма и тогава предписва лечение, ако има нужда разбира се. Лекарства не се пият безцелно и без антибиограма. При всяко едно лечение трябва да се лекува и партньора, за да не си играете на "пинг понг", като секса е забранен. След лечението отново се прави контролна микробиология и ако всичко е наред, тогава действате.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моля Ви,на помощ!
« Отговор #52 -: Юли 28, 2008, 18:23:44 pm »
  Най-елементарното и задължително изследване при теб е да си пуснеш микробиология на влагалищен секрет.Със такова течение не е желателно да стартираш процедура.
*
Re: Моля Ви,на помощ!
« Отговор #53 -: Юли 31, 2008, 11:19:32 am »
Благодаря ти,мила  :bighug:

*

    Марина111

Re: бяло течение
« Отговор #54 -: Юни 26, 2009, 02:09:45 am »
Здравейте! Аз също имам проблем с бялото течение.Ходих на лекар погледна ме за две минути изписами някакви хапчета и дори не ми каза какво ми е.Посъветвайте ме какво да правя...Препоръчайте ми някоя добра генеколожка(жена),която ще ми обърне повече внимание по възможност във Велико Търново или околността,защото съм от района. Много съм оплашена,дали може да е нещо сериозно???  P.S. за първи път ходих на генеколог и съм имала само двама партньори досега (21 год.)Благодаря предварително!!!
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: бяло течение
« Отговор #55 -: Юни 26, 2009, 14:54:13 pm »
Няма да правя реклама на никого-първо се застраховам! Маринка можеш да се регистрираш за да ти пиша на лични, но засега ще ти напиша тук. В Търново :? как да ти кажа-аз съм предубедена и затова ходя в Плевен, но ако нямаш възможност-първото което ми идва на ум е Витанова-поликлиниката, след това Ангелов-частния кабенит на Н.Габровски-работи и със здравната каса, Маринова-поликлиниката. Поискай си микробиелогия за да видиш какво става, защото рядко пускат без да си поискаш!
Re: бяло течение
« Отговор #56 -: Юни 28, 2009, 00:19:41 am »
Здравейте! И аз постояно си имам бяло течение понякога малко друг път се засилва.Правила съм микробиология и излиза все чиста изписвали са ми лекарства и вагинални също,но без никакъв резултат!Така че ясно че който си го има си го има... :ask: :BangHead:

Re: бяло течение
« Отговор #57 -: Август 02, 2009, 17:28:23 pm »
Преди една година имах гъбички.Отидох на генеколог и когато той ме усведоми че имам гъбички и ми изписа съответните лекарства ми каза,че е нормално при такъв вид инфекция да се получава бяло течение. поразпитах го още за бялото течение и мога да успокоя тийнейджърките да не се тревожат,ако имат бяло течение,защото е нормално за тяхната възраст преди,след или по време на менструацията да се получава такова нещо. Заеади побертета е. А жените които са минали побертета и имат бяло течение значи имат някакъв проблем, било то гъбична инфекция или нещо друго. за това ги суветвам да отидат на генеколог.
Re: бяло течение
« Отговор #58 -: Август 10, 2009, 02:27:09 am »
моля помогнете, живея в испаня от няколко години и от както сам тук имам бяло те4ение и много ме е страх това да не доведе до стерелитет  :( .немога да отида на генеколког за6тото сам мусулманка и няма как да стане .мноого пати сам казвала на маика ми за проблема а тя казва 4е няма стра6но,но вапреки това ,пак си ме е страх.моля даите ниакви савети и кажете води ли бялото те4ение до стерелитет.благодаря предварително
Re: бяло течение
« Отговор #59 -: Август 10, 2009, 15:42:47 pm »
Никой не може да ти каже дали е опасно или не защото мнго често хората бъркат бяло течение с новмален вагинален секрет и обратното.Само лекар след изследване (микробиология) може да ти даде отговор.Понякога когато бялото течение е от патогенни микроорганизми може да доведе до стерилитет. Това което трябва да знаеш, че ако има миризма и нехарактерен цвят (вивкав, жълт, жълто - зелен) незабавно трябва да оптидеш на лекар независимо възприетите норми при вас. Сигурна съм, че майка ти би искала да си здрва и ще те заведе на генеколог. Незнам дали помогнах, надявам се да съм била полезна.