0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: бяло течение
« Отговор #60 -: Август 10, 2009, 17:16:43 pm »
благодаря, baubaux все пак за 6тастие нямам сърбежи и подпбни слу4аи които про4етох  ,цвета си му е бял ,но това което ме притеснява е,4е по някои пат е като мляко по4ти са6тото гасто :oops: и много малко не е обилно да кажем.но има дни кадето не е така и е по то4но прозра4но и сам много обаркана няма сьс кого да споделя ве4е страх ме е  :(
Re: бяло течение
« Отговор #61 -: Август 10, 2009, 17:35:27 pm »
Това е нормално. Прочети тази статия http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=800&Itemid=13
Re: бяло течение
« Отговор #62 -: Август 11, 2009, 00:06:10 am »
много ти благодаря baubaux :D про4етох статята бе6е ми много полезно да разбера не6то пове4е  :youwoman:
Re: бяло течение
« Отговор #63 -: Юли 10, 2010, 09:34:56 am »
Здравейте момичета  аз имам бяло течение /поне според мен/, гъсто бяло, понякога белезникаво , прилича на гъст крем , количеството - да речем че е от една чаена лъжичка до една супена на ден /понякога/ , има съвсем лека едва доловима миризма на кисело или стипца или нещо подобно и нямам никакви сърбежи, парене и др. подобни Проблемът е в това че ме е срам да кажа на гинеколога, защото последния път когато го направих и прегледа каза че почти нищо няма и ме попита дали преди прегледа не съм си правила промивки вътрешни , е аз не си бях правила.... /изписа ми за всеки случай полижинакс/ Преди тази гинеколожка съм ходила при друга, която също не ми казвала че имам, а сега , когато отидох при трета беше непосредствено преди ову и имах ЦС и тя също нищо не ми каза  :?
някой от вас имал ли е нещо подобно и от къде може да е тази миризма на кисело, много се плаша,защото това е ежедневие, но гинеколозите при които съм ходила не виждат нищо и си мислят сигурно че си измислям , направо съм в ужас   osi_12  , опитвам се да забременея от две години и все не се получава  :(
*
Re: бяло течение
« Отговор #64 -: Юли 10, 2010, 13:36:27 pm »
Нещо от мен: :D

ЗА ЦС е Норнална,когато е без мирис и без оттенъци /ако има оттенък то той е сив/син
Ако е с жълт, зелен оттенък и той е придружен с по-обилна ЦС и мирис на риба, кисело /вкиснато/...- добре е да се направи МБ .Тези промени ако ги има повече от 5-7 дни и са постоянни.
Нормално е понякога ЦС /ако е само 1-2 пъти наблюдавано/ да мирише различно,но това може да е и от по-пикантна и със сила миризма храна.
Правете си на 6 месеца микроБиология , и не изпадайте в паника когато видите някаква промяна. Не винаги всяко едно оцветяване или миризма е проблем.
Re: бяло течение
« Отговор #65 -: Юли 10, 2010, 15:57:21 pm »
 :hello2: И аз имам такова течение постояно-понакога по-слабо друг път по-силно!Много пъти съм ходила при моята гинеколожка изписвала ми е какви ли не лекарства,но винаги си го имам  :ask:Правила съм и много пъти микробиология,даже в момента съм и бременна и пак правих,но по резултати всичко е наред!Така,че аз сама за себе си си правя извод,че който го има винаги си го има и не е страшно щом няма сърбеж и парене! :BangHead:

Re: бяло течение
« Отговор #66 -: Юли 10, 2010, 16:01:48 pm »
Благодаря ти fanta_25 , всъщност не говоря за дни и месеци , а за години  :? не съм допълнила че това е от 15 год. сигурно, не е от сега. Бяло е на цвят и го имам непрекъснато, ежедневно, не вътре, а по дъното на бикините /които избеляват от него/, въобще не мисля че е ЦС, притеснява ме киселата миризма  и това че не знам как да накарам някой гинеколог да ми пусне микробиология при условие че няма според него видима причина  8O
Съжелявам за подробностите, но трябваше да поясня ....
Re: бяло течение
« Отговор #67 -: Юли 10, 2010, 16:09:31 pm »
:hello2: И аз имам такова течение постояно-понакога по-слабо друг път по-силно!Много пъти съм ходила при моята гинеколожка изписвала ми е какви ли не лекарства,но винаги си го имам  :ask:Правила съм и много пъти микробиология,даже в момента съм и бременна и пак правих,но по резултати всичко е наред!Така,че аз сама за себе си си правя извод,че който го има винаги си го има и не е страшно щом няма сърбеж и парене! :BangHead:
Здравей Blue angel най после някой и с моя проблем
и при мен е така , като се замисля някъде от пубертета , а може би и преди това , не знам, не помня и поради тази причина много дълги години мислех че е нормално да имаш такова течение дори не съм споделяла и не съм говорила за това когато бях малка, защото бях срамежлива
Re: бяло течение
« Отговор #68 -: Юли 11, 2010, 18:54:59 pm »
:hello2: И аз имам такова течение постояно-понакога по-слабо друг път по-силно!Много пъти съм ходила при моята гинеколожка изписвала ми е какви ли не лекарства,но винаги си го имам  :ask:Правила съм и много пъти микробиология,даже в момента съм и бременна и пак правих,но по резултати всичко е наред!Така,че аз сама за себе си си правя извод,че който го има винаги си го има и не е страшно щом няма сърбеж и парене! :BangHead:
Здравей Blue angel най после някой и с моя проблем
и при мен е така , като се замисля някъде от пубертета , а може би и преди това , не знам, не помня и поради тази причина много дълги години мислех че е нормално да имаш такова течение дори не съм споделяла и не съм говорила за това когато бях малка, защото бях срамежлива

Ами да то и при мен е така!Мисля,че щом нямаш парене и сърбене значи не е страшно,въпреки,че не е нормално!Направи си микробиология ако всичко е наред не се притеснявай!Даже съм чела и много други такива теми в които и други жени споделят същия проблем и си го имат с години без да има конкретна причина и си забременяват без проблеми както и аз и така...Не се притеснявай толкова,не го мисли и като си спокойна скоро се надявам и ти да се похвалиш с добра новина! :bfp1:Успех стискам палци  stork-girl :crossfingers:

Re: бяло течение
« Отговор #69 -: Юли 11, 2010, 22:13:11 pm »
Blue angel, благодаря ти поне малко се успокоявам и се надявам наистина да няма нищо а ако има да е нещо по лесно за лечение. Благодаря  :) и лека бременност
Re: бяло течение
« Отговор #70 -: Юли 12, 2010, 16:05:07 pm »
Blue angel, благодаря ти поне малко се успокоявам и се надявам наистина да няма нищо а ако има да е нещо по лесно за лечение. Благодаря  :) и лека бременност
Благодаря и скоро ще чакам и ти да се похвалиш! :goodluck:

Re: бяло течение
« Отговор #71 -: Юли 13, 2010, 17:05:24 pm »
Blue angel, благодаря ти поне малко се успокоявам и се надявам наистина да няма нищо а ако има да е нещо по лесно за лечение. Благодаря  :) и лека бременност
Благодаря и скоро ще чакам и ти да се похвалиш! :goodluck:
ами какво да ти кажа, освен че бях днес на АГ и пак ме ровичка - този път ме болеше /с обърната матка съм/ и на всичкото отгоре каза че нямам никакво течение  :( и аз се изнервих и и казах "Ами като нямам , защо тогава има кисела миризма и ми избеляват бикините ?" естествено получих очаквания вече отговор "ами средата винаги е влажна, суха е само в менопауза ....." дрън, дрън, дрън, дрън ... готовите стандартни отговори  :(, направо съм бясна изкара ме хипохондричка. Хубавото е че поне ми даде направление за ФСХ И ЛХ и за ендокринолог и ще пускам хормони сега. Първото ми впечатление беше много добро, но този път съм много разочарована  :?
*
Re: бяло течение
« Отговор #72 -: Юли 13, 2010, 17:24:08 pm »
Елиана, и аз съм така от години. Имам си течение и сума ти доктори не видяха нищо лошо в него. Самото течение се променя - ту изчезва, тук става по-гъсто и бяло, ту по-рядко и по-жълто и т.н. абе всички екстри.
Предписвани са ми много глобули и антибиотици, които според мен съшо са излишни, и в крайна сметка течението престава за няколко седмици и пак тръгва. Една гинеколожка успя да ми го махне само с промивки за малко по-дълго време, но в крайна сметка пак се появи. То явно си е екстра, която имат всички жени, водещи полов живот и зависи от храненето и изобщо от организма. Вече не му обръщам внимание.

В момента, както съм и бременна, течението е още по-силно и неприятно, но няма как. Микробиологията ми е чиста. Понеже не откриват причина, а течение има, профилактино ми изписана Гинодактарин. Ами не си го купих. Няма смисъл пак да го туширам и то пак да си тръгне.

Мисълта ми е, че течението не пречи на забременяването и износването на бебето. Просто трябва да се следи.


Re: бяло течение
« Отговор #73 -: Юли 13, 2010, 18:41:03 pm »
Елиана, и аз съм така от години. Имам си течение и сума ти доктори не видяха нищо лошо в него. Самото течение се променя - ту изчезва, тук става по-гъсто и бяло, ту по-рядко и по-жълто и т.н. абе всички екстри.
Предписвани са ми много глобули и антибиотици, които според мен съшо са излишни, и в крайна сметка течението престава за няколко седмици и пак тръгва. Една гинеколожка успя да ми го махне само с промивки за малко по-дълго време, но в крайна сметка пак се появи. То явно си е екстра, която имат всички жени, водещи полов живот и зависи от храненето и изобщо от организма. Вече не му обръщам внимание.

В момента, както съм и бременна, течението е още по-силно и неприятно, но няма как. Микробиологията ми е чиста. Понеже не откриват причина, а течение има, профилактино ми изписана Гинодактарин. Ами не си го купих. Няма смисъл пак да го туширам и то пак да си тръгне.

Мисълта ми е, че течението не пречи на забременяването и износването на бебето. Просто трябва да се следи.
ами аз взех  наистина да се чудя ли е течение защото по време на ову, преминава в ЦС без абсолютно да напомня за течение /просто от  гъсто, бледожълто или бяло/, по време на фертилните дни преминава в ЦС и  няма този кисел мирис или по точно никакъв. След като мине Овуто, пак става гъсто и така до 1-2 дни преди да ми дойде, когато значително намалява до 1 капка на ден. С новия цикъл се почва отначало..........  :?. Направо се чудя що за нещо е това, ама луда работа. Мен ме претиснява защото ако наистина е течение аз го имам от дълги години и е възможно да съм получила някакви усложнения и затова да ми е трудно да забременея
Ами благодаря ви много и на двете и мисля да ходя и при друг лекар по нататък, така че ако има нещо ще пиша  :wink:
Re: бяло течение
« Отговор #74 -: Юли 14, 2010, 16:19:13 pm »
Blue angel, благодаря ти поне малко се успокоявам и се надявам наистина да няма нищо а ако има да е нещо по лесно за лечение. Благодаря  :) и лека бременност
Благодаря и скоро ще чакам и ти да се похвалиш! :goodluck:
ами какво да ти кажа, освен че бях днес на АГ и пак ме ровичка - този път ме болеше /с обърната матка съм/ и на всичкото отгоре каза че нямам никакво течение  :( и аз се изнервих и и казах "Ами като нямам , защо тогава има кисела миризма и ми избеляват бикините ?" естествено получих очаквания вече отговор "ами средата винаги е влажна, суха е само в менопауза ....." дрън, дрън, дрън, дрън ... готовите стандартни отговори  :(, направо съм бясна изкара ме хипохондричка. Хубавото е че поне ми даде направление за ФСХ И ЛХ и за ендокринолог и ще пускам хормони сега. Първото ми впечатление беше много добро, но този път съм много разочарована  :?
Ами да консултирай се и с друг лекар,но като цяло не го мисли!Даже сега когато съм бременна наистина се и засилва още повече имам го в изобилие и както е писала и  Раши то е нещо нормално за всички бременни!А относно обърнатата матка също не е страшно,но може и това да е причина,че не забременяваш,а съм чувала,че в такива случаи просто трябва след полов контакт да не ставаш веднага от леглото и даже да постоиш малко с вдигнати крака опрени на стената  :pleasantry: osi_9
« Последна редакция: Юли 14, 2010, 16:21:02 pm от Blue angel »

Re: бяло течение
« Отговор #75 -: Юли 14, 2010, 18:27:50 pm »
Благодаря ти , така го практикуваме и ще видим, сега изследванията да минат , апък после пак ако не става ще му мислим   :wink:
Re: бяло течение
« Отговор #76 -: Юли 22, 2010, 15:53:33 pm »
Аз днес пак съм с гулапивите въпроси :lol:

От около месец имам странно течение, правя вече втора микробиология на влагалищен секрет и за втори път е чиста.

Преди две седмици изследвах и цервикален секрет за хламидии, уреаплазми и микоплазми и те са отрицателни.

Предстои ми да направя и цитонамазка до две седмици, но се питам възможно ли е да се направи микробиология на цервикален секрет  osi_10
Нещо не успокояват тези отрицателни резултати и се чудя на какво може да се дължи това течение и дали не изпускам нещо...

А, и възможно ли е цитонамазката да открие нещо, което микробиологията не може да засече? То ясно, че секрета се взема от различни места, но...да питам аз пак :wink:

Ровейки в нета, откирх че Медицински център Надежда Репродуктив Пловдив, правят микробиологична посявка от цервикален секрет с антибиограма, значи е възможно такова изследване. Ще се радвам ако Мели или някой друг запознат сподели какви са предимствата и разликите между двете микробиологии.
« Последна редакция: Юли 22, 2010, 16:18:07 pm от Elegance »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!