0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета много се обърках вече  :? ако може да ми помогнете  :help1:

Направих имунологични и генетични в Плевен. Получих си резултатите от доц. Конова с препоръки за лечение, но за генетичните да се обадя на д-р Ковачева. Обадих й се аз, но на нея й стана неприятно, че звъня по телефона и правилното било лично да си получа резултатите и да направим консултация. Уговорихме се да се чуем на обяд да ми обясни нещата, но останах с неприятни чувство. Когато бях при доц. Конова тя не ми обясни това за личното взимане, а специално се уговорихме да изчакам и генетичните да излезнат, за да може тя да даде пълна оценка на състоянието. И сега се чувствам тъпо и не знам какво да правя. До Плевен мога да отида най-рано началото на май, като ще трябва да пътувам сама с детето  :(

Извинявам се за дългия пост, за първи път правя тези изследвания и не съм запозната напълно с процедурата.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #1 -: Април 17, 2007, 11:15:52 am »
аз също си ги взех лично от ковачева с препоръка и консултация на място. но преди това й се обадих по телефона както имахме уговорка и тя ми каза първоначално излезналите резултати. началото на май не е чак далече
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #2 -: Април 17, 2007, 11:17:51 am »
Аз едната част /имунологичните/ ги получих на мейла, но с родилни мъки, генетичните са ми готови, но чакат становище. Още вечра /16.04/ ми беше обещано че ще се пуснат всички по куриер, но уви. Обадиха ми се вчера, че може би днес или ЕвЕнтуално в сряда ще ги пущат.  :x
Искам да ви призная, че очакванията ми бяха различни, след първото посещение останах очарована от Доц. Конова, нооооо момента с резултаните тотално ме разочарова. Не съм свикнала на такова отношение при положение, че това ни коства много нерви, притеснения и средства.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #3 -: Април 17, 2007, 14:12:08 pm »
Обикновено, ако има някакви генни мутации е редно да се вземат резултатите лично и д-р Ковачева да ти обясни надълго и на широко какво представляват, какво лечение, колко сериозно е, т.н. Доц. Конова няма право да ти ги съобщи или прати. По принцип д-р Ковачева е доста отзивчива и съм сигурна, че и по телефона би ти обяснила, но може би няма възможност. Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #4 -: Април 17, 2007, 14:24:18 pm »
И ние отидохме на място за да си вземем генетичните. Ковачева ни разясни  ситуацията, предписа ни лечението лично. А имунологичните Конова ми ги прати по мейла. По принцип така се процидира. Григчо, съжалявам, че така си се почувствала.
Евро, да не би да се е получило така, покрай новата клиника и заетостта на доц. Конова.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #5 -: Април 17, 2007, 14:32:52 pm »
Аз нямах час за генетик,
взеха ми кръв на място и за генет. изсл.
казаха че ще ми пратят резултатите по мейла - веднага щом излязат /поетапно и за генет. и да имунолог. изследвания/, съответно с коментара и евентуалното лечение и паралелно с това ще ми изпратят оригиналите по куриер с наложен платеж /наведнъж всички/.

излишно е да казвам, че със свито сърце си чакам резултатите от генет. /които са готови от вчера/ в случай че от имунолог. излиза че имам АФА  :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #6 -: Април 17, 2007, 14:40:18 pm »
Резултатите от имунологичните ги получих бързо по мейл със съответния коментар от доцент Конова.

Резултатите от генетичните ми предстои да взема другата седмица, д-р Ковачева не каза нищо за лично получаване на резултатите  :? Каза да се обадя по телефона 3 седмици след като дадох кръв за да ми кажат дали са готови изследванията и евентуално да се разберем как да ми ги пратят - по пощата или с куриер за моя сметка. Ще следя темата.  :D
  09.11.2007
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #7 -: Април 17, 2007, 14:46:08 pm »
Цитат
Резултатите от имунологичните ги получих бързо по мейл със съответния коментар от доцент Конова.
а аз без

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #8 -: Април 17, 2007, 15:08:15 pm »
Благодаря Ви момичета,
аз не съм се срещала с д-р Ковачева лично, а само с доц. Конова, която ми назначи какви изследвания да направя. Да, излезнали са някакви генни мутации и сигурно затова трябва лично да се вземат. За съжаление, аз не мога да се свържа с д-р Ковачева, за да се уговорим  :(

Евро, аз имах уговорка да ми пратят всички изследвания накуп, когато излязат. Можеше и на части, както на теб, но с доц. Конова решихме да бъдат заедно, за да ми прати и заключението, и аз си го получих 10 дена след като бях при нея.

п.п. д-р Ковачева също ли приема в центъра при доц. Конова? Там ли да я търся?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #9 -: Април 17, 2007, 15:11:48 pm »
ама те ти се обадиха по тел. и ти казаха че имаш някаква мутация ли?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #10 -: Април 17, 2007, 15:15:49 pm »
ама те ти се обадиха по тел. и ти казаха че имаш някаква мутация ли?
Аз сутринта се свързах с д-р Ковачева и тя ми каза и се разбрахме по-късно да се чуем, но от тогава не мога да се свържа.
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #11 -: Април 17, 2007, 17:16:57 pm »
Доста е неприятно това с генетичните, и при нас беше горе-долу така. Проблемът е пътуването. Хайде, ако е клиника в родния град, ОК, но едно пътуване струва доста нерви, отпуски, разходи ... И на нас иначе ни бяха казали, че трябва на място да си ги получим, защото има мутация. (Тук да вметна една скоба как не е особено приятно да знаеш, че имаш някакъв проблем с генетичните, но да не знаеш какъв е той...). В крайна сметка все пак проявиха разбиране и ме консултираха по телефона, ама и аз вече бях изчела сума неща и се оказах подготвена. Получих си генетичните по пощата в крайна сметка, с хубав коментар и заключение на генетиците, и всичко се подреди добре.

Според мен трябва някаква гъвкавост, предвид че повечето пациенти не са от Плевен. В чужбина даже за първоначална консултация можеш да се запишеш за провеждане по телефона, плащаш си и готово. Иначе е похвално от страна на генетиците, че искат да си вършат работата сериозно, но ми се струва, че заради пътуването трябва да се проявява малко гъвкавост.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #12 -: Април 17, 2007, 17:26:48 pm »
Напълно подкрепям мнението на Фреш, наистина трябва да се намери решение за удобството и на двете страни. Наитина ако може да се плати за консултация по телефона ще е много по-лесно.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #13 -: Април 17, 2007, 17:30:49 pm »
ме така де, едно ходене до там ми коства 70 лв. за гориво, предпочитам да преведа 30 лв. по нечия сметка и да ми отделят 10 мин. за телефонна консултация.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #14 -: Април 17, 2007, 20:52:21 pm »
мисля че не сме плащали консултацията при получаването на генетичните резултати, а само първоначалната...но пък от тогава мина година та може и да се бъркам.
във всеки случай си спомням че и на мен първо по телефона ковачева ми каза че имам мутация, каква е, и че може да се повлияе, но повече на място.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #15 -: Април 17, 2007, 21:04:06 pm »
Аз понеже си водя отчет и го имам черно на бяло, та там пише, че първоначално сме платили 45 лв. като това включва консултация + взимане на кръв. А втория път само 10 лв.
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #16 -: Април 17, 2007, 21:19:32 pm »
аз също днес говорих с д-р Ковачева,но тъй като се оказа ,че нямам никакви мутации се съгласи да даде изцледването на доц.Конова за заключение
*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #17 -: Април 17, 2007, 21:56:11 pm »
аз също днес говорих с д-р Ковачева,но тъй като се оказа ,че нямам никакви мутации се съгласи да даде изцледването на доц.Конова за заключение

Щастливка. Браво. Дано няма нищо друго сериозно.
*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #18 -: Април 18, 2007, 10:45:45 am »
Ние когато бяхме в Плевен преди да ни вземат кръв за генетичните изследвания имахме среща с д-р Ковачева (мисля, че си платихме консултация от 30 лв.). Тогава тя ни направи родословно дърво, за да види дали имаме стерилитет и в двата рода. Един вид си създаваше база за анализа. След което се наложи пак да пратим кръв по куриер, защото при първия хромозомен анализ не били добри пробите.

Когато резултатите излязоха й се обадих по телефона и тя ми обясни смисъла на двете мутации, които ми бяха открили. Мисля, че направи изключение от практиката им, защото на нас ни беше невъзможно да пътуваме до Плевен. После си получих официалните заключения и препоръки по пощата. Говорих пак с нея да съм сигурна, че съм разбрала всичко правилно. Това беше. Желая ти успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #19 -: Април 18, 2007, 12:00:22 pm »
Говорих с д-р Ковачева, обясни ми накратко какъв ми е проблема. Резултатите ще ми прати по пощата. Беше много любезна. Наприятно й е така да обяснява по телефона, като дори не ме е виждала, което напълно разбирам. То и на мен ми беше, мисля просто, че се получи някакво недоразумение. Не всичко ми стана ясно, но ще си уговоря една консултация на по-късен етап. Каза да си направим и хромозомен анализ, както да изследвам и хомоцистина, които не знам за какво са точно :oops: