0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #20 -: Април 18, 2007, 16:17:55 pm »
Григчо, хромозомен анализ се прави, за да се види има ли някакви отклонения при двамата партньори - тези отклонения са много редки, но могат да предизвикат по-сериозни репродуктивни проблеми. Хомоцистеинът се изследва, за да се види дали генетичните мутации за тромбофилия са се проявили - ако се повиши хомоцистеинът (не трябва ли да се казва хомоцистин?), тогава се увеличава рискът от тромбози и сърдечно съдови заболявания. Всъщност за МТХФР например недостигът на Фолиева киселина и вит. от група В водят точно до увеличение на хомоцистина, и оттам рискът за тромбози.

Браво на д-р Ковачева, че проявява разбиране към нас, пътуващите.

УСпех! :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #21 -: Април 18, 2007, 20:49:20 pm »
на мен ми ги пуснаха по факса,след голямо настояване.
*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #22 -: Април 19, 2007, 09:01:25 am »
Григчо, хромозомен анализ се прави, за да се види има ли някакви отклонения при двамата партньори - тези отклонения са много редки, но могат да предизвикат по-сериозни репродуктивни проблеми. Хомоцистеинът се изследва, за да се види дали генетичните мутации за тромбофилия са се проявили - ако се повиши хомоцистеинът (не трябва ли да се казва хомоцистин?), тогава се увеличава рискът от тромбози и сърдечно съдови заболявания. Всъщност за МТХФР например недостигът на Фолиева киселина и вит. от група В водят точно до увеличение на хомоцистина, и оттам рискът за тромбози.

Благодаря Фреши, почват да ми се навързват лека полека нещата  :)

Успех и на теб и на всички момичета!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #23 -: Април 19, 2007, 12:17:57 pm »
Вече си ги получих по куриер, по мое желание! Слава на Бог - О.К. са! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #24 -: Април 24, 2007, 19:02:46 pm »
За моя изненада днес си получих резултатите от генетичните изследвания по мейл. Не се бях обаждала да питам за резултати. Мейлът е пратен от доцент Конова. А изследванията ми са добри. :D
  09.11.2007
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #25 -: Април 25, 2007, 11:10:04 am »
Чесито! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #26 -: Април 25, 2007, 11:56:20 am »
Аз също си получих моите вчера по емайла, двете неща, които ми бяха изследвани са наред, вероятно затова са ми ги и изпратили, може би когато открият нещо, държат да се отиде на място, за да се проведе консултация.
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #27 -: Април 25, 2007, 14:15:42 pm »
Браво, Жабче  :D

lb2f
*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #28 -: Април 25, 2007, 17:24:21 pm »
Браво момичета  :D

..., може би когато открият нещо, държат да се отиде на място, за да се проведе консултация.

И аз си мисля така, защото при мен излезе мутация.


*
Re: А генетичните от Плевен как си получихте?
« Отговор #29 -: Октомври 15, 2014, 10:25:19 am »
Здравейте, отчаяно издирвам телефон или и-мейл на Д-р Ковачева.
Моля пишете ми на лични! Благодаря предварително момичета!